Akrep burcu hayatının en zorlu yıllarını yaşıyor, neyse ki akrep burcu çok güçlüdür, bugüne kadar kontrolü kaybetmediniz, zorlu enerjiyi bir şekilde idare ettiniz. Artık daha rahat günler geliyor, yakında değişimi hissedeceksiniz. Akrep Burcu Temmuz 2014 yazımda belirttiğim gibi, Temmuz ayı dün sona eren Dolunaya kadar keyifsiz geçti. Bugün Dolunay enerjisi sona erdi, gergin enerji dağılmaya başladı. Her Dolunay, isteklerimiz ile duygularımız arasında bir çatışma oluşturur, etkilediği alanda bizleri değişim yapmaya sevk eder. 17 Temmuzda sona eren Dolunay, umarım tüm akrep burcu okurlarım için iyi sonuçlanmıştır. Önümüzdeki günler akrep burcunun statüsünde büyük gelişmeler yaşanmasını sağlayacak çünkü artık Jüpiter aslan burcunda. Jüpiter’in burç değişimi sayesinde, önümüzdeki bir yıl insanların gözündeki yeriniz her zamankinden daha yüksek olacak. Akrep her zaman saygı gören insanların burcudur ancak bu yıl daha farklı olacak. Bunun dışında Mars ve Satürn etkileri de hafifleyecek, detayları tek tek anlatacağım. Öncesinde, hepinize bir teşekkür borcum var, ayrıca bir de önerim olacak: BurcunaGöre ailesi olarak 2,5 ayda 17.000 kişi olduk, hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum, var olun. Burada birlikte gerçek astroloji konuşuyoruz, ihtimalleri değerlendiriyoruz, bugünün ve yarının enerjisini/ruhunu analiz ediyoruz; kendimizle ve sevdiklerimizle barışık olmanın yollarını arıyor, bilgi üretiyoruz. Sonuçta aydınlanma yaşıyoruz, farkındalık kazanıyoruz…Kısaca, benzersiz ve özenli bir yerdesiniz, en doğru yerdesiniz, iyi ki buradasınız, iyi ki bizimlesiniz:) Önerime gelince: Facebook yayın politikası nedeniyle, bazı paylaşımlarımı hiç görmüyorsunuz. Bu nedenle zaman zaman çok önemli yazıları kaçırıyorsunuz. Özenle yazdığım yazıları okuyamıyor olmanızı istemiyorum, bu nedenle 2 farklı çözüm ürettim, dilediğinizi seçin 🙂

 1. Facebook gönderilerimin birinde sağ üstte yer alan “Bildirimleri Al” değişikliğini yapın. Böylece istisnasız tüm gönderileri alacaksınız, yazılarınızı kaçırmayacaksınız.
 2. Ben sadece kendi burcumu ve yükselenimi takip etmek istiyorum, diğer burçların gönderilerini görmek istemiyorum diyorsanız, onun da çözümü var 🙂 Artık, “Terazi Burcuna Göre” – “Koç Burcuna Göre” gibi tüm burçların kendi Facebook sayfaları var. Örneğin, akrep burcusunuz ve yükselen burcunuz boğaysa, yapmanız gereken Facebook’ta “Akrep Burcuna Göre” ve “Boğa Burcuna Göre” sayfalarını beğenmek/takip etmek, sonra gönderilerimden birinde “Bildirimleri Al” seçeneğini işaretlemek. Bu durumda, sadece akrep ve boğa burcunun gönderilerini alacaksınız.
Bugünden itibaren akrep burcunun gönderilerini hem “Burcuna Göre” hem de “Akrep Burcuna Göre” sayfalarında paylaşacağım, her ikisinden takip edebilirsiniz. Ayrıca bir sürprizim var, yakında günlük/haftalık astroloji ipuçları paylaşacağım ve size özgü ipuçlarını sadece “Akrep Burcuna Göre” sayfasında yayınlayacağım. Sizleri sıkmadan, yormadan daha fazla bilgi paylaşmak için en doğru/etkin yolun bu olduğunu düşünüyorum, bence çok güzel olacak 🙂 Deneyelim, hoşunuza giderse devam ederiz. Görüşlerinizi bekliyor olacağım. Hadi şimdi Temmuzu analiz edelim 🙂

