Akrep Burcu Haziran 2017 Yorumu: Yeni Başlangıçlara Doğru

Yazar 

Akrep burcu Haziran 2017 yorumu, 9 Haziran Dolunay ve 24 Haziran Yeniay etkileri ile Haziranda zamanın ruhundaki önemli değişimi anlatıyor.

Aylardır süren duraklama dönemi bitiyor değerli dostlar, fetret devri mi demişlerde tarihte? Şubat ayında Jüpiter gerilemeye başladığında aniden frene basmak zorunda kaldık, hızımız düştü veya tadımız kaçtı..

İstisnası yok! Özgüven ve hevesle ilermemizi sağlayan Jüpiter gerileme evresine girdiğinde, cümle alem adımlarımızı geri geri atıyoruz. En iyi ihtimalle tereddüt oluşur gerileme evresinde, yolumuzu şaşırırız, netlik bozulur.

Jüpiter 9 Haziranda normal seyre dönecek ve bu hepimiz için muhteşem bir haber! Haziranın ilk haftasından itibaren özgüvenimiz güçlenecek, karar alırken zorlanmayacağız çünkü şartlar olgunlaşıyor olacak.

Astroloji Jüpiter’den, hayat da özgüvenden ibaret değil maalesef.

Zayıf halkaları koparmaktan zevk alan, bozuk zemine inşa edilmiş binaları gördüğünde sallamadan geçmeyen, yaptığı işin hakkını vermeyene tahammül etmeyen gezegen Satürn de tüm haşmetiyle var olagelmiş!

Biliyorsunuz Nisanda gerilemeye başlamıştı, Haziranda ise yıllık döngüsünün ikinci safhasına geçiyor ve enerjisi değişecek, tabi beraberinde hayatlarımız..

Bu nedenle Haziranı iki bölüm olarak düşünebilirsiniz: ilk yarısı Jüpiter, ikinci yarısı ise Satürn ağırlıklı..

Birazdan her ikisine de değineceğim.

ÖNCESİNDE BÜYÜK BİR HABERİM VAR!

Astrolojinin bilgi hazinesinden yüzeysel olarak değil, gerçek anlamda faydalanmak isteyen tüm okurlarıma kişiselleştirilmiş benzersiz bir deneyim sunmak istiyorum.

Bu nedenle yakın zamanda iphone & android telefonlar için Burcuna Göre’nin mobil uygulaması olacak. Uygulamayı kullanan okurlarım önemli ayrıcalıklara sahip olacaklar.

Birincisi ve en önemlisi, haritanıza özel yorumlar olacak. Nasıl mı?

Doğum bilgilerinizi alacağım, sistemde kayıtlı olacak. Yükselen burcunuzun derecesini de; Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars vd. burcunu/derecesini de biliyor olacağım. Bu sayede, haritanıza özel bilgiler paylaşacağım.

Mesela, Satürn 29 derece yay burcuna gelmeden önce,  Ay burcu veya Venüs burcu 29 derece yay olan okurlarıma bu konuya özel bilgiler vereceğim. Videolar, ses kayıtları, canlı yayınlar yapacağım.

İkincisi, aylık yorumlarla sınırlı olmayacaksınız. Haziran’da Temmuz yorumu da hazır olacak, böylece sonraki ayın yorumunu beklemeniz gerekmeyecek!

Bu kadar değil 😎

Astrolojiyi aylık zaman dilimleri ile sınırlı olmaktan çıkarıyorum. Ağustostaki romantik enerjiyi, Eylül’deki kariyer fırsatlarını Haziran ayından biliyor olacaksınız, hem de haritanıza özel olarak.. Bu sayede nereye doğru gittiğinizi bilecek, karanlıkta değil gün ışında yürüyeceksiniz.

Dahası da var 😊

Önemli günlerde/haftalarda, haritanıza özel hatırlatmalar yapacağım. Önemli fırsatlar veya riskler taşıyan bir güne/haftaya girdiğinizi telefonunuza bildirim olarak ileteceğim.

Son bir şey daha..

İlişkilere özel bir bölüm oluşturup burç uyumunu kapsamlı bir şekilde anlatacağım. “Aslan burcu hangi burçlarla uyumludur” gibi yüzeysel bilgilerden bahsetmiyorum, doğum bilgilerini öğrendiğiniz insanları tanımaktan/anlamaktan bahsediyorum.

