Akrep Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubatın önemli gün ve olaylarını anlattım.. Akrep burcunun ev ve aile meselelerine odaklandığı, biraz da gergin olduğu bir aydayız. Güneşin konumu nedeniyle her Şubat ayında akreplerin hayatı hareketlenir. Şöyle bir geçmişi düşünün, Şubat sizin için değişim/atılım dönemidir. Geçen ayın son haftasında yaşanan Yeni Ay da benzer bir etkiye sahipti. Her ne kadar Merkür ve Jüpiter gerilemesine denk gelmiş olsa da, özellikle ev/aile ve yatırım alanında, hayatınıza hız katan bir enerji getirdi. 20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Birkaç gündür gergin misiniz? İçinizde bir huzursuzluk, nereden geldiği belli olmayan bir “yetersizlik hissi” oluştuysa, Yeni Ay enerjisinin etkisi altındasınız. Akrep burcunun gündemi, kendi ailesi, aile büyükleri, evi/gayrimenkulleri veya geçmişin hatıralarından çıkardığı derslerin etkisiyle güvenli bir gelecek inşa etme isteği.. Yeni Ay, başlangıçlar için benzersiz bir istek oluşturur, bu nedenle 20-25 Ocak arasındaki heyecanlı ve hareketli günlere hazırlanın.
Jüpiter çok önemli bir gezegendir, özellikle kolay ulaştığımız başarılarımızda Jüpiter enerjisinin önemli bir payı vardır. Bu nedenle, eğer yüksekleri hedefliyorsak, her zaman bu gezegeni takip etmek çok önemlidir. Siz akrep burcu olduğunuza göre, elbette ki gözünüz yükseklerde.. Şubat ayının gündemine Jüpiter hakim olacak, bu durumda neler olup biteceğini anlamak, sizi nelerin beklediğini doğru okumak çok önemli. İşte bu nokta, devreye Burcuna Göre giriyor 🙂 O zaman lafı uzatmadan Şubat ayının analizini yapmaya başlayalım.

1 – 10 Şubat 2015

Şubat ayının ilk 10 günü gündeminizde iş hayatınız, kariyer atılımlarınız, saygınlık ve başarı beklentileriniz olacak. Elbette hiçbiri beklenti ile kalmayacak, statünüzü/saygınlığınızı etkileyecek çok önemli gelişmeler olacak. Geçen ayın sonlarında, BurcunaGöre’nin Facebook ve Twitter sayfalarında şu soruyu sormuştum: Şubat ayının ilk 10 günü kimler önemli haberler bekliyor? Zaten bir süredir o haberi bekleyen okurlarım, “evet ben çok önemli bir haber bekliyorum” demişlerdi. Hevesle sonucunu bekledikleri bir gündemi olmayan okurlarım dahi Şubat ayında bazı önemli fırsatlarla karşılaşacaklar. 1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:
  1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
  2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Öncelikle şunu söyleyeyim: dolunay başlı başına yoğun bir enerji açığa çıkarır. 6 Şubatta zirve yapacak Jüpiter enerjisi çok daha yoğun bir enerji getirme gücüne sahiptir. Bu ikisinin hayatınızın aynı alanını etkileyeceğini hesaba katınca, çok hareketli ve yoğun bir enerjinin sizi beklediğini kolayca söyleyebilirim. Peki, akrep burcuna özel gündem ne olacak? Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim: Her dolunay güneş ve ay arasındaki karşıtlıktır, birisi bir burçta iken diğer karşıt burçta olur. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Dolunay sizi hangi alanda etkiliyorsa, bir süredir o alanda yaşadığınız gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. Akrep burcuna göre dolunay; kariyer atılımları, başarı hikayeleri, statü sıçramaları ve evlenmek/çocuk sahibi olmak gibi toplumdaki rolünüzü temsil eden 10. evde gerçekleşiyor. Diğer yandan, dolunaydan 2 gün sonra, yine 10. evde Güneş – Jüpiter karşıtlığı oluşacak. 6 Şubat günü, 2 aydır gerileme sürecinde olduğu için hepimizi güzel enerjisinden mahrum bırakan Jüpiter, yakında uykusundan uyanacağını belli edecek, bir hareketlenme yaşanacak. Başardığınızda size sınıf atlatacak, statü sağlayacak bir şeyin peşinde koşuyorsanız, bir kariyer atılımı için çalışıyorsanız veya evlilik gibi “toplumsal rol” değişimine yönelik bir gündeminiz varsa, 6-9 Şubat arasında önemli bir gelişme olacağını söyleyebilirim. Jüpiter’in bu etkisi, Ağustos ayına kadar devam edecek. Bu konuda daha fazla bilgi sağlamak isteyen okurlarıma, gerileme sürecinin etkilerini anlatmak için Aralıkta yazdığım bu yazıyı öneriyorum: Akrep Burcu Jüpiter Gerilemesi 1 – 10 Şubat arasındaki gündeminize dair bazı tahminlerim şöyle:
  1. iş değişimi veya iş yerinde pozisyon değişimi olabilir
  2. başarmak istediğiniz bir projede, tıkanıklık sona erebilir
  3. itibarınızı katkı sağlayacak bir gelişme yaşanabilir
  4. nişan/evlilik kararı alabilirsiniz (veya tersi)
  5. anne/baba olabilirsiniz, olmaya karar verebilirsiniz
  6. saygınlığınızı zedeleyen bir konuyu çözmek için harekete geçebilirsiniz
Dolunay gündemi böyle ancak bu süreçte hayatınızı etkileyen başka bir enerji daha var. 1 – 10 Şubat arasında Merkür gerilemesi devam ediyor olacağından, işlerin planladığınız gibi sorunsuz gitmeyebileceğini hesaba katın. Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmelerle/engellerle karşılaşabilirsiniz. Mesela; size söz verilen tarihte terfiniz yapılmayabilir ya da başarmak için heyecanla adımlar atarken, bazı önemli şeyleri gözden kaçırabilir ve daha sonra “keşke daha sakin olsaydım” diyebilirsiniz. Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız, muhtemelen bir şey olmayacaktır. Bu durumda, dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alan da yok demektir. Sonuçta, nereye gideceğini bilmeyen enerji, bahsettiğim tarihlerde sinirli ve alıngan olmanıza yol açacaktır.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık olarak değerlendirin. Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

Kova burcundaki ikinci Yeni Ay, 19 Şubat günü yaşanacak, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar güçlü bir enerji ile hedeflerinize odaklanmanıza yardım edecek. Yeni Ay zamanında hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Aydan sadece dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi, eviniz veya aile hayatınızla ilgili gelişmeleri ve ayrıca yatırımlarınızı temsil eden 4. ev. İkincisi; eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi, varsa çocuklarınızı ve içinizdeki iyimser/neşeli enerjiyi dışa vurma ihtiyacınızı (spor, girişimler, risk alma) temsil eden 4. ev. Ben olası gündeminize iki örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: Eşinizle aranızdaki bir meselede çözüm bulursunuz (4. ev) ve aranızdaki aşk yeniden canlanır (5. ev) veya yeni bir ev satın alırsınız ve birlikte çok mutlu olursunuz. Diğer alternatif, birikimlerinizi değerlendirmek için (4. ev), borsa veya dolar/altın gibi piyasalarda (5 .ev) işlem yapmaya başlarsınız. Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, hayallerinize çok yakın olacaksınız.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars’ın koç burcunda olacağı için, spora başlamak isteyen (5.ev) akrepler için ideal günler de başlıyor. Kilo sorununuz varsa, Şubat yeni ayını zayıflamak için kullanmayı da ihmal etmeyin. Akrep Burcu Şubat 2015 te başarı ve itibar peşinde olacak. Şubatın önemli bir ay olacağı kesin, doğru kullanmayı başaranlar için bir dönüm noktası diyebilirim. Nisan ayından güzel günler gelecek, öncesindeki tek fırsat sizi bekliyor. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>