Akrep Burcunda Dolunay Etkileri 4 Mayıs 2015

Yazar 

Bu yazı, akrep burcunda gerçekleşecek 4 Mayıs Dolunay etkilerini, tüm burçlar için ayrı ayrı içermektedir.

Bu yazıyı, Mayıs dolunayının etkilerini genel hatları ile anlatmak için yazıyorum.

Yazının sonundaki linklerden, burcunuzun adını tıklayıp Dolunay etkisini öğrenebilirsiniz, öncesinde bu yazıda çok değerli bilgiler var. Okumadan geçmeyin sakın!

Bugün 1 Mayıs 2015. Şahsen benim Dolunay gündemim bu sabah oluşmaya başladı.

Dün gece bir konuya takılıp sabaha kadar bir şeyler okudum. İlginç bir deneyimdi, öğrenme açlığı hissediyorum diyebilirim. Dolunaylar beni her zaman derinden ve köklü olarak etkilemiştir zaten.

Akrep burcunda Dolunay etkisini en yoğun hissedeceğimiz günler 4-9 Mayıs arasındaki günler olacak, özellikle 6- 7 Mayıs epey coşkulu olacak diye düşünüyorum.

4 Mayıs Dolunayı sıradan değil. 6 Mayıs günü Pluto ile Güneş arasındaki etkileşim nedeniyle, iç dünyamızda kızgınlık ve iç çatışma olacak diye düşünüyorum. Elbette dışa yansımaları da olacaktır.

Pluto varsa işler genelde sertleşir, gündemde olanı görmezden gelmek imkansız hale gelir. Örneğin, bir arkadaşınız kabalık yaparsa veya söylememesi gereken bir şey söylemeye kalkarsa (o da Pluto etkisinde olacak),  boş vermek, “aman neyse” demek zorlaşacak.

Sol omzunuzdakinden şöyle bir tavsiye alacaksınız mesela: O kim oluyor, seninle nasıl böyle konuşuyor, ağzının payını ver hadi..

Mayıs Dolunayını sıra dışı yapan bir diğer etken, 4 aylık aradan sonra, 8 Nisan’da yeniden aramıza dönen Jüpiter’in Güneş ile etkileşimi..Aslında Jüpiter etkileşimleri iyidir hoştur, olsun isteriz, hatta yolunu gözleriz..

Bu seferki etkileşim, Pluto etkisini artırma ihtimali taşıyor. Bu nedenle mesela, 6 Mayıs 2015 günü doğan bebekler, o günün enerjisini hayat boyu taşıyacakları için, daha 3 yaşındayken bile çok hırslı olacaklar (Pluto). Ayrıca, her istediklerini elde edebileceklerine dair bir inançları olacak, başkalarının aksi yöndeki görüşlerini takmayacaklar, bir engelle karşılaştıklarında çok huzursuz olacaklar (Jüpiter).

Peki hepsi bir araya gelince nasıl bir etki olacak?

Gergin hissedeceğiz diye düşünüyorum, keyifsiz olaylar yaşayanlar da olacaktır. Bazılarımız ise bu gergin enerjiyi, daha fazla güç elde etmek için kullanıp yerlerini sağlamlaştıracak.

“İyi güzel de ben ne yaşayacağım kardeşim, sen bana ondan bahset” diyenler olacaktır. Sonuçta Pluto geliyor, agresiflik artacak 🙂 Onlara şu şekilde cevap vereyim:

Öncelikle, gezegenlerin iyi yöndeki etkilerinin herkesin hayatını toplu olarak kusursuz yapacağına inanmak da, kötü yöndeki etkilerin hepimizi yıkıp geçeceğini düşünmek de doğru değil.

Gezegenler sadece “potansiyel enerji” oluştururlar, potansiyelin ne şekilde gerçeğe dönüşeceği ise büyük ölçüde sizin ve hayatınızdaki insanların kararları, tercihleri ve emekleri sonrasında belli olur.

Bu potansiyel enerji meselesinin iyi anlaşılması için bir örnek vereyim:

2 farklı şehir düşünün, her ikisi de dağlık bir alanda, bir vadi tabanında kurulmuş. Şehirlerden birisi uzun uğraşlar sonucunda bir baraj kurmuş ve yağmur sularının barajda toplanmasını sağlıyor. Böylece her yağmur yağdığında hem elektrik üretiyor hem de kurak mevsim geldiğinde bahçeleri sulamaya yetecek kadar su biriktiriyor.

Diğer şehir ise altyapı yatırımı yapmamış, ne bir baraj var, ne de yağmur suyunu yönlendiren kanallar var. Her şiddetli yağmur sonrasında şehri su basıyor, mal ve can kaybı oluyor.

Bu iki örnekte, yağan yağmur, gezegenlerin potansiyel enerjisidir ve görüldüğü üzere sonucunun ne olacağı, onu kullananların marifetine bağlıdır.

