Burç YorumlarıYükselen AkrepAkrep Burcu: Mayıs 2014

Mayıs 2, 2014by Zafer Ceyhun0

Akrep burcu olmak; sizi sağlam, güçlü ve tedbirli insanlar olmaya zorlayan yoğun enerjinin kaynağıdır. Evet, son yıllarda keyfiniz pek yerinde değil ama siz dayanacak gücü her zaman bulan sıradışı insanlar, yılmaz savaşçılar değil misiniz? Bu yıl herkes için bir dönüşüm yılı olacak, kimi değişime direnecek, kimi değişimin güçlü rüzgarlarının kurbanı olup savrulacak ama siz her zaman hazırlıklısınız. Akrep burcu; sıfırdan başlangıçların, küllerinden doğarak göğe yükselen Anka’nın ta kendisidir. Bu gücü içinizde taşıdığınızı unutmayın.

2012 yılından bu yana, hayatın yükü her zamankinden ağır geliyor olabilir. Bunun sebebi, Satürn’ün yaklaşık 29 yılda bir, yaklaşık 3 yıllığına burcunuza uğradığı dönem 2012 sonunda başladı. Eğer ekim ayında doğduysanız, tsunami tarzında durmak bilmeden benliğinizin duvarlarını döven, zaman zaman ruhunuzu sular altında bırakan dalgalar çoktan gelmiş olmalı.
Bu dönem, benliğiniz ve egonuza yönelik kendi içinizde bir gündem yarattığı gibi; eşiniz, sevgiliniz, (varsa) iş ortaklarınızla aranızda güçlü ayrılıklar veya tersine yeni başlangıçlar yaratacak. Elbette çoğunuz bu iki ucun arasında olaylar yaşayacaksınız: Ne ayrılık, ne yeni bir başlangıç olacak; sadece iyi-kötü olaylar yaşayacaksınız ancak unutmayın, ne olursa olsun verdiğiniz kararlar hayatınızı değiştirecektir.
Sonuçta ben size güneş tutulması ile gelen konunun ana başlığının ne olacağını söylüyorum, siz kendi hayatınızın gündeminde bunu değerlendirip tam olarak ne olabileceğini tahmin etmişsinizdir zaten. Eğer henüz bir gelişme yaşanmadıysa 1 ay sonra yaşanacaktır. Güneş tutulmaları, ya takip eden 5 gün ya da tam 1 ay sonra gündem oluşturur.
Gerçekten de istikrarsız, değişken dönemlerden geçiyoruz. Zamanın baskın ruhu, bizi ilerlemekten alıkoyan zincirleri kırmamızı, hayatımıza değer katmayan zayıf halkalarımızı koparıp atarak yola devam etmemizi istiyor.

Boğa burcunda güneş tutulması

Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:
  1. evlilik/eşiniz/sevgiliniz
  2. yakın ilişkilerinize bakış açınız
  3. egonuz, benliğiniz
  4. öncelikleriniz, hedefleriniz
Gündeminizde tam olarak ne olduğunu, bu aralar zihninizi neyin meşgul ettiğini ancak siz bilebilirsiniz, benim tahminim 1. ve/veya 2. maddedin sizin zihninizin ve enerjinizin büyük bölümünü işgal ettği yönünde. Eğer öyleyse, bu size yeni de değil zaten! Bundan tam 1 yıl önce, 7 Mayıs 2013’te güneş tutulması olmuştu ve gündeminize evlilik/eş konuları girmişti. Şimdi yine ilişkileriniz gündemde: Evliyseniz eşiniz, değilseniz sevgiliniz ve/veya evliliğe bakışınızla meşgul olduğunuzu düşünüyorum.
Belki evlilik hazırlıkları yaptığınız nişanlınızla ilgili öyle bir şey oldu veya öğrendinizi ki, artık eski planlar geçerli olamayacak, mesela düğün tarihiniz değişecek veya iptal olacak.
Ben özellikle olumsuz örnekler veriyorum bu arada, önlem almanızı kolaylaştırmak, hazırlıklı olmanıza yardımcı olabilmek için. Yoksa, iş aradığı için bir türlü evlenemediğiniz nişanlınız işe girebilir ve evlilik hazırlıklarına da başlayabilirsiniz. İnşallah hep bunun gibi iyi şeyler çıkar karşınıza, mutlu olursunuz. Bu aralar soluklanmaya, tertemiz bir nefes almaya ihtiyacınız olduğunu biliyorum.
Ayrıca güçlü bir ihtimal de şu: hayata bakışınız, geleceğe dair planlarınız, öncelikleriniz değişebilir. Bu yeni durum, evliliğe bakışınızı tamamen değiştirmiş olabilir. Sonuçta biz değişirsek, ilişkilerimiz de değişir. Bu nedenle, her ne kadar direniyor olsanız da, değişimin güçlü tsunami dalgaları, sizi başka bir yere taşımış olabilir. Orada artık eski sevdiklerinizi bulamayabilirsiniz; ya da tersine onlar sizi bulamayabilir. Zaten hep öyle olmaz mı? Önce yabancılaşırız, sonra yavaş yavaş bağlarımız zayıflar, kabullenemeyiz ama sonuçta ilişkiniz değişime mağlup olmuştur.
Dediğim gibi, siz benim kötü örnekler verdiğime bakmayın. Konunun ne olduğunu anladınız sonuçta 🙂

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay.
Dolunayın gündemi, güneş tutulmasıyla ortaya çıkan gündeminizle ilişkili olur diye tahmin ediyorum, yani ilişkileriniz üzerinden oluşan gündemin benliğinize yansımalarını hissedecek, önceliklerinizi ve hedeflerinizi sorgulayacaksınız.
Dolunayın rahat geçmeyeceğini tahmin ediyorum çünkü bahsettiğim gibi, dolunay zamanında satürn de akrep burcunda olduğu için gündeminizi oluşturan konular üzerinde çok çalışmak zorunda kalabilir, sırtınızda ağır bir yük olduğunu hissedebilirsiniz.
Sonuçta bu dönemin baskın enerjisi sizi tam 12’den vuruyor, kişiliğinizin merkezine odaklanıyor, ego’nuzu zorluyor. Hayatta önceliklerinizi sorguluyor, hedeflerinizi gözden geçiriyor olabilirsiniz. Bu dönemde, hayattan tam olarak ne istediğinize karar verebilir, hayatınızın yönünü ve sizinle bu yolda yürüyenleri sorgulayabilirsiniz.
Hatırlatayım, hayatınızın yönüne ve amacına hizmet eden işiniz ve gelirinize yönelik güçlü adımları 2-3 yıl içinde atacaksınız. Bu konuyu daha sonra anlatacağım.
Ayrıca, sizin temsilci gezegeniniz pluto 3. evinizde ve uranus ise 6. evinizde. Bu nedenle kardeşlerinizle veya iş arkadaşlarınızla ilgili bir gündeminiz varsa, sizi sınayacak olaylar bu konulardan da gelebilir. Yani düşük bir ihtimal de olsa, gündeminizin en baskın konusu eşiniz/evliliğiniz olmayabilir.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Kendinizi yalnız hissettiğiniz her an bizimle temasa geçip dilediğiniz soruları sorun lütfen.
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin