Aslan Burcu Eylül 2016 Yorumu: İşiniz ve Parasal Meseleler

Yazar 

Aslan burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor.

Nihayet Eylül ayına sağ salim gelebildik kıymetli dostlar! Yılın bundan sonraki aylarında, geçmiş 8 ayda yaşadıklarımıza göre daha olumlu gelişmeler bekliyor bizleri.

Eylül 2016 tutulmalar zamanı olacak: 1 Eylülde başak burcunda Güneş tutulması, 16 Eylülde ise balık burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor.

Bundan sonra, 2019 yılına kadar gerçekleşecek Güneş ve Ay tutulmalarının önemli bir kısmı aslan burcunda gerçekleşecek. Diyebiliriz ki, burcunuzdaki tutulmalarla birlikte önümüzdeki yıllarda hayatınızda çok daha önemli gelişme ve atılımlar olacak.

Gelelim günümüze!

1 Eylüldeki tutulmanın etkilerini net olarak anlayabilmeniz için bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde Eylül 2016’daki tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, 1997 Eylülde ne olmuştu?

Ayrıca, başak burcunda gerçekleşen önceki tutulmalar da 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında tabi.

Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. 🕵

Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 

Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Aslan Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Eylül ayına Güneş tutulmasının etkileri ile başlıyorsunuz kıymetli dostlar! Her tutulma güçlü bir enerji açığa çıkarır. Mesela daha önce net olmayan bazı şeyler netleşir, hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer, ani gelen fikir ve motivasyon ile yeni kararlar alınır.

Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli bir şeyler olur.

Öte yandan, Güneş tutulmasından bir gün sonra Satürn ve Neptün de aktik olacaklar. Burcuna Göre’de etkilerini sürekli olarak takip ettiğimiz bu 2 gezegen, eş zamanlı olarak Güneş’le temas edecek.

Temel olarak diyebiliriz ki; işiniz, varsa yatırımlarınız, saygınlığınız, fiziksel ve ekonomik gücünüz ile aileden kalan varlıklarınız ve finansal kaynak yaratabilme imkanlarınız gündemin ana konusu olacak. Ayrıca, eşiniz/sevgiliniz ve çocuklarınız da bir şekilde gündeminize dahil olabilir.

Bazı olasılıklardan bahsederek mantığı anlatmaya çalışayım.

Olasılık 1

İşinizle ilgili önemli bir açılım zamanı gelmiştir. Artık işe girmek veya daha iyi bir işe geçiş yapmak için atılım yaparsınız, sonuçlarını da alırsınız.

İşinizle ilgili atılım bir miktar risk içeriyor olabilir, ki bu durumda ailenizin (eş/çocuk) geleceğini de düşünerek hesaplanmış riskler almak isteyebilirsiniz.

Olasılık 2

Fiziksel olarak zayıflamış olduğunuzu, hareketsizlik nedeniyle zamanla hantallaştığınızı veya hayatınızda neşe ve eğlencenin azaldığını düşünüyor olabilirsiniz.

Bu durumda işe ayırdığınız zamanı düzenleyerek spora ve sosyalleşmeye daha çok zaman ve kaynak ayırmaya karar verebilirsiniz.

Olasılık 3

Çalıştığınız iş yerinde az kazandığınızı, yeterince değer görmediğinizi hissediyor olabilirsiniz. Kıymet gördüğünüz, çatışmalar yaşamadığınız bir iş arayışına girebilirsiniz.

Amaç, çabalarınızın takdir edilmesi ve hak ettiğiniz saygınlığı ve kazancı elde etmek olacaktır.

Olasılık 4

Çocuklarınızın isteklerini karşılamak için bazı önemli harcamalar yapmak gerekebilir. Bütçenizi yeni oluşan şartlara göre ayarlamak isteyeceksiniz; belki bazı fedakarlıklar yapmak belki de kredi kullanmak gerekecek.

Olasılık 5

Devraldığınız bir miras veya pay almak/içinde yer almak istediğiniz bir yatırım varsa, harekete geçmeniz gerekebilir.

Olasılık 6

Bir süredir hayatın zevkli ve neşeli taraflarından uzak kaldığınızı düşünüyorsanız, hayatınızda cinselliğin giderek daha az yer aldığını fark ettiyseniz, keyifli ve renkli bir hayata doğru adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Bu noktada bir hatırlatma yapayım:

Güneş tutulması; yepyeni bilgiler ve/veya motivasyon getirerek hayatımızı değiştirir, yeni bir dönem başlatır.

Son olarak, aslan burcu Güneş tutulması etkilerini konu başlıkları şeklinde özetleyelim:

 1. iş hayatına girmek, iş değiştirmek, işten ayrılmak
 2. kazanç artırıcı atılımlar yapmak
 3. finansal olanaklarınızı nereye aktaracağınızı yeniden planlamak
 4. para/varlık paylaşımıyla ilgilenmek (boşanma, miras) veya bir yatırıma ortak olmak
 5. çocuk sahibi olmak, varsa çocuklarınızla ilgili kararlar almak
 6. spora, eğlenceye ve cinselliğe yönelik bakış açısında değişim
 7. para ihtiyacını karşılamak için girişimlerde bulunmak

Yukarıda saydığım konulardan bağımsız olabileceği alakalı da olabilecek bir konudan bahsetmek istiyorum değerli okurlarım.

Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız.

Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz.

Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur!

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz!

Jüpiter etkisini detaylıca anlattığım bir yazı yazacağım için uzun tutmayacağım. Şurasını söylemek lazım:

Bundan sonraki 1 yıl boyunca oldukça hareketli bir süreç başlıyor olacak. Daha fazla insanla temas edecek, daha hareketli olacaksınız.

Çok şey öğrendiğiniz, öğrenirken keyifli zaman geçirdiğiniz bir sürece giriyorsunuz. Etrafınızın kalabalık olacağını söylemek mümkün.

Bu durumu oluşturacak şartlar şimdiden görünmeye başladı mı? Belki eğitim, belki işe girmek veya iş değiştirmek..

26 Eylülde yaşanacak Güneş-Jüpiter kavuşumunu takip eden günlerde hareketlilik iyiden iyiye artacaktır.

Eğer bu süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse sorun yok. Eylülde atacağınız adımlar Venüsün güzel enerjisi varken olacağı için yine güzel olacaktır.

Merkür gerilemesi var diye çekinmenize, stres yapmanıza gerek yok demek istiyorum aslında. Venüs ve Jüpiter aynı anda etkin olacak, size koruma kalkanı oluşturacaklardır. 👍

16 Eylül Ay Tutulmasının Aslan Burcuna Etkileri

2016 yılında hepimizin hayatında önemli gelişmeler yaşandı ve Burcuna Göre’de bu konular üzerine uzun uzun konuştuk. Aralık 2015’te kendini gösteren ve Mart-Haziran arasında şiddetlenen gündem, nihayet tamamen sona eriyor dostlar.

16 Eylüldeki Ay tutulmasından birkaç gün önce, 13 Eylülde gerçekleşen Güneş-Mars karesiyle birlikte, artık konu tamamen kapanacak.

Daha önce bahsettiğimiz gibi gündeminize ilişkin konular arasında çocuk sahibi olmak, çocuklarınızla ilişkileriniz ve onların geleceği; itibarınız, sözünüzün geçmesi, etkinliğinizin artması, yaptıklarınızın beğenilmesi ve takdir edilmek gibi konular vardı.

Ayrıca, eşiniz/sevgilinizle aranızdaki uyum ve mutluluğunuz, bir ilişkiniz yoksa olmasına yönelik girişimleriniz de olasılıklar arasındaydı.

Bu konular çerçevesinde yaşadığınız olaylar, 13 Eylül’deki Güneş-Mars karesini takip eden günlerde son bir adımı gerektirecektir. Bu adımınız ile birlikte süreç olgunlaşacak ve netleşecek diyebiliriz.

Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek.

Son olarak, Ay tutulmasının aslan burcuna göre sonuçları şöyle:

 1. bir süredir devam eden harcamaların sona ermesi
 2. gündemde olan satın almanın netleşmesi, çabalarını sonuç vermesi
 3. kredi kullanma ihtiyacı, borç/alacak meselesinde sona gelinmesi
 4. işten ayrılma, yeni işe girme süreciyle düzenin yeniden kurulması
 5. devam eden dava varsa sonuçlanması, bir sürecin mahkemeye taşınması
 6. aileden kalma varlıklarla ilgili karar alınması

2016 yılında ana gündem her ne olduysa, Eylülle birlikte geride kalıyor değerli dostlar! Artık yeni bir dönemin başlıyor olduğunu fark etmenizi çok önemsiyorum.

Bundan böyle ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, siz çıkarmalısınız.

Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi!

Eğer doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Kişisel analiz için randevu isteklerinizi yardımcım Burcu hanım cevaplıyor olacak. Görüşme gününü ve saatini belirlerken size yardımcı olacaktır. Mail adresi ise burcunagore@gmail.com

Aslan burcu Eylül 2016 yorumunu, aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. 👍

En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️

Sevgilerimle, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

39 Yorum

 1. Kübra

  01/09/2016

  Merhaba ceyhun bey benim bir sorum olacak hamileyim bebeğimi Eylül’ün Son günlerinde kucağıma alacağım nasipse sezeryan olma olasılığı var sizden ricam yazınızda da belirtmişsiniz 26 eylül tarih ve gezegen açısından uygun mudur merak ediyorum ? Şimdiden teşekkür ederim..

