Aslan Burcu Aralık 2015 yorumu, 11 Aralık Yeniay ve 25 Aralık Dolunay etkileri ile Aralık ayında baskın olacak Uranüs’ün etkilerini içeriyor. 30 Kasım önemli bir tarih değerli dostlar, Güneş-Satürn kavuşumu gerçekleşiyor. Geçen ay bahsettiğim Satürn kaynaklı yeni dönem böylece başlamış oluyor ve önümüzdeki 2 yıl devam edecek. Yorumlarınızdan anlıyorum ki Satürn olumsuz çağrışımlar yapıyor fakat bunda bir yanlışlık var. Evet Satürn etkisi Jüpiter gibi keyifli değildir fakat yıkıcı değildir, yapıcıdır. Zorlar ve zorladığı için harekete geçmemizi sağlar, bu sayede gelişim yaşarız. Yani özünde son derece iyidir. Satürn sadece gerileme aşamasında çaresizlik hissiyatı oluşturur, kendimizi engellenmiş gibi hissederiz. O günler de sınırlıdır zaten. Satürn gerilemesi yaklaştığında sizleri uyaracağım, o zamana kadar gelişim aşamasındayız ve rahatız 🙂 Peki yeni Satürn aslan burcunu hangi alanda etkiliyor ? Şu sorular önümüzdeki 2 yıl zihninizi meşgul edecektir:

 1. daha mutlu olmak için neler yapmalıyım, ne ölçüde risk almalıyım?
 2. herkes gibi benim de aşka ve romantizme ihtiyacım var, beni alıkoyan nedir?
 3. daha keyifli ve özgür bir cinsel hayat mümkün mü?
 4. sevgi ve saygı görmek için tavrım değişmeli mi?
 5. çocuk sahibi olmanın zamanı geldi mi?
 6. çocuklarımın geleceği için neler yapmalıyım?
Önümüzdeki 2 yıl boyunca, dikkatinizi bu soruların cevabını bulmaya yöneltecek, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru olanı yapmaya çalışacaksınız. Yeni gelişim sürecinde başarılar diliyorum. 2 yıl sonra kendinizle ilgili birçok şey keşfetmiş olacağınıza eminim. Elbette ilerlemek için bedel ödemek, zorlukları aşmak gerekir. Bunu baştan kabul ettiğinizi varsayıyorum, ki öyle yapmalısınız.  Aralık 2015 yorumuna başlayalım.

Aslan burcu Aralık 2015

Aralık ayının baskı enerjisi Uranüs’ten geliyor kıymetli dostlar. Uranüs varken hareket, heyecan ve bağımsız olma isteği vardır. Ayrıca sürpriz gelişmeler de sıkça yaşanır. Uranüs 2011 yılından bu yana aslan burcunu şu alanlarda etkiliyor:
 1. hayata bakış açınız değişiyor, sıkıcı bir hayata tahammülünüz yok
 2. yurt dışına gitmek, seyahat etmek için fırsat kolluyorsunuz
 3. eğitiminizi ilerletmek istiyorsunuz (master, doktora gibi)
 4. fikir ve görüşlerinize yönelik eleştirilerden hiç hoşlanmıyorsunuz
 5. yeni yerler keşfetme ve hayatı doyasıya yaşama isteğiniz arttı
 6. farklı kültürlerden insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorsunuz
Uranüs’ün enerjisi özgürleşmeyle ilgilidir ve iki farklı şekilde yaşanır. Birinci ihtimal, yukarıda saydığım konularda özgürleşmek, rahat olabilmek istersiniz; yeni arayışlarla birlikte karşınıza yeni fırsatlar çıkar. İkinci ihtimal, bu alanlarda engellenmiş hissedersiniz veya bir vesile ile gerçekten engellendiğiniz için özgürlüğe yeniden kavuşma mücadelesi verirsiniz. 2011 yılından bu yana, her iki ihtimali de yaşamış olmanız mümkün. Aralık 2015, Uranüs’ün enerjisini çok yoğun hissedeceğiniz bir ay olacak, gündeminiz ise saydığım konular etrafında gelişecek. Uranüs enerjisi bağımsızlık mücadelesine dönüşebilir, isyan bayrağını açmak isteyebilirsiniz 🙂 Zapt etmesi zor bir enerjidir, sakin kalmayı başarmak en doğrusudur. Uranüs’ün etkileri 2018 yılına kadar devam edecek, sizi nasıl etkilediğini daha iyi anlamak isterseniz geçmişte yazdığım yazınızı okumanızı öneriyorum: Uranüsün aslan burcuna etkisi