JÜPİTER ASLAN BURCUNDA: 16 TEMMUZ

Jüpiter, yılda bir burç değiştirerek hayatımızın bir alanına şans ve mutluluk getirir ancak 2013 Temmuz-2014 Temmuz arasındaki bir yıl, Jüpiter ile Mars, Uranüs ve Pluto arasında oluşan olumsuz etkileşim nedeniyle Jüpiter etkisini yaşayamadınız. Ancak durum değişiyor, artık Jüpiter aslan burcunda!! Bütün olumsuz etkileşimlerden kurtuldu ve akrep burcunun hayatını değiştirmeye geliyor. İşte detaylar:
 1. kariyer sıçraması yapacaksınız.
 2. daha fazla kazanacaksınız.
 3. toplumdaki saygınlığınız artacak, tanınacaksınız.
 4. saygın/varlıklı insanlarla tanışacaksınız.
 5. güçlü insanlar size destek vermeye gönüllü olacaklar.
 6. iş seyahatleri yapacaksınız.
 7. kendi işinizi yapıyorsanız, şirketiniz çok yol alacak.
 8. (saygın biriyle evlendiğiniz için) saygınlığınız artacak.
 9. (çocuk sahibi olduğunuz için) saygınlığınız artacak.
 10. kısaca, toplumdaki yerinizi/imajınızı güçlendiren bir yıl olacak.
Jüpiter, etkilediği alanda şanslı karşılaşmalar, mutluluk ve rahatlık getirir. Bu yıl geçen yıla kıyasla çok farklı bir yıl olacak, Jüpiter olumsuz etkileşimlerden arınmış olarak sizi desteklemeye başladı bile. Hatırlatma: Jüpiter; emek etmeyene, çaba göstermeyene, arayış içinde olmayana yardım edemez. Jüpiter desteğini tam olarak alabilmek için bir hedefiniz olmalı çünkü siz yerinizde otururken isteklerinizi önünüze getirmez. Fakat, isteklerinize ulaşmak için çabalarken, Jüpiter’in yolunuzu açacağına emin olabilirsiniz.

SATÜRN RETROSU BİTİYOR: 21 TEMMUZ

Satürn 2012 Ekim ayından bu yana akrep burcunda, 2015 yılı başlarında önce yay burcuna geçecek, sonra gerileyerek (Retro) tekrar akrep burcuna dönecek, 2015 sonlarında tam olarak yay burcuna geçmiş olacak. Bu süreç için hayatınızın en zorlu dönemlerinden birisi demek yanlış olmaz. Hayatta ulaşmak istediğiniz ne varsa, ulaşmak her zamankinden daha zor oldu. Egonuz hassaslaştı, bu nedenle daha alıngansınız. Fiziksel enerjiniz azaldı, daha yorgunsunuz. Sonuçta, hayatın yükü ağır geliyor. Satürn, 2014 Mart ayında retro sürecine girdi. 1 Temmuza kadar, yaklaşık 4,5 ay kendinizi engellenmiş hissettiniz, her şey kötü gitti, belki sağlık sorunları yaşadınız. İlerlemek istediniz ama yollar bozuktu, hedef seçtiniz ancak doğru mu yanlış mı emin olamadınız. Kısaca hayatınızı sorguladınız, nereye gitmek istediğinizden emin olamadınız. Bir çıkış yolu bulmak için sevdiklerinizden destek almak istediniz belki ama onlar da kendi dertleriyle meşgul oldukları için sizinle yeterince ilgilenemediler. Satürn Retrosu sırasında kendimizi yetersiz, hayatımızı yanlış buluruz. Hayatımızın kontrolü ellerimizde değilmiş gibi hissederiz. Bu süreçte yaşadığımız olaylar/duygular nedeniyle, elimiz kolumuz bağlanır, dilimiz tutulur, çözüm üretemeyiz, sıkıntıların içinde öylece kıvranırız. Akrep burcu da bu duyguları yaşadı ama bilin ki hepimiz yaşadık, hayat bu yönüyle adil, size bu aralar biraz daha sert o kadar 🙂 Ama siz akrep burcusunuz sonuçta, dayanma gücü en yüksek insanlarsınız. 1 Temmuz hepimiz için bir dönüm noktasıydı çünkü artık rahatlamış hissediyoruz, çözümsüzlük ve çaresizlik hissi sona erdi. Her geçen gün, yaşadığınız baskı azalarak kaybolacak. Satürn Retrosu bittiğinde, retro sırasında gözümüze çarpan sorunları aşmak, çözüm üretmek için adım atmak isteriz. Siz de artık ne yapılması gerektiğini biliyorsunuz. Harekete geçme zamanının geldiğinin farkındasınız ama önce şu yazıyı okuyun, çok keskin kararlar almak istiyorsanız eğer, öncelikle duygularınızdan emin olun, sonra harekete geçin: Satürn Retrosu

