Akrep burcuna göre 2015 Mart ayı analizi, 20 Marta kadar, bu yazıda..20-31 Mart analizi için ikinci bir yazı yazacağım. Mart ayında olay çok! 2015 yılı sıkıntılı başladı, ki öyle olacağını defalarca yazdım, biliyorsunuz. Neyse ki çoğu gitti azı kaldı, 10 Nisandan itibaren daha iyi hissedeceğiz. 2015 yılından umutlu olmak için çok sebebimiz var, merak etmeyin güzel bir yıl olacak. Satürn de artık sizin burcunuzda olmadığına göre, istediklerinizi elde etmeniz daha kolay olacaktır. Gelelim bu yazının konusuna: Mart 2015! Martta çok güçlü 2 enerjiyi birden yaşayacağız, peş peşe.. Hepimiz için bir dönüm noktası olmaya aday bir ay olacak gibi görünüyor. “İyi mi olacak kötü mü?” diye soracak olursanız, bu sorunun cevabını sizin bugüne kadar attığımız adımlar belirleyecek diye cevap verebilirim ancak çünkü enerji ne iyi ne de kötü. Kesin olan bir şey var: bu ayın enerjisi, bir şeylerin değişmesini istiyor; hayatımız bir şekilde değişecek. Mart ayında 2 yazı yazmaya karar verdim, konular uzun..Yazıların konusu ise şunlar:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazıda sadece birinci konuyu anlatacağım ama yine de uzun bir yazı olacak. Ayrıca sizleri başka yazılara da yönlendireceğim için geniş ve rahat bir zamanınızda, dikkatinizi dağıtacak şeyler olmamasına özen göstererek okumanızı öneriyorum.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Uranüs-Pluto hakkında ilk defa yazmıyorum, bu nedenle biliyorsunuz aslında konuyu. Ayrıca burcunuza göre Uranüs’ün etkisini de yazdım, Pluto’nun etkisini de..Yani bu gezegenlerin etkilerini tek tek de yazdım, etkileşimleri sonucu oluşan birleşik etkiyi de yazdım. Yeni okurlarımın bu yazılara dönüp okumaları faydalı olur çünkü yaşadıklarına kolayca anlam verebilirler. Uranüs-Pluto etkileşimi 2012 yılında başladı, bugüne kadar sürekli hayatımızı etkiledi, enerjisi 6 kez zirveye ulaştı, bu ay ise son kez zirve yapacak ve sonrasında yavaş yavaş azalıp Kasım ayında sona erecek. Bu olayın hayatımızdaki etkilerini doğru şekilde anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Mart ayında benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım sizlerle: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum. Eminim herkesin kendi hikayesi vardır, o günler çok hareketli günlerdi. Peki akrep burcu hangi alanda etkileniyor? Temelde 2 ihtimal var: Birincisi, Uranüs etkisi ağırlığını gösterdi; sağlığınıza yönelik bir hassasiyet oluştu, sorumluluklarınız arttı, belki 24 saat yetmez oldu. Sürekli koşturuyorsunuz, zamanınızı verimli kullanmaya çalışıyorsunuz. Bazılarınız spora başladı, fitness/yoga gibi alanlara yöneldiniz. Tabi bir de kötü ihtimal var: sağlık sorunları yaşayanlarınız oldu, diğer yandan bir şekilde hayatınızın düzenini tamamen değiştirecek bazı olumsuz gelişmeler oldu, iş arkadaşlarınızla tatsız olaylar yaşadınız. İkincisi, Pluto etkisi ağırlığını gösterdi: yeni konularda bilgi sahibi olmaya başladınız, sürekli okuyorsunuz/öğreniyorsunuz. Belki yeni bir iş/hobi nedeniyle hayatınızda yeni insanlar var, yoğun bir ortamdasınız ve sürekli biriyle iletişim kurmak zorundasınız. Zaman zaman iletişim sorunları yaşıyorsunuz, bazılarınız ise ulaşım/hareket sorunları yaşıyor, belki bir sağlık sorunu yaşadınız, yürümekte zorlanıyorsunuz, belki de sürekli yollarda olmaktan yorgun düştünüz.

