Akrep burcu Nisan 2015 yorumunda 4 Nisan ay tutulmasının etkilerini bulacaksınız. Lafı uzatmadan söyleyeyim: 10 Nisana kadar gündeminiz keyifsiz olacak. Ay tutulmasının etkisinden en olumsuz etkilenecek burç akrep. Burcuna Göre’nin okurları, Nisan ayından itibaren zorlukların azalacağını, enerjinin güzelleşeceğini biliyor, defalarca yazdım, “Nisanı bekleyin” diyerek. Peki sizin gündeminiz için neden olumsuz konuşuyorum? Tek sebebi var: akrep burcu için her Nisan zor geçer, istisnası yoktur. Nisan sizin için yılın uğursuz ayıdır diyebiliriz. 2015 Nisanı iyice gıcık yapan ise, ay tutulması olması çünkü tutulma olumsuz etkiyi güçlendiriyor. Nisan 2015 astroloji gündeminden bahsedip tutulma hakkında detaylara geçeyim:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Zaman kısıtlı olduğu için sadece ay tutulmasının akrep burcuna etkilerini anlatacağım, diğer konuları sonra yazacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Ay tutulması 4 Nisan’da, öğle saatlerinde terazi burcunda olacak. Terazi burcundaki olaylar, size iyi gelmiyor. Bu nedenle, birkaç gündür kendinizi yorgun ve sağlıksız hissediyor olabilirsiniz. Peki ay tutulması bizleri genel olarak nasıl etkiler? Anlatayım efendim, burası önemli:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Tariften anlaşıldığı gibi, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Zaten bir süredir devam eden bir gündeminiz vardır ve o gündem sonuçlanır, artık gündemden düşer veya yepyeni bir gündeme kapı açar. Akrep burcunun nasıl etkileneceğini anlatmaya başlayabiliriz artık. İşte bazı olasılıklar:
 1. uzun süredir çok çalışıp yorgun düştüyseniz, sağlık sorunu yaşayabilirsiniz
 2. kendiniz veya bir başkası nedeniyle yolunuz hastaneye düşebilir
 3. takip ettiğiniz bir mesele olumsuz sonuçlanabilir
 4. para/itibar kaybetmenize neden olacak bir olay, kayıpla sonuçlanabilir
 5. sevdiğiniz birinden ayrılabilirsiniz, terk edilmek de malesef ihtimaller arasında
 6. sakladığınız bir şey ortaya çıkabilir
 7. sizden saklanan bir meseleyi öğrenebilirsiniz
 8. kötülük peşinde birilerinin size zarar verdiğini öğrenebilirsiniz
 9. iş/sosyal hayatınızda bir mesele aleyhinize sonuçlanabilir
 10. geçmişte yaptığınız bir hatanın bedelini ödemeniz gerekebilir
 11. bir kararınızdan pişman olabilirsiniz
 12. tüm ihtimaller de kötü değil elbette, birisinden yardım gelebilir, bir işiniz çözülebilir
 13. birine yardım ettiyseniz, olay sonuçlanabilir
 14. bir uğraşınız varsa, bir hobi mesela, o konuda önemli bir mesele sonuçlanabilir
 15. iş arkadaşlarınızla alakalı bir konu varsa sona erebilir
 16. hayatınızın düzenini değiştiren bir karar almanız gerekebilir
 17. yakında çevrenizdeki kişilerle alakalı (akraba, arkadaş) gündem sonuçlanabilir
Yeniden hatırlatayım, ay tutulması geçmişten bugüne yaşanan olayın/olayların, sonuçlanmasına neden olur. Belki sizin bir tercih yapmanız gerekir (ayrılmaya karar vermek gibi), belki de tercihi başkaları yapar ama siz etkilenirsiniz (düşmanlığa maruz kalmak gibi)  Peki sizin açınızdan nasıl sonuçlanacak? Nisanın akrep için getirdiği olumsuz enerji nedeniyle, olumsuz ihtimaller yaşanabilir. Keşke iyi haberler verebilsem ama malesef, her burç için ters bir dönem vardır, sizinki Nisan! Biliyorsunuz, 2 yıldır yaşadığımız Uranüs-Pluto etkileşimi hepimizin hayatını şekillendiriyor. Özellikle, Uranüs etkisiyle hayatınızda yaşanan gelişmelerin sona ermesi muhtemeldir. Daha önce üzerinde çok yazdığım için bu etkilerin neler olduğunu tekrarlamayacağım. Zaten yukarıda saydığım maddeler arasında 14. maddeden sonrakiler bu konulardaki gelişmeler.. Diğer yandan,  8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor, güzel enerji yeniden geliyor. Bu nedenle, önümüzdeki haftayı önemli kayıplar vermeden atlatın, sonrası güzel olacak. Ay tutulmasının gündemi 9-10 Nisanda sonuçlanacağı için, Jüpiter’in güzel enerjisi gelmiş olacak, beraberinde rahatlama da gelecektir. Umarım ki sorunsuz, huzurlu bir tutulma olur. Sevgilerimle, Ceyhun]]>