Akrep Burcu Mart 2016 Yorumu: Yeni Dönemin Öncesinde

Yazar 

Akrep burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor.

Yazının başlığını rastgele seçmedim değerli dostlar, yeni bir dönem başlıyor. 2016 yılı için önemli bir geçiş süreci diyebiliriz.

Evet her ay yaşadığımız Yeniay ile aslında bir çeşit yeni dönem başlar fakat Mart ayını farklı kılan birçok etken var.

Birincisi, 9 Mart’ta Güneş tutulması gerçekleşecek. Her tutulma bir şekilde hayatımızın dönüm noktasıdır. Aynı gün, Jüpiter’in yıllık döngüsündeki önemli olaylardan biri olacak: Güneş-Jüpiter karşıtlığı..

İkincisi, 23 Mart’ta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı olmasa da, Ay tutulması da önemlidir, zaten her Ay tutulması bir Dolunaydır. Bu ayki Ay tutulması ise ortalama bir Dolunay’dan kat be kat güçlü olacak.

Diğer yandan, Ay tutulmasından 2 gün sonra, 25 Mart’ta Satürn gerilemeye başlıyor. Satürn, gerileme öncesinde duraklar. Ay tutulması sırasında duraklıyor olacak.

Son olarak, Nisan’da başlayacak Mars gerilemesi öncesinde, 26 Mart günü, Mars ve Güneş arasında heyecan verici bir temas olacak. Bu olay, gelecek günleri şekillendiren bir gündem oluşturacaktır. Bu olayın ayrıca, Şubatın ilk haftasında yaşanan gelişmelerin bir uzantısı olacağını söylemek mümkündür.

Bahsettiğim her bir etki, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilirdi, ki hepsi bir ay içinde olacak. Mart’ta gökyüzü oldukça karışık. 😊

Akrep burcu Mart 2016 yorumu, bu ay gerçekten karma karışık olan gökyüzüne baktığımızda görünen olayları doğru anlayıp doğru yorumlayarak, Burcuna Göre okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeyi hedefliyor.

Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Akrep Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması, yepyeni enerji ve bilgi getirir değerli dostlar. Bu nedenle, çoğu zaman önceden kestirmesi kolay olmayan ve beklenmedik gelişmeler yaşanır.

Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir.

Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.

Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.

Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin gündeminiz için, “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır.

Fakat bu ayki tutulmayla aynı gün yaşanacak Güneş-Jüpiter teması, bu kuralı değiştirecek/esnetecek bir olaydır. Bu nedenle birazdan her ikisine de değineceğim farklı örneklerle..

Ayrıca, her ne kadar tutulma yeni bilgi getirdiği için hazırlıksız yakalanma ihtimali yüksek olsa da, eğer ki hayatınızda yeni bir dönem başlatacaksanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak da harika bir fikirdir. Farkındalık fark yaratır, yaratmalıdır!

Bu nedenle, bir hareket planınız varsa, zamanlamasını belirleme imkanınız varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adımı atmalı..

Gelelim akrep burcuna özel Güneş tutulması gündemine. 9 Mart’ta balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasının akrep burcuna göre etkileri şu alanlarda olacak:

Talepkar Olmak

Güneş tutulmasının etkisiyle, istek ve heveslerinizin yoğunlaşması, daha fazlasını deneyimleme ihtiyacı oluşması sürpriz olmaz.

Örneğin,

 1. başarma azmiyle bir sosyal/ticari girişimde bulunmak
 2. saygı/övgü beklentisiyle farklı bir duruş sergilemek
 3. enerjinizi yansıtabileceğiniz alanlara yönelmek (spor, müzik, cinsellik vb)
 4. mutluluk/başarı arayışında fazlasına talip olmak
 5. kendinizi ispat etme olanakları veya ihtiyacı oluşması
 6. egonuzu tetikleyecek dayatmalara maruz kalmak

Çocuklarınız

Tutulma, varsa çocuklarınıza, yoksa çocuk sahibi olma gündeminize ilişkin gelişmeler getirebilir.

Mesela,

 1. çocuğunuzun geleceği ile ilgili bir karar alma
 2. çocuğunuzun verdiği/yaptığı bir şeyin sonuçlarıyla ilgilenme
 3. çocuk sahibi olma kararı veya bu çerçevede bir gelişme

Aşk ve Mutluluk

Güneş tutulması, hayatınıza renk/heyecan getirecek gelişmeleri tetikleyebilir.

 1. aşık olmak, heyecan verici bir tanışma
 2. mevcut hayatın sıkıcı yönlerinden sıyrılma isteği
 3. keyifli deneyimleri, mutlu anları çoğaltma yönünde kararlar
 4. eşiniz/sevgilinizle keyifli bir dönemin başlaması

Sosyal/Profesyonel Temaslar

Güneş-Jüpiter karşıtlığından bahsettiğimde, aslında geçen Ağustos’tan bu yana yaşadığınız sürecin bir dönüm noktasına doğru ilerliyor olduğunuzu işaret ediyordum.

Şöyle ki, Jüpiter etkisiyle birlikte bazı gelişmeler yaşanıyor. Şanslı karşılaşmalar oluyor, değerli insanlarla işbirlikleri yapıyorsunuz, çevrenizdeki insanların sayısında bir artış oluyor ve ayrıca sosyal/iş çevrenizin genişlediğini görüyorsunuz.

Birileri, Allah’ın bir lütfuymuş gibi görünecek şekilde/zamanda gelip hayatınıza değer katıyor, size yeni kapılar açıyor, siz hedeflerinize doğru ilerlerken bilgisi ve imkanları ile destek oluyor.

Geçtiğimiz aylarda bu etkiden sık sık bahsetmiştim, hatırlıyorsunuz değil mi?

Güneş tutulmasıyla aynı gün gerçekleşecek olan Güneş-Jüpiter etkileşimi, bu alanda attığınız adımların, yaşadığınız olayların ve süregelen gündemin meyvelerini toplama fırsatı sunacak.

Bazı örnekler verip konuyu zenginleştireyim:

 1. çabalarınız sonucunda istediğiniz ortama gireceksiniz
 2. hedeflediğiniz işbirliği gerçekleşecek
 3. çevrenizdeki birilerinin desteğiyle önemli bir adım daha atılmış olacak
 4. aldığınız bir hizmet/destekle hayatınızda bir konu yoluna girecek (profesyonel hizmet de olabilir)

Bu alandaki gelişmelerin sosyal çağrışımları vardır, yani sadece sizle değil, başka insanlarla da ilgilidir. Bu nedenle, eğer ki gündemizde başkalarının katılımıyla sonuçlanacak (sizin onlara katılmanız da olabilir) bir mesele varsa, tutulmayı takip eden günlerde sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Son olarak, 9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem..

Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Akrep Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması bir Dolunay’dır aslında demiştik yazının başında. Bu nedenle diyebiliriz ki;

Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.

Terazi burcundaki tutulma 23 Mart’ta gerçekleşiyor, etki ve sonuçlarını ise takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. En yüksek ihtimalle 28-29 Mart gibi..

Tutulma sırasında Satürn’ün duraklamış olması, tutulmanın açığa çıkaracağı enerjiyi şekillendiren etkenlerden birisi olacak. Bunun anlamı şu değerli dostlar: iş hayatınız ve gelirinize yönelik baskı veya sorumluluk artışı, daha önce deneyimlemediğiniz bir şekilde geliyor.

Diğer yandan, tutulmadan sadece 3 gün sonra Güneş-Mars etkileşimi de yaşanacak, ki bunu Satürn gerilemesinin getirdiği enerjiyi hafifletecek, size destek olacak olumlu bir gelişme olarak görmek mümkün.

Ne demek istediğimi, Mart sonunda daha iyi anlayacaksınız. Mümkün olursa ay sonunda bir yazı daha yazarak bu olayı detaylandırmak istiyorum.

Bu noktada, 5 Mart’a dikkat çekmek istiyorum. Bu tarihten itibaren Mars, sizin burcunuzdan çıkıp yay burcuna geçiyor. Bu nedenle dikkatiniz ister istemez finansal konulara (kazanma ve harcama) yönelecektir.

Bu süreç, Nisan’da başlayacak olan Mars gerilemesi gündeminize zemin hazırlayacaktır. Yıllık yazınızda bahsettiğim gibi, yılın en önemli olayını Mars gerilemesi olarak değerlendirmek gerekiyor.

