Akrep burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar akrep burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz akrep ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

 31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor, 5-6 Nisana kadar etkileri sürecektir. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği alanda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Artık yeni bir dönem başlar. İlk olarak sizleri etkilediği konulardan bahsedelim, burcunuza göre mi yükselene göre mi okuyorsunuz? Her ikisine de değineceğim. Akrep burcu için olasılıklar şöyle:
 1. sağlık sorunları
 2. kararsızlık, belirsizlik
 3. bir yakınınıza yardımcı olma gereksinimi
 4. yoğun iş temposu, yorgunluk
 5. ayrılıklar, kayıplar
 6. gizlenin işler
Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım sadece 0-3 derece yükselen akrep ise yukarıdaki ihtimalleri yaşar. 4-29 derece yükselen akrep için konular şunlar olacak:
 1. profesyonel hizmet/destek
 2. yeni insanlar ve ilişkiler
 3. arkadaşlar
 4. sosyal/iş ortamında network
Nisan başlarken bu konulardan birini yaşıyor olacaksınız kıymetli dostlar. İş ve para alanında Mars/Satürn kavuşumu yaşanıyor olacacağı için (sonraki başlıkta anlatacağım) şuna benzer olasılıklar mümkündür: Bağlantılı olduğunuz insanlar/arkadaşlar ile birlikte ticari girişimler veya yatırımlar mümkündür. Diğer bir olasılık, işinizle ilgili takip edilmesi gereken süreçler vardır, bunun takibini bir danışmana bırakırsınız mesela.. Arkadaşlardan ve tanıdıklardan destek istemeniz, saygı duyduğunuz VIP insanların görüşlerine başvurmanız mümkündür. Bu dönem, aileden olmayan insanlarla temas dönemi gibi görünüyor. Eğer sağlıkla ilgili bir konu varsa, tedavi için sağlık profesyonellerine yolunuz düşebilir..

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Dolunayın etkisi devam ederken, 2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu yaşayacağız değerli okurlarım. Burcu akrep olan okurlarım için konu başlıkları şunlar:
 1. insanlarla anlaşabilmek, sorunsuz iletişim
 2. eğitim ve öğrenme
 3. hobiler edinme, yeni konulara merak salma
 4. dövüş sanatları gibi ellerin çalıştığı sporlar
 5. araç kullanımı, yürüme, ulaşım ve seyahat
 6. kardeş/kuzen ve akranlarla etkileşim
Yükselen burcu akrep olan okurlarım için konu başlıklarını verelim: Eğer yükselen burcunuzun derecesi 0-5 derece arasında ise, sizin gündeminiz yukarıdaki başlıklarla aynı. Bu durumda hayırlı olsun, iş ve parayla ilgili oluşan Satürn baskından kurtulmak üzeresiniz, bu yıl geçiş yılı olacak. Yeni dönem Satürn etkisini yukarıdaki konularda hissedeceksiniz. Eğer yükselen burcunuz 6-29 derece arasında ise gündeminiz şöyle:
 1. gelir-gider dengesi, harcama kapasitesi
 2. yatırımlar, borçlar, nakit dengeniz
 3. işiniz, gelirinizin ana kaynağını oluşturan iş
Sanıyorum Satürn üzerine benim kadar kafa yoran bir astrolog yoktur kıymetli okurlarım. Hatta onun enerjisini anlamak için bir teori üretmiş durumdayım, literatüre önemli bir katkı sağlayacağım ileride. 😎 Üstelik Satürn anlama çabalarımın sonucunda, tüm gezegenleri enerjisini ve kendi aralarındaki bağlantıları ortaya koyan, bugüne kadar keşfedilmemiş bir sistem keşfetmiş durumdayım. O kadar çok düşündüm bu konuları.. 🤓 İlginç bir gezegenden bahsediyoruz. Başlangıçta heves/atılım enerjisi oluşturuyor sonra stres yaratıyor. Çoğu zaman, etkilediği alandaki gelişmelere karşı büyük bir mesafe oluşturuyor. Doğrusunu söylemek gerekiyse, kendisini hiç sevmiyorum. 