koç burcunda ay tutulması ve 23 Ekim de yaşanacak akrep burcunda güneş tutulması..Hangisi sizin için daha önemli diye sorarsak, cevap güneş tutulması olur. Bununla birlikte, bugün yaşanan ve etkisini 13 Ekime kadar artırarak sürdürecek olan ay tutulması, pek çok yönüyle sıra dışı olacak… Öncelikle hatırlatayım: her ay tutulması bir dolunaydır ve dolunayın enerjisini 4-5 kat artırır. Aslan burcu, bugün (8 Ekim) yaşadığımız ay tutulmasında, bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duyguların devamını yaşayacak. Hatırlatayım: Nisan ayında, hayatınızın düzeni ve bu düzene dahil olan insanlarla ilişkiler/iletişim konusunda bir duygusal dönemeçten geçmiştiniz, belki yaşadığınız yeri değiştirmek belki de iletişim tarzını farklılaştırmak. Nisan ayındaki isteğiniz, iç dünyanızda önemli bir bir sürecin/tutumun değişmesine neden olmuştu.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Aslan burcu, ay tutulmasında hayatındaki insanların ve/veya düzeninin değiştiği yeni bir dönemece girecek. Bu nedenle, yakınları ile iletişimde ve ilişkilerinde duygusal çalkantı/coşku yaşayacak. Bu durum, 13 Ekimde ay tutulmasının enerjisini zirve taşımasıyla bir dönemim tamamen son bulmasına neden olacak ve yeni düzenin kapılarını aralayacak. Eminim ki konunun ne olduğunu biliyorsunuz çünkü ay tutulması/dolunay süregelen bir gündemle alakalıdır, bu nedenle zaten birkaç aydır gündeminizde olan bir meselede bir sonuca varacaksınız. Hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız çünkü ay tutulmaları, güneş tutulmalarının aksine, çoğunlukla iç dünyamızda olur. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
  1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
  2. Güneş-Pluto karesi
  3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ ASLAN BURCUNA ETKİSİ

Aslan burcu, Ekim ayında dikkatini iletişim konusuna verdi. Hayatının günlük düzeni içinde var olan her kişi/mesele, Ekim ayında dikkatini çekti. Elbette hayatınızda başka bir sürü mesele de var ancak merkezde yaşanan konu yakınlarınızla iletişim ve hayatınızın düzeni oldu.. Ay tutulması, bu duruma yeni bir perspektif getirecek: hayatınıza yeni bir anlam katma, ailenizden/arkadaşlarınızdan hatta mevcut düzeninizden tamamen uzaklaşıp yeni ve daha özgür/mutlu bir hayat kurma isteği duyacaksınız. Belki hayatınızdaki insanlarla daha farklı (sert/yakın) iletişim kurmanız gerektiğini düşünecek, belki yaşadığınız yerden sıkılıp ev/muhit değiştireceksiniz. Aslan burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevaplarını arayalım:
  1. büyük düşünmenin vakti geldi diyeceksiniz  veya küçük düşündüğünüz için kaybedeceksiniz
  2. gereksiz meselelerden ve hedefsiz insanlardan uzaklaşacaksınız
  3. hayatınızın düzeninde bir değişim yapıp rahatlama/özgürlük hissedeceksiniz
  4. yakınlarınıza/arkadaşlarınıza karşı tutumunuzda önemli bir değişim olacak
  5. daha mutlu olmak, sıradan olandan uzak durmak isteyeceksiniz
Aslan burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>