Temmuzu Sevmek için 5 Sebep Biliyorsunuz, 23 Nisan 2014’ten bu yana yazıyorum ve şimdiye kadar Güneş Tutulması, Satürn, Uranüs, Neptün gibi çok önemli etkileri yazdığım için, ne Merkür ne de Venüs yazmak mümkün oldu. Büyük gezegenlerin güçlü etkilerinin yanında, Merkür-Venüs etkisi denizde kum tanesi gibiydi ancak bu ay Merkür de yazacağım, Venüs de! Bu arada, BurcunaGöre okurları olarak şanslı olduğunuzun farkındasınız, değil mi? Güneş Tutulması, Satürn ve Uranüs Retrosu gibi çok önemli astrolojik olayları her burç için kapsamlı şekilde yazan tek bir yazar var (kendisi ben oluyorum) ve siz daha 3. ayında bu yazarı keşfeden 21 bin kişiden birisiniz, diyorum ya: ŞANS-LI-SI-NIZ 🙂  ben de öyleyim tabi, iyi ki buradasınız.

10 AĞUSTOS DOLUNAY

Aslan burcu, kendi yeni yılının başlangıcında, 10 Ağustos’ta bir dolunay yaşayacak. Kendi burcumuzda olan dolunaylar çok önemlidir çünkü önemli bir ikilik/karşıtlık oluşturur: ben mi yoksa o/onlar mı? Aslan burcu, 2012 sonundan bu yana, Satürn etkisi nedeniyle eşi, ailesi (anne-baba-kardeş) ve ev hayatı ile ilgili baskılar yaşıyor. Eğer evliyseniz ve sorunlarınız kendi aileniz/eşinizle alakalı ise, dolunayda gerginliğin tırmanacağını söylemek mümkün, bir karar vermek isteyebilirsiniz ya da bir adım atmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun dışında, dolunay enerjisi sizin şahsi istekleriniz ve amaçlarınızla (BEN/EGO), size karşı duran insanlar (DİĞERLERİ) arasında bir karşıtlık oluşturacak. 10 Ağustos dolunayı, tam hayatınızın merkezinde gerçekleşecek ve bir dönemin sonu olacak; böylece yeni ayda başlayan dönemin yerleşmesini/kesinleşmesini sağlayacaktır.

SATÜRN ETKİSİ

Satürn etkisini ve retrosunu daha önce birkaç defa anlattım ama Satürn Retrosunun bitişi üzerine yazdığım yazıda burcuna göre detay vermemiştim, şimdi bu etkiyi yaşıyoruz, bu nedenle detay vereyim. Satürn Retrosu yazımda belirttiğim gibi (okumak için tıklayın: Satürn Retrosu) 2014 yılı başından beri kendimizi çaresiz ve eli-kolu bağlı hissediyorduk ancak bu durum sona erdi, artık çözüm üretme gücümüz var. Bunun 2 sonucu oldu:
  1. hayatımızda değişiklik yapmadan olumlu bir çözüm üretmek mümkündü, sorunları çözdük
  2. çözüm üretmenin tek yolunun değişim olduğuna karar verdik, adım attık, ya da planlıyoruz
Aslan burcu, ailesi ve eviyle ilgili konularda yaşadığı baskı ortadan kalktığı için çözüm üretme iradesine sahip, eğer şartlar uygunsa bunu kimseyi üzmeden yapacak, ancak uygun değilse, değişim zamanı geldi demekten de çekinmeyecektir. Hatırlatma: Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli! Satürn, etkilediği alanda bazen yoktan sıkıntı yaratır, bir sorun olmasa dahi  “bir sorun varmış gibi” hissetmemize neden olur. Eğer Satürn’ün etki alanında yaşadığınız sorunlar 2013 sonrasında oluştuysa, gerçeklere dayanmıyor olabilir. İki kere düşünün!

MERKÜR ETKİSİ

Merkür 1-15 Ağustos arasında aslan burcunda olacak, 16 Ağustos’ta başak burcuna geçip 2 Eylül’e kadar başak burcunda kalacak. Merkür’ün burcunuzda olması iletişim ve müzakere kabiliyetinizi artıracak, yapmanız gereken görüşmeler varsa 15 Ağustos’a kadar yapmanızı öneriyorum, emin olun ikna etmekte zorlanmayacaksınız. 16 Ağustos sonrasında zihniniz işinize/para konularına kayacaktır. Eğer işinizle ve gayrimenkulle ilgili süregelen bir konu varsa, Ağustos ortasından Eylül başına kadar gündeminizin ilk sırasında olsun, çözüm üretmek için odaklanmanız kolaylaşacak. Hatırlatma: Merkür zihnimizdir, iletişim kurma isteğimizdir; bu nedenle bizi hangi alanda etkiliyorsa, zihnimiz o alana yönelmek ister.

VENÜS ETKİSİ

Venüs, 12 Ağustos’ta aslan burcunda olacak ve 5 Eylül’de başak burcuna geçecek. Bu süreçte, uzlaşma isteğiniz artacak, insanlarla kavga etmek yerine -gerekirse taviz verip- anlaşma yoluna gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bu nedenle, sert ve kararlı durmanızı gerektiren her türlü konuyu 12 Ağustos’tan önce gündeminize almalısınız. 13 Ağustos ile birlikte, kavgadan gürültüden uzak durmak, anlaşmazlığı sürdürmek yerine ortak bir noktada buluşmak ilk tercihiniz olmaya başlayacak. Bununla birlikte, gündeminizde dik/sert durarak çözmeniz gereken bir çatışma hali yoksa, harika bir dönem olduğunu anlamışsınızdır. Kendiliğinden daha güzel/yakışıklı görünecek, öyle de hissedeceksiniz. İnsanların sizinle daha fazla ilgilendiğini fark edeceksiniz zaten 🙂  Çok çekici olacaksınız, çoook! Görüntü/imaj değişikliği için de harika bir dönem, aklınızda saç rengi değişikliği varsa mesela, ya da bir parfüm/güneş gözlüğü almak istiyorsanız, en doğrusunu bulmak kolay olacaktır. Sevgiler.]]>