👎 Satürn olmasaydı, ilk gençlik yıllarındaki neşemiz ve rahatlığımız hep aynı kalırdı. Satürn zaman içinde bizleri soğuk ve mesafeli yapıyor! Bunun adına da olgunluk diyoruz ki beladan uzak durmak pahasına güzelliklerden de vazgeçmekten başka bir şey değil aslında olgunluk dediğimiz şey. Satürn eşittir tükenmişlik sendromu desek? 😊 Peki hakkında böyle olumsuz konuştuğumuz Satürn, Nisanda kötü etkiler mi getirecek? Bahsettiğim ölçüde değil! Satürn enerjisinin gerçek baskısını aylar sonra yaşayacağız hep birlikte. Nisanda yaşayacağımız şey ise hedeflerinizin peşinden giderken engellerle karşılamak olacaktır. Hızınız azalabilir ve tadınız kaçabilir çünkü biliyorsunuz önümüzde çıkan engeller hızımızı kesip moralimizi bozabiliyor. Bazı okurlarım da uzun vadeli büyük sorumluluklar alacaktır.. Ne olabilir? Dolunay gündeminde bahsettim gibi, işle/parayla alakalı bir konuda arkadaş/tanıdıklarla yeni bir yola gitmek olabilir. Yurt dışı kaynaklı gündem var mı? Bu durumda onun heyecanını yaşıyor olursunuz fakat önünüzde engeller vardır, aşmak zorunda olduğunuzu görürsünüz gibi. İtiraf edelim: insanın sinirlerini bozabilen, endişe oluşturabilen sert bir enerjidir Mars/Satürn kavuşumu..

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Öncelikle Jüpiter etkisini hangi konularda yaşadığınıza değinelim. Akrep burcu için:
 1. yeni bir dönem başlar
 2. hayatınızın fırsatı çıkar
 3. büyük bir atılım yapmak üzere olduğunuzu fark edersiniz
 4. kendinizi enerjik ve coşkulu hissedersiniz
 5. yurt dışı bağlantılı konular olabilir
Yükselen akrep içinse 0-20 derece için yukarıdaki  ihtimaller geçerli iken, 21-29 derece yükselen akrep olan okurlarım yukarıda söylediklerimi seneye dolu dolu yaşayacaklar. Fakat astroloji anlamamızı sağlıyor ki, her büyük atılımın öncesinde yüklerden arınmak, bazı insanları/alışkanlıkları terk etmek, bazı zorluklar yaşayıp üzerimizdeki ölü toprağını silkelemek gerekebiliyor. Bu nedenle,
 1. bir dinlenme evresine geçersiniz, sakinlik ve huzur ararsınız
 2. sağlık sorunları varsa çözersiniz
 3. hayatınızda olmaması gereken insanları/yükleri çıkarırsınız
 4. yapmamanız gereken işleri artık yapmazsınız
 5. konfor alanınızı terk etmek zorunda kalırsınız
 6. kendinize inancınızı yenilersiniz
Sonrasında Jüpiter yay burcuna geçtiğinde, sizin için yeni bir dönem başlar ve siz buna hazır olursunuz. Fakat bu yıl, 2018 bitinceye kadar, özellikle yükselen burcu akrebin ilk dereceleri olan okurlarım için tarihi zamanlar.. Sanıyorum ki yaşamınız boyunca böylesi bir yıl daha önce olmadı, bundan sonra da bu kadarı olmaz, o kadar iyi.. 🍀 Zaten gelişmeler bunu işaret olsa gerek.. 9 Martta Jüpiter gerilemeye başlamıştı. Bu durum önünüze yeni fırsatlar (bazılarımız için zorluklar) çıkarmış olmalı. Şimdi değerlendirme ve çaba sarf etmek durumdasınız. Henüz netlik yok, henüz sonuç yok fakat Temmuz ayında gerileme sona erdiğinde artık meyveleri toplamaya başlarsınız. 11 Nisandaki etkileşim, Mart ortasında başlayan değerlendirme sürecini yeni bir evreye taşıyacaktır.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Hangi konularda etkili olduğuna değinelim. Akrep burcu okurlarım için:
 1. iş hayatı
 2. çalışma arkadaşları, ekip
 3. zaman yönetimi
 4. görevleri ve tüm işleri yönetme gereksinimi
 5. sağlık
Yükselen burcu akrep olan okurlarım için: Eğer yükselen burcunuzun derecesi 0-18 derece arasında ise yukarıdaki konularla aynı olacak. Eğer yükselen burcunuzun derecesi 19-29 arasında ise, bu durumda konular şunlar:
 1. aşk hayatınız, mutluluk isteğiniz