Ve elbette doğru eş/sevgili seçmenizi sağlayacak bilgiler vereceğim.

Kısacası sizi yakından tanıyan bir astrologunuz varmış gibi hissetmenizi istiyorum, benzersiz bir deneyim yaşamanızı amaçlıyorum.

Üstelik akıllı telefonu olan tüm okurlarım erişebilsin diye, üniversite öğrencisi olan okurlarımın bütçesine dahi dokunmayacak bir aylık ücrete tabi olacak. Yakında detaylarıyla duyuracağım.

Önerilere de açığım, uygulamada şu da olsun dediğiniz ne varsa dinlemek isterim. ❤️

Haziran yorumunuza başlayalım mı artık? 😊

Akrep Burcu Haziran Yorumu

Biliyorsunuz kıymetli dostlar, geçtiğimiz 2 ay yükselen burcunuzun derecesine özel yorumlar yaparak bugüne kadar kimsenin yazmaya/uğraşmaya cesaret edemediği kişisel yorumlar yapmıştım.

Aynı yazıda hem burç hem de yükselen yorumları olunca bazı okurlarım karmaşık buldu. Herkesi mutlu edecek çözümü mobil uygulamada buldum, birçok özellik ekleyerek tabi ki. 😊

Yükselene özel, kişiselleştirilmiş yorumlar mobil uygulama üzerinden devam edecek. Burcuna Göre’deki yorumlarınızda ise eskiden olduğu gibi burcunuza göre yazmaya devam edeceğim.

Akrep burcuna göre Haziran yorumuyla ilerleyelim..

Doğrusu ben Haziranın çok hızlı başlayacağını ve Haziranı güle oynaya karşılayacağımızı düşünüyorum. Tabi bu durum Haziranın ilk haftasıyla ilişkili..

Nedenlerini de sıralayayım.

3 Haziran’da Güneş-Jüpiter etkileşimi gerçekleşiyor, Jüpiterin döndüğünü ilk kez hissedeceğiz. Jüpiter enerjisinin normalleşmeye başlaması öyle bir anda olan bir olay değildir, aslında bilinç altımız bir süredir bizi Hazirana hazırlıyordu zaten.

2 – 9 Haziran arasında hayatınızdaki gelişmeleri dikkatlice inceleyin, iç sesinize kulak verin. Aklınıza gelecek fikirler, yaşanacak gelişmeler, tanışılacak insanlar ve hatta gelen haberler, uzun vadede harikalar yaratabilir.

9 Haziranda Jüpiter gerilemesi sona erdiğinde istekle/güvenle yaşanan gelişmeleri sahiplenecek ve inançla ileri atılacağız.

Üstelik olumlu Jüpiter enerjisi Ekim 2017’ye kadar 5 ay boyunca devam edecek. Bu noktada önerim, iddialı olmaktan çekinmemektir.

Peki Jüpiter sizi hangi alanda etkiliyor, fırsat konuları neler?

 1. yeni döneme doğru giderken (Jüpiter burcunuza geliyor) hazırlıklar başlar
 2. iş, ilişkiler, yaşam alanı değişiklikleri vb büyük planlarınız var mı?
 3. kurtulmanız gerekenden kurtulacaksınız
 4. sorunlar kaybolmaya başlayacak
 5. yükselen bir inanç dalgasıyla kendinize/hayata olan güveninizi tazeleyeceksiniz

Haziranın ilk haftasıyla ilgili iyimserliğimin ikinci nedeni ise 3 Hazirandaki Venüs-Uranüs kavuşumu..

2017 yılı koç burcundaki önemli gezegen olaylarına sahne oldu, en başta 4 Mart – 15 Nisan arasındaki Venüs gerilemesi var tabi, biliyorsunuz uzun uzun konuştuk.

Mayısın ikinci haftasındaki Merkür-Uranüs kavuşumu da heyecanın yükselmesine, fikirlerin uçuşmasına vesile olmuştur mutlaka. Belki de biriyle tanıştınız, mümkündür.

