• 21 Aralıkta gerilemesini bitirecek Uranüs’ün etkisi
 • 15 Aralık Uranüs-Pluto karesinin etkileri
 • 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi
 • Bu yazıda, sadece Uranüs gerilemesinin sona ermesinin etkilerini bulacaksınız. Aralık ayı, yükselen Uranüs enerjisi nedeniyle kesinlikle sıra dışı olacak ve hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

  URANÜS ETKİSİ: 4-21 ARALIK

  Uranüs, akrep burcunun 6. evini işgal ediyor, yani hayatınızdaki her şeyin ama her şeyin, sorunsuz bir şekilde çalışmasını temsil eden alanda..Buna bedeniniz (sağlık), iş ve ev hayatınız da dahil, aklınızda gelecek her konuda, “gerçekte olan” ile “olması gereken” arasında bir uyum/denge sağlamaya çalışıyorsunuz. Bu dönem, mükemmelliyetçi bir ruh hali getirir, yani başak burcuna atfedilen titizlik… Uranüs, Temmuz ayında gerilemeye başlamıştı, o tarihten bu yana bilinç altınıza çekilmiş durumda. Yukarıda bahsettiğim alanda özgür/güçlü olmanız için sizi keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi henüz ortalıkta/görünür değil. Uranüs; Temmuzdan itibaren rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç 4 Aralık’a kadar devam edecek. 4 Aralık’ta zihninizde bir hareketlenme başlayacak: Bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği..Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için henüz şartlar olgunlaşmadı, bu nedenle 21 Aralık’a kadar beklemeniz gerekecek. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizdeki biriken değişim isteğiniz, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak. Akrep burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:
  1. yeterince hızlı/verimli olamadığınızı düşünüp, sizi yavaşlatan her şeyi hayatınızdan çıkaracaksınız
  2. iş hayatınızda başarınızı neyin sınırladığını fark edecek, hızla aksiyon alacaksınız
  3. sağlığınızla ilgili bir hassasiyet/farkındalık oluşacak; bedeniniz, ruhunuzun coşkulu enerjisine ayak uydurabilmeli
  4. iş yerinde ast ve/veya üstlerinizden sizi rahat bırakmalarını, daha fazla hareket alanı sağlamalarını isteyeceksiniz
  5. hayatınızın hızı ile ilgili yepyeni bir karar alacaksınız, daha fazla aktivite katmak gibi
  6. zamanı daha etkin kullanmak için düzenlemeler yapacaksınız
  7. iş hayatınızla ilgili büyük bir huzursuzluk hissedeceksiniz, bu düzen değişmeli
  Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Akrep Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde, son yıllarda hayatımızdaki büyük değişimlerin temel dinamiklerinden biri olan bu önemli olayı da yazacağım.]]>