Yükselen AslanAslan Burcu: Aralık 2014

Aralık 5, 2014by Zafer Ceyhun23

dolunayın aslan burcuna etkisi Şimdi asıl konuya geçelim, yani modern astrolojiye: Aralık ayının sürükleyici etkisi Uranüs olacak. Siz bakmayın ülkemizde sürekli Merkür’den Venüs’ten bahsedilmesine, onların hayatımıza etkileri yüzeysel ve geçicidir. Hayatımızı kökten değiştiren enerjiyi sadece 5 gezegen getirir: Jüpiter-Satürn-Uranüs-Neptün-Pluto. Aslan burcu için 21 Aralık’ta bitecek Uranüs gerilemesinin etkilerini anlattığım yazı burada: aslan burcu Uranüs gerilemesi bitince nasıl etkilenecek BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri bu gezegenlerin hayatımızı değiştiren, bazen bizi şaşkına uğratan, bazen bunalıma girmemize neden olan, bazen de durdurulamaz bir güç veren etkilerini artık çok iyi biliyor olmalı. Ben hala bilmiyorum diyen var mı? O zaman yazılarınızı okurken hayatınızda olup bitenler üzerine düşünmenizi ve aradaki bağlantıyı anlamaya çalışmanızı öneriyorum. Aralık ayı yazınızda 2 konu başlığı olacak: birisi Jüpiter’in gerilemeye başlaması, diğeri ise Uranüs-Pluto Etkileşimi. Hadi başlayalım.

JÜPİTER GERİLEMESİ: 8 ARALIK – 8 NİSAN

Jüpiter 16 Temmuz’da aslan burcuna geçtiğinden bu yana, eğer bir hedefiniz varsa, yani bir şeylerin peşinde koşuyorsanız, işleriniz yolunda gidiyor. Bazı okurlarım “Jüpiter bana şans falan getirmedi, ne biçin Jüpiter’miş arkadaş” diyorlar. Daha önce Jüpiter yazımda belirtmiştim, Jüpiter bekleyene şans getirmez, burası çok önemli. Eğer ki çabalıyorsanız, emek ediyorsanız karşılığını alırsınız, ama armut pişsin Jüpiter de bana getirsin diyorsanız imkansız. Hayatın dinamiklerine ters, hatırlatmak istedim. Diğer taraftan, benim çevremdeki aslanlardan biliyorum, hepsinin hayatında büyük/devasa sıçramalar oluyor. Jüpiter, şans ve bolluk getirir, bazen de lehinize sonuçlanacak karşılaşmalar…Mesela hayatınızın aşkını bulursunuz ya da öyle bir iş teklifi gelir ki, daha iyisi olamaz, gibi. Jüpiter gerilemesi en çok aslan burcu için önemli bu nedenle bu kısmı dikkatlice okuyup çok iyi anladığınızdan emin olmanızı istiyorum. Temmuz ayından bu yana, hayatınızda olmasını en çok istediğiniz, bu yolda emek harcadığınız, muhtemelen riske girdiğiniz alanlarda Jüpiter sizi hep destekledi. Gerileme ile birlikte, geçtiğimiz aylarda Jüpiter enerjisiyle birlikte gelen heyecan ve iyimserlikle attığınız adımların yavaşladığını, ilerleme isteğinizin/hızınızın azaldığını, son 5 ayda yaptıklarınızı değerlendirmek istediğinizi fark edeceksiniz. Jüpiter bir çeşit uykuya dalacak ve sizde yarattığı coşku azalacak, coşkunun yerini değerlendirme isteği alacak. Şunları sormaya başlayacaksınız: (1) bugüne kadar yaptıklarım iyi oldu mu? (2) beni daha ileri götürdü mü? (3) planlarımda bir değişiklik yapmalı mıyım? Jüpiter’in sizi nasıl etkilediğini, hayatınızı hangi alanlarda güzelleştirmek istediğini Temmuz ayında farklı bir bakış açısını da ekleyerek detaylıca yazdım, buradan okuyabilirsiniz: Jüpiter aslan burcunu nasıl etkiliyor 8 Aralıktan itibaren, Jüpiter’in etkilediği alanda bugüne kadar var olan iyimserlik azalacağı için, birden kendinizi boşlukta hissedebilir, karamsarlık yaşayabilirsiniz. Sakın bu hatayı yapmayın! Jüpiter gerilemesi, bize yaptıklarımızı değerlendirmek için bir şans tanıyor, o kadar. Gerileme sırasında bazı kritik günler olacak, o günler yaklaştığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

URANÜS-PLUTO ETKİLEŞİMİ: 15 ARALIK

Uranüs-Pluto karesi düzenli bir astroloji olayı değildir, dolunay gibi her ay olmaz, güneş tutulması gibi yıllık bir düzeni yoktur. Bir önceki Uranüs-Pluto karesi 1930’da olmuştu ve o dönemin düzenini değiştirmişti. Büyük ekonomik bunalım bu süreçte başlamış, Hitler Milliyetçi Sosyalist Partinin başına geçmiş ve Almanya’da iktidara yükselmişti. Bu süreç, 2. Dünya savaşının alt yapısını hazırladı, güzel anmak mümkün değil. 1960 yılında Uranüs-Pluto kavuşumu olduğunda yine yaşayan herkesin hayatını değiştirmişti. Bu süreçte savaş karşıtı düşünce yayıldı, “Savaşma Seviş” söylemi üzerinden hem sisyasi hem de cinsel devrim yaşandı. Uranüs-Pluto etkileşimleri çooook önemlidir yani 🙂 Kalıcı etkiler yapar, düzeni değiştirmeden gitmezler. 15 Aralık’ta, uykusundan uyanmaya hazırlanan Uranüs, 2012 yılından bu yana 6. kez Pluto ile etkileşime girip 90 derecelik kare açıyı oluşturacaklar. Kare etkileşim, çözüm bulma isteği uyandırarak bizi harekete geçirir. Uranüs-Pluto karesinin aslan burcuna etkisi şöyle olacak: Öncelikle 2012 yılına kadar olanı anlatayım: yaşadığınız hayatı kökten değiştirmek gibi bir niyetiniz yoktu, her gün yaptığınız işlerle aranız çok iyi değildi evet ama sürekli şikayet etmiyordunuz, çevrenizdeki insanlardan da sıkılmıyordunuz. Bu durum, 2012 yılıyla birlikte kademe kademe değişmeye başladı. Artık mevcut hayatınız size yetmez oldu, bir değişim ihtiyacı belirdi, bu nedenle belki büyük değişimler ve sarsıntılar da yaşadınız. En başta ailenizle aranızdaki mesafe/iletişim ve yaşadığınız yer değişmiştir muhtemelen. Bu süreç, hayata bakış açınızı değiştiren yeni bir pencere açtı ve bu pencereden yeni dünya görüşleri, farklı fikirler, size hiç tanıdık gelmeyen tarzda insanlar hayatınıza hücum etmiş olmalı. Diğer taraftan; işinizden ve ailenizden kaynaklanan görevleriniz var, yani sorumlu olduğunuz işler ve insanlar var. Sorumlu olduğunuz insanların başında kendiniz geliyorsunuz, bunu da fark ettiniz. Artık, sağlığınıza dikkat etmek sizin için önemli bir sorumluluk..Ayrıca işlerinizi zamanında yapmak istiyorsunuz, bu nedenle daha verimli çalışmaya odaklanmanız gerekti. Uranüs-Pluto karesi işte burada devreye giriyor ve kesinlikle önemli bir hedefi var: hayatınıza giren yeni insanlar, yepyeni bilgi ve bakış açıları sayesinde, kendinizle ilişkiniz ve hayatınızı yönetme tarzınızı daha iyi bir hale getirmek istiyor. Bazı örnekler vererek daha anlaşılır yapayım:
 1. hayatınıza yeni giren insanlar, yaşamınızı değiştirecek bilgiler getirdi
 2. üniversiteye mi başladınız, artık her şey çok ama çok farklı olacak sizin için
 3. okuduğunuz bir kitaptan, izlediğiniz bir filmden çok etkilendiniz, değişmelisiniz
 4. sıkıcı hayat size göre değil, dolu dolu yaşamak için eğlenceli bir hobiniz var
 5. stresten uzak olmaya kararlısınız, hayat hep endişeli olmak zorunda mı yani?
 6. sağlığınız önemli, bunu fark ettikten sonra spora veya hareketli bir faaliyete başladınız
 7. yaşadığınız şehir/ülke değişti, başka tarz bir hayat yaşıyorsunuz
 8. yeni ortamınız sayesinde dünya görüşünüz değişti, çok şey öğrendiniz, hayatınıza uyguluyorsunuz
 9. yurt dışı seyahatlerine çıktınız/çıkıyorsunuz, hayatınızı bir şekilde temelden değiştirdi
 10. yeni düşünce yapınız, eski kısıtlayıcı hayatınızı yaşamanıza müsade etmiyor
Uranüs-Pluto karesi, hayatınızı değiştiriyor ya da çoktan değiştirdi bile. Yukarıda saydığım sadece birkaç olasılık, siz bu etkiyi nasıl yaşıyorsunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz? Facebook, Twitter  veya bu yazının altına yorum yapmanızı heyecanla bekliyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

23 comments

 • Hülya

  Aralık 5, 2014 at 10:49 pm

  Hayatım değişti tam aksine berbatlaştı 15 Ağustos 82 doğumluyum yükselenim koç Jüpiter geldi geleli işim yok param yok ne evlendim ne ilerledim herşey altüst tek karım her sene çıkabildiğim uzun süreli devam eden ilişkimle seyehatler tembelleştim içimden hiç bişey gelmiyo azmim yok havadan para bekliyorum yani sihirli deynek mucize bekliyorum iş bile aramıyorum kimseyle görüşmüyorum bitkisel hayatta gibiyim çok ama çok sıkıldım aslanlar ne zaman düzelecek hayat berbat gibi bütün kısmetler bağlı sanki

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 5, 2014 at 11:31 pm

   Hülya hanım 2011 yılından bu yana yükselen burcunuzdaki Uranüs nedeniyle belirsizlik yaşıyorsunuz, Uranüs ayrıca doğum haritanızdaki yengeç burcu konumlarıyla etkileşim içinde, aslanlarda yengeç burcu çok olur.
   ama kesinlikle karamsar olmayın, ki jüpiter gerilemesi sırasında kendinizi sorgulamaya başlayacaksınız, eminim güzel bir çıkış yolu bulursunuz. Şubat ayı önemli, Şubatta bir değişim olur mutlaka..
   sevgiler, Ceyhun.

 • arzu

  Aralık 6, 2014 at 12:35 am

  Doya doya yazınızı okudum ohh!
  değindiğiniz bir çok konu gündemimde var.2012 abimle yaşadığım saçma bir sebepten dolayı küslüğümüzün başladığı ve artık yeter deyip kendimle birlijte hayatımı ve alışkanlıklarımı değiştirdiğim sürecin başlangıcı oldu.Sanırım iyi de oldu.Kendimin ne kadar değerli ve eşsiz olduğunu kavradım.Aslan olarak egomun tavan yaptığı son cümlemden sonra iyi geceler diliyorum. 😉

  Reply

 • gülin

  Aralık 6, 2014 at 10:02 am

  20 agustos 88 dogumluyum yükselenim oglak.mayıs ayinda yeni ise basladim ekom ayinda nisanladim.bu konuda hersey yolunda ancak isimde yukselmem icin gecmem gereken bir sinav calısmam lazim,jupiter kacmasın diyorum ama enerjim ve motivasyonum yok…bu arada 10 maddenin onunuda yasadim bu surecte neredeyse 🙂

  Reply

 • Hülya

  Aralık 6, 2014 at 10:43 am

  🙂 bu bile bir umut oldu teşekkürler Ceyhun biz aslanlar en depresif anımızda bile umut dolu olabiliyor bir anda hüzünlenip bir anda en coşkulu olabiliyoruz evet çok sıkıldım kendi adıma şöyle bir geriye baktığımda maddi sıkıntı dışında değiştirdiğim bir çok şey var aile meselesi gerçekten ne yazıldıysa astrolojide hepsi doğru bizzat yaşadım yaşıyorum bizler kinci değiliz insanlara karşı ama insanlar hayatımızda gelip geçici bununda bilincindeyiz ve hep zor olanı sevip tercihleri bu doğrultuda yaptığımız için zaman zaman depresif hal alabiliyoruz ve en önemlisi hayatımızda eylencenin olmadığı noktalarda fazla kalamıyoruz maalesef bunu yapamıyoruz en başta kariyer iş konusunda bu sebepten de maddi sıkıntılar yaşıyoruz ve yardım sever olduğumuz için kendi cebimizi ikinci plana atıyoruz cevabı biliyoruz ama karekterimiz doğruyu yapmaya izin vermiyor sanırım aslan olmak bir ayrıcalık 😀 ve inanın astroloji ile çok ilgileniyor her yazınızı ve hatta bana ait olmayan burçları bile okuyorum tek zevkim bu sevdiğim şeyleri öğrenmek sevmediklerimden uzak durmak…. Sevgiler….

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 6, 2014 at 7:16 pm

   harikasınız, sevgiler benden 🙂

 • nur başkol

  Aralık 6, 2014 at 8:28 pm

  hiç bu kadar burclarla ilgilenmezken sizin yazılarınızda kendimi buldum. 19 ağustos doğumluyum yükselen burcumun ne olduğunu bilmiyorum.2012 senesinin aralık ayından sonra yıllardır kurduğum hayallerim ve kendimle ilgili düşüncelerim daha ön plana çıktı ve 2014 ün eylül ayında aldığım çok radikal kararlarla hayatım çok değişti şehir değiştirdim tam istediğim gibi bir yere yerleştim ve hem huzurlu hemde keyifliyim ,böyle devam etmesi içinde uğraşmamı hiç bırakmaya niyetim yok ,bunun içinde sizi yakından takip edeceğim teşekkürler bilgileriniz için çok teşekkürler…sevgiler….

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 6, 2014 at 8:33 pm

   harika bir adım atmışsınız, daim olsun 🙂
   modern astroloji mucizevi bilgi kaynağıdır, bugüne kadar okuduklarınıza benzemiyor olması tesadüf değil, her zaman beklerim.
   Sevgilerimle, Ceyhun

 • Cihan

  Aralık 7, 2014 at 10:04 pm

  28.Temmuz.1982 doğumluyum. Saat:12:30da öğlen doğdum bildiğim kadarıyla yükselenim terazi. Jüpiter güya 2014 Temmuzdan beri Aslanda ve güya şans getiriyor. Maaşı az bir işte çalışıyorum ve iş arıyorum başvurularım olumsuz. Aşk desen yanlızım hayatımda kimse yok ve aday da yok. Para zaten işle orantılı anlatmama gerek yok. Nasıl bir Jüpiter ki hayatımın en monoton durgun zamanlarını yaşıyorum. Çabalarım sonuçsuz kaldıkça da umudum da azalıyor karamsarlaşıyorum. Şanstan anladığımız nedir armut piş ağzıma düş olmaz diyosunuz , sonra da yeni bir aşktan beklenmedik bir fırsattan bahsediyosunuz. Aşk zaten çabalamadan birden çıkar karşınıza ve şuanda jüpiter var güya ama aşk yok. Beklenmeyen bir fırsatta adı üstünde çabalamadan olur öyle birşey de yok. Ayrıca çabalarda sonuçsuz jüpiterin şans getirdiğine ya da şans getiriyorsa aslan burcunda olduğuna emin misiniz? :)))

