Yükselen AkrepAkrep Burcu Mart 2015: Bölüm 1

Şubat 27, 2015by Zafer Ceyhun24

Akrep burcuna göre 2015 Mart ayı analizi, 20 Marta kadar, bu yazıda..20-31 Mart analizi için ikinci bir yazı yazacağım. Mart ayında olay çok! 2015 yılı sıkıntılı başladı, ki öyle olacağını defalarca yazdım, biliyorsunuz. Neyse ki çoğu gitti azı kaldı, 10 Nisandan itibaren daha iyi hissedeceğiz. 2015 yılından umutlu olmak için çok sebebimiz var, merak etmeyin güzel bir yıl olacak. Satürn de artık sizin burcunuzda olmadığına göre, istediklerinizi elde etmeniz daha kolay olacaktır. Gelelim bu yazının konusuna: Mart 2015! Martta çok güçlü 2 enerjiyi birden yaşayacağız, peş peşe.. Hepimiz için bir dönüm noktası olmaya aday bir ay olacak gibi görünüyor. “İyi mi olacak kötü mü?” diye soracak olursanız, bu sorunun cevabını sizin bugüne kadar attığımız adımlar belirleyecek diye cevap verebilirim ancak çünkü enerji ne iyi ne de kötü. Kesin olan bir şey var: bu ayın enerjisi, bir şeylerin değişmesini istiyor; hayatımız bir şekilde değişecek. Mart ayında 2 yazı yazmaya karar verdim, konular uzun..Yazıların konusu ise şunlar:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazıda sadece birinci konuyu anlatacağım ama yine de uzun bir yazı olacak. Ayrıca sizleri başka yazılara da yönlendireceğim için geniş ve rahat bir zamanınızda, dikkatinizi dağıtacak şeyler olmamasına özen göstererek okumanızı öneriyorum.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Uranüs-Pluto hakkında ilk defa yazmıyorum, bu nedenle biliyorsunuz aslında konuyu. Ayrıca burcunuza göre Uranüs’ün etkisini de yazdım, Pluto’nun etkisini de..Yani bu gezegenlerin etkilerini tek tek de yazdım, etkileşimleri sonucu oluşan birleşik etkiyi de yazdım. Yeni okurlarımın bu yazılara dönüp okumaları faydalı olur çünkü yaşadıklarına kolayca anlam verebilirler. Uranüs-Pluto etkileşimi 2012 yılında başladı, bugüne kadar sürekli hayatımızı etkiledi, enerjisi 6 kez zirveye ulaştı, bu ay ise son kez zirve yapacak ve sonrasında yavaş yavaş azalıp Kasım ayında sona erecek. Bu olayın hayatımızdaki etkilerini doğru şekilde anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Mart ayında benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım sizlerle: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum. Eminim herkesin kendi hikayesi vardır, o günler çok hareketli günlerdi. Peki akrep burcu hangi alanda etkileniyor? Temelde 2 ihtimal var: Birincisi, Uranüs etkisi ağırlığını gösterdi; sağlığınıza yönelik bir hassasiyet oluştu, sorumluluklarınız arttı, belki 24 saat yetmez oldu. Sürekli koşturuyorsunuz, zamanınızı verimli kullanmaya çalışıyorsunuz. Bazılarınız spora başladı, fitness/yoga gibi alanlara yöneldiniz. Tabi bir de kötü ihtimal var: sağlık sorunları yaşayanlarınız oldu, diğer yandan bir şekilde hayatınızın düzenini tamamen değiştirecek bazı olumsuz gelişmeler oldu, iş arkadaşlarınızla tatsız olaylar yaşadınız. İkincisi, Pluto etkisi ağırlığını gösterdi: yeni konularda bilgi sahibi olmaya başladınız, sürekli okuyorsunuz/öğreniyorsunuz. Belki yeni bir iş/hobi nedeniyle hayatınızda yeni insanlar var, yoğun bir ortamdasınız ve sürekli biriyle iletişim kurmak zorundasınız. Zaman zaman iletişim sorunları yaşıyorsunuz, bazılarınız ise ulaşım/hareket sorunları yaşıyor, belki bir sağlık sorunu yaşadınız, yürümekte zorlanıyorsunuz, belki de sürekli yollarda olmaktan yorgun düştünüz.

