Aslan Burcu Eylül 2015 Yorumu

Yazar 

Aslan burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor.

Eylül demek, tüm aslanlar için iş hayatı, kazanç ve mülk demektir. Eylül 2015 bu gündeminizi pekiştirecek bir Güneş tutulmasını da getirecek. Önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler yaşayacaksınız, kendinizi hazır hissediyor musunuz?

Emin ki hazırsınız, bu aralar hem Venüs hem de Mars sizin burcunuzda, harika gelişmeler için harika bir enerjiniz olacak Eylül boyunca.

Diğer yandan bir hatırlatma yapma ihtiyacı duyuyorum: Venüs gerilemesi 6 Eylülde sona erecek, 7 Eylülden itibaren Venüs normal seyrine dönüyor. Bu çok iyi bir haber ancak önümüzdeki birkaç gün önemli olduğu için şunu vurgulamak istiyorum:

Bu aralar Venüs gerilemesinin sonuçlarını yaşama ihtimali çok yüksek. Nedir o etkiler? Venüs gerilemesi yazımı okuyan dostlar biliyor ama yeni okurlarım için söyleyeyim: ilişkiler ve finans konularında düzen değişecektir.

Gerilemeler değerlendirme süreçleri olduğu için, bazılarımız için tatminkar olmayan mevcut durumu değiştirmek, düzeni bozmak akla yatkın gelebilir. Tabi bu herkes için geçerli, bu nedenle belki kararı siz değil de başka biri (eşiniz, sevgiliniz, ortağınız, patronunuz) verecektir.

Peki ne olabilir?

Mesela iş değişimi, iş yerinde pozisyon değişimi, sosyal/ticari ilişkilerde ayrılıklar veya şartların yeniden düzenlenmesi vs.

Ben de sizin gibi astrolojik etkileri tamamen açığım 🙂 bu ayki yazılarınızı geç yazmamın nedeni, bugün önemli bir sınava girmiş olmamdı. Yani ben de değişim sürecindeyim.

Bu vesileyle hatırlatayım, Venüs gerilemesinin etkisiyle, bundan sonra yoğunluğum büyük ölçüde azalacak. Bu sayede Burcuna Göre’de sizler için hazırladığım yazıların sayısı da artacak inşallah.

Venüs gerilemesi için son gün 6 Eylül.

Aklınızda şöyle kalsın: 7 Eylül’den itibaren Venüs normal seyrine dönüyor, artık düzen bozucu günler sona eriyor, yeniden düzen kurucu günlere dönüyoruz.

Peki bu ay başka neler olacak? Özetleyelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş ve Ay tutulması yaşayacağımız capcanlı, heyecanlı bir dönem başlıyor dostlar, sıkı tutunun 🙂

Güneş tutulmasının aslan burcuna etkileri

En baştan söyleyeyim: Güneş tutulmasının etkileri çok güzel 🙂

Güneş tutulmalarının özelliği, yeni bir bilgi ve farkındalık getirmeleridir. Her tutulma, beraberinde önemli gelişmelere vesile olur. Güneş sisteminin şaşmaz kuralı 🙂

Aslan burcu için olasılıkları şöyle sayabilirim:

 1. iş hayatınızda önemli bir gelişme olacak
 2. gelirinizi artıran/değiştiren bir şey yaşayacaksınız
 3. gayrimenkul/araba gibi size ait mülklerle alakalı bir adım atacaksınız
 4. parayla ilgili bir gelişme olacak, finansal gündeminiz hareketlenecek
 5. uzun soluklu borç/alacak ilişkisi başlayabilir

Aslan burcu Eylül ayında maddi ve finansal konular çerçevesinde gelişmeler yaşayacak. Dedim ya, Güneş tutulması yeni bir farkındalık/bilgi getirir diye. Buna bir şey daha ekleyeyim:

Güneş tutulmasında yaşanan gelişmeler her zaman kalıcıdır, geri dönülemez şekilde hayatınızı değiştirir. Bu nedenle, etkileri güzel olacak 13 Eylül tutulmasının hayatınıza kalıcı bir değer katacağını söylemek yerinde olur. Güzel haber 🙂

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Her şey bu kadar güzelken nereden çıktı Merkür gerilemesi!? Hakikaten de öyle, sırası mı şimdi Merkür?

Merkür gerilemesi yılda 3 defa gerçekleşen bir astroloji olayı olduğu için sık sık karşımıza çıkıyor. Neyse ki bu sayede etkilere alışık/bağışık hale geldik hep birlikte.

Burcuna Göre’de defalarca Merkür gerilemesinin etkilerini yazdığım için yeniden anlatmayacağım.

Diğer taraftan bir hatırlatma yapmam gerekiyor, burası çok önemli!!

13 Eylül’deki Güneş tutulması, beraberinde harekete geçme isteği getirecek, hem de nasıl bir enerji. “Hemen başlamalıyım, şimdi bitirmeliyim, ne duruyorum ki” diyenleriniz olacaktır. Ne de olsa Güneş tutulması, yıldırım çarpması gibi yüksek voltaj enerji gibi coşku ve heyecan hissetmek işten değil.

Üstelik yeni olaylar ve gelişmeler birden ortaya çıktığında kim hevesle atılmaz ki?

Ancak, Merkür gerilemesi gecikmeler, ertelemeler ve aksamalar dönemidir. Güneş tutulmasıyla Merkür gerilemesini bir araya getirince, aklıma gelen şey şu:

Bir şeyler yapmak, harekete geçmek isteyeceksiniz ancak gecikmeler vs. olacak ve zorlanacaksınız. Sonra durmayacaksınız, şartları zorlayacak ve bir an önce olsun bitsin isteyeceksiniz.

İşte bunu yapmayın lütfen! Heyecanınızı kontrol edin ve şartları zorlamayın.

Merkür gerilemesinde acele etmek, hemen olsun diye zorlamak, yeterince araştırmadan karar vermek iyi sonuç vermez. Zamana bırakın!

Merkür 10 Eylülde yavaşlamaya başlayacak, 17 Eylül ve 9 Ekim arasında geri hareket edecek. Bunun anlamı şu:

Tutulmada gündeme gelen mesele her ne ise, sonuçlarını Ekim ayında da alabilirsiniz. Buna zihnen hazırlıklı olursanız eğer hiç sorun olmaz. Hasat zamanınız Ekim ayıdır dostlar, acele etmeyin 🙂

Hem Jüpiter de gelir, iş ve kazanç alanınızda, şartlar lehinize gelişecektir, yeter ki siz olmayacak şeyi oldurmak için zorlamayın, ya da olacak işi aceleye getirip heba etmeyin.

Bu ayki gecikmeye istinaden -artık bolca vaktimin olacağına da güvenerek- aslan burcu eylül yorumunun birinci bölümünü müsadenizle burada bitiriyorum.

İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri dahil önemli konuları yazacağım.

En güzelini yaşamanızı dilerim.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

60 Yorum

 1. arzu

  03/09/2015

  Merhaba Ceyhun Bey.. Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler.. Emeğinize sağlık.. Size daha önce de bir sorum olmuştu ama sanırım yoğunluktan cevap veremediniz. Ben 04/08/1976 Saat:22:00 sularında İstanbul da doğmuşum.. Yükselenim bazı kaynaklarda balık, bazıların da ise koç çıkıyor. Beni bu konu da aydınlatır mısınız? Şimdiden teşekkür ederim…

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   Arzu hanım tam geçiş dakikalarında doğmuşsunuz, balığın son dakikaları ile koç ilk dakikaları…
   ancak cevabımı sabırla beklediğinize göre koç olamaz 🙂 yükselen balıktır yani..
   sevgiler, Ceyhun

  • arzu

   05/09/2015

   Ben de bundan korkuyordumÇok teşekkür ederim

 2. Yavuz

  03/09/2015

  Ceyhun bey, benim burcum yay, yükselen akrep, ay burcu aslan, ay burcunun duyguları yönettiğini biliyorum, eğer dogruysa. Ee o zaman nasıl yorumlamaliyim? Yani aslanlar parasal gelişme yaşarken bende zenginmis gibi mi hiseederim … yükselen burc etkisini sormayın bile saygılar.

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   Yavuz bey merhaba,
   hayır ay burcuyla bu yorumlar arasında hiç ilişki yok, siz yay-akrebe göre değerlendirin.
   sevgiler, Ceyhun

 3. şeyda

  03/09/2015

  Merhaba Ceyhun bey.
  Merakla Eylül yorumunuzu bekliyordum. Ben de dün çok önemli bir mülakata girdim. 20 Ağustos doğumlu aslanım. Yükselenim yengeç. İş değişikliği düşünüyorum. Olmasını da çok istiyorum. Umarım umut vardır. Yazılarınız harika, kaleminize sağlık. 28 Eylül ay tutulması ile ilgili yazınızı da merakla bekliyoruz.

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   Şeyda hanım merhaba,
   görünen o ki yakınlarda iş hayatınızda yeni dönem başlıyor, inşallah sizi çok mutlu eder 🙂
   başarılar dilerim, Ceyhun

 4. İrem

  03/09/2015

  Merhaba, öncelikle çokkkk ama çok teşekkürler… İyiki sizi tanıdım. 13 Ağustos 75, Ankara saat: 7-8 arası doğmuşum ben. Son yıllarım çok zorlayıcı… Astrolojik etki varmıdır sizce???

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   İrem hanım merhaba,
   zorluklar hangi alanda oldu?

  • İrem

   06/09/2015

   Bugünün en mutlusuyum bana cvp vermişsiniz… 2014 ocak ayından itibaren, işten çıkarılma, 2015 ocak babamın hastalığı, şubat ölümü, ailede sorunlar, 10 gün önce annane ölümü, maddi zorluklar ve iş bulamama gibi… 2015 zor bir yıl…

 5. emine

  03/09/2015

  Beklemek ne zormus ne olacak bu ay uyyyy her gun aksiyon film gibi ceyhun bey kova olmak zor sabırsızlıkla bekliyorum lutfen

 6. aylin

  04/09/2015

  Harika yorumlar Ceyhun bey 🙂

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   tşkler Aylin hanım 🙂

 7. Ebru

  04/09/2015

  Super Super Supersiniiizz :)) Soyyle elime cayimi,kahvemi alip sizin yazilarinizi sindire sindire okumaya bayiliyorum. Merakla takip ediyorum sizi, tesekkurler :))

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   çooook tşk ederim Ebru hanım 🙂
   her zaman beklerim, Ceyhun

 8. SILA

  04/09/2015

  13 Eylül e gerek kalmadı yazıyı okuyunca neşe patlaması oluverdi bende 🙂

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   🙂 ne güzel, inşallah fazlası tutulmayla gerçek olur..
   sevgilerimle

 9. selin

  04/09/2015

  Merhaba Ceyhun Bey, eylül yorumunuz tam beni anlatmış..26 Mayıs tarihinde başladığım yengeç ile ilişkimi bitirmek üzereyim ama venüs gerileme etkisinde olduğumu hatırlayıp bu güzel adam her ne kadar beni yormuş olsa da kendimi bu kararımdan vazgeçiriyorum. Uzun soluklu bir borç-alacak ilişkisi başlamış durumda ve taşınmazların satışı ile kararlar gündemimizde; daha ne diyebilirim bilmiyorum bu kadar mı net olur herşey:)) çekincem ise bu ilişkiyi bitirme kararının gerileme döneminde alınmasının duygusal bir karar olup olmadığı konusunda.

  Ve artık sizin yoğunluğunuz bitti ise analiz konusunu görüşelim lütfen:))

  İçten paylaşımlarınız için teşekkürler;elinize,yüreğinize,kaleminize sağlık..

  Sağlıcakla kalın..

  • Zafer Ceyhun

   05/09/2015

   Selin hanım merhaba 🙂
   analizlere Ekim sonu gibi başlayacağım inşallah, çok az kaldı 🙂
   Venüs gerilemesinde alınan karar duygusal mıdır? Venüs neyin değerli olduğuyla, fayda/mutluluk getirdiği ile ilgilidir. bu süreçte alınan kararların gerekçesi özünde budur, yani mutlu etmiyor/faydasız gibi..
   gerilemede karar vermeyi yanlış buluyorum, bu nedenle zaman tanıyın ve zamana bırakın derim..
   sevgilerimle, Ceyhun

  • selin

   05/09/2015

   Ceyhun Bey çok teşekkür ediyorum, kendimi çok daha iyi hissediyorum şimdi …evet biraz daha zaman vereceğim bu ilişkiye ki yengeçlerin duygularını kolayca ortaya dökemediğini hesaplarsam onun içinde zor bir süreç olmuştur gerileme dönemi;evet haklısınız biraz daha zaman lazım bize.

   Saygı ve sevgilerle kalın..

 10. Selen koç

  06/09/2015

  Harikasınız gerçekten teşekkürler 🙂 size bir sorum olacak, ben 20 yaşındayım. benim yükselenim yay acaba bana yükselenimin etkisi olur mu? Ve nasıl olur:))

 11. selen

  06/09/2015

  Ceyhun Bey, adeta bir rehber olarak sizi uzun suredir takip ediyorum. Burcun aslan yukselenim kova. Esimse akrep burcu 4-5 aydir bosanmayi planliyoruz surekli erteleyerek bugune geldik.bosanmak, tasinmak ve is degismek, doğru zaman mı? beklemeli miyim?!? Simdiden tesekkur ederim.

 12. merve

  06/09/2015

  ceyhun bey, aslan Burcuyum ve son 2,5 yıl duygusal anlamda resmen dibe battığımı görüyorum. Maddi açıdan istemesem bile herşey daha iyiye giderken, çalışmaktan nefret etmeme ve iş değiştirmeme rağmen garip bir şekilde daha iyi Fırsatlar önüme geliyor. Fakat ben duygusal olarak artık tükenmek üzereyim. Bir başak burcu erkeği tarafından defalarca kırıldım. Sürekli aklımda 1 yıldır ayrıyız ama hergün onu düşünüyorum. Çok uzun bir mevzu fakat bu ilişki garip bir farkındalık yarattı. Bir neden var ve ben onu bulamıyorum. Yardım edin lütfen, teşekkürler..

 13. Filiz

  07/09/2015

  Ceyhun beeey tekrar Merhaba bende sizden cevap bekliyorum lütfen banada bir şeyler yazabilirseniz çok sevinirim sizin yorumlarınız benim için gerçekten çok kıymetli sevgi ve saygılarımla

 14. çiğdem

  08/09/2015

  Merhaba, ben 16.02.1977 saat 12.oo civarında doğmuşum. Eşim ise 23.07.1972. Saatini bilmiyorum. Çok sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz. 6-7 Eylülde boşanma kararı aldık. ancak ikimizde harekete geçmedik. Bana aşırı bağlı iken birden boşanma kararını onayladı. Anlamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

 15. eren

  08/09/2015

  merhaba ceyhun bey size sorum marsım yengeç olması çok mu kötü.aslan yükselen teraziyim ama kendime çokkkk güvensizim.mars yengeçtenmidir……………**

 16. Ayşen

  09/09/2015

  Ceyhun Bey,

  Tamda yazınızda belirttiğiniz gibi bugün işe kabul edildiğimin haberini aldım. Koca 1 sene iş aramakla geçmişti. Harika oldu. Sanırım yükselenimin akrep olmasından dolayı iki kat şanslıydım bu dönemde ne dersiniz Ceyhun Bey? 🙂

 17. sena

  10/09/2015

  merhaba, benim burcum ikizler yükselenim aslan ay burcum da ikizler. jüpiter beni teğet geçti:( okulla alakalı bir bölüm değişikliğine başvurdum iki seçeneğim vardı istediğim değil istemediğim oldu maalesef. ama yinede istemeye istemeye o alanda ilerliycem okul çevremde de geçen seneden beri sıkıntılar yaşıyorum. satürn ikizlerde olduğunu bildiğim için ben jüpiter in ekmeğini yerim diye düşünmüştüm:)evdeki hesap çarşıya uymadı. bu süreç beni nasıl etkiler çok merak ediyorum özellikle arkadaşlık ilişkilerini, çünkü yeni bir ortama giricem.

 18. ÖZGE

  11/09/2015

  Merhaba Ceyhun bey, ben 24.07.1993 saat 16:30 doğumluyum,aslan burcuyum haziran 2016 için amerikada work and travel düşünüyorum.danışmanlığa erken kayıt fiyatından yararlanmak istiyorum ama doların durumu malum. sizce ne yapmalıyım?