Aslan Burcu Ağustos 2016 Yorumu: Aslan Yeni Yılı Başlıyor

Yazar 

Aslan burcu Ağustos 2016 yorumunuz, Ağustos ayı astroloji gündemi ile 2016 yılının kalanı hakkında bilgiler içeriyor.

Her şeyden önce kıymetli dostlar, doğum gününüzü kutluyorum 👏  Artık <aslan burcu günlerinde> olduğumuza göre, yeni yılınız başlamış oldu.

Aramıza yeni katılan okurlarım bilmiyor olabilir, her doğum günü, yeni bir yılın başlangıcıdır aslında. Takip eden 1 yıl boyunca sizin el yazınızla yazılıp dolacak yeni bir sayfa açılıyor bu ay.

Gelecek yıl bu zamanlar, umarım ki tüm aslan okurlarım, “ne güzel bir yıldı” deme imkanı bulurlar. 🍀 Unutmadan! Kaderimizi kendi kararlarımız ve tercihlerimiz şekillendirir. Kararlarımızı ise doğum haritamız çerçevesinde oluşan hayat algımız belirler..

Lafı uzatmadan devam edeyim. 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek.

Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım.

Biliyorsunuz yılın başından bu yana, 2016 yılını bir geçiş süreci olarak tarif etmiştik. Hayatında ciddi değişim olmayan çok az insan kalacağını, çoğunluğun keskin bir dönemece gireceğini söylemiştik.

Bireysel olarak girdiğimiz virajlardan çıkamadan, ülkece keskin bir viraja girdik!

Ülkemizin akrep burcu olduğunu varsayıyoruz, ki gelişmelere de uyuyor bu varsayım. Temmuz 2016 yorumlarında akrep burcu için <büyük bir çatışma> olabilir demiş olsam da, bu çapta bir çatışma beklemiyordum.

Ülke gündemimizi son yıllarda şekillendiren olaylar (17 Aralık, 15 Temmuz gibi) Uranüs etkisiyle ilişkili. Bu nedenle, inanıyorum ki ülkemizin özgürleşmesi için güçlü birer fırsat olur bu olaylar. Birlikte göreceğiz.

Biliyorsunuz, tüm bu karmaşanın nedeni, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi. Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı.

Neyse ki, Ağustos ayı itibarı ile 2016 yılının ana gündeminin sonuna yaklaşıyoruz.

2 Ağustos’ta Mars yeniden yay burcuna dönecek ve 22 Ağustos’ta (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelmiş olacak.

Ayrıca, 1 Ağustos’ta Satürn Güneş’le temas edecek, 13 Ağustos’ta ise gerileme sona erecek. 18 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması gerçekleşecek.

Diğer taraftan, ay boyunca Venüs başakta olacağı için Jüpiter, Satürn, Neptün ve Pluto ile temas edecek. Bu nedenle Ağustos 2016’nın ilişkiler ve para odaklı bir yanı olacak. Venüs hem aşkı/ilişkileri hem de işi/parayı yönetir değerli dostlar.

Biraz daha ileriye bakalım mı?

1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de (bu kez balık burcunda) Ay tutulması gerçekleşiyor. 9 Eylül ise Jüpiter’in terazi burcuna geçeceği gün.

Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak, farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecek!

2016 yılında sizi meşgul eden ana konu, Ağustosla birlikte tamamlanmış olacak değerli dostlar. Eylül 2016, yeni bir dönemin başlayacağını işaret ediyor. Öyle olsa iyi olur zaten, çok yorulduk ve sanıyorum sizler de (benim gibi) çok sıkıldınız. Aylar geçti gitti ve bu süreç bitmek bilmedi!

Neyse ki Burcuna Göre ailesi olarak bizler, bu günleri bekliyorduk. Şaşırmadık, afallamadık, direndik ve artık sona geldik.

Peki, bundan sonrası tufan mı? Elbette değil, zor olanı atlattık çok şükür.

Aslan burcu Ağustos 2016 Yorumu

Ağustos hızlı başlıyor değerli okurlarım. Göreceksiniz, zamanın ruhu değişirken, duygularınız ve motivasyonunuz da beraberinde değişecek. Olumlu yönde 👍

1 Ağustos’ta yay burcunda bulunan Satürn enerjisi açığa çıkacak, ertesi gün ise Mars yay burcuna geçecek. 2 Ağustos aynı zamanda Yeniay!

2 Ağustos Aslan Burcunda Yeniay

Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Görünen o ki bazı önemli adımlar atmaya hazırlanıyorsunuz. Gündemin netleşmesi ve harekete geçme zamanının gelmesi 6-8 Ağustos aralığında mümkün olacaktır.

Gündeme dair olasılıklar verelim:

 1. yeni bir yön/hedef belirlemek
 2. büyük bir adım atmak: iş/şehir değişimi gibi ana konularda
 3. görüntünüzle veya sağlığınızla ilgili bir girişim
 4. yeni bir ilişkiye başlamak, eski sevgiliye dönüş
 5. çocuk sahibi olmak, bu yönde karar almak
 6. varsa çocuklarınızla ilgili önemli girişimler

Son 2 yılda hayatınızın tadı tuzu eskisi gibi değildi değerli dostlar, Satürn etkisi buna müsaade etmez kolayca. Ağustos’ta bu durumu değiştirmek için adımlar atmak isteyeceksiniz.

Bu noktada bir önerim/uyarım var: Olumsuz bir motivasyonla, bir şeylerden kaçmak için birine/bir konuya yönelmeyin. Biliyorum ki Yeniay zamanı oluşacak Satürn enerjisi, sırf baskıdan kurtulmak için “kaçış odaklı” kararlar almaya sevk eder.

Önerim şu: Ağustosun ilk haftasında olumlu bir motivasyonla adım attığınızdan emin olun, kurtulmak için değil “güzel olsun” diye yapın her ne yapacaksınız.

Eğer “yeter artık” mantığı ile bir şey yaptığınızı fark ederseniz, (son derece doğal) Ağustos’un ikincisi yarısını beklemenizi öneriyorum. Satürn gerilemesi bitmiş olacak, baskıdan ari karar almanız kolaylaşır.

Diğer yandan, saygı ve beğenilme talebiniz çok artacaktır. Bu yöndeki beklentinizi karşılamayan bir ilişki içindeyseniz, çekip gitme isteğiniz de olacaktır mutlaka. Mars enerjisi gelmek üzere, Mars varken tahammül çok azalır.

Fakat şu da var: Olumlu bir gündeminiz veya motivasyonunuz varsa, Ağustos ayına bayılacaksınız. Hele ki aşk ve cinsellik arıyorsanız, Ağustos tam da size göre!

18 Ağustos Kova Burcunda Ay Tutulması

Ağustosun ilk 1o günü gibi son 1o günü de hareketli.

18 Ağustosta gerçekleşecek Ay tutulması, klasik bir Dolunay enerjisinden biraz daha fazlasını getirecektir. 22-24 Ağustos arasında, hayatınızda var olan bir gündemin netleşmesi, bir dönemin kapanması mümkün olacak.

Peki hangi alanda etkin olacak?

Venüs ve Neptün’ün konumunu da hesaba katarak ticari/finansal yönü de güçlü olabilir Ay tutulmasının. İki büyük olasılık var. Birincisi, bireysel ilişkiler. Yani eşiniz/sevgilinizle aranızdaki konular. İkincisi ise ticari bağlantı ve ortaklıklar, yurt dışı kaynaklı olanlar dahil.

 1. eşinizle/sevgilinizle önemli bir karar (evlilik/boşanma, ayrılık dahil)
 2. eşinizin/sevgilinizin şahsi gündemi netleşebilir
 3. bitmiş/ara verilmiş bir ilişki canlanabilir, yeniden başlayalım denebilir
 4. bir süredir görüştüğünüz kişiyle ilişkinizin adını koyabilirsiniz
 5. önceden tanıdığınız biri karşınıza çıkabilir, arkadaşlıktan aşka dönen bir süreç başlayabilir
 6. bir ticari girişim için ortak hareket etmek, finansal partnerlik mümkün
 7. ortaklıkta şartlar değişebilir, yeni bir safhaya/aşamaya geçilmesi gerekebilir
 8. yurt dışı bağlantılar kurup ithalat/ihracat başlayabilir

18 Ağustosta kova burcunda gerçekleşecek Ay tutulması (dolunay), aynı süreçte aktif olan Uranüs enerjisinin katkısıyla yurt dışı bağlantılı sonuçlar doğurabilir.

Mesela, başka ülkeden biriyle ilişki de olabilir, sevgilinizin yurt dışına gitmesi ve fiziki olarak ayrı düşmek de..

Aslan burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 🕵  😊

Bu yazıyı aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle kıymetli dostlar, iyi ki doğdunuz 🎂

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

73 Yorum

 1. deniz dincarslan

  02/08/2016

  Ceyhun bey oncelikle her ay kapısını caldigim bir arkadasim gibi oldugunuz icin cok tesekkur ederim. Ben 4 Agustos 1986 sabah 7 gibi dogmusum. Son 3 yildir hicbir amacima ulasamadim o kadar cabalasam da.. Bana bir yol gösterir yardim eder misiniz? Uyeleriniz olarak sizi seviyoruz hep hoş kalin. (:

 2. Esen

  02/08/2016

  Sevdiğim insanında 7 ağustos benim de. 6 yıl oldu hala ne o beni sevdi ne ben onu bırakabildim iki aslan burcuna bilemiyorum ne olacak ama inşallah geri dönüş gibi bir şey olsun. Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn…

 3. Gülcan

  03/08/2016

  16 agustos 1985 saat 16:02 doğumluyum. Biliyorum yoğunsunuz Ama yine de şansımı denemek istiyorum. Dogum haritama göre beni neler bekliyor, hazır yeni ay şans getirmişken belki bir dogum günü hediyesi olabilir

 4. Yeşim özkan

  08/08/2016

  15/08/77 doğumluyum yükselenimde aslan ama bana hiç etkisi olmadı nedense bu günlerin sizce bu neden acaba

 5. Ayben04

  08/08/2016

  Merhabalar.Öncelikle emeğinize sağlık Zafer bey.Ben 4 Ağustos 1983 doğumluyum ama doğum saatim tam olarak belli değil 20:00 ile 22:00 arası o yüzden yükselenimi tam olarak bilmiyorum.Şuan hayatımda biri var 5 Temmuz 1986 doğumlu acaba onunla hayatım nasıl olacak?Bir de çalışmak istiyorum ama bi türlü iş bulamıyorum acaba mümkün olucak mı?Önceden teşekkürler .Başarılarınızın devamını diliyorum.

 6. Yasemin

  10/08/2016

  İnanamıyorum. 10 ağustosta okudum aylık yorumu. Ve ben şuan şehir değişikliği yaptım aylardır cesaret edemediğim istanbula yerleşme konusunu 2 günde netleştirdim. Harikasınız.

 7. Filiz

  12/08/2016

  Merhaba zafer bey ben sizden bir ricada bulunmak istiyorum 13 ağustos doğum günüm ve bana önem taşıyan bir konuda doğru adım atmam konusunda yardımcı olursanız çok mutlu olucam temmuz ayında bir eğitim sektörüne ortak girişimde bulunduk lakin tatsız günlere denk geldii şimdi eşim 3 ağustosta tekrar konuştu ve olumlu cevap aldık ama sözde kaldı prosedür ve maddi anlamda beklemedeyiz biraz endişelerim var bu konuda eylüle bırakmakmı şimdi yapmakmı ekonomik anlamda ülke olarak ekim ve kasımda zor zamanlar bekliyor bu konuda bana bir yorum yaparsanız uykusuz gecelerim uykulu olucak şimdiden çooook teşekkür ederim sevgiler saygılar