Akrep burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubatta gerçekleşecek Yeniay ile 22 Şubattaki Dolunay etkileri üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. Değerli okurlarım, her ne kadar 2016 yılının ilk ayında keyifsiz bir enerji olduysa da, artık Şubatla birlikte hisler, olaylar ve enerji değişiyor. 2016 önemli bir yıl olacak çünkü 2 yılda bir hayatlarımızda farklılaşma oluşturan Mars gerilemesi yaşayacağız. Mars gerilemesi bu sefer farklı özellikler taşıyor: yayda başlayacak ve akrep burcunda devam edecek.. Bu nedenle, Mars gerilemesinin kıymetli bir işlevi olacak: 2013-2014 yıllarında akrep burcunda bulunan Satürn kaynaklı enerji nedeniyle yaşadıklarınız, Mars gerilemesinin katkısıyla, sizleri yeni Satürn sürecine hazırlayacak. Bu yazıda kısmen bu husustan bahsedeceğim fakat aslen Nisanda detaylıca yazacağım. Mars gerilemesi 17 Nisanda başlayacak.. Şubat 2016, birkaç ay sonrasının altyapısını hazırlayan değerli bir zaman dilimi..

Akrep Burcuna Göre Jüpiter Gerilemesinin Anlamı

Geçen ay Merkür gerilemesi ve eşzamanlı olarak Jüpiter gerilemesi yaşadık, keyifsiz zamanlardı. Neyse ki Merkür artık normal seyrinde.. Jüpiter ise gerilemeye devam ediyor. Mart ayının Jüpiter gerilemesi açısından önemli bir dönemeç olacağını bir kez daha hatırlatayım. Peki Jüpiter hangi alanda etkiliyor sizleri?
 1. arkadaşlarla ilişkiler, dost ortamı
 2. sosyal çevreniz, tanıdıklar
 3. profesyonel çevreniz ve çalışma arkadaşları
 4. sosyal/profesyonel ağınızdan gelen destek/değerli görüşler
 5. profesyonel hizmet alımı
İşin içinde Jüpiter olduğu için, her ne kadar gerileme sürecinde olsa da, sosyal ağınız genişleyecek, önemli insanlarla tanışacak, değerli dostlar edinecek, faydalı ticari/profesyonel bağlantılar edineceksiniz.. Bu dönemin önemli bir yanı da; doktor, bakıcı, eğitim kurumu, avukat vb. kişi/kurumlardan alınan hizmetlerin Jüpiter kalkanı altında gerçekleşmesidir.

8 Şubat Yeniay akrep burcunu nasıl etkiler?

Yeniay demek yeni bir dönem başlıyor demektir, bunu daha önce defaatle konuştuk. Yeniay 8 Şubatta gerçekleşiyor, açığa çıkan enerji birkaç gün sonra kendini gösterecektir. Bu nedenle, enerjisini 8 Şubatta fakat gelişmeleri 8-14 Şubat aralığında yaşayacaksınız.. Peki akrep burcu için etkileri ne olacak? Olası konu başlıkları şunlar:
 1. aile büyükleriniz, kardeşlerinizle ilgili bir gelişme
 2. evliyseniz, kendi ailenizle alakalı bir adım/karar (eşiniz ve çocuklarınız)
 3. evinizle veya bir gayrimenkulle ilgili adım (taşınma, ev alımı gibi)
 4. finansal sonuçları olan karar/yeni bir dönem (iş değişimi gibi)
Eğer ki Yeniay, doğum haritanızda ters bir açı yapmıyorsa, gündemin son derece olumlu olacağını söylemek mümkün. Genel manada enerjisi güzel bir Yeniay olacak. İşin içinde Mars, Satürn ve Uranüs etkileri olacak, ki her birinin güzel açılar yaptığını da ekleyelim. Zaten Mars şu anda sizin burcunuzda, bu nedenle son günlerde dinamik ve capcanlı olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Peki gerginlik de var mı?

Şubatta Mars etkisi

Mars akrepte iken, olumlu gündeme sahipsek hayat harikadır, oh mis.. Eğer ki gündem çatışma içeriyorsa, bu sefer tam tersi olur ve kılıçlar bilenmeden çekilir.. Egonun güçlendiği, direncin arttığı, öfkenin kolayca dışa vurulduğu ilginç dönemlerdir Mars dönemleri. Bir aydır yaşıyorsunuz, emin ki dinamizmi ve dolu dolu enerjiyi hissediyorsunuzdur. Yeniay sırasında Marsın varlığını ayrıca şöyle yorumlamalıyız: Nisandaki Mars gerilemesi de gösteriyor ki, yıl boyunca gündeminizde iş hayatınız, kazancınız ve yatırımlarınız olacak.. Şubat, yıl boyunca devam edecek iş/para meselelerine “görece sakin bir giriş” yapacağınız dönemdir. Zaten Şubatın ilk haftasında belli başlı gelişmeler olmuş bile olabilir. 2016 yılının ana konusu şekilleniyor. Nisanda yaşanacak Mars gerilemesine doğru ilerlerken, egonuz bağırmaya başladı değerli dostlar?
Heyyy, sen çok daha fazlasını hak ediyorsun!! Heyyy, daha fazla kazanmalısın!! Bak insanlar neler yapıyor!!
Duymaya başladınız mı? 😊 Daha yeni başlıyor, 2016 ilginç bir yıl olacak.

22 Şubat Dolunay akrep burcunu nasıl etkiler?

Biliyorsunuz, özünde Dolunay ile Yeniay tam ters astroloji olaylarıdır. Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşen Dolunay ile oluşacak gündem, ki o gündem, geçmişten bugüne uzanan bir dönemi işaret eder, 26-27 Şubat gibi netleşecektir. Peki akrep burcu için Dolunayın etkileri/sonuçları ne olabilir? Jüpiter etkisini anlatırken konu ettiğim “sosyal çevre” ve “hizmet alımı” kapsamında var olan bir mesele, Dolunayda sonuç bulacaktır. Örneğin,
 1. bir arkadaşın desteği ile bir işin hallolması
 2. ortam/çevre değişimi oluşturacak bir gündem varsa, sonuçlanması
 3. profesyonel hizmet alma ihtiyacı
 4. hizmet aldığınız kişinin/kurumun değişmesi
Dolunay sırasında önemli bir astroloji olayı daha olacak: Neptün – Güneş teması! Dolunay ile netleşen gündem, bir başka gündemi de canlandıracaktır. Yani bir dönem bitiyor fakat bir dönem de başlıyor, gibi.. Neptün enerjisinin başlatacağı gündemin ana başlıkları şunlar:
 1. aşk ve romantizm
 2. çocuklarınız
 3. spor, dans, müzik gibi alanlar
 4. kendini ispat etme
 5. sevme ve sevilme isteği, beğenilme arzusu
Peki bu iki gündem nasıl bir araya gelebilir? Mesela, bir arkadaşınızın vesilesi ile biriyle tanışabilirsiniz, aşk başlayabilir. Diğer bir olasılık, spor/dans kulübüne dahil olursunuz, yeni insanlar, yeni bir çevre.. Son bir örnek vereyim: Çocuklarınızla ilgili bir hizmet alımı gerçekleşebilir, mesela okulunu değiştirmek, bakıcı bulmak, sağlık/eğitim hizmeti vb.. Akrep burcu Şubat 2016 yorumunun, yolunuza ışık tutması dileğimle. 😊 👍 Umarım tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Sevgilerimle, Ceyhun]]>