Ekim ayındaki ikinci aslan burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Ekim ayının ilk yarısını tamamladık değerli dostlar, umarım ki ilerleme sağladınız. Bir harcama yapmış olma ihtimaliniz vardı, neler aldınız? Ekim bir dönüm noktası deyip, sebebini önceki yazınızda anlatmıştım, eğer hala okumadıysanız işte o yazı: aslan burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihleri şöyle:

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
Hadi başlayalım. Ekimin ikinci yazısında, artık bir dönemi geride bırakmış olduğunuz için, ağırlıklı olarak geleceğe odaklı şeyler söylemek istiyorum. Ancak son olarak bir konuyu ele alalım. Geçtiğimiz 2 yılda, hayatınızın düzenini ve işleyişini daha iyi hale getirmek için çok çalıştınız. Attığınız adımlar, hem daha sağlıklı olma hem daha verimli çalışma hedefine yönelikti; size ayak uyduramayan iş/çalışma arkadaşlarınızla aranızda sorunlar da yaşadınız. 23-27 Ekim arasında bu saydığım alanlarda atacağınız adımlar iyi sonuçlar verecek. Bu nedenle bilinçli bir tercihle, aklınızdaki hayata geçirmek için harekete geçmenin tam zamanı. Mesela,
 1. iş değişimi
 2. iş arkadaşlarınızla sorunları çözme
 3. kendi işinizse yeni personel alımı
 4. sağlıklı beslenme/yaşama yönünde girişimler (spor, diyet gibi)
Gündeminizde, daha sorunsuz bir çalışma/yaşama düzeni kurmaya yönelik ne varsa, hayata geçirmek için 23 Ekim sonrasındaki günleri değerlendirin, gerekli adımları atın mutlaka. Burada farklı bir konuya değinmek istiyorum. 25-31 Ekim tarihlerinde yurt dışıyla ilişkili bir konu, hukuki bir mesele veya eğitim hayatına yönelik bir gelişme gündeme gelebilir. Eğer bugünlerde gündemde ise, bilin ki Ekim sonunda bir görüşme/karar gerekecek ve konu netleşecek. Asıl konumuza geleyim: yepyeni bir dönem başlıyor, belki de bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir dönem.. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, yaşınıza/şartlarınıza göre şu konulardan bazıları hep gündemde olacak:
 1. çocuk sahibi olmak
 2. çocuklarınızla ilgili meseleler
 3. çok daha mutlu ve eğlenceli yaşamak
 4. cinsel hayatınızı renklendirmek
 5. spor ve sanatsal faaliyetler
 6. farklı ve ayrıcalıklı olabilmeyi başarmak
 7. dikkatleri üzerinize çekmek
Bu saydığım konularda sahip olduklarınız yeterli gelmeyecek, eksik olan gözünüze batacaktır. Bu nedenle bu alanlara çok yatırım yapacaksınız. Diğer yandan, Ekim 2016’ya iş hayatınız, kazancınız ve gayrimenkul yatırımları yönünden çok şanslı olacaksınız. Bu konularda iyimser olun, şimdiden planlı hareket edin, hala 1 yılınız var.

Aslan burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay 27 Ekimde boğa burcunda gerçekleşecek ve oluşan gündem 1-2 Kasım gibi sonuçlanacak. Boğa burcundaki gelişmeler, kariyer ve imaj alanında yaşanır, toplumdaki rolünüzü etkiler. Kasımın ilk günlerinde sonuçlanması muhtemel olan Dolunay, aslan burcunu şöyle etkileyecek:
 1. kariyerinizde bir gelişme olacak
 2. toplumdaki konumunuz, bir şekilde etkilenecek
 3. saygınlığınız ve tanınırlığınız etkilenecek
 4. evlilik/nişan yapma veya anne/baba olma mümkün
27 Ekim Dolunayı sırasında Neptün de etkin olacak. Bu nedenle, yukarıda saydığım konuların finansal sonuçları olma ihtimali çok yüksek. Mesela, kariyerinizde değişim, gelirinizi de artırabilir. Diğer yandan, kötü giden bir ilişkiyi/evliliği bitirme kararı alınabilir veya geçmişte alınan karar, artık net olarak hayatınıza yansır (dava sonuçlanır gibi) Aslan burcu 27 Ekim Dolunay sırasında, Neptün enerjisi yüzünden yorgun ve keyifsiz hissedebilir, herkes öyle hissedecektir. Dolunay gündeminizin kapsamında oluşacak her konuda, 27 Ekim – 1 Kasım arasında dikkatli olmakta fayda var. Özellikle finansal meselelerde büyük kararlar almak için en iyi dönem olmayabilir, ertelemekte fayda var. Kasım ayı yazınızda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>