Aslan Burcu Ekim 2015 Yorumu

Yazar 

Aslan Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri aslan burcuna göre anlatıyor.

Bu yılın son 2 tutulmasını geride bıraktık dostlar, umarım hayatınızda güzel gelişmeler olmuştur. Her tutulma, özellikle Güneş tutulması sizler için önemlidir.

Ne de olsa yönetici gezegeniniz Güneş. Büyük ayrıcalık doğrusu 🙂

Zaten bu nedenle aslan burcu parlak ve ışıltılıdır, merkezde olmayı sever, aynı ölçüde hoşgörülüdür. Güneş de tüm sistemin merkezinde değil midir?

Ekim ayları sizin için hareketli dönemlerdir: tatil amaçlı seyahatlerden iş gezilerine, ticari anlaşmalardan eğitim hayatındaki gelişmelere ve ev/iş ortamındaki değişimlere kadar birçok alanda koşturmaca Ekim aylarının baskın konusu olur.

Peki Ekim 2015 neler getirecek? Detayları bu yazıda bulacaksınız ancak öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum:

9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona erecek. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim.

Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum.

Geçen ay olduğu gibi, Ekim yorumunu da 2 yazıda anlatacağım. Bu yazı, aslan burcu Ekim yorumunun ilk bölümü, ikinci bölüm ise 15 Ekim sonrasında, kaçırmayın 🙂

Hadi şimdi Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Aslan Burcu Ekim 2015

Ekim 2015 oldukça karmaşık astrolojik etkiler içeriyor. Her astrolog işin içinden çıkamaz, emin olabilirsiniz. “Neyse ki Burcuna Göre okuyorsunuz” diyerek kendime pay çıkarayım müsadenizle 🙂

Ekim’de gündeminizi meşgul edecek temel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:

 1. finansal ihtiyaçlarınız: kredi, borç veya alacak
 2. satın alma veya harcama yapma gereksinimi
 3. iş hayatınız ve geliriniz
 4. gayrimenkul meseleleri
 5. çalışma ortamınız ve iş arkadaşlarınız
 6. eğitim hayatınız
 7. yurtdışı bağlantılı gündeminiz

Gördüğünüz üzere, yukarıda saydığım konuların bazılarının finansal ve maddi yönü var. Zaten önümüzdeki 1 yıl parayla ilgili gelişmeler gündeminizdeki baskın konular olacak.

Özellikle satın alma, kredi kullanma, borç ve alacak ilişkilerini listenin en başına koyabiliriz. Gündeminizde hangisi var? Eminim ki iş hayatınız ve parasal ihtiyaçlar zihninizi meşgul ediyordur.

Peki maddi konulardaki hareketliliğin nedeni nedir?

Birinci nedeni; Venüs, Mars ve Jüpiter’in aynı anda başak burcunda olması. İkincisi, bu gezegenlerin hep birlikte Neptün ve Pluto ile etkileşim içine girmesi. Bu astroloji olayları, aslanı finansal olarak etkiler.

Ekimi önemli yapan son olay Güneş ve Uranüs karşıtlığı, ki hayatınızın yönünü değiştirebilecek son derece güçlü etkileri olacaktır diye düşünüyorum.

Hadi Ekimi detaylıca anlamaya çalışalım.

6 Ekim – 12 Ekim arasında yaşanması muhtemel gündeminiz şöyle:

 1. harcama yapmanız gerekecek
 2. para bulmanız gerekecek, kredi kullanmak vs.
 3. satın alma/satma gerçekleşecek
 4. iş hayatınızda değişim yaşanacak
 5. gelirinizi etkileyecek başka bir gelişme olabilir
 6. miras gündeminiz varsa netleşecek
 7. bir anlaşmazlık yaşıyorsanız, çıkarlarınızı savunmanız gerekecek
 8. bir meselede, dostlarınızın yardımı isteyeceksiniz
 9. gündemde varsa, bir sona erme olabilir (ilişki, evlilik, ölüm gibi)

Eylül ayının ilk haftasında gündeminizi meşgul eden konu neydi? Bu saydıklarım ile o günlerde yaşananlar ilişkili olacak, hatta o meselenin devamı niteliğinde olacaktır.

Bu ay finansal konularda olumlu ihtimallere kapıyı açık bırakıyorum çünkü Venüs ve Jüpiter desteği sizin yanınızda olacak.

Yine de bir hatırlatma yapayım: işin içinde Mars olduğu için beklenmedik harcamalar yapmanız gerekebilir. Harcamalar bütçenizi aşabilir, buna hazırlıklı olun.

