14 Eylülde balık burcunun 21 derecesinde bir dolunay oluşacak değerli okurlarım. Etkisini 13-20 Eylül arasında yaşamış olacağız.

Dolunay zamanları ay ve güneş karşıtlık oluşturduğu için geçmişin, şimdinin çözülmemiş sorunlarını çözmek, yarım kalmış meselelerle yüzleşmek gerekebilir. Çoğu zaman yaşadığımız bir süreç / dönem sona erer.

Dolunayla birlikte şartlar değişebilir ve sonuçta eski düzeni sürdüremeyebiliriz, yeni koşullarda yolumuza devam ederiz. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımızla Dolunayda yaşanan bir olay neticesinde görüşmeyi kesmek gibi mesela..

Dolunay sırasında Ay ve Neptün balık burcunda kavuşumda olacaklar.

Gelelim size özel etkilerine;

  • Çocuğunuzla ya da bir sevdiğinizin çocuğu ile ilgili olarak yapılması gerekenler olabilir, destek olmanız gerekebilir
  • Partnerinizle aranızdaki bağ daha bağımlı bir hale gelir, işin içine aileler de dahil olur, onlardan  manevi destek görebilirsiniz.
  • Sağlınızla ya da görüntünüzle ilgili tatminsizlik oluşturacak gelişmeler yaşayabilirsiniz, fiziksel enerjiniz de bu ara düşük olabilir, aktif bir mesleğiniz varsa yorgunluk ve isteksizlik oluşabilir
  • Çocuk sahibi olmak için girişimleriniz olabilir ya da bu kapsamda bir tıbbi görüşme yapabilirsiniz
  • Aileden birinin (bu baba yada anne olabilir ) sağlık sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz, geçmişte yaşanan bir sağlık sorunu tekrar edebilir ya da ailenizle ters düşer ve geçmişle yüzleşmek zorunda kalıp  çözüme gidersiniz.
  • İşiniz nedeniyle şehir ya da ülke değiştirmeniz gerekiyorsa, dolunayı takip eden günlerde yaşanacak gibi görünüyor
  • Zaten yakın zamanda yaşam alanınız değiştiyse şimdi yaşadığınız yerde kendinizi bir süre yanlız hissedeceksiniz, bir süre evde zaman geçirmeye alışın, zamanla sosyalleşirsiniz