Aslan burcu, Ekim ayında yoğun yaşayanlardan oldu, yapacak çok iş, görüşülecek çok insan, takip edilmesi gereken bir sürü konu vardı, ki ay boyunca etkili olan Merkür gerilemesi işinizi hiç kolaylaştırmadı. Şimdi sırada güneş tutulması var, ki her güneş tutulması aslan burcunu çoooook ama çooook etkiler çünkü Güneş, aslan burcunun yöneticisidir. 24 Ekimin ilk saatlerinde akrep burcunda güneş tutulması yaşayacağız ve hayatımızda önemli bir değişim/gelişme olacak. Güneş tutulması özel bir olaydır çünkü yaşanan değişim beraberinde bir kaos/belirsizlik getirir, ki belirsizlik ortamı mutlaka yeni fırsatlar açığa çıkarır. Değişimin enerjisini ve yönünü en iyi okuyanlar her zaman kazanır. Başarılı/varlıklı insanların önemli bir kısmının aslan burcu olması tesadüf değildir 🙂 Bu gece saat 1 de (23 Ekimi 24 Ekime bağlayan gece) yaşayacağımız güneş tutulmasının farklı bir özelliği var: Güneş, terazi burcundan akrep burcuna geçiş yaparken tutulacak. Tutulma enerjisi, her iki burcun enerjisini ve etkiledikleri olayları birbirine bağlayacak ve hepimizi çift yönlü (astrolojideki 2 ev birden) etkileyecek.

GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş tutulması, ay tutulmalarının aksine, hayatımızda gözle görülür değişimler yaratır. Örneğin, geçtiğimiz aylar boyunca aklımızda/gündemimizde olan, çözüm bekleyen bir konu/sorun, güneş tutulmasında açığa çıkan enerjiyle birlikte gündemimizin ana konusu olur, ya isteyerek olur ya da mecburen.. Ayrıca, hiç gündemimizde olmayan bir konu birden bire gündemimizin merkezine yerleşebilir. Güneş tutulması enerjisiyle birlikte, tıpkı Uranüs enerjisinde olduğu gibi, yeni bir bilgi açığa çıkar. Yeni bilgi/durum, kesinlikle oyunun kurallarını, hayatımızın dinamiklerini değiştirecek güçtedir, bu nedenle sonrasında hayatımıza eskisi gibi devam edemeyiz- etmek istesek dahi edemeyiz. Bu yüzden en iyisi, oluşan yeni duruma ayak uydurmaktır.
Önemli Hatırlatma: Güneş tutulması ile birlikte hayatımıza giren konularda vereceğimiz kararlar geri dönülemeyecek şekilde hayatımızı değiştirecektir. Bu nedenle yeni durumu iyi anlayıp, doğru değerlendirmek ve en iyi kararı vermek, hayatımızda çok olumlu -ve kesinlikle kalıcı- değişimler getirecektir.  

GÜNEŞ TUTULMASININ ASLAN BURCUNA ETKİSİ

Aslan burcu, 24 Ekimin ilk saatlerinde yaşanacak olan güneş tutulması enerjisini bir değişim olarak yaşayacak ancak bazı değişimlerin aksine, bu seferki yumuşak bir geçiş olacak ama yine de önemli bir geçiş olacağı kesin, sonuçta her güneş tutulması çok güçlü bir yeni aydır ve zaten yeni aylar -tutulma olmasa dahi- önemli ve etkilidir. Önümüzdeki 1 ay boyunca gündeminize gelecek konulara dair bazı örnekler verelim:
 1. ev/muhit değişimi yaşayacaksınız, yeni evinizle ilgilenmeniz gerekecek
 2. yakınınızdaki insanların sayısı artacak, hayatınıza yeni ve değerli insanlar girecek
 3. akraba ve yakın arkadaşlarınızla ilişkileriniz değişecek, kendinizi daha güvende hissedeceksiniz
 4. sevildiğinizi göreceksiniz, ihtiyacınız olduğunuzda yanınızda olacak insanların sayısının arttığını fark edeceksiniz
 5. daha güvenilir bir gelecek inşa etmek, etki alanınızı artırmak için yeni ilişkiler kuracaksınız
 6. hayatınızın sınırlarını/varlığınızı büyütmek isteyecek, yeni bir işe veya önemli ortamlara gireceksiniz
 7. sizi bağlayan, ilerlemenizi/mutluluğunuzu engelleyen işleri ve insanları hayatınızdan çıkaracaksınız
 8. kısaca, yakın çevrenizle ilişkilerinizde yaşanacak değişim, beraberinde, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan ev-aile-imaj/kariyer konularında değişim yaratacak
Bahsettiğim olasılıkların tamamı, geçmişten gelen meselelerin sonucu olarak yaşanacak. Diğer taraftan, aslan burcuna göre güneş tutulması etkisi tamamen yeni bir gündem olarak da oluşabilir. Önümüzdeki günlerde yaşayacağınız bir olay, kararlarınızı yeniden gözden geçirmenize ya da dış etkenler nedeniyle hayatınızın değişmesine neden olabilir. Örneğin:
 1. kariyerinizde çok önemli bir atılım olabilir, statünüzde sıçrama olabilir
 2. evlilik/çocuk/iş vb. konularla alakalı bir gelişme nedeniyle statünüz değişebilir (anne-baba olmak gibi)
 3. gayrimenkul alım-satımı gündeme gelebilir, ev almak/evi güzelleştirmek isteyebilirsiniz
 4. görüntünüzde/saygınlığınızda gelişme sağlamak için adımlar atabilirsiniz
24 Ekim güneş tutulması, Venüs, Mars ve Neptün’ün olumlu etkileşimleri ile hayatımızda yumuşak ama etkili bir geçiş yapmak istiyor. Bu süreçte tek olumsuz enerji, değişen koşullara aceleci/yanlış bir karar vermemiz halinde, imajımızda/kariyerimizde bir gerileme olma ihtimali, ki doğru kararlar verdiğimizde tersine harika etkiler yaşayacağız. Aslan burcu Güneşten gelen etkilere en duyarlı burç, doğru olanı yapacak iradesi de fazlasıyla var. Yolunuz açık olsun 🙂 Sevgiler.]]>