 2. zeliş

  01/09/2016

  Ceyhun Bey, 1997 ve 2008 yılları hayatımda unutamadığım kahrolduğum felaketlerle dolu iğrenç yıllardı. aynı felaketleri umarım yaşamam 🙁

 3. nesrin

  01/09/2016

  Merhaba. 11 08 1965 sabah 10.30 dogum saatim.alacakli oldugum büyük miktarli bir para var.alabilecekmiyim acaba.yada alabilme ihtimalim varmi bu sene icin.cok meraktayim.mart ayinda verilen bir paraydi.lutfen cvp verebilirmisinix

 4. Nergis

  01/09/2016

  Bu kadar olamaz 28 yasindayim is hayatindayim okulla alakam kalmadi derken aniden işimde mutsuz oldugumu sektor degistirmem gerektigini dusunerek 2. Bir universite okuma karari aldim suan universite ogrencisiyim suan hersey yolunda isimi birakip hayatimda simdiye kadar kendime ayirmadigim 1 yili ayiracagim ve tamamen egitim odakli olacagim. Artik yeni bir gelecege yepyeni bir inancla bakma zamani gercekten geldi. Tesekkurler

 5. Yeliz

  01/09/2016

  Zafer Bey merhaba size daha önce de yazmıştım yanıt alamamistim:( umarım bu defa şansım vardır. 19/09/79 saat:03.20 doğumluyum. Burcum başak yükselenim Aslan. 7 eylülde planli sezaryen ile bir erkek bebek dünyaya getireceğim, merkür gerilemesi ve 2 tutulmanin tam ortasında bebeğim bunlardan nasıl etkiler alacak çok merak ediyorum. Lütfen 2_3 cümle de olsa bir yorum cevap yazar misiniz? Teşekkürler

 6. Leman

  03/09/2016

  31 ağustosta gelen bir mesajla eğitimimle ilgili geleceğime yön verecek bir karar aldım 23 temmuz doğumlu bir Leman olarak!☺️ gerçekten okuduğum en iyi en açıklayıcı yorumlardan oldu bu! Merkür gerilemesi var diye çekiniyordum ikinci üniversiteye başvurdum onu düşünüyordum ama strese gerek yok Venüs koruma kalkanı oluşturacak demişsiniz harikasınız! Teşekkürler ☺️

 7. Ayben04

  04/09/2016

  Merhaba Zafer bey.Ben 4 Ağustos 1983 doğdum ama doğum saatim tam belli diyil saat 20 ile 22 arası doğduğumu söyler annem bu yüzden yükselenimin ne olduğunu bilemiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
  Bir de hayatımda 5 temmuz 1986 doğumlu biri var acaba onunla hayatım nasıl olacak
  Önceden çok teşekkür ederim

 8. Sevcan

  04/09/2016

  Merhabalar eylül 17-19 ay tutulmasında netlik kazanılacak diye bahsettiniz.bizim gündemimiz olumsuz.evlilik süreci mahkemeye taşınabilir..eşim başak burcu ve bu tutulma bizim üzerimizde olumlu mu olumsuzmu bir baskı yaratır? Teşekkürler

 9. Nur

  06/09/2016

  Merhaba Ceyhun bey,
  Ağustosun son haftasından itibaren üzerimdeki ağırlığın kalktığını belirgin şekilde hissetmeye başladım. Neşeli Aslan geri geldi ☺️ tam bir yıldır aşk konusunda fazla gelgitli, var mı yok mu anlaşılmayan sıkıntılı bir durumla uğraştım tam artık ilişkiler konusunda biraz uzak durmalıyım derken arkadaşlarımın vasıtasıyla yeni bir tanışma olayı çıktı ortaya ve bu beni yeniden canlandırdı. Haziran ayında yıllardır sürünen masterımı bitirdim. Tam hedefimi netleştirdim artık doktoraya ve akademik kariyerime odaklanacağım derken bugün hiç aklımda olmayan bir iş teklifi aldım şimdi kendi içimde bunun değerlendirmesini yapıyorum. Eğer bu iş olursa her ikisini de götürebilir miyim diye? Bu arada 1,5 yıldır küs olduğum bir arkadaşımla da haftasonu ortak arkadaşımızın düğünü vesilesiyle sanki aramıza hiç küslük girmemiş gibi kaldığımız yerden konuşarak barışmış olduk. Eylül ayı güzel başladı inşallah bundan sonrası da böyle devam eder ☺️

 10. Feryal

  07/09/2016

  Teşekkürler Ceyhun bey emeğinize yureginize sağlık.Sağlıklı ve mutlu kalın.

 11. nevim

  08/09/2016

  elinize emeğinize saglik teşekürler ceyhun bey