Akrep burcu Mayıs 2017 yorumunda, 11 Mayıs Dolunay ve 25 Mayıs Yeniay etkileri ile önemli astrolojik olayların sonuçlarını konuşacağız. Değerli dostlar, Mayıs itibarı ile aylık yorumların tarzında bir değişiklik yapıyorum. 👍 Bundan sonra aylık yorumlarda yükselen burcunuza göre kapsamlı bilgiler bulacaksınız. Bu değişikliği yapıyorum çünkü her ay istikrarlı olarak doğru bilgi almanızı sağlamak istiyorum. Önerim şudur: yükselen burcunuza göre hazırladığım yorumu ana kaynak olarak kullanın, asıl gündeminizi her ay yakalayacaktır. Eğer yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız, buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Burç Hesaplama Elbette burcunuza göre de yazmaya devam edeceğim. Doğrusu bu değişiklikle birlikte sorumluluğum da artacak, yazılara ayırdığım zaman da.. Eskiye kıyasla 2 kat daha uzun sürüyor her yorum. Ben buna razıyım, en doğru bilgiye ulaşmanızı istiyorum. Yorumlar şimdilik 3 bölümden oluşuyor:

 1. Birinci bölümde kısaca zamanın ruhuna değineceğim, herkes için ortak yorum..
 2. İkinci bölümde burcunuza göre bilgiler olacak, fakat önerim yükselen yorumunu referans almanızdır.
 3. Üçüncü bölümde yükselen burcunuza özel kapsamlı yorumlar yapacağım, hem de derecesine göre ayrıştırarak.
İleride sadece yükselen burcunuza göre yazacağım, bu nedenle yükselen burcunuzu (ve derecesini) öğrenmenizi öneririm. Hatırlatma: Eğer Facebook hesabınız varsa, Burcuna Göre facebook sayfasını takip edin değerli dostlar ve bildirimleri açmayı da unutmayın; bunu yapmayan birçok okurum önemli paylaşımları kaçırıyor.

Zamanın Ruhu: Mayıs 2017

Zamanın ruhu/enerjisi değiştiğinde hepimiz eşit oranda etkileniyoruz kıymetli okurlarım, hepimiz aynı gemideyiz. Atmosferi saran enerji Nisanda değişmeye başladı, zaten Nisan yorumunuzda uzun uzun konuşmuştuk. İlk işareti 17 Nisan civarında almış olmalısınız. Bundan sonra Satürn kaynaklı baskı ve Pluto kaynaklı hırs gün geçtikçe yükselecek, Haziran-Temmuz’da zirve yapacak. Olumlu taraftan bakacak olursak, Jüpiter kaynaklı fırsatların Haziranda yeniden oluşacağını söyleyebiliriz. Mayısta hazırlıklarınızı yapın. Satürn hangi konuda baskı oluşturacak, Jüpiter hangi konuda fırsatlar getirecek? Nisanda konuşmuştuk, henüz okumadıysanız önce onu okumanızı öneriyorum; sonra bu yazıya devam edersiniz: Akrep burcu nisan 2017 yorumu

Akrep Burcu Yorumu

Bu bölüm burca göredir, yükselene göre yorumu aşağıda bulabilirsiniz.

11 Mayıs Dolunay

11 Mayıs’taki Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor kıymetli dostlar, öncelikle bunu konuşalım istiyorum. Dolunay gerçekleştiğinde bir konu netleşir çünkü karar verilir, gerekli adımlar atılır veya beklenen haber alınır. Sonuçta gündemden düşer.
 1. öncesi-sonrası diye hayatınızı ikiye bölecek önemli mesele sonuçlanır
 2. ilişkiye başlama/bitirme kararı alınır
 3. görüntünüz/imajınızla ilgili adım atmaya karar verirsiniz
 4. beklediğiniz önemli haberi alırsınız
Dolunay gündemi 9 Mayıs gibi belirgin hale gelecek ve 17 Mayıs civarında sonuçlanacaktır.

25 Mayıs Yeniay

Yeniay 25 Mayıs’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Yeniay enerjisi heyecan yaratan türden bir enerjidir, yeni kararlar alırız ve harekete geçeriz. Peki Yeniay’ın gündemi hangi konuda olacak?
 1. parayla ilgili mesele oluşur: borç/alacak, kredi, satına alma gibi
 2. bir dava süreci başlayabilir, devam eden davada gelişmeler olur
 3. rekabet oluşabilir, agresif bir mücadeleye girebilirsiniz
 4. ilişkilerde kıskançlık ve şüphe oluşabilir
25 Mayıstan itibaren artan enerji 5 Hazirana kadar etkisini sürdürecektir.

Yükselen Akrep Yorumu

Yükselen burcunuz akrep değilse, bu bölümü okumanız gerekmiyor. Yükselen burcunuzun derecesini 3 aşağı 5 yukarı öğrenin mutlaka çünkü en tutarlı yorumlar yükselene göre yazdıklarım olacaktır. 

Dolunay

Yükselen burcun derecesine göre okunmalı. 1 – 20 derece İş hayatı ve parasal konular iyi gitmiyor diye ilişkileriniz kötü gitmek zorunda değil. Aylar geçtikçe çok daha iyi hissedeceksiniz, yılın sonuna gelindiğinde ise yepyeni bir dönem sizi bekliyor. Bunu her anlamda söylüyorum, iş ve ilişkiler dahil.. Mayıs 2017 ilişkilerden yana güzel bir dönemi işaret ediyor. Evli/ilişkisi olanlar için güzel bir dönemin başladığını söyleyebilirim. Eğer sorunsuz bir ilişkiniz varsa, keyifli bir ay olacak. Cinsel enerjinin de çok yoğun olacağını söylemek mümkün. Çocuk sahibi olmayı planlayanlar için Mayıs harika, çocuk için tıbbı tedavi alanlar için de öyle.. İlişkinizde sorunlar varsa ve çözüm istiyorsanız şartlar lehinizde olacak, taviz vermeniz gerekiyorsa verin. Bugüne kadar “ben kararımdan dönmem” dediyseniz Mayısta daha yumuşak bir tavır almaya çalışmanızı öneririm. Bir türlü olamayan bir ilişkiniz varsa, yolunuza tek başınıza devam etmenizi öneririm. Nasılsa zamanla şartlar sizden yana olacak, uyumsuz olduğu kanıtlanmış bir ilişkiye daha fazla tahammül etmeyin. Yeni olasılıklara kapıyı açmak gerekiyor. Dolunay enerjisi varken ilişkiye başlamayı önermem fakat biriyle tanışırsanız “acaba olur mu olmaz” diyerek keşfetmekten de zarar gelmez. Yeniay ile birlikte başlarsınız, şimdilik adını koymayın. 21 – 29 derece 11 Mayıstaki Dolunay yaklaşırken, işler pek iyi gitmiyor olsa gerek. Özellikle sorunlu ilişkisi olan okurlarım için ayrılık ihtimalinin artacağını söylemeliyim. İnsanların birbirini yıprattıkları dönemler bu tarz dönemler oluyor. Biliyorum ki ne olursa olsun vazgeçmek size zor geliyor ama gerçekten uyumlu olmadığınızı gördüyseniz, ilişkiniz Dolunayda sona erebilir. Diğer bir ihtimal ise iş hayatınız.. Anlaşamadığınız insanlar varsa, bir şekilde çatışma yaşıyorsanız üzerinize gelebilirler. Geçmişte yaşananların bedelini size ödetmeye çalışabilirler. Karşınızda duran insanların sayısı artabilir, yanınızda duranlar da uzaklaşabilir. Sert bir Dolunay sizi bekliyor gibi görünüyor. Son ihtimalse Güneş, Satürn ve Dolunayın ortak konumlarının getirdiği bir sonuç: sağlık sorunları.. Klasik bir etkidir, Satürn 1. evinizde gerilerken bedensel sorunlar oluşur. Tıbbi tedaviye ihtiyacınız olabilir, ilaç kullanmanız, hastaneye uğramanız gerekebilir.

25 Mayıs Yeniay

1 – 5 derece 25 Mayıstaki Yeniay enerjisini seveceğinizi düşünüyorum. Olasılıklar şöyle: Eğer işe girme girişimleriniz varsa, şartlar tamamen sizden yana görünüyor. Eğer Mayısın başında bir belirsizlik varsa merak etmeyin, Hazirana yaklaştıkça güzel haberlerin gelme olasılığı artacak. Yeniay ile birlikte işe girmek, iş değiştirmek veya işten ayrılıp kendi işini kurmak için güzel bir enerji açığa çıkıyor. Diğer yandan, bir iş arkadaşınızla ilişkiye de başlayabilirsiniz. Eğer ki zaten böyle bir ilişkiniz varsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa, devam etmeme kararı veya iş ortamında mesafeli olma kararı alabilirsiniz. Eğer çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz, anne/baba olacağınız haberini de alabilirsiniz. Evlilik hazırlıkları yapanlar için Haziran sonunda şartlar harika olacak. İlişkisi olmayanlar için asıl önemli tarih aralığı Hazirandır. Tanıştığınız insanlardan birine potansiyel aday gözüyle bakacağınıza şüphe yok. 6 – 29 derece 25 Mayıstaki Yeniayın gündemi ilişkiler olacak değerli okurlarım. Bence harika bir enerji var, seveceksiniz diye düşünüyorum. Bu noktada tekrar edeyim: 2017 yılının son çeyreğinde hayatınızda önemli gelişmeler olacaktır, olumlu anlamda.. Zaman içinde taşlar yerli yerine oturacak, içiniz rahat olsun, iyimser tarafta kalın. Zaten evliyseniz veya bir ilişkiniz varsa, eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli gelişmeler bekleyebilirsiniz. Umarım ki parasal konular üzerinde baskı oluşturan Satürn galip gelmez ve eşiniz/sevgiliniz iyi bir başarı elde eder. Eğer Mayıs sonunda evleniyorsanız içiniz rahat olsun, güzel zamanda evleniyorsunuz. İlişkisi olmayan okurlarım veya adı konulmamış bir ilişkinin içinde olan okurlarım da Mayıs sonundaki Yeniayı bir fırsat olarak görmeli.. Tanışmaksa tanışın, konuşmaksa konuşun, görüşmekse görüşün, kısacası rahat olun ve ne yapılması gerekiyorsa yapın.. Tabi sizin bir şey yapmanıza da gerek kalmayabilir, her şey kendiliğinde süper gidebilir. Akrep burcu Mayıs 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Eğer astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasındaysanız
 2. doğru kararı verdiğinizden emin olmak istiyorsanız
 3. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 4. adımlarınızı doğru zamanda atmak önemli hale geldiyse
 5. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 6. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>