14 Eylülde balık burcunun 21 derecesinde bir dolunay oluşacak değerli okurlarım. Etkisini 13-20 Eylül arasında yaşamış olacağız.

Dolunay zamanları ay ve güneş karşıtlık oluşturduğu için geçmişin, şimdinin çözülmemiş sorunlarını çözmek, yarım kalmış meselelerle yüzleşmek gerekebilir. Çoğu zaman yaşadığımız bir süreç / dönem sona erer.

Dolunayla birlikte şartlar değişebilir ve sonuçta eski düzeni sürdüremeyebiliriz, yeni koşullarda yolumuza devam ederiz. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımızla Dolunayda yaşanan bir olay neticesinde görüşmeyi kesmek gibi mesela..

Dolunay sırasında Ay ve Neptün balık burcunda kavuşumda olacaklar.

Gelelim size özel etkilerine;

  • Maddi kaynaklarınızla ilgili konularda karar  vermeniz gereken durumlar oluşabilir. Örneğin; aileden biriyle alacak-verecek konuları varsa sonuca gidersiniz,  miras konuları gündeme gelebilir ya da banka kredileri, borçlarla ilgilenmek zorunda kalırsınız.
  • Eşiniz, partnerinizle aranızda güven sorunları olabilir, bu süreçte çatışmaktansa uzaklaşmak daha iyidir, gerekirse bir süre ara verin. Bu durum cinsel anlamda da geçerli olacak.
  • Fiziksel ve duygusal olarak kırılgan olabilirsiniz, şüphe ve güvensizlik nedeniyle sevdiklerinizle gerginlik yaşayabilirsiniz.
  • Sizi veya sevdiklerinizi yaşam alanını değiştirmeye zorlayacak gelişmeler varsa bu gerçekleşecektir.
  • Eşinizin / sevgilinizin ailesiyle ilgili gelişmeler nedeniyle ilişkileriniz değişebilir