Dolunay geldi…yarın (14 mayıs) güçlü ve çalkantılı bir dolunay yaşayacağız.

Dolunayı doğru anlamanız çok önemli, lütfen yazdıklarımı dikkatle okuyun, verdiğim örnekleri gözünüzde canlandırın:
Dolunayda; güneş ve ay karşıt burçlarda olur. Yarın güneş boğa burcunda, ay akrep burcunda olacak. Bu karşıtlık, irademiz/isteklerimiz ile duygularımız/ihtiyaçlarımız arasında bir kutuplaşma yaratır. Kutuplaşma ise, güçlü bir çatışma enerjisi oluşturur. İhtiyacımız olana ulaşamadığımızı hissederiz. Harekete geçmek, sorunu çözüp yola devam etmek isteriz.
Çatışma enerjisinin bilinçaltımızda (ve yaşamımızda) nasıl oluştuğunu tarif edeyim:
Bilinçaltınızı uçsuz bucaksız, dalgalı bir okyanus gibi düşünün. Tıpkı bir okyanusta olduğu gibi dalgalar (bilinçaltı hareketleri) durmak bilmiyor ancak derinlerde yaşanan güçlü okyanus-altı akıntılar (astrolojik etkiler) yüzeyde olup bitenin gerçek sebebi.
Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce, bilinçaltı okyanusunda karşıt yönlü, durdurulamayacak kadar güçlü iki akıntı birbiriyle çarpışır ve birlikte yüzeye doğru yükselmeye başlarlar.
Dolunayın olduğu gün, yükselen karşıt alt-akıntılar birlikte yüzeye çıkarak, her yöne yayılan devasa dalgalar oluştururlar. Bu dalgalar, halkalar şeklinde benliğimizin/ego’muzun (bilincimiz) kıyılarına doğru ilerlemeye başlar.
Dolunayı takip eden günlerde, benliğimizin kıyılarına ulaşan dalgalar, O’nu sular altında bırakır. İşte bu süreçte, kendimizi yoğun duygusal baskı altında hissederiz.
18-19 mayısta, hep birlikte bunu hissedeceğiz. 
Bugün tüm burçlara etkisini tek tek yazacağım, kaçırmayın.
]]>