Alternatif 1: Aileniz

29 Nisan’da gerçekleşen güneş tutulması, bir süredir gündeminizde olan ailenizi ilgilendiren bir konuda adım atmanızı gerektirmiş olabilir. Birlikteyken güven içinde olduğunuz ve kendinizi rahat hissettiğimiz ailenizle ilgili yaşanan bir gelişme, planları değiştirmiş, aile içi dengeyi farklı bir seviyeye taşımış olabilir. Bu dönem, aileye yeni bireylerin katılmasının veya birinin ayrılmasının da sebebi olabilir. Bir bebeğiniz olmuştur ve sürekli onunla ilgileniyor olabilirsiniz mesela. Büyüklerinizden birisiyle aranızda bir sorun olabilir veya tam tersine bir sorunun çözüme kavuşturulması için çaba sarf etme ihtiyacı duyabilirsiniz. Ailenizle, özellikle büyüklerinizle, aranızda bir sorun çıkma ihtimaline karşı özenli olmanızı öneririm. Her ne kadar klişe bir laf olsa da, annemiz/babamız bizi büyütmek için büyük fedakarlıklara katlanıyorlar ve çok kıymetliler.

Alternatif 2: Eviniz 

Bu dönem, evinizle ilgili bir hareketlilik de getirebilir. Kendinizi evinize daha bağlı hissedip evde zaman geçirmek için türlü bahaneler üretebileceğiniz gibi, evde yeterince zaman geçirdiğinizi düşünüp kendinizi dışarı atma ihtiyacı da duyabilirsiniz. Evde zaman geçirmenin tek alternatifi dışarı olmak olduğuna göre, giyinip kuşanıp, -hanımlar için- özenle makyaj yapıp varlığınızı dış dünyaya göstermek de isteyebilirsiniz.
Ayrıca, evinizin tadilatı vb ihtiyaçlarını karşılamak için doğru zaman olduğuna karar verebilir, veya ailenizin bu kararı nedeniyle size düşen işlerin peşinde koşturabilirsiniz. Evinizdeki odanız da gündeminize gelebilir. Örneğin, kendinize güzel bir masa almak için karşı konulmaz bir isteğiniz olabilir, ya da eşyalarınızı değiştirmek için doğru zaman olduğunu düşünebilirsiniz.

Alternatif 3: Kariyeriniz ve Statünüz

Hepimizin evimizde üstlendiği bir rol var: anne/baba, karı/koca veya annesinin/babasının kuzusuyuz. Bunun yanında, evden dışarı adımımızı attığımızda ayrı bir rolümüz var. Genç yaşta olanlarımız için daha çok arkadaşlar arasındaki statü, sorumlulukları artmış olanlar için ise kariyer. Güneş tutulmasıyla beraber, bu rolde değişiklik yaşanma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yeterince saygın olmadığınızı düşünüp kendinize veya başkalarına kızabilir, kariyer basamaklarında yükselmek için daha fazla sabredemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. 
Güneş tutulması, güçlü değişim rüzgarları estirdiği için, toplumdaki rolünüzü belirgin şekilde etkileyecek olaylar yaşanma ihtimali yüksek. Örneğin, iş yerinizde terfi alabilir ve kendinizi sosyal statü basamaklarında bir üstte bulabilirsiniz. Tersi de olabilir, beklediğiniz yükselme gerçekleşmeyebilir. Sonuçta her ne olursa olsun, toplumdaki imajınızı ilgilendirecek. 

Alternatif 4: İmajınız

Son zamanlarda kendinize yeterince özen göstermediğinize dair bir düşünceniz varsa, güneş tutulmasıyla birlikte yeni bir tutum benimseme ihtimaliniz de var. Daha şık giyinmek için alışverişe çıkabilir, araba almak veya arabanızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu dönem, lüks ve şık olan şeylere, sizi eskisinden daha havalı gösterecek her şeye ilgi duymaya başlayabilirsiniz.
]]>