Ayrıca, Mars gerilemesi yay-akrep burçlarında gerçekleşeceği için, 2016 yılının neredeyse tamamında iş, kazanç ve harcama odaklı bir gündem oluşacaktır mutlaka. Nisanda bu konuya çok daha ayrıntılı olarak değineceğim.

Lafı daha fazla uzatmadan akrep burcuna özel Ay tutulması gündemine döneyim:

 1. işten ayrılma, görev/pozisyon gerilemesi
 2. size zarar vermeye çalışan birileriyle mücadele
 3. önlemekte zorlandığınız olumsuz bir gelişmenin içinde kalma
 4. bir çeşit kayıp (sosyal/maddi)
 5. geçmişten gelen keyifsiz bir olayın sonuçlanması

Gördüğünüz gibi, terazi burcundaki tutulma dört gözle beklenecek türden değil. Ana tema, birilerinin yapması gerekeni yapmaması veya yapmaması gerekeni yapması sonucunda zarar görme ihtimalinizin oluşması.

Tutulma sırasında Mars ve Satürn etkisi nedeniyle, sürecin finansal alanda yaşanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünebiliriz.

Ticaretle ilgilenenlerin Mart sonunda gözünü dört açmasını öneriyorum, öngörülebilir riskler varsa şimdiden gerekli önlemleri almanızda fayda var.

Eğer bir gayrimenkul işiniz varsa, ciddi tutarlı bir satın alma sürecinde iseniz veya işinizde sancılı bir süreç yaşıyorsanız, Mart ayının özellikle son haftasının hassas günler olduğunu bilerek, tedbirli olmak gerekiyor.

Herkesin çok farklı gündemi olabileceği için şöyle olursa şöyle yapın diyemiyorum fakat sanıyorum ki olayın mantığını anlatabildim. Ay tutulması finansal konular söz konusu ise riskli bir dönem!

Ayrıca, gizli saklı işlerin/ilişkilerin açığa çıkması, dolandırıcılık veya sözlerin tutulması da ihtimal dahilinde.. Birilerinin sözüne güvenerek risk alıyorsanız, bu yazı aklınızda olsun mutlaka.

Dediğim gibi, Mars’ın varlığı birçok yönden avantajdır, size enerji ve cesaret verir. Fakat Mars aynı zamanda çatışma ve uzlaşmazlık hali getirebilen bir gezegendir. Finansal alandaki (işiniz, kazancınız) gelişmelerin Satürn etkisini aldığını da göz önüne alınca, “ne olur ne olmaz, siz tedbirli olun” diyorum.

Akrep burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim.

Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur.

Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor..

En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

47 Yorum

 1. nihal

  29/02/2016

  Yukselen koc gunes akrep burcu haritamda saturn yengec burcunda retro durumda saturn benide ayni sekikde etkiler miceyhun bey?

 2. özge

  02/03/2016

  bir akrep olarak mars geçişinde elime hiç bir şey geçmedi somut olarak ya da fikirsel bazda.

  • Zafer Ceyhun

   02/03/2016

   doğrudur.
   Mars gerilemesi ertesinde tekrar konuşalım.

 3. Mimoz

  02/03/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Emeğinize sağlık diyorum hatta okurken ayrıntılar için oldukça şaşırıyorum ince hesaplar gibi geliyor bana, çok teşekkürler paylaşımlarınız için.
  Yazdıklarınızı içimdeki enerjiyle harmanlayıp devam ediyorum yola, şu ana kadar yanıltmadınız…

  • Zafer Ceyhun

   02/03/2016

   siz de sağ olun Mimoz 🙂 her zaman beklerim..
   güzellikler sizi bulsun inşallah.
   sevgiler, Ceyhun

 4. Nihalp

  03/03/2016

  Ceyhun bey merhabalar emeginize saglik yazilarinizi her ay kacirmadan takip ediyorum.izninizle bir sey sormak istiyorum.yukselen koc gunesim akrep koc yorumlarimi bana yol gosteritr yoksa akrep mi hangisine daha onem vermeliyim birde saturnum yengec burcunda rx saturnun geri gitme donemi benim icin iyi bir donem mi olur simdiden cok tesekkur ederim.iyi calusmalar♈♏

