28 Eylül 2015 Ay tutulması aslan burcunu nasıl etkileyecek? Bu sorunun cevabını detaylarıyla bu yazıda bulacaksınız. Eylül 2015 aslan burcu yorumunun ikinci yazısı, 28 Eylül Ay tutulmasının aslan burcuna etkileri üzerine olacak. Öncelikle; tutulmayı hangi alanda yaşayacağınızı anlayalım:

 1. eğitim hayatınızla ilgili konu
 2. yurt dışıyla alakalı gündeminiz
 3. yeni bir ortama girme çabalarınız
 4. hukukla ilişkili konu, süregelen bir dava gibi
 5. bilginizi/görüşlerinizi insanlara anlattığınız mecra
 6. hayatınızın sınırlarını/engellerini ortadan kaldırma isteğiniz
Bu konularda bir gündeminiz var mı? Ay tutulmasının etkileri, ufkun/vizyonun genişlemesini temsil eden alanda yaşanacak. Bu nedenle, yeni bir hayat kurma çabanız, öğrenim hayatınız bu kapsamda olacak. Diğer yandan, bazılarımız için işe girmek de bu alan kapsamında yer alır çünkü eğer çalışmıyorsanız, işe girmek yepyeni bir ortam ve yeni insanlar demektir. İş hayatınızda bilgilerinizi kullanma fırsatı bulursunuz. Mantığı anladınız 🙂 Ay tutulmasının aslan burcuna etkileri bu çerçevede gerçekleşiyor. Zaten Ay tutulmasının etkisi, süregelen bir konuda hissedilir. Bu nedenle gündeminizi zaten biliyor olmalısınız. Ay tutulmasının etkilerini daha iyi anlayabilmek için, tutulma sonuçlarını bilmek faydalı olur diye düşünüyorum. Tutulma sonucunda gündeminiz bir şekilde sonuçlanır:
 1. seçenekler arasından birini seçersiniz, mesele kapanır
 2. bir şekilde konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilemez, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır.

Ay tutulmasının aslan burcuna etkileri

28 Eylül Ay tutulması sırasında, Güneş ve Ay karşıt konumda olacaklar. Güneş terazi burcunda iken Ay koç burcunda olacak. Bu zaten klasik bir ay tutulması konumudur. Diğer yandan, işin içinde Satürn ve Merkür de olacaklar. Peki onların katkısı nasıl olur? Satürn’le başlayalım. Satürn olumlu bir açı yapıyor, yani etkisi olumsuz/zorlayıcı olmayacak. Yine de Satürn’den bahsederken ihtiyatlı olmak lazım, etkisi güzel de olsa, yaşanırken pek de keyifli olmayabiliyor 🙂 Sonuçta Satürn zorlayarak öğreten bir gezegendir. Peki Satürn aslan burcunu tutulma sırasında nasıl etkileyecek, gündeminize etkisini nasıl değerlendirmeliyiz? Öncelikle etki alanını anlayalım:
 1. aşk hayatınız, eşiniz/sevgiliniz
 2. mutluluk isteğiniz
 3. cinsel hayatınız
 4. çocuklarınız ve onların gündemi
 5. risk alma eğiliminiz
 6. kendinizi ispat etme ihtiyacınız
Satürn nedeniyle, yazının başında saydığım Ay tutulması gündeminiz ile Satürn gündeminiz arasında bir bağlantı olacağını söyleyebiliriz. Örneğin, çocuğunuzun eğitim hayatıyla ilgili bir gelişme sonuçlanabilir veya yeni bir ortama girdiyseniz ve bu ortamda mutlu olmanın yeni yollarını arıyorsanız (güzel bir eve taşınmak, aşk yaşamak) arayışınız sonuçlanacaktır. Başka örnekler de verebiliriz. Mesela, sevgilinizin/eşinizin hayatınızı kısıtladığını düşünüyorsanız, ilişkinizi sonlandırmak da isteyebilirsiniz veya sevgilinizle/eşinizle birlikte seyahate çıkıp aranızdaki sorunları aşmak ve ilişkinize bir fırsat tanımak da isteyebilirsiniz. Sanıyorum mantığı anlatabildim, olasılıkları siz artırabilirsiniz. Şimdi gündeminizi tahmin edebildiniz mi? Son olarak, Merkür’ün etkilerinden de bahsedeyim. Biliyorsunuz şu anda Merkür gerileme sürecinde, tutulma sırasında da geriliyor olacak. Peki Merkür gerilemesi nasıl sonuçlar doğurur? En önemlisi şu: Merkür etkisi, sonucun kesin/kalıcı olmasını engelleyebilir. Yani, Ay tutulması gündemin netleşmesini sağlayacak ancak bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerekebilir. Örneğin, çocuğunuz üniversite eğitimine başladı ve bir eve taşındı. Bir süre sonra, evde mutlu olmadığına karar verip yurda geçmek isteyebilir. Bir örnek daha vereyim: sevgilinizle aranızdaki sorunları aşamadınız ve ayrılmaya karar verdiniz. Bir süre sonra, yanlış karar verdiğinizi düşünüp ilişkinizi yeniden kurmak isteyebilirsiniz, gibi. Aslan burcuna göre Ay tutulmasının etkileri bunlar. Eğer daha detaylı bilgiler almak isterseniz, size bir önerim var. Burcuna Göre’nin eski okurları hatırlayacaktır, geçtiğimiz yıl Uranüs etkisi üzerine çok konuşmuştuk. Uranüs koç burcunda (2011 – 2018) ve Ay tutulması da koç burcunda olacak. Bu nedenle olan biten Uranüs’ün etki alanında gerçekleşecek. Uranüs etkisini doğru anlarsanız, Ay tutulmasının sonuçlarını da uzun vadede doğru anlamış olursunuz. İşte geçen yıl yazdığım Uranüs yazı: Uranüs aslan burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>