AKREP BURCU: DOLUNAY ÖNCESİ Akrep burcu, Haziran ayını sevmeyenlerden ki zaten kimse sevmedi! Hepimiz uzun bir süredir zorlu günler yaşıyoruz. Hayatımız bir türlü istediğimiz gibi gitmiyor, düzen tutturamıyoruz, hatta 2014 yılında bazılarımızın düzeni bozuldu. Hele ki Satürn akrep burcundayken, baskı büyük! Ancak Haziran ekstra kötü bir aydı, kötü enerjisiyle herkesi zorladı. Bu nedenle, Haziran ayında 3 farklı özel yazı dizisi hazırladım:

  1. 25 Haziran Mars-Uranüs karşıtlığı
  2. 9 Haziran’da başlayan Neptün Retrosu
  3. 7 Haziran’dan bugüne kadar devam eden ve nihayet bugün biten Merkür Retrosu
Temmuz ayında ise, önce gündemin yoğunluğu zirve yapacak ve sonuçlanacak sonra da olumsuz enerji kademeli olarak dağılacak. Güneş, astrolojinin dayanağı olan Güneş Sisteminin merkezidir. Enerjisi ve aydınlığı ile hayatımızın hangi alanını aydınlatıyorsa, önceliklerimizi değiştirir ve o alana yönelmek isteriz.
21 Haziran’da, Güneş yengeç burcuna geçiş yaptı ve 23 Temmuz sabahına kadar yengeç burcunda kalacak.
Akrep burcunun 9. evine geçen Güneş, hayatınızın sıkıcı ve sıradan tüm yönlerini görmenize ve rahatsızlık duymanıza neden oluyor. Hayatınızın rutin gereksinimleri, görevleriniz ve uğraşmak zorunda olduğunuz detaylar size hiç çekici gelmeyecek. Gözünüz yükseklerde, detaylara ayıracak zamanınız yok; şu anda yeni insanlarla tanışıyor olmalıydınız, ya da Brezilya’da yağmur ormanlarındaki egzotik bitkileri inceliyor olmalıydınız. Hadi abartı oldu diyelim, en kötü Ölüdeniz’de güneşleniyor olmak isterdiniz 🙂 Peki, Temmuz ayı akrep burcu için olumlu mu olumsuz mu olacak? 11 Temmuz itibarı ile Güneş-Jüpiter kesişimi yaşanacak ve Temmuz ayı sonuna kadar muhteşem bir iyimserlik ve coşku her yanınızı saracak, süper iyimser olacaksınız, rahat ve ferah hissedeceksiniz. Eğer hayatınızdan mutlu değilseniz, biraz huzursuz enerji ile dolabilirsiniz, her şeyi terk edip gitmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, eğitim hayatı devam eden akrep burcu için, yurt dışında eğitim kapıları açık olacak. Üniversite sınavı ya da master/doktora başvurusu sonuçları açıklandığında, yüzünüz gülecek. İstediğiniz olmasa bile, dert etmeyeceksiniz, ikinci tercih de iyidir sonuçta 🙂 1 Temmuzda, yani dün, yengeç burcundaki Güneş ile akrep burcundaki Satürn arasında harika bir uyum oluştu, Satürn 15 Temmuza kadar üzerinizde oluşturduğu baskıyı azaltacak. Satürn 2013 yılının başından beri, akrep burcuna çok çektirdi, hatta üzerine 3 yıl daha ekleyelim, son 5 yıldır akrep burcu zor günler yaşıyordu. Zaman zaman kendinizi bir hapishanede gibi hissettiniz, bir süredir herkes üzerinize geliyor gibidir. İsteklerinize ulaşmak her zamankinden daha zor oldu ki siz akrep burcusunuz, siz yapamazsanız kim yapabilir? Akrep burcu, 2013 yılından bu yana Satürn 1. evde olduğu için egosu üzerinde büyük baskı yaşıyor. Neyse ki keskin istekleri ve güçlü karakteri olan insanlarsınız, çok zorlansanız da kontrolü elde tuttunuz, yaşadığınız fırtınalı hisleri içinizde tuttunuz, belli etmemek için çabaladınız. Aynı Satürn, 15 Temmuza kadar baskısını azaltacak. Bu da yeterli, bir süre baskı olmasın yeter 🙂 Bununla birlikte Temmuz ayında olumsuz enerji de olacak. 7 Temmuzdan itibaren, aylardır geçmişteki yaptıklarınızı aklınıza getirip öfkelenmenize neden olan, sizi yalnız kalmaya zorlayan, kendi başınıza daha iyi çalıştığınızı fark etmenizi sağlayan Mars ile Güneş arasında bir çatışma enerjisi başlayacak ve ay sonuna kadar sürecek. Bunun anlamı şu: bir yandan hayatınızın sınırlarını ve ufkunuzu genişletmek isteyeceksiniz, gezip eğlenmek için can atacaksınız, diğer yandan geçmişte yaptığınız bazı hatalar önünüze gelecek ve sizi engelleyecek. Örneğin, yurt dışına çıkmak isteyeceksiniz ancak bir süredir dikkat etmediğiniz için sağlığınızda bir sorun olacak ve gidemeyeceksiniz. Diğer alternatif, bütün coşkunuz ve cesaretinizle riskli işlere girişecek ve daha sonra pişman olacaksınız.
Önemli Uyarı: Mars enerjisi 12. evinizde ve bu evin kapsamında hastane/hapishane de var. Fazla risk almayın, bilmediğiniz bir gölde yüzmeyin, derinlere fazla açılmayın, arabanızı hızlı kullanmayın. Ağustos ayı bir gelsin, ne isterseniz yaparsınız.
Ayrıca, Mars-Uranüs yazınızda bahsettiğim gibi, 23 Nisan – 25 Haziran tarihlerinde yaşadığınız konu, 7 Temmuz-17 Temmuz arasında yeniden gündeme gelecek ve Dolunayda muhtemelen iyi bir şekilde sonuçlanacak. Son olarak, Mars-Uranüs gündemine, 12 Temmuza kadar Pluto da olumsuz enerjisi ile dahil olacak. Pluto şakası olmayan tek gezegendir; içimize korku salar, hayatımızda kriz anları yaratır ve ayrıca akrep burcunun yönetici gezegenidir. Bu nedenle, her ne kadar Jüpiter ve Satürn olumlu etkileri ile sizi koruyacak olsa da, Dolunay kolay geçmeyebilir. Bir kriz yaşanmasını engellemek için, konu her ne ise tedbirli ve sakin olmanızı öneriyorum. Dolunayda işler kendiliğinden yoluna girmeyebilir, çaba sarf etmeniz, dikkatli olmanız gerekebilir. Aklınızda olsun.

12 TEMMUZ – 17 TEMMUZ DOLUNAY

12 Temmuz Dolunayı sırasında, akrep burcu mevcut dünya görüşü ile daha ileri gidemeyeceğine dair bir düşünce yaşayacak. Oğlak burcundaki Ay, “hayatında ilgilenmen gereken bir sürü detay var, boş durma çalış” derken; Güneş “bu işlerle uğraşma, hem sıkıcı hem gereksiz; bırak bu hayatı artık” diyecek. Baskı yaratacak bir Dolunay olacak malesef. Dolunay Mars-Uranüs karşıtlığını da içeriyor, okumadıysanız akrep burcuna göre Mars-Uranüs karşıtlığı yazınızı okuyun mutlaka. Sonuçta Dolunay sırasında enerji karışık olacak, her şey tam istediğiniz gibi gitmeyebilir ancak hem Jüpiter hem de Satürn desteği ile, uzun vadede mutlu olacağınıza inanıyorum. Jüpiter varken işler kötü gitmez. Gezegenlerin konumu, son zamanlarda yaşananların tatlıya bağlanmasını teşvik ediyor ancak yine bir değişim enerjisi var, bu nedenle bir dönem keskin bir şekilde bitecek ve hayatınızda yeni bir dönem başlayacak. Temmuzun sonlarından itibaren, güzel günler sizi bekliyor. 17 Temmuz sonrasını ileride detaylı yazacağım. Sevgiler.]]>