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 7, 2014 at 10:25 pm

   Cihan bey siz şansız bir dönemde doğmuşsunuz desem?
   Kısaca anlatayım: doğduğunuz anın enerjisini, yani karakterinizi, oluşturan etkilerden birisi Güneş-Jüpiter karesi. Bu etki öyle güçlüdür ki, bu etki altında doğan herkes hayat boyu aynı hataları yapar malesef: olması gerekenden çok daha iyimser birisiniz, işlerin emek harcamadan da iyiye gideceğine dair inancınız öyle güçlü ki, başkalarının çok çalışarak ulaşacaklarına inandığı şeyleri, siz çabalamadan da elde edeceğinizi düşünüyorsunuz. Bu etkide doğanlar, sık sık boylarını aşan işler yapar, sorunlar yaşadıklarında yakınlarından destek ister ve alır, destek aldıkları sürece sorunlar yaşamaya devam ederler. Mesela, kazancınızdan çok harcıyorsunuzdur ve her seferinde ailenizden destek alıyorsunuzdur, gibi.
   Evet sorun Jüpiter’de ama 2014 yılındaki Jüpiter’de değil, siz doğduğunuz andaki Jüpiter’de.

 • sinem

  Aralık 8, 2014 at 4:32 am

  22.8.83 dogumluyum. Yukselenim yay. Yazdiklarinizi okuyunca fark ettim. 2011 agustos’ta fatkli bir sehre yerlestim,memurluga atandim. 2012 eylulde yuksek lisansa basladim. Evlendim. Simdiye kadar bazi sikintilar olsa da genelde iyi gecti. Simdi tekrar bir yer ve hayat degisikligi istiyorum,gerekli adimi attim bekliyorum. Ama bu surekli patlamaya hazir ve arada bir patlayan “bura bana yetmiyor, daha fazla nefes, daha fazla sevgi, para, ozgurluk, zaman vs. istiyorum”larimi ne yapacagim bilemiyorum. 🙂 Yazilariniz icin tsk.ederm.

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 8, 2014 at 8:35 am

   her şey gönlünüze göre olsun Sinem hanım 🙂
   Sevgiler, Ceyhun

 • Meryem

  Aralık 8, 2014 at 11:17 am

  Ceyhun bey 21 Ağustos doğumlunun yükselenim oğlak 2012 yulından beri işim bana büyük sıkıntılar yaşattı Temmuz ayı gerçekten tavan noktası oldu Temmuz’dan itibaren işimden izin aldım NLP kuantum gibi konulara sardım Ekim sonunda işimden ayrıldım 20 Aralık’ta NLP konusunda bir eğitim vereceğim uzmanlığım insan kaynakları ve 5 aralıktada bu konuda farklı adımlar attım gerçekten yazılarınızdaki gibi hayatım değişiyor katkılarınız için teşekkür ederim

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 8, 2014 at 11:30 am

   harika gelişmeler, yolunuz açık olsun Meryem hanım 🙂
   Sevgilerimle

 • gulay

  Aralık 9, 2014 at 10:21 pm

  Teşekkür ederim umarım dedikleriniz gerçekleşir çünkü sıkıldım yeni bir yaşam istiyorum beni bağlayan etkilerden de kurtulmak

  Reply

 • fatma nihal

  Aralık 10, 2014 at 12:54 pm

  18.08.1980 sabah saat 11:00-11:30 arası doğmuşum. 2013 de iş yerinde tanıştığım biriyle sıkıntılı bir evlilik yaptık. Borçlar ve İçkisi bitmedi. .2013 te anne oldum. ..yıl 2014 yanlış bir evlilik yaptığımı çok iyi anladım. .işimden ayrıldım 2014 kasımda. .borçlardan kurtulmak ve bu sıkıntılı evliligimden bir şekilde kurtulup huzurlu bir yaşam istiyorum. ..çok yoruldum. Tüm yük sirtimda 2012 den bu yana. ..sizce bu sorunların duzelmesinde etkili olacak mı cidden..:( Ceyhun bey yazılarınızı çok beğeniyorum bu arda. .başarılar diliyorum.

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 10, 2014 at 3:22 pm

   Nihal hanım merhaba,
   hayatımızda zorlukların ve sınavların kaynağı Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto’dur..bu gezegenler 2012’den bu yana hepimizi zorlu sınavlara girmeye mecbur bıraktı..size de uğramış malesef 🙁 2015 Kasım-Aralık ayı gibi, bu süreçte son perde oynanacak ve artık bir daha -aynı konuda- sarsılmamak üzere rahatlayacağız.
   Umuyorum ki Aralık ayı size iyi gelsin..ama unutmayın, sınavları evren yapıyor, soruları o soruyor ve fakat cevapları biz veriyoruz. Ne yaptığınız, hangi tepkileri/cevapları verdiğiniz, geleceğinizi belirleyecek.
   Her şey gönlünüze göre olsun, sevgiler
   Ceyhun

 • zerrin

  Aralık 11, 2014 at 7:46 am

  1 ağustos 1981 saat sabah 09:00 da Diyarbakırda doğmuşum.mersinde yasiyorum Evli yim.1 tane kızım var, ve 3 buçuk aylık hamile yim, eşimin işleri pek düzgün gitmiyor.esim balık burcu, kızım oğlak. Ne zaman bu sıkıntılardan kurtulur um.? Çok üzülüyorum. Allah kimseyi gördüğü günden geri çevirme sin.yorumlarsaniz sevinirim.

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 11, 2014 at 9:14 am

   Zerrin hanım eşinizin kaderini yaşıyorsunuz diyebiliriz, iyi ki yanında siz varsınız..

 • Aslı

  Aralık 13, 2014 at 9:32 pm

  Merhaba 7ağustos1978 doğumluyum.annenin söylemine göre sabaha karsi 5-6 gibi..yükselenimin de aslan oldugunu biliyorum..doğunun ücra bir köşesinde zorlu bir hayat yasamaktayim..2012 de çok zor bir hamilelik ten sonra bir oğlum oldu..yaşam iyice zorlasti..2013 te esinle çok kötü problemler yasamakta ve boşanma eşiğindeyiz..eşim akrep burcu ..10 yasindaki yine aslan burcu kızım iyice huysuz bir çocuk oldu…bu dertler ne zaman bitecek ve ne zaman huzura kavusacagiz

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 13, 2014 at 10:41 pm

   Aslı hanım merhaba,
   Allah çocuklarınızı size bağışlasın, bence anne olmak yaşamın en güzel hediyesi ve amacı..
   Sorunlarınızın kaynağı sanırım ki, akrep burcu olan eşiniz..o rahatladığı zaman emin olun ki hayatınız güzelleşecektir, ki artık güzel günler yakın.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • nuray

  Ocak 25, 2015 at 5:04 pm

  23 temmuz 1983 18.45 doğumluyum sanırım burcum aslan bu senem hem iyi hem kötü geçti diye bilirim önümde nasıl bir süreç var kimbilir ama hep kötü şeyler olacak gibi hissediyorum. Sizce beni nasıl bir dönem bekliyor yazılarınız gerçekten çok iyi tekrar tekrar okuyorum

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 25, 2015 at 8:34 pm

   Nuray hanım bu aralar hepimiz kötümser ve endişeliyiz, Şubat’ın ilk haftasında bir haber alırsınız muhtemelen.
   Nisan sonrasında işler yeniden çok iyi olacaktır.
   sevgiler, Ceyhun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin