Aslan Burcu 28 Eylül Ay Tutulmasının Etkileri

Yazar 

28 Eylül 2015 Ay tutulması aslan burcunu nasıl etkileyecek? Bu sorunun cevabını detaylarıyla bu yazıda bulacaksınız.

Eylül 2015 aslan burcu yorumunun ikinci yazısı, 28 Eylül Ay tutulmasının aslan burcuna etkileri üzerine olacak.

Öncelikle; tutulmayı hangi alanda yaşayacağınızı anlayalım:

 1. eğitim hayatınızla ilgili konu
 2. yurt dışıyla alakalı gündeminiz
 3. yeni bir ortama girme çabalarınız
 4. hukukla ilişkili konu, süregelen bir dava gibi
 5. bilginizi/görüşlerinizi insanlara anlattığınız mecra
 6. hayatınızın sınırlarını/engellerini ortadan kaldırma isteğiniz

Bu konularda bir gündeminiz var mı?

Ay tutulmasının etkileri, ufkun/vizyonun genişlemesini temsil eden alanda yaşanacak. Bu nedenle, yeni bir hayat kurma çabanız, öğrenim hayatınız bu kapsamda olacak.

Diğer yandan, bazılarımız için işe girmek de bu alan kapsamında yer alır çünkü eğer çalışmıyorsanız, işe girmek yepyeni bir ortam ve yeni insanlar demektir. İş hayatınızda bilgilerinizi kullanma fırsatı bulursunuz.

Mantığı anladınız 🙂 Ay tutulmasının aslan burcuna etkileri bu çerçevede gerçekleşiyor.

Zaten Ay tutulmasının etkisi, süregelen bir konuda hissedilir. Bu nedenle gündeminizi zaten biliyor olmalısınız.

Ay tutulmasının etkilerini daha iyi anlayabilmek için, tutulma sonuçlarını bilmek faydalı olur diye düşünüyorum. Tutulma sonucunda gündeminiz bir şekilde sonuçlanır:

 1. seçenekler arasından birini seçersiniz, mesele kapanır
 2. bir şekilde konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilemez, şartlar değişir

28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır.

Ay tutulmasının aslan burcuna etkileri

28 Eylül Ay tutulması sırasında, Güneş ve Ay karşıt konumda olacaklar. Güneş terazi burcunda iken Ay koç burcunda olacak. Bu zaten klasik bir ay tutulması konumudur.

Diğer yandan, işin içinde Satürn ve Merkür de olacaklar. Peki onların katkısı nasıl olur?

Satürn’le başlayalım.

Satürn olumlu bir açı yapıyor, yani etkisi olumsuz/zorlayıcı olmayacak. Yine de Satürn’den bahsederken ihtiyatlı olmak lazım, etkisi güzel de olsa, yaşanırken pek de keyifli olmayabiliyor 🙂 Sonuçta Satürn zorlayarak öğreten bir gezegendir.

Peki Satürn aslan burcunu tutulma sırasında nasıl etkileyecek, gündeminize etkisini nasıl değerlendirmeliyiz? Öncelikle etki alanını anlayalım:

 1. aşk hayatınız, eşiniz/sevgiliniz
 2. mutluluk isteğiniz
 3. cinsel hayatınız
 4. çocuklarınız ve onların gündemi
 5. risk alma eğiliminiz
 6. kendinizi ispat etme ihtiyacınız

Satürn nedeniyle, yazının başında saydığım Ay tutulması gündeminiz ile Satürn gündeminiz arasında bir bağlantı olacağını söyleyebiliriz.

Örneğin, çocuğunuzun eğitim hayatıyla ilgili bir gelişme sonuçlanabilir veya yeni bir ortama girdiyseniz ve bu ortamda mutlu olmanın yeni yollarını arıyorsanız (güzel bir eve taşınmak, aşk yaşamak) arayışınız sonuçlanacaktır.

Başka örnekler de verebiliriz. Mesela, sevgilinizin/eşinizin hayatınızı kısıtladığını düşünüyorsanız, ilişkinizi sonlandırmak da isteyebilirsiniz veya sevgilinizle/eşinizle birlikte seyahate çıkıp aranızdaki sorunları aşmak ve ilişkinize bir fırsat tanımak da isteyebilirsiniz.

Sanıyorum mantığı anlatabildim, olasılıkları siz artırabilirsiniz. Şimdi gündeminizi tahmin edebildiniz mi?

Son olarak, Merkür’ün etkilerinden de bahsedeyim.

Biliyorsunuz şu anda Merkür gerileme sürecinde, tutulma sırasında da geriliyor olacak. Peki Merkür gerilemesi nasıl sonuçlar doğurur?

En önemlisi şu: Merkür etkisi, sonucun kesin/kalıcı olmasını engelleyebilir. Yani, Ay tutulması gündemin netleşmesini sağlayacak ancak bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerekebilir.

Örneğin, çocuğunuz üniversite eğitimine başladı ve bir eve taşındı. Bir süre sonra, evde mutlu olmadığına karar verip yurda geçmek isteyebilir.

Bir örnek daha vereyim: sevgilinizle aranızdaki sorunları aşamadınız ve ayrılmaya karar verdiniz. Bir süre sonra, yanlış karar verdiğinizi düşünüp ilişkinizi yeniden kurmak isteyebilirsiniz, gibi.

Aslan burcuna göre Ay tutulmasının etkileri bunlar. Eğer daha detaylı bilgiler almak isterseniz, size bir önerim var. Burcuna Göre’nin eski okurları hatırlayacaktır, geçtiğimiz yıl Uranüs etkisi üzerine çok konuşmuştuk.

Uranüs koç burcunda (2011 – 2018) ve Ay tutulması da koç burcunda olacak. Bu nedenle olan biten Uranüs’ün etki alanında gerçekleşecek.

Uranüs etkisini doğru anlarsanız, Ay tutulmasının sonuçlarını da uzun vadede doğru anlamış olursunuz.

İşte geçen yıl yazdığım Uranüs yazı: Uranüs aslan burcunu nasıl etkiliyor

En güzelini dilerim 🙂

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

50 Yorum

 1. GÜL

  23/09/2015

  Ceyhun beyyy size hayranımmm hiç bıkmadan usanmadan bildiklerinizi bize aktarma çabanızı kutluyorumm daim olsun inşallahhh. . . Bir aslan burcu olarak gündemim de iş konusu var şu ann ve jüpiterin güzel enejisine ihtiyacım var 🙂 iş aşk evlilik çocuk ardı ardına takip etsin mümkümse 😉 Aslanlar artık gülsünnn!! 🙂 Aslanlar gülünce dünya da güler. . . 😉 😉

 2. Şiir

  23/09/2015

  Akrep burcunu bekliyorum, o kadar garip ki hayatımın önemli yönlendiricilerinden oldu yazılarınız. Akrepleri unutmuş olamazsınız değil mi :/

 3. eren

  25/09/2015

  iyi bayramlar zafer bey.sizin yorumlarınıza çok güveniyorum ve acillllllll cevaba ihtiyacım varaslan burcuyum yükselen ve ay terazi burcunda.bir yıldır işsizim pazartesi bir iş teklifi için olumlu haber gelecek.ama ben artık 30 yaşındayım ve netlik istiyorum iş hayatında ordan oraya olmasın diye ama merkür geri gidiyor ne olur kabul edersem pişman ve mutsuz olup yarım KALIRMI NE OLUR Bİ AKIL VERİNNNNNNN TEŞEKKÜRLER…BİDE TUTULMADA YÜKSELENDE ÖNEMLİMİ

 4. Dilara

  28/09/2015

  Ya zafer bey hiç bi isim düzgün gitmiyor yurda yerlesemedim okula daha gidemedim n hiç ama hiç bi isim doğru düzgün gitmiyor yukselenimde akrep ne olacak böyle herkese bakıyorum normal olması gerektiği gibi ama benimkiler hep ters

  • Zafer Ceyhun

   29/09/2015

   Dilara hanım, bu ara Merkür geriliyor, işler ters gider, dert etmeyin, çabalayın tabi ama işleri zamana bırakın.
   Hiç merak etmeyin sonunda hallolur hepsi 🙂

 5. mpuder

  01/10/2015

  merhaba. sizi 1 ay kadar önce bir arkadaşım aracılığıyla keşfettim ve merakla takip ediyorum. son 4 aydır kişisel kontrolümden çıkan gelişmeler yaşıyorum. 4 ay önce 1.5 senelik -biraz itekaka yürütmekte olduğum- ilişkiyi bitirdim ve eski erkek arkadaşıma geri döndüm. ay tutulmasından tam 10 gün önce evlenme teklifini kabul ettim. mutlu olduğumu düşünüyordum ama içime sinmeyen bi şeyler var. sanki bu kez de olmayacakmış gibi. bir aslan burcu olarak gelecekten korkuyorum. önerilerinize ihtiyacım var. çok teşekkürler.

 6. deniz

  02/10/2015

  merhaba,
  23 08 73 ist 07:35
  bazen Başak bazen Aslan çıkıyor. Yükselenim de başak olduğu için açıkçası tam çözemiyorum. Aslan çıksa da zaten derecesi 29 55.
  nasıl netleştirebiliirim.?
  teşekkürler..