Aslan burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreçte aslanları neler beklediğini, hangi alanlarda fırsatların ve zorlukların olacağını içeriyor. Değerli okurlarım, yıllık yorumunuzda detaylardan uzak durmaya, büyük resmi görmeniz için zamanın ruhunu tarif etmeye çalışacağım. Zaten aylık burç yorumlarınızda yakın gündemi detaylı olarak anlatacağım, bu yazıda genel gidişattan bahsetmek istiyorum izninizle. Yolunuzu aydınlatmasını dileyerek aslan burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 👍 😊

Aslan Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Geçen yıl sizin burcunuzda olan Jüpiter artık başakta..”Tüh, gitti güzelim Jüpiter” denilecek bir durum değil ama. 😄 Şansın, yeni açılımların, fırsatın ve bolluğun gezegeni Jüpiter Ağustos ayından bu yana iş hayatınız, kazancınız, gayrimenkul yatırımlarınız ve güzel yaşama ihtiyacınızı etkileyen alanda.. Bu alanlarda önemli gelişmeler oldu mu? Henüz olmadıysa eğer telaşlanmaya gerek yok, Jüpiter etkisi toplamda 1 yıl sürecek, Eylül 2016’ya kadar vakit var. Aslan burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:
 1. daha rahat bir iş ortamı
 2. gelirde artış
 3. rahat ve zevk alarak yaşama imkanı
 4. karlı gayrimenkul yatırımları yapma fırsatları
 5. işe girme, daha iyi bir işe geçme
 6. yurt dışında iş olanakları
Jüpiter etkisi Eylül ayına kadar devam edecek dedik fakat detaylandırmak gerekiyor, her ay etki aynı değil. Ocak – Mayıs 2016 arasında Jüpiter gerileme sürecinde.. Etkilerini yılın ilk günlerinde yaşamaya başladık, yukarıda saydığım konularda bir gündem oluştu mu? Belki işler eskisi kadar yolunda değilmiş gibi hissediyorsunuz belki de hedeflerinize ulaşmak için daha çok gayret etmenizin zamanı geldi.. Sonuçta Jüpiter gerilediğinde her şey “kendiliğinden” iyi gitmemeye başlar, çaba sarf etmemiz gerekir. Bu noktada bir şey eklemek istiyorum: Jüpiter gerilemesi sırasında, iş hayatınız ve finansal konularla ilişkili olarak ne beklediğinizi değerlendirmenizde fayda var. Doğru hamleleri yapmak için en doğru seçimleri bu zamanda yapabilirsiniz. Gerileme döneminde isteklerimizin gerçekleştiğini görmek için durup düşünme fırsatımız vardır, ayrıca gerekli adımları atma motivasyonumuz yüksektir.. Güzel sonuçların kendiliğinden gelmediğini fark edip harekete geçtiğimiz günler Ocak – Mayıs arası olacak fakat 9 – 16 Mart arasında sonuç alacağınızı da söyleyebilirim. Bu yazdıklarımı gündeminizle eşleştirmeye çalışın mutlaka. 9 Marta kadar, özellikle işiniz, gayrimenkuller ve diğer finansal konularda yapmanız gereken ne var? (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 aslan burcu yorumu ) Çabalarınızın sonucunu Mart 2016’da alacağınızı, Eylül 2016 geldiğinde artık çok daha hareketli ve keyifli bir dönemin başlayacağını bilmenizi istiyorum. 2016 yılının son aylarından itibaren, yeni hayatınızın getirdikleri ve kazanımlarınız sayesinde neşeniz yerinde olacak. 😊