3 Mart – 10 Mart

Mart ayı gündemine girmeden önce, Uranüs-Pluto etkileşiminin sizdeki olası sonuçlarını yazayım, bu etkileri 2012 yılından bu yana bir şekilde yaşıyorsunuz. Bazen 1. maddede anlattığımı bazen 5. maddede anlattığımı, ama sürekli buna benzer bir gündeminiz oldu.
 1. iş yükünüz arttı, sürekli koşturuyorsunuz
 2. daha önce hiç tanımadığınız birçok insanla tanıştınız
 3. ilgilenmeniz/iletişim kurmanız gereken birçok konu/kişi var
 4. hayatınızın düzeni de değişti, başka bir hayatınız var artık
 5. belki yeni bir iş, belki bir hobi, belki evlilik..sonuçta sorumluluklarınız arttı
 6. zaman sıkıntısı yaşıyorsunuz, bu nedenle iş yapma şeklinizi değiştirdiniz
 7. kendinize yeni bir ilgi alanı buldunuz, sizi yoruyor, bir orada bir buradasınız
 8. spora başladınız, mesela her gün yürüyorsunuz
 9. iş yükü nedeniyle oluşan stresi azaltmanın yollarını arıyorsunuz
 10. sağlık sorunu yaşadınız, bu yüzden hayatınız zorlaştı
 11. insanları ikna etmenin, istediklerinizi yaptırmanın yeni yollarını keşfediyorsunuz
 12. sürekli okuyor ve öğreniyorsunuz, bunu isteyerek veya mecburen yapıyorsunuz
 13. kardeşlerinizle ilişkilerinize odaklanmak zorunda kaldınız
Bu saydıklarım aklıma gelen olasılıklardan bazıları..çok uzatmak istemiyorum, siz zaten konuyu anladınız, neler yaşadığınızı bir düşünün, benzerlikleri fark edeceksiniz. Mart ayında, bu konularda yeni bir gündem oluşacak, düzeninizi değiştirme gücü olan bir değişim yaşanacak. Detaylar şöyle: 3 Mart – 10 Mart arasında Venüs konuya dahil olacak. Bu nedenle, yukarıda saydığım konularda süregelen gündeminizde bir rahatlama yaşanacağını bekleyebilirsiniz. Mesela kardeşlerinizle ilgili bir mesele varsa çözüm bulmaya çalışacaksınız. Diğer yandan işin içinde Venüs olduğu için, alternatif bir gündem de olabilir: Sevgiliniz/eşinizle ilişkilerinizde bazı gelişmeler yaşanabilir. Martın ilk 10 gününde, aranızda bir gerginlik olabileceği aklınızda olsun. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Yalnızlık sona erebilir.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Bu durum keskin bir enerji değişimine neden olacaktır çünkü Venüs uzlaşmayı, Mars çatışmayı temsil eder. Mesela Martın başında biriyle sorun yaşadıysanız, 11 – 15 Mart arasında bu sorun büyüyebilir. Mars, geri çekilmeyi kabul etmeyen, agresif bir enerji getirir; bizleri öfkeyle, düşünmeden hareket etmeye zorlar. “Keskin sirke küpüne zarar” sözü, Marsın enerjisini tarif eder. Bu nedenle şöyle düşünün: Martın ilk 10 günündeki enerji uzlaşmaya dönük olacak, 11 Mart sonrasında ise çatışmaya…Uzlaşmaktan yana olmayacağım, tersine istediğimi zorla yaptırmak isteyeceğim. Tabi sadece siz değil, herkes böyle hissedeceği için, 10 Mart sonrasında herkesin gergin ve agresif olacağını bilin. Diğer yandan, Marsın gelişinin şiddet ve öfke seviyesini artıracağını söylemeliyim. Bu nedenle, 11 – 20 Mart arasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Hayatınızda sorunlu olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası olası risklerden uzak durun. Bu süreç sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak işleri zora sokacaktır. Bu nedenle öfkenin sokağa çıkabileceğini, ülkemizde çatışma ortamının yeniden oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimleridir ki bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa uzak durun, tersine büyük bir atılım peşindeyseniz durmayın devam edin. Martın şifresi budur 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