URANÜS RETROSU: 22 TEMMUZ

Uranüs 2011 Mart ayından bu yana koç burcunda ve akrep burcunun işbirliği ve yardımlaşmaya bakış açısını değiştirmeye kararlı. Uranüs hayatımızda hangi alanı etkisi altında alırsa, o alanda şimşek hızında ve güçlü bir aydınlanma yaşarız, daha önce aklımızdan bile geçmeyen yepyeni bir bilgi seline maruz kalırız. Bilgi seline aniden yakalandığımız için direnmek/karşı koymak da imkansızdır. Uranüs enerjisini tarihten bir olayla anlatayım: Yunan düşünür Arşimet’e (Archimedes) banyo yapmak için küvete girdiğinde, vücudunun suya girdiği ölçüde suyun yükseldiğini fark etmiş. Uzun zamandır cisimlerin hacmini ölçmek için çare arayan Arşimet, hiç beklemediği bir anda çözümün su olduğunu fark etmiş, büyük bir aydınlanma yaşamış, içi heyecan ve coşkuyla dolmuş. Öyle heyecanlanmış ki, “buldum” diye bağırarak (Eureka!) yeni bilgiyi arkadaşlarıyla paylaşma hevesiyle çıplak şekilde sokağa fırlamış. Uranüs etkisi böyle bir şey işte 🙂 Akrep burcu, 2011 yılından bu yana, işbirliği ve birlikte çalışma konusunda yeni bir bakış açısına sahip…artık iş arkadaşlarını farklı değerlendiriyor. Eğer maaşlı çalışıyorsa, birlikte çalıştığı arkadaşlarıyla ilişkisi değişti, kendi işini yapıyorsa, çalışanlarıyla ilişkisi değişti.   Örneğin, kendi işinin patronu olan bir akrep burcu, çalışanlarından daha fazlasını istemeye başladı ve yeni görevler veriyor. Eski düzene alışık olan personelinden bir kısmı, aniden işten çıkıyor. Maaşlı çalışan akrepler ise, iş yapma şekillerinde düzenlemeye gittiler, arkadaşlarına destek olmak için daha az zaman harcıyorlar. Yukarıda saydıklarımı Uranüs normal seyrindeyken yaşadınız, 22 Temmuzda başlayacak retroda ise, bugüne kadar yaşadığınız “aydınlanma sürecini” kabullenecek, değişiklik yapma isteğiniz artacak. Retro sona erdiğinde, zapt etmesi kolay olmayan enerjiye alışmış olacaksınız, yeni bakış açınızı daha güçlü bir şekilde hayata geçireceksiniz. Uranüs retrosu büyük bir coşku ya da aynı oranda büyük bir huzursuzluk getirebilir, hangisini getireceği ise Uranüsle birlikte gelen yeni bakış açısına nasıl tepki vereceğinize bağlıdır. Uranüs retrosundan en çok 5 -10 Kasım arasında doğan akrep burcu etkilenecek.

MARS AKREP BURCUNDA: 26 TEMMUZ

Mars, 8 aydır hayatımızda sert rüzgarlar esmesine neden oldu ancak 26 Temmuz’da terazi burcundan çıkacak. Mars’ın terazi burcundan çıkışı çok önemli çünkü Uranüs ve Pluto ile olumsuz etkileşimi bitiyor, sonunda!! Mars, 14 Eylül’e kadar akrep burcunda olacak, harika bir etki, daha iyisi olamaz. Bu süreçte, Marsın coşkulu ve cesur enerjisini iliklerinizde hissedeceksiniz. Bu dönem, kendinizi yenilmez hissedebileceğiniz bir dönem, hem fiziksel hem de zihinsel olarak çok güçlü olacaksınız. Son dönemlerde azalan enerjiniz birden artacak, sağlık sorunlarınızı aşmak kolaylaşacak. Unutmayın, 8 aydır terazi burcunda olan Mars’ın akrep burcuna geçişiyle birlikte zamanın ruhu da değişecek, ayrıca Jüpiter de olumlu etkisiyle size destek olacak. Artık hedeflerinize ulaşmak kolaylaşacak, insanlar size hayır demekte zorlanacak. Mars, 15 Eylülde yay burcuna geçene kadar çok değerli bir dönem yaşayacaksınız, her ne istiyorsanız elde etmek daha kolay olacak. Süper etkidir, önümüzdeki günlerin kıymetini bilip, iyi değerlendirmelisiniz.

YENİ AY: 27 TEMMUZ

Akrep burcu, kariyerinde bir gelişme planlıyorsa, mutlaka Yeni Ay’da harekete geçmeli. 27 Temmuz – 1 Ağustos arasındaki Yeni Ay, Jüpiter etkisinde sıraladığım maddelerden birinde adım atmak o kadar ideal ki, bir daha böylesini uzun bir süre bulamayacaksınız. Yeni Ay harika bir enerji getirecek, Jüpiterin desteğiyle birlikte mutlu bir geleceğin başlangıcı olacak…Olumlu yönde değişen enerjinin ilk büyük işaretini Yeni Ay’da yaşayacaksınız. 27 Temmuz Yeni Ayının enerjisini, özellikle imaj değişikliği, kariyer atılımı, iş değişikliği, önemli bir pozisyona talip olmak ve de evlilik yolunda kullanmalısınız. Harekete geçmek için 27 Temmuz ve sonrasındaki 5 gününüz var. Hayatınıza yeni bir yön verecek, sizi mutlu edecek bir süreç başlıyor, hazır olun 🙂 Sevgiler.]]>