Yani, “güzel enerji gelecek dediniz ama benim hayatım hep kötüye gidiyor” diyorsanız, kendinizi sorgulama zamanı gelmiştir sevgili okurlarım çünkü potansiyel enerjiyi kullanabilecek altyapı için emek etmemiş olabilirsiniz.

Evet gezegenlerin enerjisi mucizeler de yaratır ancak unutmayın, mucize bile onu en çok arayanın karşısına çıkacaktır.

Akrep burcunda Dolunay’ın Burcunuza göre etkileri

Koç   Boğa   İkizler   Yengeç    Aslan    Başak    Terazi    Akrep    Yay    Oğlak    Kova    Balık

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

26 Yorum

 1. missteward

  01/05/2015

  Yani her sey güzel gidiyor ama su yorumu okuduktan sonra korkmaya başladım 🙂

 2. Pınar

  01/05/2015

  Kaleminize yureginize saglik ceyhun Bey…büyük kizim 5 mayis 2008 sabah 10:20 Ankara dogumlu cok gergin bu ara.minik kizim da 05.10.2011 saat 13.20 silifke dogumlu normalde aralari hep gergin bu ara fena gerginler yoruldum hep boyle mi gider acaba ?

 3. aytaç

  02/05/2015

  emeklerimin karşılığını alma sırası bende şimdi 🙂 3 aydır telef oldum maddi manevi açıdan… dayan dayan geldik şimdi yeni başlangıcın ilk basamağına… güneş kopsa gitse, plüto patlasa, satürn değneğini sokuştursa… yemezler bu saatten sonra… şimdi sıra bizde 🙂 jüpiter sağolsun yaktı ateşi:) gerisi yalanmış… bu arada önce sağlık tabii önce bennn.. ışığımız olmaktan vazgeçmeyin hocam 🙂 saygılar, sevgiler..

  • Zafer Ceyhun

   02/05/2015

   işte bu! 🙂 akrep burcuna yakışır bir irade ve odaklanma kabiliyeti..başarılar dilerim, en iyisini hak ediyorsunuz.
   sevgiler, Ceyhun

 4. aynur

  02/05/2015

  Selam. Peki özel hayat nasıl bu zamanlarda? Yani eyer diyer kıskandırma tipli şeyler yapıyorsa, aman boş ver zaten önemli biri deyil mi demeliyim yoksa hak etdiyi bi cevabı mı vermeliyim? Yani bu aylarda hayatımıza girmeye calışan insanlar önemli mi? Yoksa daha kimler cıkacak karşımıza bi az sabr mı desek iyi olur.. 🙂 tesekürler. 🙂

  • Zafer Ceyhun

   02/05/2015

   Aynur hanım merhaba 🙂
   bu soruların cevabını en doğru şekilde ancak siz verebilirsiniz.

  • aynur

   02/05/2015

   Coksaolun 🙂 başarılar.

 5. Bayes

  02/05/2015

  Ceyhun bey, yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum ancak bir okurunuza yaptığınız yorum Kafamı karıştırdı haritada evleri güneş burcuna göre (1.ev, 2.ev,…şeklinde) mi sıralarız yoksa yükselen burca göre mi sıralarız. Ya da her ikisine göre sıraladığımızda örneğin güneş burcuna göre 5.ev ile yükselene göre 1.ev aynı burca denk geliyorsa bu iki evin Konularına ait ortak bir yorum mu çıkarırız.?…(soru biraz uzun oldu ama ancak bu kadar toparlayabildim) iyigünler dilerim

  • Zafer Ceyhun

   02/05/2015

   merhaba, aslında net ve kesin bir cevabı yok..sizin deneyimleriniz hanginin olduğunu yönünde?

 6. eylül

  03/05/2015

  Yazılarınızı mümkün olduğunca takip ediyorum öncelikle tebrik etmek isterim. Astrolojiye ilgili biri olarak son derece pratik bilgiler öğreniyorum sizden. Yalnız sormak istediğim ay durumlarıyla ilgili yorumları okurken öncelikli olarak ay burcumuzu mu esas almalıyız ya da haritamıza şeklini veren yükselen bırcumuzu mu? Güneş burcu da esgeçilemez elbet ama yorumları değerlendirmekte ikilemde kalıyorum çoğu kez. Hangi durumlarda hangi burç dikkate alınmalı yardımcı olursanız sevinirim…

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2015

   Eylül hanım ben güneş burcunuzu (yani burcunuzu) gözeterek yazıyorum ancak yükselen burcunuzu da okuyun, hangisi gündeminizi temsil ediyorsa etkiler oradan gelecektir.
   Biliyorsunuz mecburen genel olarak yazıyorum, sonuçta her birimizin kendine has doğum haritası var, astroloji bilginiz varsa, haritanıza göre kendiniz yorum yapın mutlaka..
   sevgiler, Ceyhun

 7. zeliha

  03/05/2015

  ceyhun bey peki akreplerde kariyerve iş durumu ne zaman ataga gecer.bekle bekle sıkıldım

  • Zafer Ceyhun

   04/05/2015

   Jüpiter kariyerinizle ilgili alanda Zeliha hanım, Ağustosa kadar çabalarınızın olumlu sonuçlanma ihtimali her zaman olduğundan daha fazla olacaktır.