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayında kırıklara neden olabilecek sporlardan uzak durmak (futbol gibi) ve süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil. Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin.. Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi 🙂 Mutlaka bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz 🙂 Dikkatli olun yeter. Son olarak, Uranüs “yeter artık” dedirten bir gezegendir, talimat almayı hiç sevmez, kendi bildiğini yapmak ister. Olur da bu his tarafından ele geçirildiğinizi hissederseniz, önce derin bir nefes alın ve “gördüm seni Uranüs” deyin 🙂

11 Aralık Yeniay’ın aslan burcuna etkileri

11 Aralık hem Yeniay hem de Mars-Uranüs karşıtlığının yaşandığı gün olacak. Bu nedenle, son derece hareketli günler yaklaşıyor diyebiliriz. Aralık ayında hayatınıza yeni ve farklı bir şeyler katma ihtiyacınız yüksek olacaktır. Hayatınız buna imkan vermiyorsa, sıkılgan hissedebilirsiniz. Bu hissin nedeni olan Uranüs enerjisini anlatmak için Yeşilçam’dan bir örnek vereyim: Köyde bir küp altın bulup İstanbul’a gelen kardeşleri biliyosunuz. İstanbul’a ilk geldiklerinde yaşadıkları aydınlanmayı hatırlıyor musunuz? Yepyeni bir dünya, farklı bir kültür ve yaşam tarzı.. Uranüs etkisi, nerede/nasıl yaşıyor olursanız olun, onların yaşadığına benzer bir deneyimi tatmanızı istiyor: yeni kapılar açmanız, hayatınızın sınırlarını genişletmeniz gerekiyor. Bu durum kiminiz için yurt dışında eğitim/iş, kiminiz için yaşadığı kasabadan büyük şehre yerleşme veya sıkıcı bulduğunuz işinizden kurtulup heyecanlı bir çalışma ortamına yönelme olabilir. Aslan burcu için 11 Aralık Yeniayı, Uranüs etkilerinden farklı gelişmeler de getirebilir elbette. Tüm olasılıklar şöyle:
 1. önümüzdeki 6 ay hayatınıza hareket getirecek bir dönem başlıyor
 2. seyahat etmenizi ve birçok insanla iletişim kurmanızı gerektirecek bir gelişme yaşanabilir
 3. işinizle veya gayrimenkulle ilgili çözülmesi gereken sorunları aşmak için harekete geçebilirsiniz
 4. yurt dışıyla ilişkili kararlar alabilir, dil öğrenmek isteyebilirsiniz
 5. bilgilerinizi paylaşacağınız bir süreç başlayabilir (öğretmenlik, danışmanlık gibi)
Yeniay enerjisi 11 Aralık – 17 Aralık arasında etkin olacak. Umarım ki aldığınız kararlar; hayatınıza heyecan, güzellikler ve özgürlük getirir 🙂 Son olarak bir hatırlatma yapayım: Mars-Uranüs karşıtlığı ile oluşacak enerjiyi hayatınıza uyarlama imkanı bulamayanlar olacaktır. Bu durumda kendinizi bir kafese konulmuş gibi hissedebilirsiniz (iş, evlilik vb nedenlerle). Eğer birden bire hayatınızın sıkıcı olduğunu düşünmeye başladıysanız, bilin ki geçicidir. Bu hissiyata kapılmamaya özen gösterin çünkü bir süre sonra kaybolup gidecek.

25 Aralık Dolunay’ın aslan burcuna etkileri

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer. 25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay’ı günler öncesinde yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir. Bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okumanızı öneriyorum. Dolunay yengeç burcunda gerçekleşiyor ve malesef sizin açınızdan yılın en kötü Dolunayı.. Yengeç burcundaki gelişmeler sağlık sorunlarına, finansal/sosyal itibar kayıplarına, ayrılıklara, düşmanlığa, hırsızlığa veya dolandırıcılığa maruz kalmaya işaret eder. “Yandık bittik” tarzında bir durum yok, Dolunay sırasında diğer gezegenlerden gelen enerjiler olumlu olacak. Yine de sağlığınıza özen gösterin, bağışıklığınız zayıf olacaktır. Ayrıca, finansal konularda dikkatli olmanızı öneriyorum, ihtiyatlı olmak iyidir. Diğer yandan, Dolunay sadece olumsuz etkiler getirmeyecek. Eğer birilerinden yardım/destek almanız gereken maddiyatla ilişkili bir konu varsa (satın alma, gayrimenkul gibi) Dolunay sırasında bir yardım eli uzanabilir. İşin içinde olumlu bir Neptün etkileşimi olacağı için, en geç 1 Ocak’ta sonuçlanacak Dolunay sayesinde parasal konular, banka kredisi veya gayrimenkulle ilişkili meselelerde sizi mutlu edecek gelişmeler yaşanabilir. Umarım olumlu gündemi yaşarsınız. Sevgilerimle, Ceyhun]]>