Akrep Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, akrep burcu için tanıdık etkiler getiren bir aydır. Bütün Haziran ayları, akrepleri finansal meselelerin içine çeker, bazen de çatışma ve mücadele getirir. Haziran aylarının enerjisi, sizi bir adım daha ileri götürme potansiyeli taşıyan dönemler olur genelde. Bir şeyler alıp-satmak, bazı harcamalar yapmak birinci gündem olur. Kısaca söylemek gerekirse, Haziran ayları kazancınızı/enerjinizi ne şekilde kullandığınızda başarılı olduğunuzla ilgilidir. Peki Haziran 2015 kendine özgü özellikler taşıyor mu? Bu yazı, 2015 Haziran’da akrep burcuna neler getireceğini bazı örneklerle anlatıyor, ayrıca büyük resmi görmeniz için zamanın ruhundan bahsediyor. Hemen öncesinde 2015 Haziran astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da kapsayacak şekilde madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran ikizler burcunda Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Haziran 2015 Genel Görünümü

Öncelikle, Haziran’ın ilk haftası olumsuz olacak gibi görünüyor çünkü 31 Mayısta Güneş ve Neptün arasında sert bir etkileşim olacak ve etkileri 7 Haziran’a kadar devam edecek. Haziranın ilk haftasını bir kenara bırakacak olursak, dinamik ve canlı bir ay sizi bekliyor diyebilirim. Bunun nedeni, Haziran ayının baskın enerjisinin Mars’tan geliyor olması. Mars enerjisi varken hayat daha canlı, daha heyecanlı ve hareketli olur. Mars demek dinamizm, cesaret ve coşku demektir, ileri doğru atılmak demektir. Diğer yandan, Mars coşku ve dinamizm getirdiği gibi agresiflik de getirir. Hangisini hissedeceğiniz ise, gündeminizin ne kadar aydınlık olduğuna bağlıdır. Bu aralar pozitif bir gündeminiz mi var yoksa bir sorunu çözmek için mi uğraşıyorsunuz? Haziran ayının en önemli olayı, 14 Haziran‘da yaşayacağımız Güneş-Mars kavuşumu olacak. Bu olay 2 yılda 1 kez gerçekleşir ve geldiğini de hissettirir. Eğer 12 – 16 Kasım arasında doğduysanız, siz bu etkiyi daha yoğun hissedeceksiniz. Şimdilik bu etkiyi hissetmediğimiz için ne demek istediğimi 14 Haziran civarında anlayacaksınız. Bu enerji 1 Haziran’dan itibaren etkin olacak,  14 Haziran’da zirve yapacak ve 24 Haziranda sona erecek. Bu nedenle, Merkür gerilemesinin 11 Haziran’da sona erdiğini de hesaba katarak, finansal meseleleri halletmek için 14-24 Haziran arasındaki 10 günü tercih etmenizi öneriyorum. Bu konuda detayları, Yeni Ay bölümünde anlatacağım.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayının ruhunu daha iyi anlamak için Mars enerjisini anlattığım bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

Akrep burcuna göre 2 Haziran Dolunay etkileri

Dolunay 2 Haziran’da gerçekleşecek ancak gündeminiz en geç 1 Haziran‘da belli olacak ve 7 Haziran civarında sonuçlanacaktır. Haziran 2015 Dolunayının akrep burcuna etkilerini anlamak için alternatif bazı gündem maddeleri vereyim:
 1. gelirinizi/kazancınızı ilgilendiren konu sonuçlanacak
 2. işe girme, iş değiştirme veya görev değişimi gibi iş hayatınızdaki bir mesele netleşecek
 3. menkul/gayrimenkul alımı ile alakalı konuda karar verilecek
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. Bu nedenle, Dolunayda, yukarıda saydığım alanlardan hangisinde bir gelişme varsa, bilin ki 7 Haziran gibi netleşecektir. Önceki bölümde bahsettiğim gibi, Dolunay Neptün’ün gölgesinde gerçekleştiği için işlerin yolunda gitme ihtimali ortalamanın altında… Ayrıca, Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse, kimseye danışmadan karar vermeyin. Neptün etkisi yanılgıya düşmeye neden olabilir. Bu riski azaltmak için güvendiğiniz birkaç kişinin görüşlerini almanız faydalı olacaktır. Son olarak, Dolunay gündeminize ilerleyen günlerde yeniden dönmek isteyebilirsiniz veya buna mecbur kalabilirsiniz. Tarih yüksek ihtimalle 21 Haziran olacaktır. 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli, Dolunaya göre daha yüksek olacak. Bu nedenle, Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa, geçiştirmek/ertelemek de mümkün olursa, çözüm için 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor.

Akrep burcuna göre 16 Haziran Yeni Ay etkileri

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… Yeni Ay, 16 Haziran’da gerçekleşecek ve 2015 yılının en önemli Yeni Ay’ları arasında olacak diyebiliriz. Etkileri ve sonuçları herkes için iyi olacak diye düşünüyorum. Yazının başında belirttiğim gibi, Mars’ın varlığı bu iyimserliğimin temel nedeni. Ne var ki Mars, geleneksel astrolojide savaş, agresiflik ve kazalarla özdeş görülür. Ancak ben Mars enerjisi varken hep daha mutlu ve başarılı olmuşumdur, çevremdekilerin de öyle olduğunu gözlemlemişimdir. Haziran ayında Mars’tan aynı performansı bekliyorum 🙂 Gelsin ve hayatımıza renk ve dinamizm katsın. Gelelim Yeni Ay gündeminize! Akrebe özel bazı alternatifler:
 1. bir harcama yapmanız gerekebilir, kredi kullanabilirsiniz
 2. bir borç/alacak ilişkisine girebilirsiniz, böyle bir mesele varsa  yeni bir gelişme olabilir
 3. size ait olan bir mülkle ilgili bir adım atmanız gerekebilir
 4. miras/dava gibi hukuki bir konu oluşabilir
 5. kendinizi bir güç mücadelesi veya anlaşmazlık içinde bulabilirsiniz
 6. yoğun bir iş üstlenmeye karar verebilirsiniz, çok çalışmanız gerekebilir
Haziran ayının ilk haftası dışındaki gündem genel olarak yukarıda saydığım konular üzerine olacaktır. En hareketli günler ise 14 Haziran ile başlayacak, 16 Haziran’da zirve yapacak ve en az 3 gün daha yoğun olarak devam edecek. 24 Haziran‘da hem Güneş hem de Mars yengeç burcuna geçmiş olacağı için enerji sona erecek. Yeni Ay gündeminin tahmin edilmesi, Dolunaydan farklı olarak çok zordur çünkü gündem Yeni Ay ile birlikte oluşur. Bu nedenle, ne olacağını tahmin edemiyor olabilirsiniz. 13-14 Haziran gibi bu yazıyı yeniden okumanızı öneriyorum. Diğer yandan, gündemi tahmin ediyorsanız, 14 – 24 Haziran arasında harekete geçmek için hazırlık yapmaya başlayın. Böylece Mars’ın desteği geldiğinde siz de hazır olursunuz. Akrep burcu, Haziran 2015’e Neptün etkisi nedeniyle olumsuz başlayabilir (herkes gibi) ancak takip eden haftalar çok daha iyi olacaktır. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>