Şimdi 3 Haziran’da Venüs-Uranüs kavuşumu gerçekleşiyor. Venüs gerilemesi sırasında yaşanan gelişmeler, Mayıs ortasındaki heyecan dalgası ile Haziran arasında bağlantı olacaktır mutlaka.

Eğer geçtiğimiz aylarda bazı hızlı kararlar aldıysanız (Sindirella’yı hatırlayın) şimdi o kararların sonuçlarından kurtulmak isteyebilirsiniz.

Aksine, o dönemin gündemi, şimdi beklentinizi aşacak güzellikler getirebilir. Hem de beklenmedik türden, aniden beliren olaylar ve heyecan verici haberler şeklinde..

Eğer çözümsüz bir durumun içindeyseniz, Haziran başında yaratıcı bir çözüm bulucağınıza da eminim. Her koşulda heyecan, yenilikler, aşk veya özgürlük/rahatlama ihtimali olacak.

İşin içinde Venüs olduğundan dolayı, ilişkiler veya iş/parayla ilgili gelişmeler bekleyebilirsiniz.

Bir ilişki başlayabileceği gibi var olan sorunlu bir ilişkiden uzaklaşmak da mümkündür. Benzer şekilde yeni bir işe girebileceğiniz gibi, işten ayrılmak da ihtimaller arasındadır.

Hazirana girerken pozitif bir gündemle hedeflerinizi kovalıyorsanız, Haziranın ilk 10 gününde mucizeler yaratabilirsiniz.

Yolunuz açık olsun.👍

Gelelim Haziranın ikinci yarısına..

15 Haziran’da yaşanacak Güneş-Satürn karşıtlığı ile yeni bir evre başlamış oluyor.

Öncelikle konulara değinelim:

 1. iş hayatınız ve girişimleriniz
 2. çalışarak elde ettiğiniz kazanç/maaşınız
 3. harcayabilme kapasiteniz
 4. rahatlık ve konforu sürdürebilme mücadelesi
 5. yatırımlarınızın getirisi

Nisan yorumunuzda Satürn kaynaklı gündemin oluşacağını/görünür olacağını söylemiştik. Nisanda oluşan gündemin baskı ve belirsizlik getirme gücü vardı. Eğer o tarihlerde bir durum olduysa zaten bugüne kadar şartları değiştirmek için mücadele ediyorsunuz.

Haziranda bu mücadele farklı bir aşamaya evrilecektir çünkü şartların değişir. Sonuçta yeni duruma uyum sağlamaya çalışmak -ve bunu yaparken yorulmak- klasik sonuçlar arasında yer alıyor.

Eğer Nisanda gözle görünür gelişmeler olmadıysa, 15 Haziran civarında olacaktır.

Her iki durumda da, hep birlikte şartları lehimize değiştirmek için çabalamak zorunda kalacağız. Satürn gündemi Temmuz-Ağustos boyunca devam edecek ve tamamen sona ermesi Eylül sonunu bulacak..

Yeri geldiğinde konuşacağız yine.

9 Haziran Dolunayın Etkileri

Burcuna Göre okurları ezbere biliyor olmalı: Dolunayda bir dönem/gündem sona erer! Çünkü,

 1. karar alınır, konu gündemden düşer
 2. haber alınır, şartlar değişir/netleşir
 3. süreç kendiliğinden olgunlaşır, düzen değişir

9 Hazirandaki Dolunayın sıra dışı bir özelliği var değerli okurlarım: Dolunayın gerçekleştiği burç/derece ile Satürn’ün bulunduğu burç/derece çok yakın..

Bu nedenle Dolunay gündemi ile Satürn kaynaklı gündem aynı aslında, Satürnü konuşurken sıraladığım başlıklar yani..

Dolunay gündemi 7-9 Haziran arasında görünür olur ve 14-15 Haziran gibi netleşir. Zaten hemen ardından, 15 Haziranda, Güneş-Satürn karşıtlığı da yaşanıyor. Olaylar bağlantılı şekilde devam edecektir.

24 Haziran Yeniay Etkileri

Yeniay, Dolunaydan farklı olarak bitişleri/sonları değil başlangıçları tetikler. Bu yönüyle güzel bir enerjisi vardır, her Yeniay aslında bir yenilenme evresidir.