24 comments

 • Aynura

  Şubat 27, 2015 at 5:19 pm

  Salam. 14.11.1995. Egitimmim icin yurtdışına erasmusla apply etdim.her şey zor oldu bi az ama oldu.bi tek ielts sinavi var 14 mart ama cok karişim durumdayim yorgun düsmüs gibi.isdediyim gibi calişamadim ve 1 hafda kaldı.14-17 mart araligi cok önemli onnan sorasi da tabi ki.Nasıl bi beklenti ola bilir?,yurtdışıyla bagli bi egitim ola bilirmi?

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 27, 2015 at 5:56 pm

   Merhaba,
   Evet her türlü eğitim mümkün, yurt dışı eğitimi dahil..sınavda başarılar dilerim.
   sevgiler, Ceyhun

 • Aynura

  Şubat 27, 2015 at 6:42 pm

  Coook saolun 🙂 moral oldu 🙂

 • Meryem

  Şubat 27, 2015 at 8:56 pm

  Akrep burcu için mart ayı boşanmaya karar verme olabilir mi?sevgiler…

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 27, 2015 at 10:29 pm

   Meryem hanım Satürn etkisiyle zorlu geçen 3 yılı atlattınız, umarım ki vazgeçersiniz, ancak Mart güneş tutulmasının etkisi öyle bir karara da işaret ediyor..
   Hayırlısını dilerim.
   Ceyhun

 • emre

  Şubat 27, 2015 at 9:11 pm

  Zafer Bey sizi yeni kesfettim ve büyük hayraniniz oldum …yazilarinizi tekrar tekrar okuyorum ve tüm yazdiklarinizi harfien yaşiyorum yada yaşadim …bilginize saglik…ben 07.04.74 almanya dogumlu (koç yükselen akrep) bir bayanim 🙂 ve su bir kaç senedir hem iyi hemde kötü epey sarsintili bir süreçten geçiyorum ve tahmin edeseniz çooook yoruldum aslinda “beni öldürmeyen güçlendirdi”çok farkli ve gücçlü biri olduģumu da söylemem lazim ama maddi ve manevi çok büyük hasar aldim ve simdi ortaliģi toparlamaya çalisiyorum…acaba bana iyi davranan gezegen kalmadimi bizim güneş sistemimizde ?? Başka bi galaksiyemi tasinsam naapsam ;)ne dersiniz ?? Tesekkürler

 • saggie ac scorpio

  Şubat 27, 2015 at 9:35 pm

  Merhaba anlatiminiz çok akici, ozellikle her yazinin başında yazinin içeriğini belirtip okuma rehberi olusturmaniza bayildim.21.12.80 dogumluyum yay burcuyum yukselenim akrep.2012 den beri iş yasantim çok zorlayici.elimden gelenin fazlasini yaptigim halde bir türlü ilerleyemedim. Ugradigim haksizliklar da cabasi.sanki bir el benim hep onumu kesiyor. Bu azap ne zaman bitecek? Teşekkür ederim.

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 27, 2015 at 10:30 pm

   çok tşk 🙂
   Satürn iş hayatınıza odaklanmanıza neden olacak, eminim ki sorunları aşarsınız, akrep burcusunuz sonuçta 🙂
   2015 yılı yazınızı okuyun mutlaka.
   sevgiler, Ceyhun

 • sema

  Şubat 27, 2015 at 9:43 pm

  Nisan? Su yorumlariniz bu kadar yol gostericiyken nisan iple cekilecek. Kendinize iyi bakin.

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 27, 2015 at 10:31 pm

   sağ olun var olun Sema hanım 🙂

 • Asude

  Şubat 27, 2015 at 11:08 pm

  21.11.1991 saat18.00 sonrası doğumluyum ve yay özellikleri gösteriyorum. Yazılarınızı okuyunca kafam karıştı, burcum ne:)

 • hulya

  Şubat 28, 2015 at 12:02 am

  Merhaba size birşey sormak istiyorum evimi bu yaz değiştirmek istiyorum ama henüz hiçbirşey belli değil sizce akrep burcu için bu tarz bisey varmı ileri için teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 28, 2015 at 12:23 am

   Nisan ayında yeniden hatırlatın olur mu, o zaman konuşalım.

