Aslan Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, aslan burcu için “arkadaşlar ve tanıdıklar” demektir. Bu nedenle Haziran, iletişim ve network üzerine kurulu bir dönemdir. Kısaca, Haziran aylarında aslan burcunun motivasyonu, eşe dosta zaman ayırmak yönündedir. Yeni bağlantılar kurmak, sosyal/profesyonel ortamdan tanıdığınız insanlarla görüşmeler organize etmek bu ayın ruhuna uygundur. Zaten her burç için her ayın farklı bir anlamı ve önemi vardır. Bazı gelişmeler her yıl aynı aya denk gelir mesela. Peki Haziran 2015 neler getirecek, kendine özgü/farklı bir dönem mi olacak? Kesinlikle evet! Bu yazı, 2015 Haziran’da aslan burcunun olası gündemini bazı örneklerle anlatıyor, ayrıca büyük resmi görmenize yardımcı olmak için zamanın ruhundan bahsediyor. Hemen öncesinde 2015 Haziran astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da kapsayacak şekilde madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran ikizler burcunda Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Haziran 2015 Astroloji Görünümü

Haziran ayını genel hatları ile tarif eden kelimeler “canlı, dinamik, cesur, girişken ve neşeli” olmalı. Neden mi? Çünkü Haziran’da hissedeceğimiz baskın enerji Mars’tan geliyor. Mars, hepimizde farklı bir “elektrik” oluşur, bu elektriğin yaydığı pozitif enerji bariz şekilde hissedilir. Haziran ayı, dışa dönük olacağımız güzel bir ay olacak. Ancak bir istisnası var: 1  – 7 Haziran. Haziran çoğumuz için yorgun ve belki biraz keyifsiz başladı bile, hatta çok kötü başlangıç yapanlar da oldu. Eğer ki hayatınızda büyük bir sarsıntı yaşanmadı ise, hiç dert etmeden yola devam! Ayın kötü başlamasının nedeni, 31 Mayısta Güneş ve Neptün arasında yaşanan sert etkileşimdi, ki etkileri bir süre daha devam edecek. Zaten Neptün’ün dahil olduğu etkileşimler, çoğu zaman keyifsizdir. Bazı durumda ciddi sağlık sorunlarına, kayıplara veya hatalı karar vermeye neden olabilir. Bunlar olmadıysa, her şey yolunda deyip, mutsuzluklara takılmamak en iyisi. Neyse ki olumsuz hava 7 Haziran’da tamamen bitmiş olacak ve sonraki 3 hafta capcanlı bir enerjimiz olacak. Özellikle 14 Haziran‘da Güneş-Mars kavuşumu yaşandığında bu enerjiyi çarpıcı bir şekilde hissedeceğiz. Mars-Güneş kavuşumu 2 yılda 1 kez gerçekleşiyor, kıymetini bilmek lazım.
Eğer 12 – 16 Ağustos arasında doğduysanız, Mars etkisini çok daha yoğun hissedeceksiniz, ayrıca takip eden günlerde önemli bir şeyler olacaktır. 
Haziran’ın ruhu/enerjisi güzel olacak diyorum ancak bir hatırlatma da yapayım. Merkür gerilemesi 11 Haziran’a kadar devam ediyor. Bu nedenle, Mars’ın etkisiyle oluşacak hareket/ilerleme enerjisine kapılıp hemen harekete geçmeyin. En ideal tarihin 14 – 24 Haziran arasındaki 10 gün olduğunu hatırlatmak istiyorum. Peki Mars enerjisini doğru kullanmak için ne yapmalı? Yeni Ay bölümünde anlatacağım.. Haziran ayının ruhunu daha iyi anlamak için Mars enerjisini anlattığım bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

Aslan burcuna göre 2 Haziran Dolunay etkileri

Dolunay 2 Haziran’da gerçekleşecek ancak gündeminiz 1 Haziran gibi belli olmuştur ve sonuçlanacağı tarih 7 – 8 Haziran olacak. Haziran 2015 Dolunayı aslan burcunu şu konular çerçevesinde etkileyecektir:
 1. eşiniz/sevgilinizle ilgili mesele sonuçlanacak
 2. onunla ilgili veya onunla birlikte bir karar alacaksınız
 3. ilişkinizde bir dönem bitecek; ilişkiniz somutlaşacak veya bitecek gibi
 4. çocuğunuzla ilgili bir gündem maddesi sonuca ulaşacak
 5. spor/cinsel hayatınızı ilgilendiren bir karar alacaksınız
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. Bu nedenle, Dolunayda, yukarıda saydığım alanlardan hangisinde bir gelişme varsa, bilin ki 7 -8 Haziran gibi netleşecektir. Önceki bölümde bahsettiğim gibi, Dolunay sırasında Neptün etkisi de olacak. Bu nedenle, Dolunay gündeminizde yer alan konunun beklediğiniz gibi olmayabileceği ihtimalini de göz önüne alın. Kısacası, nasıl olsa hallolur demeyin; dikkatli olun ve özen gösterin. Ayrıca, Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse (bazen gerekir), karar vermeden önce güvendiğiniz birkaç kişiye danışmanızı öneriyorum. Neptün etkisi yanılgıya düşmeye neden olabilir. Hatalı kararlar almamak için en iyi yol, sanırım ki, bu olacak. Son olarak, Dolunay gündeminize ilerleyen günlerde yeniden dönmek isteyebilirsiniz veya buna mecbur kalabilirsiniz. Tarih yüksek ihtimalle 21 Haziran olacaktır ve bu tarihte atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli, Dolunaya göre daha yüksek olacak. Eğer Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa, sonuçları yeniden gözden geçirmek veya düzeltme yapmak için 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor.

Aslan burcuna göre 16 Haziran Yeni Ay etkileri

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… Yeni Ay, 16 Haziran’da gerçekleşecek ve 2015 yılının en önemli Yeni Ay’ları arasında olacak diyebiliriz. Haziran’da “zamanın ruhunu” tarif ederken Mars enerjisine atfen “harika olacak” demiştim ya, Yeni Ay işte bu enerjiye ev sahipliği yapacak. Bu nedenle, Yeni Ay’ın etkileri ve sonuçları herkes için iyi olacak diye düşünüyorum. Sizin bir şansınız daha var! 5 Haziran’da Venüs aslan burcunda olacak. Bunun anlamı şu: sosyal ve aşk hayatınızda çok güzel gelişmeler yaşanacak. Venüs hangi burçta ise, o burçtaki insanlar normalde olduklarından daha sosyal olurlar, neşeli ve mutlu olurlar. Bu nedenle de daha çekici görünürler. Yalnız aslanlar için ilişkiye başlamanın en güzel dönemi diyebilirim. Ayrıca bu etki, 19 Temmuz’a kadar da devam ediyor. Bu ay Venüs de var, Mars da var. Bakalım 16 Haziran’da gerçekleşecek Yeni Ay neler getirecek? Gündeminiz şu konular etrafında gelişecek:
 1. yeni bir sosyal/profesyonel ortama gireceksiniz
 2. dernek, spor kulübü gibi bir üyelik olabilir
 3. zaten üyeyseniz, yeni bir gündem oluşacak
 4. birilerinden önemli bir destek almanız gerekecek
 5. siz birine yardım eli uzatacaksınız
 6. aşk hayatınızda önemli bir gelişme olacak, mesela biri ile tanışacaksınız
 7. en büyük hayaliniz gerçekleşsin diye harekete geçeceksiniz, zaten çok yakınsınız
 8. sağlıkla ilgili mesele varsa, çözmek için harekete geçeceksiniz
Haziran ayının ilk haftası dışındaki gündem genel olarak yukarıda saydığım konular üzerine olacaktır. En hareketli günler ise 14 Haziran ile başlayacak, 16 Haziran’da zirve yapacak ve en az 3 gün daha yoğun olarak devam edecek.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
24 Haziran‘da hem Güneş hem de Mars burç değiştireceği için bu güzel enerji sona erecek. Yeni Ay gündeminin tahmin edilmesi, Dolunaydan farklı olarak çok zordur çünkü gündem Yeni Ay ile birlikte oluşur. Bu nedenle, ne olacağını tahmin edemiyorsanız 13-14 Haziran gibi bu yazıyı yeniden okumanızı öneriyorum. Diğer yandan, gündemi tahmin ediyorsanız, 14 – 24 Haziran arasında harekete geçmek için hazırlık yapmaya başlayın. Böylece Venüs ve Mars desteği sizle birlikte iken siz de hazır olursunuz. Aslan burcu, Haziran 2015’e Neptün etkisi nedeniyle olumsuz başlayabilir (herkes gibi) ancak takip eden haftalar çok daha iyi olacaktır. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>