24 Haziran Yeniayı, sıradan bir Yeniayın ötesinde bir iddiaya sahip olacak çünkü aynı günlerde önemli bir olay daha var.

2 yılda bir gerçekleşen Güneş-Mars kavuşumunu bu yıl 27 Temmuzda yaşayacağız fakat Haziran sonundaki Yeniay sırasında Güneş ve Mars yan yana gelip birlikte ilerlemeye başlıyacaklar.

İşin içinde Mars varken enerji ve heyecan yüksek olur ve hareket eksik olmaz..

Mars kalıcı değişikler yapmayı da başaran bir gezegendir. Birinci evin yöneticisi olduğu için, Mars enerjisi baskınken yeni şeylerin başlayacağını kolayca söyleyebiliriz.

Örneğin 2016 Nisan-Haziran veya 2012 Şubat-Nisan arasını hatırlayın: Mars gerilemesi yaşamıştık. En son Güneş-Mars kavuşumu ise Haziran 2015’te gerçekleşmişti.

Temmuz-Ağustosta bol bol Mars konuşacağız zaten ama Marsın coşkun enerjisinin Haziran sonunda başlayacağını bilmenizi istiyorum, ki emin olun hissedeceksiniz..

24 Hazirandaki olası konu başlıkları şöyle:

 1. kamuda iş olanakları olabilir
 2. eğitimle ilgili konular lehte olacaktır
 3. akademik kariyer de Yeniay kapsamında
 4. yurt dışıyla ilişkili girişimler mümkündür

Zaten Temmuz, Ağustos, Eylül..derken bu yıl hayatlar çok hızlanacak. Ben 2017 yılıyla ilgili görüşümü yılın başında “olumlu” olarak belirtmiştim.

Hazirandan itibaren olumlu enerjiyi iyi kullanıp, baskıya karşı dik durmaya çalışalım. Gerisi kendiliğinden gelecek diye düşünüyorum.

Akrep burcu Haziran 2017 yorumunuzu bu noktada bitiriyorum. Umuyorum ki her şey gönlünüze göre olur. 🍀🍀

Burcuna Göre’yle henüz tanışmamış olan sevdiklerinizi haberdar edin mutlaka, ileride size teşekkür edecekler. 😊

Eğer astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;

 1. önemli bir karar aşamasındaysanız
 2. doğru kararı verdiğinizden emin olmak istiyorsanız
 3. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 4. adımlarınızı doğru zamanda atmak önemli hale geldiyse
 5. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 6. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa

kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim.

Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊

Mail: burcunagore@gmail.com

Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

59 Yorum

 1. Demet E

  01/06/2017

  18.11.1985 saat gece 3-4 arası Zafer Bey gerçek aşk var mı bana yakınlarda? 🙂

 2. Esra

  02/06/2017

  Uygulamayi merakla bekliyorum çünkü seneye mezun olacağım ve kendime nas yol çizmem gerektiğine karar veremiyorum 🙁

 3. Zöhre

  02/06/2017

  Hayırlı geceler ceyhun bey herzamanki gibi yüreğinize dilinize sağlık ben yulselenimi bilemiyorum akşam saati doğmuşum ama saati doğmuşum hesaplamalarima göre boğa burcu olarak görüyorum yinede net bir şey bilmiyorum umarim yanlış değildir

 4. Eda

  02/06/2017

  Merhaba Ceyhun bey aşk hayatım iş ve maddi olanaklarım ne zaman yoluna girecek 11 Kasım 81 doğumluyum sürekli gergin bir hayat yaşıyorum şimdiden teşekkür ederim

 5. PINAR

  02/06/2017

  ceyhun bey selam
  22.11.1980 20.50 goztepe/kadikoy dogumluyum
  is hayatim su an icin iyi sayilmaz olmamam gereken bir yerdeyim subattan beri
  ayrica yeni ev yada arsa alma asamasindayiz ve bunu cok buyuk rizikolarla gerceklestirecegiz dogru zamanmi lutfen bana bisey soylermisiniz

 6. Özlem Karaçar

  02/06/2017

  Merhabalar ben Özlem Karaçar 27/03/1972 saat 21:45 doğumluyum son üç yıldır çok kayıp yaşadım en son işimi kaybettim işime geri dönebilecekmiyim gökyüzü bana daha insaflı davranacakmı acaba