  • hulya

   Şubat 28, 2015 at 10:50 am

   Merhaba size birşey sormak istiyorum evimi bu yaz değiştirmek istiyorum ama henüz hiçbirşey belli değil sizce akrep burcu için bu tarz bisey varmı ileri için teşekkürler

 • hulya

  Şubat 28, 2015 at 10:51 am

  Tabiki seve seve teşekkürler

 • Gonca

  Şubat 28, 2015 at 4:23 pm

  Mrb 05.08.1986 izmir 12:30 doğumluyum yükselen burcumu hesaplanırken bazı sitelerde terazi bazılarında akrep çıkıyo bu yüzden yükselen burcumdan emin olup yorumları okuyamıyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz Teşekkürler

 • fatma

  Mart 3, 2015 at 7:56 pm

  Mrb ben 03 11 1983dogumliyum ben cocuk istiyorum acaba boyle bisey varmi

 • seren gunay

  Mart 9, 2015 at 5:06 pm

  Ceyhun Bey Merhaba,
  Boğa burcuyum ve yükselenim akrep.20 mart Guneş tutulması 5. evimde gerçekleşecek ve Natal 2. evimde olan saturn ve uranusle sert kare açı yapacak.Sizce olası etkisi ne olur bu açının? Yorumlarınızı keyifle okuyoruz.Çok Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   Mart 9, 2015 at 5:11 pm

   Merhaba Seren hanım,
   ilginiz için tşk ederim 🙂 bir hafta kaldı yazacağım inşallah.
   evlerle ilgili bilgileriniz doğru bu arada.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • ekin

  Mart 11, 2015 at 3:31 pm

  ben hiç bu kadar yoğun olmamıştım. memurum ve eğitim hayatım d avardı ocak ayında bitti oh şükür rahatladım dedim ama hiç öyle olmadı sürekli yoğunum sürekli bir gündem değişikliğim var. ve olacak olan yoğunluğum daha iler de var bu ne zaman bitecek yaff rutine ne zaman bineceğim ya da neden böyle oldu ben anlamadım. 🙁

  • Zafer Ceyhun

   Mart 11, 2015 at 10:00 pm

   Merhaba Ekin hanım,
   tıpkı yazıda belirttiğim gibi, bu süreçler tam da bugünlerde yaşanırdı zaten..eğer bu yoğunluğun hayatınıza anlam ve değer katma ihtimali varsa, değerlendirin, hayatınızı değiştirebilir.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Ekin

  Mart 14, 2015 at 1:07 pm

  Aslında söyle ilişkiler çok çok fazla bu ay yani evde oturayim bugün de diye birşey yok bir gün bakıyorum insan ilişkilerinin ve aile iliskilerinin çok yoğun olduğu bir dönem bende bunu iyi değerlendirmeye calisim öyleyse. Ama kendimle kalmaya da ihtiyacım var spora başlayacaktım yok fırsat olmadı bu gelecek yeni ay bunun için uygun mudur aceba 🙂

 • hanafta

  Mart 15, 2015 at 1:41 am

  ^3 Kasım Akrep burcu yükselenim Aslan ve gerçekten Şubatın 10undan sonra kabus yasıyorum.Ev iş Aşk Sağlık kabus gibi.Bu süreç ne zman bitecek Süpper giden bir durumdan 10 Şubat itibari ile çıktım.Sanki biri benim saatimdeki akrebi söktü attı çalışmıo.Saturn zorluyo desem.Mars gerilemişti tamam o zman da bir hareketsizlik durgunluk vardı ama bu şekilde kesinlikle değildi.Ne zaman düzelecek bu süreç sayın CEYHUN?

  • Zafer Ceyhun

   Mart 15, 2015 at 2:54 am

   Merhaba Hanafta,
   o kadar anlattım yazıda, hala Satürn diyorsunuz, aşk olsun 🙂
   sevgiler, Ceyhun

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin