Akrep burcu, nisan ve mayıs aylarında hayatında çok önemli bir dönemi geride bıraktı. 2013-2014 yılları, akrep burcunun hayatında unutulmaz yıllar olacak kalacak. Özellikle bu yıl 23 Nisan’la başlayan süreçte, benliğinizin merkezini etkileyen, egonuzu zorlayan, hayatınızın anlam ve yönünü değiştirmenize neden olan olaylar yaşamış olabilirsiniz. Neyse ki sizler çok güçlü ve tedbirli insanlarsınız. Ancak yine de, uzunca bir süredir hem karakteriniz ve sizin hayatınızın öncelikli konuları hem de eşiniz/sevgilinizle ilişkileriniz sınanıyor. Bu konuda yeni bir bakış açısı edinmenize neden olabilecek çok önemli bir dizi olay yaşadınız. Güneş tutulmasıyla birlikte, iyice zorlandığınız, eşiniz/sevgilinizle ilişkilerin gerildiği zorlu bir dönem yaşadınız. Bu konularda olumlu sonuçlanan gelişmeler de olmuş olabilir elbette ancak sonuçta süreçte baskı alınfa hissetmiş olduğunuz kesin. Bu konuları akrep burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda detaylı biçimde belirtmiştim, bu nedenle uzun uzadıya yeniden yazmayacağım. Akrep burcu olarak, mayıs ayıyla birlikte sizin hayatınızda çok önemli bir dönemeç dönülmüş oldu ve artık yeni bir dönem başladı. Mayıs ayında büyük bir değişim enerjisi ortalığı kasıp kavurdu ve beraberinde baskı ve fırsatlar getirdi. Olumlu veya olumsuz hisler yaşadınız ancak sonuçta bakış açınız bir şekilde değişti. Uzunca bir süre dikkatinizi farklı konulara yöneltmek zorunda kalacaksınız. Umarım doğru kararlar alacak kadar hayatınızı gözden geçirmişsinizdir çünkü bu dönem geride kaldı. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün akrep burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Artık hayatınızın en önemli konularında yeni kararlar aldığınıza göre, sizin için çok önemli bir konuya dönmenin zamanı geldi: güç ve para. Güneşin ışığı, hassas bulduğunuz, üzerinde titrediğiniz bir alanı aydınlatıyor ve sizin dikkatiniz buraya dönük olacak. Bu konuda yaşanacak her şeye karşı daha hassas olacaksınız.
Akrep burcuna ipucu:
  1. Geleceğe dair finansal planlar yapmak için en doğru aydasınız, hesabınızı çıkarın, kararlar alın.
  2. Bu dönemde çok güçlü stratejik bakışa sahipsiniz, önümüzdeki bir yıl boyunca önemli adımlar atmanız gerekecekse, hepsinin planını bu ay yapın…hem zamanınız hem enerjiniz olacak.
  3. Bu dönem, kendinizi çok yoğun hissedeceksiniz…kendi psikolojinizin derinliklerinde neler olup bittiğini, geçtiğimiz aylarda yaşananlardan aldığınız sonuçların sizi nasıl etkilediğini düşünün. Daha güçlü olmak için ne yapmanız gerekiyorsa, onu keşfetme fırsatınız var.
Akrep burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca çok ama çok güçlü bir bir enerjiniz olacak. Benliğinizin karanlık köşelerinde kalan hisleriniz, daha ileri gitmek için ne gerekliyse görmenizi sağlayacak. Bu dönem, bir yönüyle kaybetme korkunuz ve başarma azminiz arasında denge bulmak için karanlıklar içine çekilme döneminiz. İnsanlara karşı fazlasıyla gaddar olabilirsiniz, karanlıklar ardında iç hesaplaşmanızı yaparken beklenmedik ziyaretçiler hoşunuza gitmeyebilir. Bu dönemde, sert ve korkusuz duruşunuz, yakınlarınızı ürkütebilir. Gergin enerjinizi olumlu kullanmak için, bu enerjiyi bir dönüşüm fırsatı olarak görün..Bununla birlikte, cinsel hayatınızda her zamankinden daha hareketli aynı zamanda daha gergin ve alıngan olacaksınız, kötüye yormayın, bir ay sonra bu enerji dağılacak.
]]>