Aslan burcu, Kasım ayında güvenli bir gelecek yaratmak için yatırımlar yapmak, ailesiyle ilgili meseleleri çözmek ve eviyle ilgilenmek durumunda..Kasım ayındaki gündem, hepimiz için Satürn’ün 2 yıldır devam eden gündemi ile aynı, bu nedenle aslında uzun süredir peşinden gittiğimiz konularla ilgileniyoruz. Kasım 2014 bu yönüyle önemli bir ay, geçen ayın yoğun gündeminin üzerine güzel de bir enerjisi var. Geçtiğimiz ay hep birlikte güneş ve ay tutulmaları yaşadık, ki güneş tutulmalarının etkileri/sonuçları kalıcıdır ve ortaya çıkan yeni durum uzunca süre devam eder. Umarım ki, kötü görünen/hissettiren olaylar dahi sonuçta lehinize döner.. Kasım ayı gündeminde neler var:

 1. Boğa burcunda dolunay (7 Kasım)
 2. Merkür’ün akrep burcuna geçişi (9 Kasım)
 3. Venüs’ün yay burcuna geçişi ( 16 Kasım)
 4. Neptün gerilemesinin sona ermesi (16 Kasım)
 5. Yay burcunda Yeni Ay (22 Kasım)
 6. Merkür’ün yay burcuna geçişi (28 Kasım)
Bu yazının konusu, sadece boğa burcundaki dolunay olacak, Kasım ayında Merkür’den bahsetmeyeceğim ancak ikinci yazımda Neptün etkisinden bahsedeceğim. Neptün, özellikle 27-30 Temmuz tarihlerinde doğan aslanlar için Şubat ayından bu yana devam eden etkisini 2015 Mart ayına kadar üçüncü ve son kez hissettirecek, sonrasında ise yaklaşık bir yıl boyunca 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde doğan aslan burçlarını etkisi altına almaya başlayacak. Önemli bir konu, mutlaka değineceğim.

ASLAN BURCU: 7 KASIM DOLUNAYI

Aslan burcu için 7 Kasım dolunayı çok önemli, aslında Kasım ayında gerçekleşen her olay aslanlar için çok önemlidir çünkü gündeme hassas konular girer: kendinizi güvende hissettiğiniz size ait alanınız (aileniz, eviniz, yatırımlarınız) ve daha iyisi için mücadele etmeniz gereken toplumsal hayatınız (işiniz, imajınız, statünüz). Dolunay enerjisi; isteklerimizi ve hedeflerimizi şekillendiren Güneş ile duygularımızı ve ihtiyaçlarımızı belirleyen Ay arasında yaşanan bir çekişmenin/karşıtlığın sonucudur. Dolunay sırasında, Güneş ve Ay karşı karşıya gelerek bizleri isteklerimiz ile ihtiyaçlarımız arasında tercih yapmaya zorlar. Bu nedenle, her Dolunay bir seçim/tercih zamanıdır ve bu yönüyle bir dönemim bitişini temsil eder çünkü yaptığımız seçim ile seçeneklerden birini kabul ederken diğeri reddetmiş oluruz, yani bir şeyden vazgeçeriz. Aslan burcuna göre 7 Kasım’da boğa burcunda yaşanan dolunay sırasında:
 • Güneş 4. evinizde : yukarıda bahsettiğim güvenlik alanınız, size ait olan güvenli ve aynı zamanda kırılgan alanınız 4. evin kapsamındadır: evinizde huzurlu bir şekilde dinlenme isteğiniz, aileniz, aile büyükleriniz (bir anlamda kökleriniz/geçmişiniz), daha iyi bir gelecek için inşa ettiğiniz hayatınızın sigortası niteliğindeki yatırımlarınız (ev, iş, arsa)
 • Ay 10. evinizde: evinizin güvenlikli ortamından adımınızı dışarı attığınızda, karşınıza çıkan her türden mücadele bu evin kapsamındadır, bu nedenle yine hassas/kırılgan bir alandır: imajınız, nasıl göründüğünüz ve algılandığınız, toplumdaki rolünüz ve imajınız, kariyeriniz ve statünüz 10. evi temsil eder.
Aslan burcu, dolunayın etkisini zirveye taşıyacağı 12 Kasıma kadar, 4. evin alanındaki istekleri ile 10. evin alanındaki ihtiyaçları arasında bir tercih yapmaya zorlanacak. Olası gündeme dair birkaç örnek sıralayalım:
 1. işinizle alakalı bir gündeminiz varsa sonuçlanacak
 2. inisiyatifi ele almanızı, kendinizi ön plana atmanızı gerektirecek bir süreç başlayacak
 3. ilgi görmek, saygın olmak isteyeceksiniz, gerekirse huzuru bir kenara bırakacaksınız
 4. sakin/risksiz bir hayat mı girişken/riskli bir hayat mı ikileminde kalacaksınız, karar vermeniz gerekecek
 5. bir gayrimenkul meseleniz varsa ilgilenmek zorunda kalacaksınız ve sonuçlanacak
 6. daha iyi bir statüye ulaşmak için peşinden gittiğiniz konuda sonuç alacaksınız
 7. giyim tarzınızda/görünüşünüzde değişiklik yapma ihtiyacınız artacak, zaten gündeminizde yer alıyorsa yapacaksınız
 8. insanların tepkilerine/tutumlarına karşı hassas olacaksınız (sert tepkiler verme ihtimaliniz yüksek)
 9. bir süredir gözlerden uzak olmayı seçtiyseniz, bu dönem bitecek
Dolunay, devam eden bir sürecin, yapılan tercihle birlikte yeni bir hal almasına neden olduğu için, yukarıdaki olasılıkları okuduğunuzda gündeminizde hangisinin olacağını tahmin etmişsinizdir. Diğer gezegenlerin dolunay üzerindeki etkileri olumsuz olmayacağı için bu süreci doğru değerlendirme ihtimaliniz yüksek. En doğru kararı vermeniz dileğimle, sevgiler :)]]>