Aslan Burcu 2016 Güneş Tutulması

Aslan burcu 2016 yılındaki Güneş tutulmalarından ne beklemeli? Biliyorsunuz Güneş tutulmaları hayatı dönüştüren önemli astroloji olaylarıdır. Ne olup biteceğini bilmek bu nedenle epey önemli.. 2016 yılında balık-başak çizgisinde 2 Güneş tutulması yaşayacağız. Her iki tutulmanın da finansal sonuçları olacaktır. Tutulmaların ilki 9 Mart 2016 tarihinde balık burcunda, ikincisi ise 1 Eylül 2016 da başak burcunda.. Jüpiter desteği sayesinde yılın ilk tutulmasının olumlu etkiler getireceğini söyleyebiliriz. Hem zaten Mart ayının yılın en önemli aylarından biri olduğunu bilmenizi istiyorum. 9 Marttaki Güneş tutulması, hemen ardından 23 Marttaki Ay tutulması; sonrasında Satürn, Mars ve Pluto gerilemeleri önemli gelişmelerin habercisi..Zamanı geldiğinde etkilerini anlatacağım. Öncelikle Marttaki tutulmanın etki alanında yer alacak konuları sizler için belirleyelim:
 1. önemli bir harcama, satın alma
 2. iş hayatınızda önemli bir gelişme, işe girme/değiştirme
 3. gelirinizi etkileyecek bir haber
 4. gayrimenkul alım-satım, değer artışı vb
Mart ayında hayatınız başka bir istikamete yönelecek, bunu söyleyebiliriz. Güneş tutulmaları zaten bunu getirir fakat 9 Mart başka..Neden? Çünkü aynı gün Güneş-Jüpiter karşıtlığı olacak. Bu iki önemli astroloji olayı bir araya geldiğinde, aslan burcu için şunlar olabilir mesela:
 1. gelirinizi artırmak için iş değişimi
 2. işe girme sürecinin sonuçlanması, para kazanmaya başlama
 3. gayrimenkul satışıyla birlikte nakdinizin artması, hayat kalitenizin yükselmesi
 4. konfora yönelik önemli bir harcama yapmak
 5. kendi işinizi yapıyorsanız bir atılım
 6. iş hayatınızda bir sürecin bitmesi, işten ayrılık gibi
Güneş tutulmasının finansal etkilerini yaşamayanlar da olacaktır. Bu durumda ilişkilerinize yönelik etkiler getirecektir, işin içinde cinsellik de olacaktır. 23 Martta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmasının gündemi 2015 Ekim’de yaşadıklarınızın devamı olacak. Ne gibi kararlar almış, neler yaşamıştınız? Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, terazi burcundaki Jüpiter’in Güneşle temasından sonra şartlar lehinize dönecektir. Güneş/Ay tutulmalarının etkilerini aslan burcu 2016 Mart yorumunda detaylı anlatacağım.

Aslan Burcu 2016 Satürn Etkisi

Satürn bir şekilde hayatımıza damgasını vuruyor, öyle ya da böyle hayatımızın yapısını değiştiriyor. Başlıca etki alanı aşk, mutluluk, spor, cinsellik, güven ve çocuklar.. Satürn 2016 yılında bu konularda ciddi baskı oluşturacak, zaten ilk ayak seslerini Aralık başında duydunuz. Aralık başında bu konularda gündeminizde ne vardı? Yeni yılla birlikte, Aralıkla başlayan sürecin farklı safhalardan geçeceğini söyleyebiliriz. Özellikle Satürn gerilemesinin yaşanacağı 25 Mart – 13 Ağustos tarihlerini not etmek gerekiyor. Gerileme dönemleri, baskının en yoğun yaşandığı dönemler oluyor. Gerileme başlamadan önceki hafta, yani 18-24 Mart arasında baskı zirve yapacaktır, sakin kalmak gerekiyor. Haziranın ilk haftasında, baskı nedeniyle harekete geçmek, bir şeyler yapmak zorunda olduğunuzu hissedeceksiniz. Diğer yandan, Satürn’ün etki alanında yer alan konularda bir gündeminiz olursa, Haziran başında sonuçlanacağını söylemek mümkün. Başlıca Satürn konuları şunlar:
 1. çocuk sahibi olma kararı, doğum
 2. çocuklarınızın geleceğiyle ilgili konulara odaklanma isteği
 3. daha keyifli ve rahat yaşamaya yönelik adımlar
 4. cinsel hayatınızla ilgili konular
 5. risk almaya yönelik istek
 6. sözünüzün daha fazla geçmesini isteme
Satürn baskısı temel olarak iki şekilde yaşanıyor:
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen istediğimizi tam olarak yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. Haziran ayının ortalarında Satürn kaynaklı baskı önemli ölçüde azalmış olacak, 13 Ağustos’ta gerileme sona erdiğinde tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç! Diğer yandan, Satürn etkisinin en hafif hissedildiği alanlardan birini yaşıyorsunuz, son derece pozitif bir etkidir. Bu nedenle görece rahat bir Satürn dönemi olacak. 😊 Yine de Satürn etkisiyle oluşan “yeni gerçeklik” ile başa çıkmak kolay olmuyor. Buna her yıl maruz kaldığımız için zaten üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey de değil. Önemli olan, baskının hangi tarih aralığında arttığını bilmek, böylece kontrollü adımlar atmak kolay oluyor.

Aslan Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Merkür gerilemesini yılda 4 kez, Jüpiter ve Satürn gibi meteor kuşağının ötesindeki gezegenlerin gerilemesini ise birer kez yaşıyoruz. Mars gerilemesi ise 2 yılda bir gerçekleştiği için hayatımızda etkileri çarpıcı oluyor. Alışık olmadığımız bir enerji türü diyebiliriz. Bu nedenle Mars gerilemesinin gerçekleştiği yıllar ve ilgili tarih aralığı önem kazanıyor. Mars’ın yıl içindeki seyriyle ile ilgili önemli tarihleri vermek istiyorum:
 • 3 Ocak – 5 Mart arasında akrep burcunda
 • 6 Mart’ta yay burcunda
 • 17 Nisan’da gerilemeye başlayacak
 • 22 Mayıs’ta Güneşle temas
 • 27 Mayıs’ta yeniden akrep burcunda
 • 29 Haziran’da gerileme sona erecek
 • 2 Ağustos’ta yeniden yay burcunda
Görüldüğü üzere;
 1. gerileme 2 farklı burçta gerçekleşiyor
 2. Mars’ın akrep-yay teması Ekime kadar sürüyor
Akrep burcundaki gelişmeler aslanlar için bir yandan finansal konuları/yatırımları, diğer yandan ev ve aileyle ilgili konuları etkiler. 2016 yılında Mars akrepte uzun süreler geçirecek. Yaydaki gelişmeler ise Satürn etkisinde bahsettiğim konuları içeriyor: mutluluk, güzel yaşama isteği, çocuklar ve farklılığınızı görüp güven kazanma gibi.. Mars 17 Nisan’da yay burcunda gerilemeye başlayacak ve Eylül ayının son günlerine kadar akrep-yay burcunda bulunacak. Mars gerilemesi başladığı hayatımızın temposunda ilginç bir değişim yaşanıyor. Her zamanki iş yapış şeklimiz gidiyor ve yerine biraz daha bilinçli ve hesaplı davranma isteği geliyor. Henüz Mars kaynaklı gündem net olmadığı için, anlattıklarımın havada kalmaması için ilk olarak Şubatta, sonra Nisan’da Mars hakkında yazacağım.

2016 Özet

Aslan burcu 2016 yorumunda yılın belli başlı tarihleri üzerinden zamanın ruhunu sizler için netleştirmeye çalıştım. Yıllık yorum, doğası gereği “ne olacak acaba” sorularını akla getirmiş olmalı çünkü henüz birçok şey gündemde dahi değil. Zamanla belli olacak nasılsa, yeter ki sağlık olsun. Son olarak kısaca özetleyelim: Ocak – Mart 2016 arasında Jüpiter kaynaklı hedeflere odaklanın, konuları yazının başında değinmiştik. Mart sonu – Haziran arası farklı bir ruh hali olacağı kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkileri başlamış olacak. Temmuz ayına yoğun ve hareketli aylar yaşayacağız, sonrasında rahatlama başlayacaktır. Aslan burcu 2016 yılında parasal konuların, maddi meselelerin, iş hayatına yönelik gelişmelerin ağırlıkta olduğu bir yıl yaşayacak. Umarım ki her attığınız adım yerinde bir adım olur. Yılın sonlarında seyahatin, bazılarınız için ticaretin ve eğlencenin bol olacağı hareketli bir dönem başlıyor. Araba almak/değiştirmek isteyenler Ekim ayını beklesin diyorum. 😄 Bir not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>