 5. Emine

  03/03/2016

  Ceyhun ber mart ayindaki gunes tutulmasi gayrimenkul alim satimi icin uygun bir aymidir bir suru bilgi dolamiyor mars 6 simi ti yaraticak aldanmalar kandirilmalar diye biraz bilgilendirirseniz dogru kisilerden dogru bilgilef almak cok iyi gelecek

 6. Gül

  04/03/2016

  Mrb zafer bey ben akrep bucuyum nişanlım kova 26 martta nikahımız var doğru bir tarih mi acaba.yorum yazarsanız çoook sevinirim

 7. Nihalp

  05/03/2016

  Ceyhun bey merhaba bir once ki sorumun devami olarak bir sey daha sormak istiyorum umarim firsat bulup cevapliyabilursiniz.haritamda jupiterim 7 derece balik burcunda burcum aktep yukselen koc tu bir is gorusmesi yaptim bu tutulma bana olumlu sonuclar getirir mi acaba ? Sevgiyle kalin.

 8. Tansu

  08/03/2016

  Ceyhun bey aştan içim kıpır kıpırken bugün 8 martta benden birşey sakladığını öğrendim ve bitirdim bu tutulmadada aşk yok bize.

 9. ece

  08/03/2016

  ceyhun bey karsimda otursaniz konusmadan saatlerce sizi dinleyebirm ama okurken insanin soru sorup sizi dinleyesi geliyor;))) yurekle yazdiginiz besbelli bukadar kisiyi fanatik yaptiginiza gore,)
  sorum su hakikaten yilbasindan beri cok kotu bir donem geciriyorum 8 yildr birlkte oldgm kisi ile biranda ayrildk ben akrep-aslan o ikizler-aslan tam kopabilmis degiliz hic girusmuyoruz ama mesjlasmamiz var sizce geri donus yasayabirmitim?? ailesiyle zor zamanlar geciriyor dip notunu vermem lazm sanirm
  cevaplarsanz sevinrim ne uyku var nede yemek var bana
  sevgiler ece

 10. leyley

  09/03/2016

  Ceyhun bey teşekkürler,

  yorumunuz cok aydınlatıcı, ancak ay tutulması benı oldukça korkutuyor,işimi cok sevıyorum ama buara işlerim bıraz durgun umarım bahsettgınız gbi bir işten ayrılma söz konusu olmaz 🙁

 11. Firuze

  18/03/2016

  Ceyhun Bey ikinci Mart yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum
  Çok tatsız günler
  Biraz lezzetlendirin lütfen
  Selamlar

 12. Gülin

  20/03/2016

  Sevgili Zafer Ceyhun, mart yazisini okudugumdan beri moralim cok bozuktu, ne olacak diye kendimi yiyip bitirirken 23 mart gelmeden basladi olumsuzluklar, işyerinde ciddi bir tartişma yasadim, daha iyi kosullarda bir is icin actigim davayi kaybettim, parayi dolara yatirmistim dolar düştü. Kendini gerceklestiren kehanet mi oldu bilmiyorum iş bir şekilde yoluna girer, cok umurumda degil ama lütfen aşk hayatimla ilgili bir gelişme olsun, yoksa küserim, olumlu bişeyler yazin lütfennn…(akrep/yengeç)

 13. Nuran

  21/03/2016

  Eeee ben işimi seviyorum ama is mi değiştircem

 14. aynur

  23/03/2016

  Şuan tekrar yazınızı okudum. Ay biterken de tekrar okumak gerekiyormuş. Sevgilim akrep burcu tam dediğiniz gibi 22 martta gizli bir ilişkisi olduğunu öğrendim. Ay sonunda okuyunca taşlar yerine oturuyor. Emeğinize sağlık. Sizi severek ve ilgiyle takip ediyorum. Saygılar..

 15. melike

  15/04/2016

  Mukkemel aciklamalar yol gosterme acisindan isabetli yorumlar sizi cok tebrik ediyorum basarinizdan dolayi ceyhun bey. Kisiye gore ozel yorum ve bakim yapiyormusunuz?

  • Zafer Ceyhun

   15/04/2016

   Melike hanım teşekkür ediyorum 🙂
   Sorunuzun cevabı evetti fakat geçen hafta itibarıyla kişisel analizlere birkaç aylığına ara verdim, güzel bir proje için hazırlık yapmak istiyorum.
   Sevgiler, Ceyhun