Aslan Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri aslan burcuna göre anlatıyor. Bu yılın son 2 tutulmasını geride bıraktık dostlar, umarım hayatınızda güzel gelişmeler olmuştur. Her tutulma, özellikle Güneş tutulması sizler için önemlidir. Ne de olsa yönetici gezegeniniz Güneş. Büyük ayrıcalık doğrusu 🙂 Zaten bu nedenle aslan burcu parlak ve ışıltılıdır, merkezde olmayı sever, aynı ölçüde hoşgörülüdür. Güneş de tüm sistemin merkezinde değil midir? Ekim ayları sizin için hareketli dönemlerdir: tatil amaçlı seyahatlerden iş gezilerine, ticari anlaşmalardan eğitim hayatındaki gelişmelere ve ev/iş ortamındaki değişimlere kadar birçok alanda koşturmaca Ekim aylarının baskın konusu olur. Peki Ekim 2015 neler getirecek? Detayları bu yazıda bulacaksınız ancak öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum: 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona erecek. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Geçen ay olduğu gibi, Ekim yorumunu da 2 yazıda anlatacağım. Bu yazı, aslan burcu Ekim yorumunun ilk bölümü, ikinci bölüm ise 15 Ekim sonrasında, kaçırmayın 🙂 Hadi şimdi Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Aslan Burcu Ekim 2015

Ekim 2015 oldukça karmaşık astrolojik etkiler içeriyor. Her astrolog işin içinden çıkamaz, emin olabilirsiniz. “Neyse ki Burcuna Göre okuyorsunuz” diyerek kendime pay çıkarayım müsadenizle 🙂 Ekim’de gündeminizi meşgul edecek temel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:
 1. finansal ihtiyaçlarınız: kredi, borç veya alacak
 2. satın alma veya harcama yapma gereksinimi
 3. iş hayatınız ve geliriniz
 4. gayrimenkul meseleleri
 5. çalışma ortamınız ve iş arkadaşlarınız
 6. eğitim hayatınız
 7. yurtdışı bağlantılı gündeminiz
Gördüğünüz üzere, yukarıda saydığım konuların bazılarının finansal ve maddi yönü var. Zaten önümüzdeki 1 yıl parayla ilgili gelişmeler gündeminizdeki baskın konular olacak. Özellikle satın alma, kredi kullanma, borç ve alacak ilişkilerini listenin en başına koyabiliriz. Gündeminizde hangisi var? Eminim ki iş hayatınız ve parasal ihtiyaçlar zihninizi meşgul ediyordur. Peki maddi konulardaki hareketliliğin nedeni nedir? Birinci nedeni; Venüs, Mars ve Jüpiter’in aynı anda başak burcunda olması. İkincisi, bu gezegenlerin hep birlikte Neptün ve Pluto ile etkileşim içine girmesi. Bu astroloji olayları, aslanı finansal olarak etkiler. Ekimi önemli yapan son olay Güneş ve Uranüs karşıtlığı, ki hayatınızın yönünü değiştirebilecek son derece güçlü etkileri olacaktır diye düşünüyorum. Hadi Ekimi detaylıca anlamaya çalışalım. 6 Ekim – 12 Ekim arasında yaşanması muhtemel gündeminiz şöyle:
 1. harcama yapmanız gerekecek
 2. para bulmanız gerekecek, kredi kullanmak vs.
 3. satın alma/satma gerçekleşecek
 4. iş hayatınızda değişim yaşanacak
 5. gelirinizi etkileyecek başka bir gelişme olabilir
 6. miras gündeminiz varsa netleşecek
 7. bir anlaşmazlık yaşıyorsanız, çıkarlarınızı savunmanız gerekecek
 8. bir meselede, dostlarınızın yardımı isteyeceksiniz
 9. gündemde varsa, bir sona erme olabilir (ilişki, evlilik, ölüm gibi)
Eylül ayının ilk haftasında gündeminizi meşgul eden konu neydi? Bu saydıklarım ile o günlerde yaşananlar ilişkili olacak, hatta o meselenin devamı niteliğinde olacaktır. Bu ay finansal konularda olumlu ihtimallere kapıyı açık bırakıyorum çünkü Venüs ve Jüpiter desteği sizin yanınızda olacak. Yine de bir hatırlatma yapayım: işin içinde Mars olduğu için beklenmedik harcamalar yapmanız gerekebilir. Harcamalar bütçenizi aşabilir, buna hazırlıklı olun. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün: Geçtiğimiz 2 yılda hayatınızın arka planında hep var olan, hayatınızın yönünü değiştiren olaylar silsilesi yeni bir safhaya geçiyor. Hatta, Ekimle birlikte emeklerinizin karşılığını almaya başlayacağınızı düşünüyorum. Ekim ayının bir dönüm noktası olacak gibi görünüyor. Neler yaşadınız geçen 2 yılda, peş peşe gelişmeler yaşadığınız en büyük mesele ne oldu? Ben tahmin edeyim:
 1. daha özgür bir hayat inşa etmek
 2. yepyeni bir hayat kurmak, düzeninizi değiştirmek
 3. etkinizi artırmak, sesinizi daha fazla duyurmak
 4. sağlığınıza ve görüntünüze yatırım yapmak
 5. ülke değiştirmek
 6. eğitim hayatınızda önemli adımlar atmak
Bu saydığım maddeler Uranüsle ilişkili olarak geçtiğimiz 2-3 yılda yaşadığınız olaylar. Sizin gündeminizde bunları kapsayan ne oldu? Yeni bir ülke de mi yaşıyorsunuz, daha rahat ve özgür hissedebileceğiniz bir iş/sosyal hayat mı kurdunuz? Yoksa öğretmen/öğretim görevlisi mi oldunuz? Belki de ülke değiştirdiniz. Yorumlarda gündeminize dair bilgiler verirseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

12 Ekimde neler olabileceğini tahmin edebildiniz mi? Ekim Yeniayı hemen ertesi gün gerçekleşiyor ve gündeminize farklı bir boyut katıyor. Yeniay gündemiz ile Uranüs kaynaklı gündeminiz ilişkili olacaktır. Başlıca konular şunlar:
 1. seyahat veya taşınma
 2. iş/ev değişimi
 3. eğitim hayatınızda bir adım
 4. hayatınıza yeni bir düzen kurma girişimi
 5. yurtdışı ile alakalı bir karar, gelişme
Yeniay demek “yeni başlangıçlar” demektir. 13 Ekim Yeniayı, yeni bir dönem başlatacağı gibi, bir meselenin de sonuçlanmasına vesile olacak. Bu sürecin finansal sonuçları varsa, Jüpiter ve Venüs sayesinde emeklerinizin karşılığını almanız kolay olacak. Gündemin 18-19 Ekim gibi sonuçlanması muhtemeldir. Ekim ayında gökyüzü öyle hareketli, astroloji gündemi o kadar zengin ki, Ekim 2015’in bir dönüm noktası olacağını tahmin etmek hiç zor değil 🙂 Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>