3 Mart – 10 Mart

Mart ayı gündemine girmeden önce, Uranüs-Pluto etkileşiminin sizdeki olası sonuçlarını yazayım, bu etkileri 2012 yılından bu yana bir şekilde yaşıyorsunuz. Bazen 1. maddede anlattığımı bazen 5. maddede anlattığımı, ama sürekli buna benzer bir gündeminiz oldu.
 1. iş yükünüz arttı, sürekli koşturuyorsunuz
 2. daha önce hiç tanımadığınız birçok insanla tanıştınız
 3. ilgilenmeniz/iletişim kurmanız gereken birçok konu/kişi var
 4. hayatınızın düzeni de değişti, başka bir hayatınız var artık
 5. belki yeni bir iş, belki bir hobi, belki evlilik..sonuçta sorumluluklarınız arttı
 6. zaman sıkıntısı yaşıyorsunuz, bu nedenle iş yapma şeklinizi değiştirdiniz
 7. kendinize yeni bir ilgi alanı buldunuz, sizi yoruyor, bir orada bir buradasınız
 8. spora başladınız, mesela her gün yürüyorsunuz
 9. iş yükü nedeniyle oluşan stresi azaltmanın yollarını arıyorsunuz
 10. sağlık sorunu yaşadınız, bu yüzden hayatınız zorlaştı
 11. insanları ikna etmenin, istediklerinizi yaptırmanın yeni yollarını keşfediyorsunuz
 12. sürekli okuyor ve öğreniyorsunuz, bunu isteyerek veya mecburen yapıyorsunuz
 13. kardeşlerinizle ilişkilerinize odaklanmak zorunda kaldınız
Bu saydıklarım aklıma gelen olasılıklardan bazıları..çok uzatmak istemiyorum, siz zaten konuyu anladınız, neler yaşadığınızı bir düşünün, benzerlikleri fark edeceksiniz. Mart ayında, bu konularda yeni bir gündem oluşacak, düzeninizi değiştirme gücü olan bir değişim yaşanacak. Detaylar şöyle: 3 Mart – 10 Mart arasında Venüs konuya dahil olacak. Bu nedenle, yukarıda saydığım konularda süregelen gündeminizde bir rahatlama yaşanacağını bekleyebilirsiniz. Mesela kardeşlerinizle ilgili bir mesele varsa çözüm bulmaya çalışacaksınız. Diğer yandan işin içinde Venüs olduğu için, alternatif bir gündem de olabilir: Sevgiliniz/eşinizle ilişkilerinizde bazı gelişmeler yaşanabilir. Martın ilk 10 gününde, aranızda bir gerginlik olabileceği aklınızda olsun. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Yalnızlık sona erebilir.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Bu durum keskin bir enerji değişimine neden olacaktır çünkü Venüs uzlaşmayı, Mars çatışmayı temsil eder. Mesela Martın başında biriyle sorun yaşadıysanız, 11 – 15 Mart arasında bu sorun büyüyebilir. Mars, geri çekilmeyi kabul etmeyen, agresif bir enerji getirir; bizleri öfkeyle, düşünmeden hareket etmeye zorlar. “Keskin sirke küpüne zarar” sözü, Marsın enerjisini tarif eder. Bu nedenle şöyle düşünün: Martın ilk 10 günündeki enerji uzlaşmaya dönük olacak, 11 Mart sonrasında ise çatışmaya…Uzlaşmaktan yana olmayacağım, tersine istediğimi zorla yaptırmak isteyeceğim. Tabi sadece siz değil, herkes böyle hissedeceği için, 10 Mart sonrasında herkesin gergin ve agresif olacağını bilin. Diğer yandan, Marsın gelişinin şiddet ve öfke seviyesini artıracağını söylemeliyim. Bu nedenle, 11 – 20 Mart arasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Hayatınızda sorunlu olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası olası risklerden uzak durun. Bu süreç sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak işleri zora sokacaktır. Bu nedenle öfkenin sokağa çıkabileceğini, ülkemizde çatışma ortamının yeniden oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimleridir ki bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa uzak durun, tersine büyük bir atılım peşindeyseniz durmayın devam edin. Martın şifresi budur 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>