 8. hanafta

  04/05/2015

  merhabalar yeniden sayin ceyhun soyle soyleyenilirim.milli egitim muduruzle randevum var guzel haberler.bazi arkadaslarimla arama mrsafe koyma karari aldim.ve braz ters ciktim.asla alakali da hala avucumu yalamaya devam ediorum:)aynen ayinekilerini yasiorum sanirim ama sanki bit gerhinlim var gibi.yorumlar icin coookkk tesekkur ederim.mutluluklarla kalin:)sizi sevoyoruz.

  • Zafer Ceyhun

   04/05/2015

   tşkler 🙂

 9. Firuze

  04/05/2015

  Ceyhun Bey merhaba
  Acaba cevap yazdınız da ben mi göremedim
  Her ay bir öncekini aratıyor adeta inanın bir güzel haberinize o kadar ihtiyacım var ki
  Ben yükseleni aslan akrep
  Üstelik 2015 için gerçekten çok umutluyken depresyona ramak kaldı
  Nedendir acaba

  • Zafer Ceyhun

   04/05/2015

   Firuze hanım merhaba,
   bu hislerin hayatınızda bir karşılığı/nedeni olmalı..nedir sebebi? ona göre yorum yapayım.

 10. Emriye

  05/05/2015

  Merhaba Zafer bey,
  Mucize bile en çok onu arayanın karşına çıkar süper bir söz işte ben işimi kurmak için bunu yapıyorum fakat yanlış kapı çalıyorum Galiba 9 aydır olumsuz cevap alıyorum, bir ortaklık kuramadım, işte bu durumda ne yapmalıyız, pes etme…

 11. Firuze

  05/05/2015

  Ceyhun Bey
  Size minnettarım bir sebebi var tabi o çok sevdiğim yere göğe sığdıramadığım benimle evlenmekisteyen adam duydum ki aniden evlenmiş
  O kadar etkilendim ki belki de bu yüzden kendimi çok değersiz vemutsız hissediyorum
  Üstelik işle alakalı bir beklentim de olmayacak gibi yani satürn dedik Nisan dedik eski günleri arar oldum
  Ufukta güzel bir şey görünüyor mu
  Bilirsiniz şu ketumluğumuz da var hani
  Yardom almaya çalıştım psikolsğa bile açılamadım
  Dolayısıyla vazgeçtim
  23 nisanda acil bir ameliyat geçirdim ve öncesinde sancılı bir 10 gün hastanelerde ama şimdi o kadar acı çekiyorum ki sanki onlar buna alışmam içindi uzun oldu kusura bakmayın ama her bakımdan felaket bir dönem astrolojiyle ilgisi var mı
  10 11 77 doğumluyum
  Çok teşekkür ediyorum ilginize bir tanesiniz

 12. derya

  08/05/2015

  Merhaba Ceyhun Bey 🙂 15 nisandan beri iş için sabirsizlikla bekliyorum 🙂 olan biten birşey yok henüz.. Artik 15 hazirana kadar da olmasın zaten 🙂 olursa önce sizinle paylasicam 🙂

  • Zafer Ceyhun

   10/05/2015

   güzel haberlerinizi bekliyorum Derya hanım 🙂

 13. sevgi

  09/05/2015

  zafer bey bir kac kere daha yorum yazmistim gercekten artik astrolojiye ayri bir ilgi duymaya basladim 1.sizsiniz bu ilgi sirasinda 😉 basak burcuyum dolunaydan sonra hazirladigim proje bitti,mebden haberler bekliyordum geldi,ocakta bosandim ben 2,5 aylik evliydim su an onun tum gundemi de sonuclandi,insanlara bakis acim degisti bazilarini tamamen hayatimdan cikardim ve nasil davranmam gerektigini ogrendim,su an icimde bir kelebel var yeni ben ve yeni hayatimi kuruyorum,size de muthis yol gostericiliginizden dolayi tesekkurlerimi gonderiyorum :)))

  • Zafer Ceyhun

   10/05/2015

   her şey gönlünüze göre olsun Sevgi hanım 🙂

 14. ulviye

  10/05/2015

  Iki haftada hayatim alt ust oldu kendimi birden bir yalnizligin icinde ve kotu durumda buldum sevdigim de gtti herkes dagildi gtti isimi de birakmayi dusunuyorum anlami olan pek birsey kalmadi

 15. deryaa

  11/05/2015

  31 agustos 1991 Ankara dogumluyum basak burcu 2015 gecmisi unutma gecmise dair herseyi tekrarlamama maddi manevi duygusal kaos yasiorum icimde yukselenim yengec galiba yorumlarsaniz sevinirim gece 12- 4 arasi dogmusum

 16. derya

  13/05/2015

  Slm ceyhun bey