Akrep Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. Son 3 yıl hepimiz için zordu dostlar! Olumsuz bir enerji, bitmeyen baskı ve sürekli değişen/dönüşen hayatımız yordu. Bazılarımız bunu fırsata dönüştürdü, bazılarımız ise uyum sağlamakta zorlandı. Nisan 2015 yeni bir dönemin habercisi olacak çünkü zorluklar azalacak ve istikrar gelecek. Güzelleşen enerjiyle birlikte kendimizi daha iyi hissedeceğimizi söyleyebiliriz. Ayrıca, kolay yol alacağız, hızlı ilerleyeceğiz. Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Akrep Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Akrep Burcuna Etkisi

Yeni Ay 18 Nisan gecesi (bu gece) yaşanıyor ve etkilerini 23 Nisan’a kadar hissedeceğiz, yani 5 günümüz var. Koç burcunun sahasında yaşandığı için koç burcunda gerçekleşiyor, sizin için anlamı ise “denge ve düzen oluşturma.” Yeni Ay’ın bizleri nasıl etkilediğini geçmişte yazmış, geçtiğim gün Facebook ve Twitter sayfalarında paylaşmıştım, henüz okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz: Yeni Ay Nasıl Etkiler Yeni Ay odaklanmayı kolaylaştıran, somut adımlar atmaya imkan veren bir ortam oluşturur, bu yönüyle çok değerlidir. Hareket enerjisine her zaman ihtiyacımız var, yeni/taze başlangıçlar ise hayatımıza zenginlik katıyor. Hepsi Yeni Ay ile birlikte mümkün oluyor. Peki akrep nasıl etkilenecek? Bazı olasılıklardan bahsedeyim:
 1. iş/sosyal hayat arasında denge kurmak isteyebilirsiniz
 2. hayatınızı zenginleştirecek bir faaliyete/hobiye başlayabilirsiniz
 3. zamanı daha iyi kullanmak için plan yapabilirsiniz
 4. sağlık meselesi varsa, çözmek için harekete geçebilirsiniz
 5. önemli bir görev/sorumluluk üstlenebilirsiniz
 6. bir sevdiğinize yardım edebilirsiniz
 7. iş değiştirme, işe girme girişimlerinde bulunabilirsiniz
 8. iş/sosyal arkadaşlarınızdan biriyle ilgilenmeniz gerekebilir
 9. spora/diyete başlayabilirsiniz
Sanıyorum ki bugün Yeni Ay enerjisini hissettiniz, hangi konu olduğunu biliyor olmalısınız. Eğer gündeminizde benzer konular yoksa, önerilerim olacak: Hayatınızda sorunlu olduğunu düşündüğünüz, göze batan bir mesele varsa, onun üzerine eğilin, ilgilenin ve çözüm getirin. Bu ara, sorunlardan arınmak, işleri yoluna koymak için bitmek bilmeyen bir enerjiniz olacak.

Jüpiter’in Akrep Burcuna Etkisi

Jüpiter şans ve bolluk getiren bir tanecik gezegenimiz olduğu için, 8 Aralıktan bu yana geçen günlerde onun yolunu gözledik, neyse ki 8 Nisan itibarı ile artık bizim yanımızda olacak. Jüpiter, Ağustosa kadar 4 ay boyunca akrep burcunun başarı elde etmesini, itibarını güçlendirmesini ve kariyerinde yükselmesini istiyor olacak. Harika bir dönem, iyi değerlendirilmeli. Ağustos sonrasında çekip gitmeyecek fakat farklı bir alanda şans getirecek. O konuyu detaylı olarak Ağustos ayında yazacağım. Şimdi önemli olan, önümüzdeki 4 aylık süreçte neler olacağı, bugün yaşadıklarımız, yarından daha önemli sonuçta 🙂 Bazı olasılıklar:
 1. önemli başarılar elde edeceksiniz
 2. itibar patlaması yaşayacaksınız
 3. iş hayatınızda önemli sıçramalar olacak
 4. evlilik ihtimali de yüksek, bebek de..
 5. bulunduğunuz ortamda yeriniz güçlenecek
 6. yeni ortamlarda tanınan biri olma ihtimaliniz artacak
 7. iş arıyorsanız, yüksek ihtimal gireceksiniz ve girdiğiniz iş en iyisi olacak
Jüpiter, toplumdaki yerinizi daha sağlam yapmak ve insanların sizle ilgili düşüncelerini daha olumlu hale getirmek için geldi. Bu nedenle, hem daha başarılı hem de daha saygın olacağınızı düşünüyorum. Birçok sebeple bunlar gerçekleşebilir ama sonuçta olacaktır. Yazılarıma yeni bir bölüm eklemeye karar verdim, fırsat buldukça hayatınızı güzelleştirecek önerilerde bulunacağım. Önümüzdeki 4 ay için önerilerim:
 1. işinizden memnun değilseniz, daha iyisini araştırın, başvurular yapın
 2. karizmatik bir enerjiniz olacak, bunu fırsata çevirin
 3. çocuk sahibi olmak istiyorsanız, önümüzdeki 4 ayı değerlendirin
 4. evlilik planları yapıyorsanız, düğünü Ağustos öncesi yapın
Ağustos ayına kadar önümüzdeki 4 ay sürecek bir fırsat dönemi var, iyi değerlendirmek fark yaratacaktır. Siz akrep burcusunuz sonuçta, eminim ki en doğru şekilde değerlendirirsiniz, sizi siz yapan bu değil mi? 🙂 Akrep Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde, en nihayet sizlere güzel haberler verebildiğim için çok mutluyum : ) Umarım ki her şey gönlünüze göre olur. Sevgilerimle, Ceyhun]]>