Aslan burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. İş hayatınızda yeni pencereler açan bir yıllık süreç sona erdi değerli dostlar. Bundan böyle farklı bir zaman aralığı başlıyor: Keyifli sohbetler, yeni insanlar, yoğun iletişim, bol bol seyahat ve koşturmaca, yeni ilgi alanları ve yakın geçmişte benzerini yaşamadığınız deneyimler. Jüpiter artık terazi burcunda! Emin olabilirsiniz, size çok iyi gelecek 1 yıllık süreç bu günlerde başlıyor. Günler geçtikçe etkisini artırarak olumlu gelişmeleri tetikleyecek ve yeni açılımlara imkan verecektir. Eğer doğum haritanızda terazi burcunda gezegenler varsa, çift kat olumlu etkisi olacaktır. Mesela Ay/Venüs terazideyse, terazi burcunun haritanızda yönettiği alana bağlı yeni fırsatlar belirecektir. Eylül’ün son haftasını ve Ekimin ilk haftasını önemseyin derim kıymetli okurlarım çünkü yaşadığınız her olay ileride önemli sonuçlar doğuracaktır. Giriştiğiniz işler, tanıştığınız insanlar, sevdiklerinizin önerdiği veya sizin aklınızdan geçen fikirler hepten önemli bu günlerde. Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Aslan Burcu Ekim 2016 Yorumu

Jüpiter yaklaşık 1 yıl boyunca bir burçta kalıyor ve hayatımızın bir alanını etkiliyor, sonra bir başkasına geçerek farklı bir alanı etkiliyor. Jüpiter etkisini yaşadığımız alanda ve 1 yıllık zaman diliminde yapacağımızı yapıyoruz ve yapmalıyız da çünkü aynı alana tekrar gelmesi 12 yılı buluyor. Bu çerçevede diyebiliriz ki, Ekim 2016 ile birlikte yeni Jüpiter süreci başladı ve iyi değerlendirmek bize düşüyor. Konu başlıklarını vereyim:
 1. dil öğrenmek
 2. sizi geliştireceğine inandığınız bir konuya odaklanıp derinleşmek
 3. eğitiminizde ilerlemek
 4. yeni hobi ve uğraşlar edinmek
 5. bol bol okumak, kişisel gelişimde sınırları zorlamak
 6. yeni insanlarla tanışmak, dostlar edinmek
 7. sevdiklerinizle iletişimi güçlendirmek, ortak planlar yapmak
 8. aklınızdaki arabayı almak
 9. oturduğunuz semtten memnun değilseniz değiştirmek
Geçtiğimiz yıl boyunca işiniz ve kazancınıza yönelik attığınız adımlar, zaten bu yeni sürecin kapılarını aralamış olmalı. Belki yeni işiniz tüm bunları gerektiriyordur ve kendiliğinden bu süreç yaşanacaktır. Ne güzel! Bu arada, Jüpiter son olarak Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında terazideydi. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim ayının baskın gündemini oluşturacak diğer 2 gezegene: Uranüs ve Pluto. Bu gezegenler Ekim’in ilk yarısında Güneş’le temas edecekler, son haftasında ise Mars’la… Diğer yandan Ekim’de Güneş ve Jüpiter terazide, Mars ve Pluto oğlakta, Uranüs ise koçta bulunuyor. Şunu belirtmek lazım: Terazi, oğlak ve koç burcunda bulunan gezegenler birbirleri ile etkileşime girdiklerinde değişimi ve engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacını tetiklerler. Kısacası Ekim ayının yumuşak bir enerjisi olmayacak, daha çok coşkulu ve gergin diyebiliriz. Peki Uranüs ve Pluto aslan burcunu hangi konularda etkiliyor? Öncelikle Uranüs:
 1. yurt dışında yaşam ve benzersiz deneyimler
 2. büyük düşünüp cesur adımlar atma isteği
 3. detaylı, angaryası çok olan işlere karşı mesafeli tavır
 4. spora, maceraya ve seyahatlere yönelik isteklilik
 5. yaşanan deneyimler sonucu hayat algısında değişim
 6. gelenekselden uzaklaşma ihtiyacı, evrensel yaklaşım
 7. üniversite/yüksek lisans eğitimine yönelik kararlar
Bu arada eklemeden geçmeyelim: Uranüs sizi 2011 yılından beri bu saydığım konularda etkiliyor. Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği vardır dostlar: Olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı izlemekle yetiniriz. Elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz, sanki yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir. Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu kabullenemeyiz. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar ve coşkuyla ileri atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamışız gibidir, aklımızda olanı yapmaktan başka çare yokmuş gibi görünür. Uranüs 15 Ekimde Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas edecek. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman ilginç oluyor. Pluto etkisine gelince, 2008’den bu yana sizi şu konularda etkiliyor:
 1. iş arkadaşlarınızla çatışmalı ilişkiler, takıntı seviyesinde odaklanma durumu
 2. verimlilik, zamanı doğru yönetme motivasyonun güçlenmesi
 3. fayda üretmeyen, değer yaratmayan iş/kişilere karşı kızgınlık
 4. çok çalışıp çok kazanmak, iş yapma kapasitesini artırmak
 5. sağlıklı yaşama yönelik farkındalık kazanmak
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Özetle; Ekim 2016, Uranüs ve Pluto etkilerinin aktif olacağı hırslı ve coşkulu bir zaman aralığı olacak.

Ekim 2016 için olasılıklar

Aklıma gelen birkaç olası gündemden bahsedeyim, fikir vermesi açısından faydalı olur diye düşünüyorum: Ekim başında; Yoğun bir sürecin içindesiniz, belki bir projeyle ilgileniyorsunuz veya eğitim sürecindesiniz. Zaman su gibi akıyor, koşuşturmaktan keyif aldığınızı söylemek mümkün. Sonucu iyi olacaktır. Bilgi, ilgi ve iletişimin yoğun olduğu bir alana yönelmek için hazırlıklar yapıyorsunuz. İleride meyvelerini toplayacağınız bir süreç başlamak üzere. 6-10 Ekim ve 18-22 Ekim    İş arkadaşlarınızla aranızda sorunlar açığa çıkabilir veya çalışma koşullarınızda bir değişiklik gerçekleşebilir. Sağlık sorunlarınız varsa, çözmek için harekete geçebilirsiniz. 13-19 Ekim ve Ekim sonu Yurt dışında eğitim almak veya yaşam kurmak için girişimleriniz olduysa, bu dönemde gündeminizin seyrini değiştirecek kararlar/haberler almanız mümkündür. Hayatınızı değiştirme gücü olan yeni bir şeylerin peşinde iseniz, ekimde önemli adımlar atma ihtiyacı oluşacağı kesin.

1 Ekim Yeniayın Aslan Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular.. Yeniay enerjisi 5 gün boyunca devam edecektir.

16 Ekim Dolunayın Aslan Burcuna Etkileri

Dolunay ise bambaşka bir senaryo! Ekim ayının ilk haftası güzel/yumuşak bir enerjiyle başlayacak olsa da, günler geçtikçe Pluto ve Uranüs etkisiyle birlikte enerji sertleşebilir. Biliyorsunuz Dolunay, süregelen bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur. 16 Ekim’deki Dolunay koç burcunda gerçekleşecek ve oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıklarını, Uranüs etkisini anlatırken vermiştim, aynı konular olacak. Bu noktada, uzun vadeli perspektif kazandırmak açısından bir bilgi daha vereyim: 16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yani önemli bir sürecin ilk aşamasında bulunuyoruz ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Bu nedenle zamanın ruhunu anlamaya çalışırken, Eylül/Ekim 2016 – Mart/Nisan 2017 bağlantısını kurun şimdiden. Önümüzde 6 aylık kıymetli bir zaman aralığı var ve doğru yönetirsek hayatımızda çok güzel şeyler olabilir. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>