Devam edelim.

12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var.

Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün:

Geçtiğimiz 2 yılda hayatınızın arka planında hep var olan, hayatınızın yönünü değiştiren olaylar silsilesi yeni bir safhaya geçiyor.

Hatta, Ekimle birlikte emeklerinizin karşılığını almaya başlayacağınızı düşünüyorum. Ekim ayının bir dönüm noktası olacak gibi görünüyor.

Neler yaşadınız geçen 2 yılda, peş peşe gelişmeler yaşadığınız en büyük mesele ne oldu?

Ben tahmin edeyim:

 1. daha özgür bir hayat inşa etmek
 2. yepyeni bir hayat kurmak, düzeninizi değiştirmek
 3. etkinizi artırmak, sesinizi daha fazla duyurmak
 4. sağlığınıza ve görüntünüze yatırım yapmak
 5. ülke değiştirmek
 6. eğitim hayatınızda önemli adımlar atmak

Bu saydığım maddeler Uranüsle ilişkili olarak geçtiğimiz 2-3 yılda yaşadığınız olaylar. Sizin gündeminizde bunları kapsayan ne oldu?

Yeni bir ülke de mi yaşıyorsunuz, daha rahat ve özgür hissedebileceğiniz bir iş/sosyal hayat mı kurdunuz? Yoksa öğretmen/öğretim görevlisi mi oldunuz? Belki de ülke değiştirdiniz.

Yorumlarda gündeminize dair bilgiler verirseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

12 Ekimde neler olabileceğini tahmin edebildiniz mi? Ekim Yeniayı hemen ertesi gün gerçekleşiyor ve gündeminize farklı bir boyut katıyor.

Yeniay gündemiz ile Uranüs kaynaklı gündeminiz ilişkili olacaktır.

Başlıca konular şunlar:

 1. seyahat veya taşınma
 2. iş/ev değişimi
 3. eğitim hayatınızda bir adım
 4. hayatınıza yeni bir düzen kurma girişimi
 5. yurtdışı ile alakalı bir karar, gelişme

Yeniay demek “yeni başlangıçlar” demektir.

13 Ekim Yeniayı, yeni bir dönem başlatacağı gibi, bir meselenin de sonuçlanmasına vesile olacak. Bu sürecin finansal sonuçları varsa, Jüpiter ve Venüs sayesinde emeklerinizin karşılığını almanız kolay olacak.

Gündemin 18-19 Ekim gibi sonuçlanması muhtemeldir.

Ekim ayında gökyüzü öyle hareketli, astroloji gündemi o kadar zengin ki, Ekim 2015’in bir dönüm noktası olacağını tahmin etmek hiç zor değil 🙂

Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor.

Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

72 Yorum

 1. Filiz

  05/10/2015

  Saygım sonsuz biliyorsunuz canım yaniyor çaresiz oluşumdan sadece kusura bakma lütfen.

 2. Filiz

  05/10/2015

  Elbetteki yazmazsanizda size ne diyebilirim ki bilmiyordum sizi taciz ettiğimi düşünemedim yanlış anladınız beni öyle şeyleri yapamam istesemde ah Merkür ahh

 3. melda

  06/10/2015

  Gündeminizde neler var bizi bilgilendirir misiniz demişsiniz…
  Gündemin de 2 yıldır kariyer sınavları var. İlk defa güzel bir dereceyle Sınav kazandım ama mülakattan elendim. Tekrar deneyip denemekte kararsızım hayal kırıklığı yaşıyorum. Kişisel danışmanlık almak istiyorum. Umarım yakın zamanda başlarsınız…

 4. leman

  06/10/2015

  Ceyhun bey yazılarınızı dönüp dönüp okuyorum. Aslann burcuyum.yukselenim başak. 2014 çok kötüydü. 2015 yılı da onun devamı gibi adeta.jupiter bana bir aşk vermeden gitti . Şimdi basakta aşk verir mi çok istiyorum lakin haritam mi izin vermiyor acaba? 2014 yılı ekim ayinda tanınmış bir astrologa aşk hayatimi yorumlattim.dogum saatimi de tam dk olarak bilmedigimden önce onu netlestirmeye calisti neyse aşk hayatimla ilgili söylediği ve yaklasik iki saat süren telefon kaydini sürekli dinleyerek 2015 i bekledim. Mayıs haziran en geç ağustos demisti halen kimse yok. Ona sordum bekle eylül olmazsa ekim dedi.haritam kesin birsey soyler ayları verir vs.kismetler gelir ben de degerlendiririm sandim ama haritam bile yalan sanki . hiç umudum kalmadi çok mutsuzum bu aralar.

