Akrep burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. Mayıs geldiğinde, akrepler “ilişkilerin ön planda olduğu bir gündem” yaşarlar. Güneş boğa burcunda iken, eşiniz/sevgiliniz başta olmak üzere tüm iletişim ve ilişkiler odak noktanız oluyor. İlişkiler konusu, sadece gönül işlerine özgü değil bu arada, iş yerindeki yakın arkadaşınız da bu kapsamda ele alınabilir. Yeni Ay, bu konuda artık harekete geçmenin zamanı geldiğini söyleyecektir. Yeni Ay, yeni bilgi ve farkındalıktır. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum başlıklı yazımda da anlatmıştım.

18 Mayıs: Yeni Ay

Akrep burcuna göre Mayıs 2015 Yeni Ay gündemini birkaç örnekle anlatayım:
 1. henüz yoksa, bir ilişkiye başlamak
 2. mevcut ilişkinin dinamiklerinin değişmesi
 3. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir gelişme
 4. eşiniz/sevgilinizle ilgili veya ikinizi ortak ilgilendiren finansal gelişme
 5. ticari ortağınızla alakalı yeni bir bilgi/olay
 6. eşiniz/sevgiliniz hakkında yeni bilgi, farklı bakış açısı
 7. kazanç konusunda bir çatışma/anlaşmazlık veya uzlaşma
 8. büyük değerli bir satın alma söz konusuysa, pazarlık aşamasına geçilmesi
 9. iş yerindeki arkadaşlarla ilişkilerin yeniden dizayn edilmesi
 10. iş veya sektör değişimi gibi önemli bir değişim
 11. finansal anlamda hayatınızı çok etkileyecek büyük bir adım
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, eşinizle aranızda aşılamaz sorunlar olduğuna karar verdiniz ve ona bu konuda görüşlerinizi söyleyeceksiniz. Eğer böyle tatsız durum varsa, umarım hiç kimse yaşamaz, gerileme sonrasından paylaşın. O zamana kadar sabırlı olun, hiç adım atmayın. Gerileme sırasında akla gelen fikirler, genelde daha önce üzerinde hiç düşünülmemiş fikirler olur. Bu şekilde alınan kararların sonuçları, genelde beklenenden farklı olur. Bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>