Mars-Satürn Kesişimi: 25 Ağustos Satürn etkisini artık iyi biliyorsunuz hatta yazılarımı düzenli olarak okuyanlar artık ezberlemiş olsa gerek 🙂 Satürn etkisi 2012 Ekim ayından bu yana aslan burcunun ailesi/evi ve evliliği ile ilgili onu etkilemeye devam ediyor. Satürn, 2015 yılı başında yay burcuna geçip bir süre sonra gerileyerek yeniden akrep burcuna dönecek ve 2015 sonunda kesintisiz olarak yay burcunda ilerlemeye başlayacak. Mars ise, 26 Temmuz’da akrep burcuna geçti ve 25 Ağustos akşam saatlerinde Satürn ile kesişecek, yani iki güçlü enerji bir arada olacak. Peki hangisi galip gelecek, bunun aslan burcuna etkisi ne olacak? Satürn ağır hareket eder, dedim ya 3 yıl boyunca akrep burcunda olacak, Mars ile hızlıdır, akrep burcunda 50 gün kadar kalıp yoluna devam edecek. 25 Ağustos kesişiminde, insiyatifi elinde tutacak olan enerji Mars enerjisi olacak çünkü Mars enerjisi yeni soluk, yeni enerji. Aslan burcu Satürn etkisini hangi alanlarda yaşadı, önce birkaç örnek vereyim, sonra Mars gelince ne olacak, onu ekleyeceğim:

  1. evliyseniz, aileniz bir sebepten ötürü sorun kaynağı oldu
  2. eşinizle aranıza kara kediler girdi
  3. aile birliğiniz sarsıldı, sırtınızda ağırlık arttı
  4. kendinizi bir türlü güvende hissedemediniz, parasal konular veya aile içi meseleler sebep oldu
  5. eviniz veya diğer gayrimenkul meseleleri istediğiniz gibi gitmedi
  6. geçmişinizde yaşanan bazı şeyler huzurunuzu kaçırdı, geçmişiniz artık bir sıkıntı kaynağı
Satürn etkisi güçlüdür, çoğu zaman yoktan sorun yaratır, sanki sorun varmış gibi hissederiz, olmasa dahi! 2014 yılının Mart ayından bu yana, Satürn’ün ne denli etkili bir enerjisi olduğunu gördünüz çünkü yukarıda saydığım konularda büyük bir çaresizlik ve engellenmişlik hissi yaşamanıza neden oldu. Ancak, 1 Temmuz dönüm noktasıydı, aylar boyu biriken olumsuz enerji, birdenbire serbest kaldı ve bazılarınızın sinirli çıkışlar yapmasına neden oldu. Mars’ın akrep burcuna girişiyle birlikte, ama özellikle 25 Ağustos ve civarındaki günlerde, durum biraz daha ciddileşecek çünkü Satürn’ün kısıtlayan/engelleyen enerjisi, Mars’ın kızgın enerjisi ile buluşacak. Bunun sonucunda aslan burcu, özellikle 2014 yılında başından geçen olaylara dayanarak, 2 farklı tepkiden birini verecek:
  1. engellenmiş iradesi sonucu biriken öfkesini dönem dönem açığa vurup kısmen rahatlama sağlayanlarınız, güçlü Mars enerjisini doğru yöneterek, olumlu kullanarak kendine yeni bir alan açacak. Bir örnek vereyim: aile içinde düzeltilebilecek bir sorun varsa, güçlü ve doğru adımlar atıp yepyeni bir dönem başlatacak, sorunları büyük ölçüde çözecek.
  2. öfkesini/kızgınlığını atamamış, biriktirmiş olanlarınız ise bir patlama yaşayabilir, sorunları Marsa özgü şiddetle çözmeye, başından atmaya çalışabilir, ki bunun sonucu aile içi şiddet veya gayrimenkul konusunda çatışmalar yaşamak olabilir, dikkat edilmeli.
Ayrıca 1 konu daha var, aynı gün, 25 Ağustos başak burcunda Yeni Ay yaşayacağız, ki Yeni Ayın enerjisi, o sırada yaşanan diğer enerjilerin şiddetini katlayarak artırır. Bu nedenle, Mars-Satürn kesişiminin çok güçlü bir enerjisi olacak, doğru yönetilmesi şart çünkü temelinde çok olumlu bir enerji olarak kullanılabilirken geçmişte yaşanan kötü günlerinin günah keçisini cezalandırmak için de kullanılabilir. Bir uyarı: Mars-Satürn enerjisi, aile içinde uzun süredir birikmiş öfkeye neden olduysa, ki mutlaka bazılarınızda olmuştur, sonucunda hiç istenmeyen şiddet olaylarına neden olabilir ancak şiddet uygulayan da maruz kalan da olabilirsiniz. Bu yönde bir durumunuz varsa, amman dikkat! Tansiyon yükselmesin. Neyse ki siz aslan burcusunuz; yani güçlü, onurlu, istikrarlı, iyi kalpli insanlar! En doğrusunu yapacağınıza kuşkum yok. Sevgilerimle.]]>