Akrep burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Zorlu şartlar altında geçen aylar sonucunda, 2016 Temmuza geldik çok şükür. Değerli dostlar, Mars gerilemesi Haziran sonunda bittiği için, artık enerji dolu ve istekli olacaksınız. Eminim ki ilgilenmeniz gereken bazı önemli konular da vardır, muhtemelen finansal konular ve iş başlıca konunuz..Biliyorsunuz 2016 yılı bir geçiş yılıydı, sizdeki konu da iş, para ve gayrimenkullerdi. Mayıs sonu veya Haziranda konu netleşti, yeni bir gündem oluştu. Artık yeni bir durum içindesiniz. Temmuz boyunca, yeni duruma adapte olmak için gereken enerjiniz olacak. Şartlar artık sizin lehinize olacak.

Akrep Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Her ay Yeniay ve Dolunay başlıca gündem maddeleridir. Temmuzda bu ikisi dışında 3 önemli astroloji olayı daha olacak. Birincisinden bahsettik, Mars gerilemesinin sona ermesi… İkincisi, 13-20 Temmuz arasındaki Uranüs etkisi. Üçüncüsü ise 5-13 Temmuz arasında etkin olacak Güneş-Pluto karşıtlığı.. Temmuzun ilk yarısındaki olasılıklardan bahsedelim şimdi:
 1. çastışma ortamı, bir mücadele
 2. egonuzu taciz eden, sizi zorlayan insanlarla uğraşma gereksinimi
 3. yeni bir yolda ilerlemek için şartları zorlama isteği
 4. sağlık veya görüntünüzle ilgili kararlar
Özellikle Mart 2016 sonu civarında başlayan iş veya parayla ilgili gündeminiz, bu yıl sizi hep yordu, meşgul etti. Mayıstaki Dolunay, Hazirandaki Güneş-Satürn etkileşimi ve  Haziran Dolunayı, peş peşe getirdiği etkilerle gündemin netleşmesine neden olmuştu. Artık ortada yeni bir durum var. Durumu düzeltmek gerekiyorsa, Temmuz ortasında bir fırsatınız olacak. 17 Temmuz önemli bir tarih. Bir sonraki fırsat Ağustosun ilk haftasında. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs Güneş etkileşimi. Gündem maddeleri arasında çalışma ortamınız ve iş arkadaşlarınız olacak. Eğer sağlıkla ilgili gündeminiz varsa, yine bir adım atılabilir. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Bir çeşit özgürleşme hamlesidir. Temmuzda atılacak adımlar Ekimde yeniden gündeme gelecek.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

4 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay gündeminize geçmeden önce Yeniayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca. Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma da bilgi olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. Akrep burcuna özel gündem maddeleri şunlar:
 1. üniversiteyle ilişkili konularda adımlar
 2. hukuki meseleler, davalar vb.
 3. master/doktora girişimleri
 4. yurt dışı kaynaklı bir konuda hareket geçme
4 Temmuzda oluşacak Yeniay enerjisi, 10 Temmuza kadar adımlar atılmasını veya gündem oluşmasını sağlayacaktır. Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Etkisini 5-13 Temmuzda hissedeceğiz, oluşan gündem Dolunayla birlikte sonuçlanacak. Bahsedelim.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. oluşan bir durum sonrası eğitim, öğrenme, sınav sürecinin başlaması
 2. yoğun gündemin sakinleşmesi veya tersi
 3. bir anlaşmada, ticaret girişiminde konunun netleşmesi
 4. sosyal ortamınızda süregelen durumun sonuçlanması
 5. çalıştığınız/yaşadığınız ortamın veya ortamdaki insanların değişmesi
Akrep burcu Temmuz 2016  yorumunu, akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>