Aslan burcu 2015 yorumu, 2015 yılında aslan burcunu ne bekliyor sorusunun cevabını Burcuna Göre farkıyla veriyor. Öncesinde yazının ana hatlarına dair bir giriş yapacağım, şunu görmenizi istiyorum: hayatınızı bölümlerden oluşur, ki ben bu bölümlere şimdi size anlatmak istiyorum. Öncelikle, hayatımız toplam 12 alandan oluşur. Astrolojide bu alanlara “ev” diyoruz. Yazılarımda çok fazla şu ev bu ev deyip kafa karıştırmak istemediğimden yazmıyorum ama aslında tamamen bu evlere/alanlara göre yazıyorum. Diğer taraftan, güneş sistemimizdeki her gezegen kendine has bir enerji taşır ve gök kubbede  yer değiştirdikçe, enerjileri ile bu evleri/alanları etkisi altına alarak hayatımızı değiştirirler. Buradan yola çıkarak bir sonuca varalım öyleyse: hayatınızın bir alanı/evi, etkisi altında olduğu gezegenin enerjisi ile olumlu bir şekilde değişirken, diğer bir alanda yer alan farklı bir gezegenin enerjisi, o alanda yıkıma neden olabilir. Önemli olan, hangi alanda hangi tür bir enerjinin olduğunu bilip, ona göre davranabilmektir. Mesela, şans getiren Jüpiter daha çok kazanmanızı sağlarken, Pluto nedeniyle tüm ilişkileriniz tepetaklak olabilir. Bu nedenle, 2015 yılı yazınızı okuduğunuzda, seneye hangi alanlarda şanslı olacağınız, hangilerinde engellerle karşılaşabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Tavsiye vermeyi sevmediğim için, tespitler yapacağım ve gerisini hikayenin kahramanına, yani size bırakacağım 🙂 Hadi başlayalım.

ASLAN BURCUNUN GELİŞİM ALANLARI: JÜPİTER ETKİSİ

Aslan burcu zirvede! Hayatınız sorunsuz devam etmiyor biliyorum, kimsenin hayatı sorunsuz değil ama sizin arkanızda Jüpiter var sonuçta. Jüpiter aslan burcunda, hem de 6 aydır. Ağustos ayından bu yana bir sıçrama yaşıyorsunuz, hayatınız eskiden olduğuna göre daha kolay ilerliyor. Şans kapıyı çaldı işte, iyi değerlendirdiğinizi umuyorum. Bu sürecin tek olumsuz tarafı, her işe atılma eğilimi, enerjiyi odaklayıp bir veya iki konuda başarılı olmak yerine birçok hedefin peşinde gitme isteğidir. Önceki yazılarımda sizi bu konuda uyarmıştım, dikkate aldıysanız sorun yaşamamışsınızdır zaten. Jüpiter etkisini nasıl yaşıyorsunuz?
 1. hayatınızın sorunlu alanları azaldı mı?
 2. finansal/sosyal olarak rahatladınız mı?
 3. aile sorunlarınızı çözdünüz mü?
 4. yeni bir işe mi girdiniz yoksa?
 5. belki de evlendiniz ya da hayatınızın aşkını buldunuz?
Bu etkilerin kaynağı olan Jüpiter, geçtiğimiz günlerde gerilemeye başladı ve 2015 Nisan ayına kadar gerileme sürecinde olacak, güzel etkisini bir süre hissettirmeyecek. Bu konuda detaylı bilgiyi Aralık 2014 yazınızda bulabilirsiniz. Ben 2015’ta olacakları yazmaya devam edeyim. Nisan 2015 – Ağustos 2015 arasında Jüpiter tüm gücüyle yeniden gelecek, bu tarihleri not edin lütfen, bu sayede gelişim imkanlarını daha iyi değerlendirme şansı bulacaksınız. Gelecek planlarınızı yaparken şöyle düşünmelisiniz: Jüpiter etkisini kullanarak daha hızlı yol almak istiyorsam eğer, Nisan 2015’ten itibaren upuzun 4 ayım var, bu süreçteki kazanımlarım yıllarca beni rahat ettirecek. Unutmayın, Jüpiter aslan burcuna 12 yıl sonra dönecek, bu fırsatı somut kazanımlar elde etmek, “yıkılmaz saraylar” inşa etmek için kullanmalısınız. 5 tane küçük  hedef peşinde gitmektense 1 tane büyük hedefi kovalayın. Jüpiter, 11 Ağustos 2015 tarihinden itibaren başak burcuna geçecek, bu nedenle 2015 yılının gelişim alanlarını 2 zaman dilimi olarak görmeniz gerekiyor çünkü bu geçiş yeni bir dönemin habercisi.. Peki ne demek oluyor? Birkaç madde ile özetleyeyim:
 1. iş hayatınızda güller açacak
 2. iyi kazanacak, çok harcayacaksınız
 3. bazılarınız kazanç patlaması yaşayacak
 4. zevklerinizin peşinde gideceksiniz, hayat güzelleşecek
 5. daha rahat yaşayacaksınız
 6. çok çalışacak, az yorulacaksınız
 7. güzel iş teklifleri alacaksınız
 8. iş değiştirmek istiyorsanız başaracaksınız
 9. iş kurmak için de doğru zaman
Kazancınız ve işiniz başta olmak üzere, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bu dönem 2016 Ağustos’a kadar devam edecek. 2015 yılında hazırlıklarınızı yapmanızı öneririm, önünüzde hala 8 ay var. Şimdiden söyleyeyim: sadece çalışan, emek eden, hedeflerinin peşinden azimle ve iyimserlikle giden kazanacak. Jüpiter daldaki armudu pişirip ağzınıza düşürmez ama ektiğiniz her tohum kocaman birer ağaç olacaktır.

ASLAN BURCUNUN SINAVLARI: SATÜRN ETKİSİ

Sınavlarımızın kaynağı Satürn’ün ne olduğunu anlatarak başlayayım: yanlışlarımızı gösteren ak sakallı dedenin ta kendisidir ancak tıpkı Leyla ile Mecnun dizisinde olduğu gibi, ak sakallı dedenin elinde bir sopası vardır, güzel güzel anlatmak yerine kafamıza sopayla vurmayı tercih eder. Nihayetinde aklımız başımıza gelir, daha gerçekçi oluruz ve bir daha kesinlikle ayaklarımız titremez, dimdik dururuz. Zor bir süreçtir ancak çok çok faydalıdır, zamanın olgunlaştırıcı gücüdür Satürn, bilgeliktir. Satürn 21 Aralık’ta yay burcuna geçecek. Eğer 45 yaşından büyük değilseniz, bu durumu daha önce yetişkin olarak hiç yaşamadınız, önünüzdeki yepyeni bir engelli koşu parkuru var, aşmanız gerekecek. Satürn 2015’e yay burcunda başlayacak ama 15 Haziran 2015-18 Eylül arasında yine akrep burcuna dönecek. Yani yılın 9 ayı bir burçta, 3 ayı ise başka bir burçta olacak. Bu nedenle 2015 yılına özel bir durum oluşacak ve 2 farklı konudan sınava gireceksiniz. Detaylı olarak anlatayım: 2013 yılından bu yana aile ilişkileriniz, ev hayatınız, gayrimenkul yatırımlarınız nedeniyle sayısız sınav verdiniz, teste tabi tutuldunuz. Kendinizi işinize vermiş olabilirsiniz çünkü ev hayatınız sorun alanı olduğu için eve gitmek bile istememiş olanlarınız olmuştur. Bu dönemin bir başka önemli özelliği, geçmişte yaşadıklarınızdan öğrendiklerinizin ve/veya size öğretilenin işe yaramadığını görmeniz oldu. Kendinizi yeniden konumlandırmanız gerekti, mesela nasıl bir eş olunmalı sorusunun cevabını bugüne kadar anne-babanızın ilişkisinden görmüş ve benimsemiştiniz ama bu süreçte onlardan öğrendiklerinizin sizin işinize yaramadığını fark edip kendi tavrınızı belirleme ihtiyacı duydunuz. Diğer taraftan, kişiliğinizi, imajınızı ve insanlarla ilişkilerinizi de aynı çerçevede gözden geçirme fırsatı buldunuz çünkü yaşadığınız zorlukları sizi mecbur bıraktı. Bir not düşeyim: 28-29 yaşında olanlar, bu süreci katmerli yaşadılar çünkü aynı zamanda Satürn Dönüşü’nün “titre ve kendine gel” temalı oyununa maruz kaldılar. Bu konuyu ileride yazmayı planlıyorum, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım. 2015 yılının ilk gününden itibaren bu durum değişiyor: Ocak-Haziran 2015 arasında sevilmediğinizi, ilgi görmediğinizi ya da yeterince seveniniz olmadığını hissedeceksiniz. Bunu gurur meselesi yapanlarınız olacak (aslansınız sonuçta) ve muhtemelen eşine/sevgilisine sert tepkiler verecek. Diğer sınav konusu ise yeteneklerinizi, yani kendinizi ne kadar etkin kullandığınız olacak. Anlatayım efendim:
 1. “neden farkımı ortaya koymuyorum” diyeceksiniz
 2. “ben önemli biriyim, bunu herkes bilmeli” diyeceksiniz
 3. “eşim/sevgilim ya beni sevmiyor ya da sevdiğini belli etmiyor” diyeceksiniz, ne yapsanız olmayacak
 4. kendinizi göstermek isteyeceksiniz ancak girişimleriniz sizi tatmin etmeyecek
 5. neşe ve mutluluk eksikliği hissedeceksiniz
 6. bazılarınızın çocuklarıyla ilişkilerinde sorunlar çıkacak
 7. daha fazla romantizm, daha fazla cinsellik isteyeceksiniz
 8. spor yapmak, yorulmak isteyeceksiniz ancak zorlanacaksınız
Bir hatırlatma: Satürn illa ki kötü/zorlayıcı bir şey olmasına neden olmaz, çoğu zaman her şey aynı olduğu halde bakış açımız değişir, bu nedenle her zamanki şeyleri farklı algılarız ve fark tepkiler veririz. Canınız sıkılırsa iki dakika mola verip düşünün: hayatınız mı kötüye gidiyor, size mi öyle geliyor? Satürn etkisi aynı zamanda bir ilizyondur çünkü. 15 Haziran-18 Eylül arasında, 2 yılı aşkın süredir yaşadığınız aile-ev hayatı meseleleri yeniden karşınıza çıkacaktır ancak gündeminize girecek zorlukları aşmak için Temmuz ayının son 2 haftasında harekete geçmeniz gerekecek. Zamanı geldiğinde size hatırlatacağım mutlaka, şimdilik Temmuz ayının önemli olduğunu bilin.

ASLAN BURCUNUN DÖNÜŞÜM ALANLARI: PLUTO ETKİSİ

Değişmek kolay değildir, başka birine dönüşecek kadar değişmek ise ancak çok sarsıcı olaylardan sonra olur. 2008 yılı sizin için yeni bir dönüşüm sürecinin başlangıcıydı çünkü o tarihten bu yana hayatınızı rayına oturtmak, sorumluluklarınızı tüm gücünüzle sahiplenmek zorunda kalıyorsunuz. Bu dönüşüm süreci sonunda; sorunsuz/kusursuz işleyen, dertlerden uzak bir hayat inşa etmiş olacaksınız ve bir daha asla kendinizden(mesela sağlığa dikkat etmek)  ve görevlerinizden kaçmayacaksınız..Daha bitmesine yıllar var bu arada. Dönüşüm süreci yaşadığınız alan hayatınızın ve astrolojinin ilginç bir alanı: her yerde ve koşulda mükemmellik! Ne demek bu?
 1. iş hayatınız sorunsuz olmalı
 2. özel hayatınız dertlerden uzak olmalı
 3. sağlığınız yerinde olmalı
 4. kendi işinizi yapıyorsanız, çalışanlarınız en iyisi olmalı
 5. her bir gününüz verimli geçmeli
 6. sadece sizin değil, sevdiklerinizin hayatı da güzel olmalı
Yukarıda saydığım alanlarda sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? Aslında sorunların kaynağı, yaşadığınız dönüşümün ta kendisi çünkü artık eskisine göre daha çok şey istiyorsunuz, yani daha iddialı birisiniz. Siz daha fazla güç/kontrol talep ettikçe, daha fazla sorunla karşılaşıyor, kendiniz dahil bir çok insanla mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz.  Olsun varsın, bu süreç faydalı, kıymetini bilin. Bu etkilerin kaynağı olan Pluto 16 Nisan 2015 – 24 Eylül 2015 arasında gerileyecek. Gerileme dönemleri, bu gezegenin önümüze getirdiği/dikkatimize sunduğu olaylarda yaşanan sorunları aşmak için karakterimizde gerçekleşmesi gereken dönüşüme hazırlık dönemleridir. Aylar boyunca yaşadığımız sorunları içimize atarız ve gerileme bitmek üzereyken bir değişim/dönüşüm yaşarız. Gerileme bittiğinde ise artık başka birine dönüşürüz. 2015 yılı içinde, zamanı geldikçe, dönüşüm süreçleri hakkında yazmaya, önemli günleri size hatırlatmaya devam edeceğim.

2015 GÜNEŞ TUTULMALARI

2015 yılında 2 güneş tutulması yaşayacağız, her ikisi de sizin için önemli konularda olacak: iş, kazanç, kredi, işbirliği, güç mücadeleleri ve gayrimenkul işleri..Birbiriyle alakasız görünebilir ancak aslında birbiriyle iç içe konulardır. 20 Mart 2015’te balık burcunda bir güneş tutulması olacak. Eğer bir gayrimenkul/araba için veya farklı bir alanda yatırım yapmaya hazırlanıyorsanız, gereken kaynağı bu tarihlerde bulacaksınız. Diğer taraftan, süregelen bir çatışmanın içindeyseniz (miras dahil), olayın boyutu değişecektir, güç/kontrol el değiştirir mutlaka. İkinci güneş tutulması ise 13 Eylül 2015’te başak burcunda gerçekleşecek ve mutlaka işiniz/kazancınız değişecektir. Peki neler olabilir?
 1. işinizi büyütmek/değiştirmek
 2. kazancınızı artırmak
 3. gayrimenkul almak-satmak
 4. büyük bir harcama/satın alım yapmak
 5. önemli bir atılım sonucu büyük bir güç elde etmek
Ben her zaman en olumlusunu yazma eğilimindeyim ama emin olun ki 2015 yılının tutulmaları güzel olacak. Eğer bugüne kadar doğru işler yaptıysanız, bilin ki güneş tutulmalarının sonuçları çok iyi olacak. Aksine, geçmişte bazı hatalar yaptıysanız, gelir/güç kaybı da yaşayabilirsiniz. 2015 güneş tutulmalarını zamanı geldiğinde detaylı yazacağım ama konuyu biliyorsunuz artık.

2015 MERKÜR GERİLEMESİ TARİHLERİ

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri, değerli okurlarım, Merkür gerilemelerinin etkisini çok iyi biliyor. Zamanı geldiğinde yazacağım için şimdi sadece tarihlerini veriyorum: 21 Ocak 2015 – 11 Şubat 2015: Kova burcunda Merkür gerilemesi 18 Mayıs 2015 – 11 Haziran 2015: İkizler burcunda Merkür gerilemesi 17 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015: Terazi burcunda Merkür gerilemesi Gördüğünüz üzere, bu yıl da Merkür gerilemeleri hava grubu burçlar olan kova, ikizler ve terazide olacak.

2015 VENÜS GERİLEMESİ TARİHLERİ

Venüs gerilemesini 25 Temmuz 2015 – 06 Eylül 2015 tarihleri arasında aslan burcunda yaşayacağız, detaylarını zamanı geldiğinde vereceğim. Önümüzdeki 8 ay boyunca Venüs bütün güzel enerjisiyle bizimle olduğu için acele etmeye gerek yok 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>