Aslan burcuna göre Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in başak burcuna geçişinin etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Öncelikle doğum gününüzü kutluyorum, iyi ki doğdunuz 🙂 Doğum günümüz, Güneş’in doğduğumuz andaki konuma dönüşüdür ve önemlidir. Güneş’in dönüşü nedeniyle egomuz yükselir, odağımız güçlenir ve günü/geleceği sorgulama ihtiyacımız artar. Bu dönemi iyi kullanmak için, “nerede olduğunuzu” ve “nerede olmak istediğinizi” düşünün. Bu aralar Satürn ve Venüs gerilemeleri de etkin olduğu için, değerlendirmeler yapmanın tam zamanı. Peki harekete geçilsin mi? Hayır! Sembolik olarak söylüyorum, eğer birine/ bir kuruma savaş açmanız gerekmiyorsa, Ekim ayına kadar hareketsiz kalmakta fayda var. Kısacası, bu ay geleceğe dair planlar yapmak ve bütçenizi gözden geçirmek için iyi bir ay olacak, yeni kararlar alıp hızlı adımlar atmak içinse kötü… Ağustos’un detaylı analizine başlamadan önce, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Son birkaç ayda yaptığım gibi Ağustos ayında “zamanın ruhunu” tarif edeceğim. Sonrasında Yeniay ve Dolunay gündeminizi detaylı olarak paylaşacağım. Bonus olarak Jüpiter’in yeni konumunun aslan burcuna etkileri var 🙂

 Aslan Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Sanıyorum ki iç sesini dinleyen herkes, bir haftadır farklı bir fiziksel/duygusal atmosferin içinde olduğunu fark etmiştir. Ben fark göremiyorum diyenler ülke gündemine bakabilir çünkü bahsettiğim değişimin nedeni olan “Venüs gerilemesi”, ülkelerin gündemlerine de yansır: yeni anlaşmalar, eskilerin iptal edilmesi gibi… Venüs gerilemesi Ağustos boyunca etkin olacak, bu konuyu ayrı bir yazıda anlattım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Öncesinde, aslan burcu için Ağustos 2015 ne ifade ediyor sorusuna cevap vereyim.

Satürn gerilemesi bitiyor

İyi haber, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesinin bitiyor olması. Daha önce Satürn etkisini detaylı anlattığım için kısaca şunu söyleyeyim: aileniz, eviniz ve yatırımlarınızla ilgili son birkaç ayda attığınız adımlar somutlaşmaya başlayacak. Bu konuda, Venüs gerilemesi başlığında yazdıklarımı da dikkate almalısınız. Satürn gerilemesi Haziran’dan bu yana aile, ev ve yatırımlarla ilgili gündeminizdeki meselede “bir şeylerin eksik olduğunu” hissettiriyordu. Eminim ki daha fazlası için çalışmayı/emek etmeyi, yani harekete geçmeyi düşündünüz, belki bazı adımlar attınız. Bu ihtiyaç zamanla azalacak, üzerinizdeki baskı hafifleyecek, kısacası rahatlayacaksınız. Ekim’den itibaren bu konularla ilgilenmek zor gelecek, şimdi kafa yormak için en ideal zamanlar.

Mars aslan burcunda

9 Ağustos’ta Mars sizin burcunuza geçiyor ve Ağustos boyunca aslanda kalacak. Mars’ın varlığı bulunmaz nimetler arasında sayılabilir. Venüs gerilemesine rağmen kendinizi enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Mars’ın aslan burcunda olmasının bir iyi bir de kötü yanı vardır. İyi yanı enerji ve cesaret vermesidir, kesin sonuçlar almaya sevk eder, güçlü hissettirir. Kötü yanı ise gergin ve agresif yapabilir, özellikle istediğinizi elde edemediğinizde veya zorluklarla karşılaştığınızda. Ağustos-Eylül aylarında, finansal konuları ve ilişkilerinizdeki meseleleri ağırdan almanızı öneriyorum. Keskin kararlar almamakta fayda var. Bir hatırlatma: 10 Ağustos ve takip eden günlerde ne kendinize ne başkalarına agresiflik yapma imkanı vermeyin. Diğer yandan, Mars enerjisini olumlu yönde kullanmak harikalar yaratabilir. Mesela, cesaret edemediğiniz şeyler varsa Mars’ın varlığı sayesinde gözünüze çok kolay görünecektir. Ayrıca, cinsel enerjiniz de yüksek olacak, bu günleri “savaşma seviş” diyerek değerlendirmek mümkün! Son olarak, Venüs gerilemesi başlığında okuyacaklarınızı da dikkate alarak, geçmişte kalan meseleleri yeniden gündeminize alarak harika işler yapabilirsiniz. Sonuçta Mars atak, cesur ve dinamik enerjidir, elinizi güçlendireceği açık.

31 Temmuz Dolunay

Burcuna Göre’nin değerli okurları artık çok iyi biliyor ki, Dolunay geldiğinde süregelen bir mesele sonuçlanır, karara bağlanır ve bir şekilde gündemden düşer. 31 Temmuz Dolunayı, Güneş sizin burcunuzun sahasındayken gerçekleşiyor, her zamanki gibi karşıt burcunuz olan kovada… Bunun anlamı, ilişkilerinizle ilgili bir mesele olgunlaşmak üzere. Olası gündeme geçmeden önce söyleyeyim, Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle, Dolunayla ilgili olumsuz bir şey yok. Diğer yandan, ilişkileri temsil eden Venüs gerilediği için, yine de yaşadıklarınızı dikkatlice değerlendirmenizde fayda var. Aslan burcu Ağustos Dolunay gündemi şöyle olacak:
 1. eşiniz/sevgilinizle alakalı gündem sona erecek
 2. sorunlu giden bir ilişki varsa ayrılık veya devam kararı alınacak
 3. eşiniz/sevgilinizi ilgilendiren, sizin de sonucunu beklediğiniz konu netleşecek
 4. ticari bir ortaklık varsa, bir dönem sona erecek
 5. bir arkadaşınızla aranızda var olan konuda karar alınacak, ilişkinizin seyri değişecek

14 Ağustos Yeniay

Nasıl ki Dolunay bir meselenin sonuçlanmasına vesile oluyorsa, Yeniay da bir başlangıca vesile olur. Her Yeniay, gelecekte hasat etmek üzere dikilen bir tohum olarak değerlendirilmeli..Hele ki o Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyorsa! Yeniay sırasında Güneş ve Ay konum olarak aynı hizaya gelir, bir atılım/başlangıç enerjisi oluşur. “Şimdi tam zamanı” deriz. Aslan burcu, 14 Ağustos Yeniay gündemine dair bazı olasılıklar şunlar:
 1. yepyeni bir dönem başlıyor, önemli bir atılım yapmak isteyeceksiniz
 2. işe girmek, şehir değiştirmek gibi kritik bir karar vereceksiniz
 3. görüntünüzü değiştirmek için adım atmak isteyeceksiniz, imaj değiştirmenin tam zamanı diyeceksiniz
 4. sağlığınızla ilgili bir konu varsa harekete geçeceksiniz
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir karar vereceksiniz, evlilik için ilk adım da olabilir, ayrılık kararı da..
Bu yazıyı okuyup da Venüs gerilemesini okumayan okurlarıma bir hatırlatma yapayım, mutlaka yazının başındaki linkten o yazıya gidip okuyun, hata yapmamak için çok önemli… Şöyle bir durum var: Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak, yani her ikisi aslan burcunda aynı açıda olacaklar. Eğer Venüs gerileme sürecinde olmasaydı, “daha iyisi olamaz” derdim ama durum öyle olmayabilir. Venüs gerilemesi yazımda detayları verdim, gündeminiz çerçevesinde en doğru adımları atmak için Venüs gerilemesinin etkilerini biliyor olmanız gerekiyor. Önerim şu: Yeniay ile aldığınız kararları hayata geçirmek için acele etmeyin, bu enerjiyi kontrol edin. Aldığınız kararın Temmuz 2015 öncesinden beri gündeminizde olan bir konuyla ilgili olduğuna emin olun. Eğer Temmuz sonrasında ortaya çıkan bir konuysa, harekete geçmek için Ekim’i beklemekte fayda var diye düşünüyorum. Detaylar Venüs gerilemesi yazınızda. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Aslan Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos itibarıyla bir önemli dönem bitiyor, yepyeni bir dönem başlıyor değerli dostlar! Jüpiter 1 yıldır sizin burcunuzdaydı, eminim ki birçoğunuzun hayatında ciddi gelişmeler yaşandı. Jüpiter’in başak burcuna geçişinin size etkilerini daha sonra detaylı yazacağım. Şimdi kısaca potansiyel Jüpiter güzelliklerinden ve fırsatlardan bahsedeyim:
 1. geliriniz artacak, varlığınız çoğalacak
 2. yatırımlar yaparsanız getirisi yüksek olacak, özellikle gayrimenkulde
 3. işe girmek isteyenleriniz şanslı olacak, hayali gerçekleşecek
 4. iş hayatınız kolaylaşacak, çalışmak mutlu edecek
 5. konforunuz ve rahatınız artacak, zevkli ve keyifli bir yıl olacak
 6. anne olmak için de güzel bir dönem (erkekler için fark etmiyor)
Eğer işe girmek, iş değiştirmek, yeni gelir olanakları yaratmak gibi planlarınız varsa, ya da birikimlerinizi değerlendirmek için yatırım yapmak istiyorsanız, önümüzdeki dönemde güzel fırsatlar sizi bekliyor olacak. Hiç acele etmeyin, Ağustos’ta başlayacak ama 1 yılınız var. Ağustos ve Eylül aylarının enerjisi, Venüs ve Merkür gerilemeleri nedeniyle yeni başlangıçlar yapmak için müsait değil…Bekleyin, ben en doğru zamanı söyleyeceğim. En güzel günler 🙂 Ceyhun]]>