 7. Yeşim

  02/06/2017

  Ceyhun Bey merhabalar. Açıkçası sizinle yeni tanıştım ve yorumunuzu çok beğendim benimle de ilgili biir kaç tüyo verebilir misiniz? 12 Kasım 1990 saatimi bilmiyorum ancak sabah ezanı ile doğduğum söyleniyor. ne zaman yüzüm güecek gerçekten şu son 2.3 yıldır ciddi sıkıntılardan geçtim. Bana da bi harita belirlerseniz çok sevinirim. Teşekkürler

 8. Züleyha

  03/06/2017

  Mobil uygulama başladığında paylaşın lütfen sabırsızlıkla bekliyorum

 9. Melike

  04/06/2017

  Ben melike 30 ekim 1995 dogumluyum aşk veya onceki iliskilerden deri dönüs var mi

 10. Yurdagül

  04/06/2017

  Merhabalar size cok güveniyor ve takip ediyorum bu aralar parasal sıkıntı ve işte duraklama var 02 11 1968 ne ders i niz herşey yoluna gireckmi

 11. Filiz

  05/06/2017

  2016nisan haziran ayında babamı 2012subat nisan aralığında annemi. Kaybettim….yine benzer birşey mı olacak…..çok korktum açıklamanizdan..çok..kanım çekildi korkudan

 12. Çigdem Selçuk

  05/06/2017

  21 kasım 1973 edirne saat:22:45 doğumluyum hakkımda neler olacak merak ediyorum çok teşekkür ederim

 13. halime

  06/06/2017

  ceyhun bey merhabalar.Öncelikle yorumlarınız için tebrikler ve teşekkürler.Yeni uygulamanızı heyecanla bekliyorum.20.11.1986 doğum tarihim.yükselenim balık 25°10′.artık olumlu birşeyler olucak mı açıklarsanız sevinirim…

 14. Şafak

  07/06/2017

  Ceyhun bey 15.11.1990 saat 19.10 civarında dogmuşum genelde akrep burcu yorumları tutuyo ama bazende tutmuyo hangi burc bana daha uygun acaba hangi yorumları okuyayım

 15. Hatice

  08/06/2017

  Merhaba bende akrep burcuyum 05.11.1984 Doğum tarihim ne gibi gelişmeler olucak çok merak ediyorum haziran ayında

 16. Hatice

  08/06/2017

  Merhaba bende akrep burcuyum 05.11.1984 Doğum tarihim ne gibi gelişmeler olucak çok merak ediyorum haziran ayında

 17. Özgür

  08/06/2017

  Merhaba, yorumlarınızı her ay zevkle okuyorum. Mobil uygulamaya geçmenizi de dört gözle bekliyorum. 13 Kasım 1977 doğumluyum.Emin değilim ama sanırım yükselenim ikizler. Bir kitap yazıyorum. 1/3’lük kısmı tamam gibi. Sizce bir yayın evine ne zaman göndermem uygun olur? Sanırım merkürün ikizler seyehatine yetişmeyecek 🙁 Önümüzde ki aylar için uygun bir tarih verebilir misiniz? Teşekkürler. Saygılar.

 18. Turkan

  10/06/2017

  Merhaba Ceyhun bey ben 2 kasim 1997 de sabah saat 6-7 arasi Bakude dogdum benim yukselenim nedir acaba soylerseniz sevinirim

 19. Sevimm

  13/06/2017

  Ceyhun Bey ne guzel yorumlamissiniz . Bu aralar problemlerin ardi arkasi kesilmiyor. 10 kasim 1994 saat 00.12 civarlari dogmusum. Kariyer ve sorun odakli gelismeler ne olacak. Sanirim artik catliycam olumsuz bir yasam ve çevreden.

 20. Özge Geçer

  21/06/2017

  Ceyhun bey her ay sizin yorumunuzu heyecan ile bekliyorum. Akrep burcuyum yükselenim aslan 15° 03′. Son 8 yıldır ara ara cok az rahatlamalar olsa dahi maddi sıkıntılarım bir türlü bitmiyor, ayrıca çalışmaktan mutlu olacağım bir iş bulamıyorum, şu anda da yeni bir iş arayışı içindeyim. Ne zaman bitecek bu sıkıntılar merak ediyorum.