Aslan Burcu Ağustos 2015 Yorumu

Yazar 

Aslan burcuna göre Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in başak burcuna geçişinin etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor.

Öncelikle doğum gününüzü kutluyorum, iyi ki doğdunuz 🙂

Doğum günümüz, Güneş’in doğduğumuz andaki konuma dönüşüdür ve önemlidir. Güneş’in dönüşü nedeniyle egomuz yükselir, odağımız güçlenir ve günü/geleceği sorgulama ihtiyacımız artar.

Bu dönemi iyi kullanmak için, “nerede olduğunuzu” ve “nerede olmak istediğinizi” düşünün. Bu aralar Satürn ve Venüs gerilemeleri de etkin olduğu için, değerlendirmeler yapmanın tam zamanı. Peki harekete geçilsin mi? Hayır!

Sembolik olarak söylüyorum, eğer birine/ bir kuruma savaş açmanız gerekmiyorsa, Ekim ayına kadar hareketsiz kalmakta fayda var.

Kısacası, bu ay geleceğe dair planlar yapmak ve bütçenizi gözden geçirmek için iyi bir ay olacak, yeni kararlar alıp hızlı adımlar atmak içinse kötü…

Ağustos’un detaylı analizine başlamadan önce, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay

Son birkaç ayda yaptığım gibi Ağustos ayında “zamanın ruhunu” tarif edeceğim. Sonrasında Yeniay ve Dolunay gündeminizi detaylı olarak paylaşacağım.

Bonus olarak Jüpiter’in yeni konumunun aslan burcuna etkileri var 🙂

 Aslan Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Sanıyorum ki iç sesini dinleyen herkes, bir haftadır farklı bir fiziksel/duygusal atmosferin içinde olduğunu fark etmiştir.

Ben fark göremiyorum diyenler ülke gündemine bakabilir çünkü bahsettiğim değişimin nedeni olan “Venüs gerilemesi”, ülkelerin gündemlerine de yansır: yeni anlaşmalar, eskilerin iptal edilmesi gibi…

Venüs gerilemesi Ağustos boyunca etkin olacak, bu konuyu ayrı bir yazıda anlattım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri

Öncesinde, aslan burcu için Ağustos 2015 ne ifade ediyor sorusuna cevap vereyim.

Satürn gerilemesi bitiyor

İyi haber, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesinin bitiyor olması. Daha önce Satürn etkisini detaylı anlattığım için kısaca şunu söyleyeyim: aileniz, eviniz ve yatırımlarınızla ilgili son birkaç ayda attığınız adımlar somutlaşmaya başlayacak.

Bu konuda, Venüs gerilemesi başlığında yazdıklarımı da dikkate almalısınız.

Satürn gerilemesi Haziran’dan bu yana aile, ev ve yatırımlarla ilgili gündeminizdeki meselede “bir şeylerin eksik olduğunu” hissettiriyordu. Eminim ki daha fazlası için çalışmayı/emek etmeyi, yani harekete geçmeyi düşündünüz, belki bazı adımlar attınız.

Bu ihtiyaç zamanla azalacak, üzerinizdeki baskı hafifleyecek, kısacası rahatlayacaksınız. Ekim’den itibaren bu konularla ilgilenmek zor gelecek, şimdi kafa yormak için en ideal zamanlar.

Mars aslan burcunda

9 Ağustos’ta Mars sizin burcunuza geçiyor ve Ağustos boyunca aslanda kalacak. Mars’ın varlığı bulunmaz nimetler arasında sayılabilir. Venüs gerilemesine rağmen kendinizi enerjik hissetmenizi sağlayacaktır.

Mars’ın aslan burcunda olmasının bir iyi bir de kötü yanı vardır. İyi yanı enerji ve cesaret vermesidir, kesin sonuçlar almaya sevk eder, güçlü hissettirir.

Kötü yanı ise gergin ve agresif yapabilir, özellikle istediğinizi elde edemediğinizde veya zorluklarla karşılaştığınızda.

Ağustos-Eylül aylarında, finansal konuları ve ilişkilerinizdeki meseleleri ağırdan almanızı öneriyorum. Keskin kararlar almamakta fayda var.

Bir hatırlatma: 10 Ağustos ve takip eden günlerde ne kendinize ne başkalarına agresiflik yapma imkanı vermeyin.

Diğer yandan, Mars enerjisini olumlu yönde kullanmak harikalar yaratabilir.

Mesela, cesaret edemediğiniz şeyler varsa Mars’ın varlığı sayesinde gözünüze çok kolay görünecektir. Ayrıca, cinsel enerjiniz de yüksek olacak, bu günleri “savaşma seviş” diyerek değerlendirmek mümkün!

Son olarak, Venüs gerilemesi başlığında okuyacaklarınızı da dikkate alarak, geçmişte kalan meseleleri yeniden gündeminize alarak harika işler yapabilirsiniz. Sonuçta Mars atak, cesur ve dinamik enerjidir, elinizi güçlendireceği açık.

31 Temmuz Dolunay

Burcuna Göre’nin değerli okurları artık çok iyi biliyor ki, Dolunay geldiğinde süregelen bir mesele sonuçlanır, karara bağlanır ve bir şekilde gündemden düşer.

31 Temmuz Dolunayı, Güneş sizin burcunuzun sahasındayken gerçekleşiyor, her zamanki gibi karşıt burcunuz olan kovada… Bunun anlamı, ilişkilerinizle ilgili bir mesele olgunlaşmak üzere.

Olası gündeme geçmeden önce söyleyeyim, Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle, Dolunayla ilgili olumsuz bir şey yok.

Diğer yandan, ilişkileri temsil eden Venüs gerilediği için, yine de yaşadıklarınızı dikkatlice değerlendirmenizde fayda var.

Aslan burcu Ağustos Dolunay gündemi şöyle olacak:

 1. eşiniz/sevgilinizle alakalı gündem sona erecek
 2. sorunlu giden bir ilişki varsa ayrılık veya devam kararı alınacak
 3. eşiniz/sevgilinizi ilgilendiren, sizin de sonucunu beklediğiniz konu netleşecek
 4. ticari bir ortaklık varsa, bir dönem sona erecek
 5. bir arkadaşınızla aranızda var olan konuda karar alınacak, ilişkinizin seyri değişecek

14 Ağustos Yeniay

Nasıl ki Dolunay bir meselenin sonuçlanmasına vesile oluyorsa, Yeniay da bir başlangıca vesile olur. Her Yeniay, gelecekte hasat etmek üzere dikilen bir tohum olarak değerlendirilmeli..Hele ki o Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyorsa!

Yeniay sırasında Güneş ve Ay konum olarak aynı hizaya gelir, bir atılım/başlangıç enerjisi oluşur. “Şimdi tam zamanı” deriz.

Aslan burcu, 14 Ağustos Yeniay gündemine dair bazı olasılıklar şunlar:

 1. yepyeni bir dönem başlıyor, önemli bir atılım yapmak isteyeceksiniz
 2. işe girmek, şehir değiştirmek gibi kritik bir karar vereceksiniz
 3. görüntünüzü değiştirmek için adım atmak isteyeceksiniz, imaj değiştirmenin tam zamanı diyeceksiniz
 4. sağlığınızla ilgili bir konu varsa harekete geçeceksiniz
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir karar vereceksiniz, evlilik için ilk adım da olabilir, ayrılık kararı da..

Bu yazıyı okuyup da Venüs gerilemesini okumayan okurlarıma bir hatırlatma yapayım, mutlaka yazının başındaki linkten o yazıya gidip okuyun, hata yapmamak için çok önemli…

Şöyle bir durum var: Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak, yani her ikisi aslan burcunda aynı açıda olacaklar. Eğer Venüs gerileme sürecinde olmasaydı, “daha iyisi olamaz” derdim ama durum öyle olmayabilir.

Venüs gerilemesi yazımda detayları verdim, gündeminiz çerçevesinde en doğru adımları atmak için Venüs gerilemesinin etkilerini biliyor olmanız gerekiyor.

Önerim şu: Yeniay ile aldığınız kararları hayata geçirmek için acele etmeyin, bu enerjiyi kontrol edin. Aldığınız kararın Temmuz 2015 öncesinden beri gündeminizde olan bir konuyla ilgili olduğuna emin olun. Eğer Temmuz sonrasında ortaya çıkan bir konuysa, harekete geçmek için Ekim’i beklemekte fayda var diye düşünüyorum. Detaylar Venüs gerilemesi yazınızda.

Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Aslan Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos itibarıyla bir önemli dönem bitiyor, yepyeni bir dönem başlıyor değerli dostlar!

Jüpiter 1 yıldır sizin burcunuzdaydı, eminim ki birçoğunuzun hayatında ciddi gelişmeler yaşandı. Jüpiter’in başak burcuna geçişinin size etkilerini daha sonra detaylı yazacağım.

Şimdi kısaca potansiyel Jüpiter güzelliklerinden ve fırsatlardan bahsedeyim:

 1. geliriniz artacak, varlığınız çoğalacak
 2. yatırımlar yaparsanız getirisi yüksek olacak, özellikle gayrimenkulde
 3. işe girmek isteyenleriniz şanslı olacak, hayali gerçekleşecek
 4. iş hayatınız kolaylaşacak, çalışmak mutlu edecek
 5. konforunuz ve rahatınız artacak, zevkli ve keyifli bir yıl olacak
 6. anne olmak için de güzel bir dönem (erkekler için fark etmiyor)

Eğer işe girmek, iş değiştirmek, yeni gelir olanakları yaratmak gibi planlarınız varsa, ya da birikimlerinizi değerlendirmek için yatırım yapmak istiyorsanız, önümüzdeki dönemde güzel fırsatlar sizi bekliyor olacak.

Hiç acele etmeyin, Ağustos’ta başlayacak ama 1 yılınız var. Ağustos ve Eylül aylarının enerjisi, Venüs ve Merkür gerilemeleri nedeniyle yeni başlangıçlar yapmak için müsait değil…Bekleyin, ben en doğru zamanı söyleyeceğim.

En güzel günler 🙂

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

116 Yorum

 1. özlem

  04/08/2015

  Zafer bey öncelikle mrb. yazılarınızı beğeniyle takip ediyorum ve sizi takdir ediyorum. Burcum aslan yükselen teraziyim ( 6 agustos 77 Kırklareli sabah 10:30 ) 2008 yılında hayatımın altı üstüne geldi diyebilirim o gün bugündür de bi düzen tutturamıyorum. İş arıyorum bulamıyorum yada istediğim gibi olmuyor bi türlü. Yıllardır muhasebe alanında çalıştım fakat sanki artık bu dalı sevmiyor gibiyim o yüzdenmi istediğim gibi olmuyor anlamdım. Sizce iş hayatım ne zaman rayına giricek. Başarılarınızın devamını diliyorum. 😉 Bu arada kişiye özel analiz yapmaya ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz ?

  • Zafer Ceyhun

   04/08/2015

   Özlem hanım merhaba 🙂
   2008 yılı Pluto’nun oğlak burcuna geçiş yılıydı, “hayatınızdaki düzenin bozulması” ile ilişkili olabilecek tek etki Pluto..
   Pluto etkisi hakkında Mayıs 2015’te detaylar verdim: https://burcunagore.com/aslan-burcu-mayis-2015-yorumu/
   bu yazıyı okuyun, sormak istedikleriniz olursa ben buradayım 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 2. Helin

  04/08/2015

  Ceyhun Bey merhaba, 01.08.1992 saat 14 doğumluyum yükselen burcum bazı sitelerde yay bazısında akrep çıkıyor anlam veremedim..şunu sormak istiyorum 2013 yılından beri eğitim Hayatım çok kötü pes etmiyorum ama sürekli başarısız oldukça hevesim kırılıyor ask hayatımda aynı şekilde cok mutlu Başlıyor sonu hüsranla bitiyor uzun bir süredir hayat enerjim yok işlerim yolunda gitmiyor zevk alamıyorum bir şeyden bu durum ne zaman düzelir artık başarılı ve mutlu olmak istiyorum:( bu arada yazılarınızı takip ediyorum sürekli elinize sağlık cok güzel aydınlatıyorsunuz bizi 🙂

  • Zafer Ceyhun

   04/08/2015

   Helin hanım merhaba,
   doğum yerinizi de söyler misiniz?

  • Helin

   05/08/2015

   Tekrar merhaba 🙂 Istanbul Süleymaniye de doğmuşum Ceyhun Bey 🙂

 3. Naile

  04/08/2015

  Merhabalar Ceyhun bey bu gün benim dogum günüm Aslan kadını olmayı seviyorum her halini 😉 2 ay önce 19 Mayıs gibi müthiş bir hastalık geçirdim adı gbs çok ciddi bşr hastalıklı çok şükür iyileştim gerçekten çok zor bir dönem geçirdim artık keyıfli bir sürece girdiğimi düşünüyorum evimi değiştiriyorum kendi evimize taşınıcaz umarım yeni insanlar ve yeni komşularım kafama göre olur ALLAHA emanet olun 🙂

 4. Naile

  04/08/2015

  Ceyhun bey yine ben . 04.08.1991 doğumluyu. Annem beni aksam ezan okunduktan sonra dünyaya getirmiş dogum yaptığında dogum hanedeki saat durduğu için tam saati bilemiyoruz balık mı oğlak mı yükselen burcum nasıl ögrenebilirm ki çok çok teşekküller ✨

  • Zafer Ceyhun

   04/08/2015

   Naile hanım hoş geldiniz 🙂
   doğum yeriniz ve tahmini saat aralığı gerekiyor, cevabınızı bekliyorum..

  • naile

   06/08/2015

   Ay Süpersiniz manisa Salihli de doğmuşum Aksam Ezanian 19 91 de ne zam okunuyordu ki

 5. razz

  04/08/2015

  Ceyhun Bey merhaba;
  Bu ayin sonlarinda 20sinden sonra erkek arkadasimla aileler arasında yüzük takıp nisanlanacagiz. Neden bilmiyorum yanlış zamanlama gibi geliyor. Hislerim doğru mu? Bu arada ben aslan sevgilim yengeç burcu. Teşekkür ederim simdiden cevaplamaya vaktiniz olsa da olmasa da.

  • Zafer Ceyhun

   04/08/2015

   Merhaba Razz hanım,
   şundan dolayı öyle hissediyorsunuz ve haklısınız: https://burcunagore.com/venus-gerilemesinin-etkileri-agustos-eylul-2015/

  • razz

   05/08/2015

   Ceyhun Bey peki nişanı ayın 25 sinden sonraya sarkıtsam etkisi azalır mı bu Venüs ablanın. Ben kaybetmek istemiyorum hayatimdaki insani :'(

  • Zafer Ceyhun

   05/08/2015

   7- 16 Eylül arası nasıl?

  • razz

   06/08/2015

   Babası yurtdışında ve izin süresi kısıtlı. Eylülde geri gitmiş olacak. Kapana kısılmış gibi hissediyorum kendimi. Sanırım belami bulmayi bekleyeceğim 🙁

 6. Öznur

  05/08/2015

  08.08.1986 dogumluyum,sözlüyüm,Kasım ayı gibi nişan düşünüyoruz.Ben de son zamanlarda hep bir negatiflik var,hic bir sey mutlu etmiyor,hani derler ya donuk,nötr biri gibiyim sanki,ailevi bazı sorunlar cok canimi sıkıyor, cok kafaya takiyorum. Ve isimde de mutlu değilim, evlenince is degistirmeyi dusunuyorum,önünüzdeki gunler benim için nasil gececek?

  • Zafer Ceyhun

   05/08/2015

   Öznur hanım merhaba,
   bu hisler geçici, Satürn ve Venüs aynı anda durakladığı için herkes bir garip hissetmişti..
   uzun soluklu bir dönem değil, yakında geçer.
   size mutluluklar dilerim 🙂
   Ceyhun

 7. Öznur

  05/08/2015

  Bu arada sozlum de Aslan burcu 02.08.1986

 8. Safiye

  05/08/2015

  Güneş22 Aslan 44′ 16″ 7
  Ay 22 Kova 40′ 51″ 1
  Merkür28 Aslan 22′ 07″ 7
  Venüs26 Başak 33′ 25″ 7
  Mars 18 Yengeç 47′ 58″ 5 5

  İş konusunda hiç yüzüm gülmedi 7 aydır iş arıyorum ve yapmak istediğim görüşmeleri bir türlü yapamadım. Bu hafta tükenmişlik sendromu yaşıyorum ha bir son gayret daha ama takatim kalmadi. yüzüm hiç gulmeyecek mi?

 9. zeynep

  05/08/2015

  ceyhun bey iyi günler.ben 24.07.1985 saat11:10 izmir doğumluyum.lütfen sizden genel bir yorum istiyorum.30 yasındayım ama uzun süredir aşkta yoook işte yokk ve neolur jüpiter birdaha aslana gelmesin .çok zor bir yıldı.12 yıl önce geldiğindede böyleydi.sizce neden bana ii gelmiyor.yoksa haritamdamı bir sorun var:(yukarıdaki aslan burcu gibi bende evden çıkasım yok umudm yokk.çokmu kötü haritam yorumlarsanız cook sevinirim.çünkü yorumlamanızı çok seviyorum.çok anlaşılır yazyosunuz.şimdiden teşekkü

  • Zafer Ceyhun

   05/08/2015

   Zeynep hanım merhaba, haritanız çok güçlü, aslında inanılmaz bir başarı potansiyeliniz var..
   diğer yandan bazı çok hassas etkileşimler var haritanızda…
   onların etkilerini yönetmeyi öğrenmeniz gerekiyor, ki söylemesi kolay yapması zor bir şeyden bahsediyorum aslında..
   mesela Güneş-Pluto arasında keskin bir açı var, Jüpiter bile hayatınızda kriz ortamı oluşmasına neden olabilir, bir değişim fırtınası çıkabilir gibi..
   tabi siz doğru yönetirseniz, bunu doğru anlar ve kabullenirseniz tersine büyük bir güçtür…
   aşka gelince başka bir konu, orada Uranüs var, uzun soluklu ilişkilerde zorlanıyor olmanız sürpriz olmaz. Venüs-Uranüs etkileşimlerine ayrı bir başlık açıp anlatmam gerekiyor aslında ama henüz fırsat bulamadım, çok önemli bir konu..
   kısaca en büyük potansiyeliniz en büyük yükünüz olmuş, bu da gayet normaldir.
   ileriden daha detaylı konuşuruz, sevgilerimle..
   Ceyhun

  • zeynep

   05/08/2015

   çok teşekkür ederim ceyhun bey .zaman ayırıp haritama bakıp cvp yazmanıza .umarım daha geç olmadan o başarı potansiyeli çıkar.son bi soru sorsam peki haritama göre ben aşık olamayıp yalnızmı kalacağım hep böyle.yoksa umut varmı?teşekkürler .sös uzun süre sadece yazdıklarınızı okuyacağım.soru sormak yok:))

 10. özge

  05/08/2015

  Ceyhun bey selamlar sürekli girip yaptiginiz yorumlara dahi bakıyorum kendime farklı bir bakış açısıyla farkındalik yaratabilirmiyim diye. Cok sitresliyim evliyken üniverste okudum cocukla o kadar zorlu yıllar gecirdimki sonunda meyvelerini toplayabilme umuduyla okul biteli bir yil oldu halen is güç yok neler oluyor benim haritamda facebook ta sizi bulup mesaj attim rica etsem haritama bakarmisiniz.

 11. hülya

  06/08/2015

  zafer bey ben 22 ağustos doğumluyum tam bitiş günü aslan burcunun özelliklerinide pek taşımıyorum sizce benim içinde bu güzellikler gecerli olacakmı

 12. Ceyda

  07/08/2015

  Merhaba Ceyhun bey☺️17/08/1990 doğumlu yükselenim yengeç bir senedir tanıştığım erkek arkadaşımla 14/15 Ağustos gibi evlilik kararı için buluşup konuşacağız Arkadaşımın Burcu başak yükseleni terazi çok kararsızım acaba burç olarak uyumlumuyuz bir değerlendirme yazarsanız çok sevinirim teşekkürler

 13. nuket

  07/08/2015

  Merhaba Ceyhun Bey tam ev alıp almama kararsızlığı yaşarken sitenizi buldum ve yorumlarınızı ilgiyle okudum.Esim aslan ben başak burcuyum.eşimin tayini çıktı ev bakıyoruz.Ama esim benim tayinimin belli olup öyle almamızı istiyor.Bende 25 ağustosa kadar beklemek yerine önümüze gelen fırsatları değerlendirip bu sure içersinde taşınmak istiyorum.Yatırım icin beklemeli mıyız yoksa zamanı değerlendirip almalı mıyız. Bu arada zaman bizim için önemli.Benim tayinımı beklersek evi bulup almak taşınmak için 3-5 günlük bir vakit kalıyor. Ama beklemeyip pişman olmakta istemiyorum. Bu karar arfesinde bize cevap verirseniz mutlu olurum 🙂

 14. Seda

  07/08/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,

  25 Temmuz 1988 Fethiye doğumluyum. Doğum saatim 05 civarı. Yükselen burcum yengeç midir?

 15. Shr

  07/08/2015

  İyi günler Ceyhun Bey, henüz yeni okumaya başladım paylaştığınız bilgileri ve notlarımı aldım. 21.08.1987 tarihli ve 14.00-14.30 arasında doğmuşum, Eskişehirliyim. Belki 10 yıldır hayatımda bir duraksama, iş ve özel hayatımda mutsuzluk var. Daha doğrusu kendimi bir türlü mutlu hissedemiyorum, her şeyin olumsuz tarafını görüp gelecek planlarımı yapamıyor ve kendime bir yol çizemiyorum, bunun astrolojik bir izahı var mıdır? Teşekkür ederim.

 16. Zafer Ceyhun

  07/08/2015

  …ÖNEMLİ HATIRLATMA…

  Değerli okurlarım,

  SORU-CEVAP sona erdi, yeni yazılar yazacağım için sorulara cevap veremeyeceğim.

  Sevgilerimle, Ceyhun