 5. Cansu

  07/10/2015

  Ben bu merkur gerilemesini dolu dolu yasayanlarin basini cekerim,yerime bir yenisini bulamam beni fena etkiliyor biktim desem yeri. Tesaduf ayin dokuzunda planladigim tümm alisveris planlarimi ne varsa hepsini iptal ettim nutellamla evde oturcam tum gun kararliyim

 6. Füsun

  07/10/2015

  Ceyhun bey merhaba, ben 19 yılık evliyim ama yanlıs oldugunu bile bile bir evlilik yaptım. Demek ki çocuklarımın nefes alması icin boyle olması gerekiyormuş, benim boyle bir görevim varmis. Heo mutsuzdum ama cok da pozitif enerjili ve güçlü bir kimliğim var. Dışarı elimden geldiğince asla belli etmem üzüntümü, sıkıntımı. 4-5 yıldır özellikle de 2 yıldır hep boşanmayı cok düşündum. Ancak maddi olarak bagimli oldiugum icin hareket edemedim. Demek ki bu değirmen boyle donecek derken. İlk olarak ciddi bir zayıflama yasadım isteğimle 16 kilo verdim, ayni zamanda bisiklete başladım hemen akabinde buyuk bir bisiklet turuna gittim ve orda asık oldum bir Balik’a, eşim de Basak bu arada.
  Ask duyduğum kisi ile kısa sureli bir ilski yasadım ve cok mutlu oldum o da bende. Keza o da bana sanırım bayağı asık oldu. Onu girmek icin yaşadığı şehire gittim. O kişinin maddi olarak sıfırın altında olması kendisini benden uzaklaştırdı halbuki ben herşeyi göze aldım, kuru ekmek yiyim yeter ki Mutlu olayım istiyorum. Ama benim birisine söylediğim bir laf ona yanlıs şekilde gitti ve benden uzaklaştı. Ben ise hala ve hala onsuz nefes alamıyorum, her anımda aklımda. Gece uyku bile uyuyamıyorum. Cok guzel ve enerjisi cok yuksek bulunan. bir kadınım. Boyle olunca beni Facebook’da bile engelledi görmemek, yüreğini dizginlemek icin… Ki herkes benim sayfamı takip etmekten cok zevk alır. İste boyle Nasıl görünüyor durumumuz sizin yorumunuzla merak ediyorum doğrusu

 7. schyma

  08/10/2015

  Gunes burcum aslan,yukselenim yay, ay burcum kova.
  Ceyhun Beyin aslan ve yay ile ilgili ongoruleri benim son donem hayatimla ortusuyor. Aranizda gunes yukselen ve ay burcu benim gibi olan var mi merak ediyorum son donemde neler yasadiniz .?

  • Ela

   15/10/2015

   Benimde burcum aslan yükselen yay ceyhun beyin öngörüyle bire bir gidiyor 🙂

  • schyma

   15/10/2015

   Tesekkur ederim Elacim , seni yakindan tanimak isterim , yani bir nevi kendimi sende tanimak gibi dusun.
   ama bir insani sadece astrolojiye baglayarak tanimak istemek yanlis olur , cevresel kosullar aile yasantisi egitim o bu… bunlari goz ardi etmiyorum, Sen anliyosun beni 😉 gorusmek uzere…

 8. Burak

  08/10/2015

  Yükseleni Aslan olan Boğa burcuyum.

  Belirttiğiniz gibi 2011 den bu yana daha özgür bir hayat inşa etmek için riskler alarak hareket ettim. Hem zaman hem maddi kayıplar oluşarak bir süreç geçti. Bu sonucun Boğa veya Aslan burcunun hangisinden kaynaklandığını merak ediyorum.

  Dilerim Ekim sonrası süreç herkese daha mutluluk getirir.

  Selamlar

 9. Ayten Altaylı

  08/10/2015

  Parasal herhangi bir gelişme umudum yok. Gündemimde yurt dışı haricinde diğer maddeler 2 buçuk 3 yıldır yer almakta..
  Yeni bir düzen kurmanın yolu nedir onu da bilmiyorum ama istediğim bu.
  Umarım yeniay ile birlikte bir adım atabilme şansım olur.
  Yükselen burcumun ne olduğuna karar verebilmiş de değilim, kaynaklarda farklı çıkıyor. 25 Temmuz 1956, Sivas doğumluyum doğum saatim ise 17:00-17:30 civarı. Bazı kaynaklar Oğlak diyor, bazıları Kova, Yay diyen de var..
  Sizce hangisi ve neden bu farklılıklar?

 10. Ayşe

  08/10/2015

  Ceyhuncum iyi aksamlar bu aslan burcu ne zaman yuzu gulcek acaba cok merak ediyorum.7 eylulden beri yıne hersey ters gıtmeye basladi duygusal hayat tamamen coktu sanki evlilik beklerken hersey koptu birden ne oldugunu anlamadım 15 eylulde beraber tatıle gıdıcez derken ben gıttım adam gelmedi memlrketıne gıttı mıras ışı için ne aradı ne sordu konuşmaya calıştca karsımdski oğlak burcu susuyo.nedir bu terslıkler iyi şeyler olacak dıyosun ne zaman iyi olcak bu işler Ceyhuncum beklemekten yoruldum artık..

 11. Ask

  11/10/2015

  Kesinlikle dogru is degisimi bekledigim yukselis terfi:)

 12. Bahar

  12/10/2015

  Ceyhun bey ,kesinlikle aslan burcusunuz…..

  • Zafer Ceyhun

   12/10/2015

   bu konuda ser verip sır vermedim, söylemem 🙂

 13. betül

  13/10/2015

  GÜNEŞIMDE, YÜKSELENIMDE ASLAN.. BEKLEDIGIM İŞ BAŞVURUMUN NETICESI BUGÜN SONUÇLANDI. YORUMLARINIZI SÜREKLİ TAKİP EDİYORUM. BURCUMLA ILGILI YAPTIĞINIZ YORUMLARINIZ, ÖNGÖRÜLERINIZ ABARTMIYORUM YÜZDE YÜZ DOĞRU. .. 13 YAŞINDAN BERI ASTROLOJİ ILE ILGILENIYORUM.. HERKES ŞUNU BILMELI KI ASTROLOJİ KESINLIKLE FAL DEĞIL, 5000 YILLIK BIR BILGI VE BIRIKIM. .. DÜNYADA ÇOK ÖNEMLİ ASTRONOMLAR, PSIKOLOGLAR (JUNG GIBI) ASTROLOJIYLE ILGILENMISLERDIR. VE INANIYORUM KI ASTROLOJI HAK ETTIGI DEGERI BULURAK BIR BILIM OLARAK KABUL GÖRECEKTIR. INŞALLAH O GÜNLERİ GÖRÜRÜM:)) ZAFER CEYHUN BEY SIZI TAKIPTEYIZ, SAĞOLUN VE SAĞLICAKLA KALIN:))

 14. handan

  16/10/2015

  Ben aslan burcuyum yazdıklarınızın hepsi teker teker doğru bunların bir kısmını yaşadım finansal olarak fakat özel Yaşantımda tık yok hala yalnızım ve birturlü doğru insanı bulup hayatımı kuramadim

 15. handan

  16/10/2015

  Ben aslan burcuyum yazdıklarınızın hepsi teker teker doğru bunların hepsini yaşadım finansal özellikle de fakat doğru insanı bulamadım hayatimı kuracagim adam gibi adamı heralde bu hiç olmayacak

 16. Habibe bahçe

  17/10/2015

  Abi ben aslan burcuyum bu ay aslanların ülke dışına çıkabilir diyosunuz ben koreye gitmeyi çok istiyodum kore fanıyım hayalimin ülkesi ama bu ay sonu sadece ankara yoluna taekwondo musabakası için gidicem adaletsizlik yaa

  • Zafer Ceyhun

   17/10/2015

   🙂 🙂 taekwondo da iyidir Habibe hanım, Kore esintileri var işte ne güzel 🙂
   ben de Kore fanları arasındayımdır, özellikle thriller filmlerinden izlemediğim kalmadı sanırım.
   Özellikle intikam üçlemesi (Oldboyun dahil olduğu) en iyilerim arasındadır..

 17. Pingback: Aslan Burcu 27 Ekim Dolunay Etkileri

 18. Zafer Ceyhun

  24/10/2015

  Sezgilerinizi dinleyin, zaten sonuç iyi olacak 🙂
  Başarılar Esin hanım.

  • esin

   25/10/2015

   bitanesiniz..Esin zaten sezmek demek dediğinizi yaptım 🙂