 2. kendinizi gösterme, üstünlük oluşturma çabanız
 3. cinsel hayatınız, fiziksel enerjiniz
 4. çocuklarınız
Yeniay, 2018 yılının Uranüs döngüsünü de başlatıyor değerli dostlar. Uranüs’ün etkilediği konularda hemen her zaman yeni farkındalıklar oluşur. Bunun sonucunda coşku ve heves dalgası benliğimizin kıyılarını dövmeye başlar. Farklı şeyler deneyeme aç hissederiz, yerimizde duramayız. Bu etkinin bir ürünü yeni olana heves oluştururken, eski ve köhnemiş olana, heyecan vermeyene karşı da mesafe oluşturur. Kısaca sıkılırız, soğuruz. Uranüs aynı zamanda teknolojinin gezegenidir. Bu nedenle, iş hayatınızda teknoloji alanında atılımlar olabilir mesela. Bunun yanı sıra, yeni bir iş/çalışma modeline geçebilirsiniz. İş yapış tarzınızı değiştirmek için harekete geçebilirsiniz. Eski düzen artık işlevsiz kalmıştır, yeni şeyler denemelidir. Bu durum, bazen çalışma arkadaşlarının da değişmesine neden olabiliyor, ekibe yeni insanlar katılabiliyor. Eğer bu aralar yeni insanlar hayatınıza girdiyse, yeni bir ilişkinin heyecanını yaşıyor olabilirsiniz. Ayakları yerden kesecek ölçüde mutluluk getirebilen bir enerjiden bahsediyorum, kimyamızı değiştirebilen bir enerjiden.. Yukarıdan verdiğim konulardan hangisi sizin hayatınızla örtüşüyor?

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Akrep burcu olan okurlarım için:
 1. sağlık
 2. görüntünüz, fiziksel enerjiniz
 3. ev, aile
Yükselen burcu akrep olan okurlarım için: Eğer yükselen burcunuz 0-10 arasında akrepse yukarıdaki konular sizin için de geçerli değerli dostlar. Fakat eğer yükselen burcunuz 11-29 derece arasında ise, bu durumda şu ihtimallere yakınsınız:
 1. yorgunluk ve isteksizlik
 2. uykusuzluk
 3. keyifsiz bir durumu çözmek zorunda kalmak (iş)
 4. bir sevdiğinize yardımcı olma gereksinimi
 5. gizli/gizlenen bir şeye muhatap olmak
 6. gizlenmesi gereken konunun sona ermesi/açığa çıkması
Dolunay akrepte oluyor ve aynı zamanda akrebin yöneticisi olan Pluto ile Mars oğlak burcunda kavuşum halinde olacak. Akrep enerjisinin yoğun olduğu günler… Bu kavuşumun etkisi ile Dolunayın etkisi farklı alanlarda olacak ama hayatta her şey bağlantılı, biliyorsunuz. Olabildiğince temkinli ve dikkatli olmalı.. Özellikle şu 2 konuda:
 1. şiddet, kaza vb olaylar
 2. kardeş/kuzen ve komşularla ilişkiler
 3. paranın merkez olduğu her konu
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla yok.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa işte öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Agresif bir enerji olacak. Tabi bu durum, sizin agresifleşmenize de yol açabilir, yani başkaları bu enerjiyi sizin elinizden yaşar. Örneğin, hoşlanmadığınız birini cezalandırmanın zamanı gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Yükselen öfke, bu zamanın enerjisinin bir parçası olabilir, sizde ve başkalarında.. Öfkeyle kalkan zararla oturur demiş atalar, ben de onların sözcüsü olmayı tercih ediyorum Nisan sonu için.. Tabi şöyle bir durum da var: Mars/Pluto kavuşumu sırasında pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız. Yüksek motivasyon hali yaratır, tavizsiz ve keskin! Fakat eğer negatif bir gündeminiz varsa, bela ve öfke olasılıklar arasında yer alıyor. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Gördüğünüz gibi zamanın ruhu Nisan boyunca aksiyon dolu olacak değerli okurlarım. Bazı anlarda olumlu olacak, bazılarında sert olacak, değişimi tetikleyecek. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Akrep burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>