Akrep burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor. Önemli bir ay geldi çattı değerli dostlar! Bu sefer “önemli” tanımlamasının altından olumlu çağrışımlar çıkacak, şimdiden söylemiş olayım. 😊 Burcuna Göre’nin düzenli okurları çok iyi biliyor: 2016 yılının gündemini ağırlıklı olarak Mars ve Satürn kaynaklı enerjinin etkileri üzerinden anlamaya çalışmıştık çünkü gündem yaratan enerjinin bu gezegenlerden geleceğini öngörmüştük. Bunun nedeni, Mars ve Satürn’ün eş zamanlı olarak aynı burçta (yay) gerilemesiydi, ki bu oldukça nadir bir olaydır, bir şeyleri değiştirmeden gitmez. Tabi ki diğer gezegenlerin enerjisi nedeniyle hayatımızın farklı alanlarında farklı gündemler de oluşuyor, onlardan da bahsediyoruz fakat 2016 yılında bir konu, oldukça baskın bir gündem yarattı. Sizin için bu konu iş, para ve harcamalar oldu. Mart sonu başlayan ve Mayıs sonu/Haziran başı zirve yapan gündeminiz ne olmuştu? Bu süreçte önemli kararlar almanız gerekmiş olmalı! Eylül 2016’da baskı ve belirsizlik oluşturan gündem tam olarak bitiyor kıymetli okurlarım! Gelelim Eylül ayındaki gelişmelere.. Yılın en önemli olaylarından birini yaşamak üzereyiz: 1 Eylülde başak burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor. İstisnasız her Güneş tutulması önemlidir. Apocalypto isimli bir film vardır, ben çok severim, tekrar tekrar izlediğim de doğrudur. 😀 Filmdeki en can alıcı sahneler, Güneş tutulmasıyla birlikte gerçekleşen kadersel olaylar serisini anlatıyor. İzlemeyenlere öneriyorum mutlaka. 16 Eylül’de ise balık burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı olmasa da önemli bir astroloji olayı olduğuna şüphe yok! 1 Eylül’de başak burcundaki tutulmasına dair bir bilgi paylaşmak istiyorum: bu tutulmanın sistemsel olarak bir anlamı var. 2015 yılında başlayan balık-başak Güneş tutulmaları serisinin son başak tutulması olacak. Balıktaki son Güneş tutulmasını ise Mart 2017’de yaşayacağız hep birlikte inşallah. Başak-balık tutulma serisini takip eden seriler ise aslan-kova ve yengeç-oğlak olacak ve 2017 ile birlikte başlayacak. Bu noktada tekrar 1 Eylül tutulmasına döneyim. 1 Eylül’deki tutulmanın etkilerini net olarak anlatabilmek amacıyla -referans olması açısından- bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde 1 Eylül’de yaşanacak tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, Eylül 1997’de ne olmuştu? Ayrıca, 97 sonrasında başak burcunda gerçekleşen tutulmalar 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişteki tutulmalar esnasında yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Akrep Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır kıymetli okurlarım ve şunlar yaşanır:
 1. yepyeni bilgiler/haberler alırız
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar
Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli şeyler olur. Öncelikle Güneş tutulmasının akrep burcuna özel etkilerine ve sonuçlarına dair -konu başlıkları üzerinden- genel bir çerçeve çizelim. Fakat öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum: Jüpiter Ağustos 2015’te başak burcuna geçerek Jüpiter kaynaklı fırsatlar döneminin kapılarını aralamıştı. Geçmişte birçok kez bu konuya da değinmiştik.. Jüpiter’in başak burcunda bir yıl sürecek turuna başladıktan hemen sonra, Eylül 2015’te, yine başakta Güneş tutulması yaşamıştık. Şimdi de Jüpiter başaktan ayrılırken başak burcunda tutulma yaşayacağız. Bu önemli bir işaret! Eylül 2015 ile başlayan ve 1 Eylül Güneş tutulması ile yeni bir evreye girecek olan bu süreç, sizi şu konularda etkiliyor:
 1. sosyal çevrenizde önemli bir değişim olması
 2. yeni bir şehre/ülkeye taşınmak
 3. iş değişimi vb nedenlerle yeni bir profesyonel ortama girmek
 4. arkadaş çevrenizin gelişmesi, kalitenin artması
 5. gerektiğinizde destek bulabilme imkanı bulabilmek
 6. sosyal etkileşimler sayesinde önemli bilgiler/farkındalık edinmek
 7. önemli/güçlü insanlarla tanışmak ve sonuçta sizin yolunuzu açmaları
 8. doktor, avukat gibi uzmanlardan destek alabilme
 9. internet üzerinden yaptığınız girişimlerin meyve vermesi
Bu konular hem Güneş tutulmalarının etki alanında yer aldı/alacak hem de yıl boyunca Jüpiter sayesinde şanslı olduğunuz konulardı. Bu nedenle geçmiş bir yıla bakıp bu etkileri görebilirsiniz zaten. 1 Eylüldeki Güneş tutulması ile birlikte, yıl boyunca attığınız adımların karşılığını almaya çok yakın olduğunuzu, ektiklerinizi biçeceğinizi söylemek mümkün. Mesela, bir tanıdık sayesinde, bir arkadaşla/kurumla iş birliğine girerek iyi bir iş imkanı bulabilirsiniz veya işinin ehli bir doktor sayesinde var olan bir sağlık sorunundan kurtulabilirsiniz.. Diğer yandan, parasal bir konuda anlaşmazlık varsa, avukatınız sayesinde işin içinden kolayca sıyrılabilirsiniz. Her şey gönlünüze göre olsun. 🍀 Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağımız için bir hatırlatma yapmak istiyorum. Olur da geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelirse veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isterseniz, çok zorlamayın derim. Görmezden gelin demiyorum tabi ama mümkünse son sözü söylemek, asıl kararı almak için bekleyin, şartların olgunlaşması için bazen zaman gerekiyor. Merkür gerilerken zamana bırakmak iyidir! Hele ki olumsuz bir gündem olursa; mümkünse keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek en ideali.. Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor. Diğer yandan tutulmanın ertesi günü gerçekleşecek 2 önemli olay var: Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş ile temas edecekler. Özellikle 2 Eylüldeki Satürn teması önemli çünkü 13 Eylüldeki Güneş/Mars temasına zemin oluşturacak gelişmeler açığa çıkabilir. 2016 yılındaki baskı ve belirsizliğin Mars/Satürn kaynaklı olduğunu ve bu iki gezegenin son kez Güneşle temas edeceğini göz önünde tutarak söylüyorum: Belirsizlik gidecek, netlik gelecek! Eğer ki aylardır süren gündem hala sorunlu/belirsiz şekilde devam ediyorsa, gelişmeler sizi bir kez daha yorabilir. Karar vermeniz gerekiyorsa verin, harekete geçmeniz gerekiyorsa geçin. Mars/Satürn kaynaklı enerji sonucunda oluşan olası konu başlıklarını sıralayalım.
 1. çalışma ortamınızda, iş arkadaşlarınızla sorunlar
 2. işinizde mutlu olamama veya iş bulamama
 3. işten ayrılma gereksinimi
 4. parasal çıkmaz ve darlık
 5. yatırımlardan beklenen getirinin gelmemesi
 6. harcamaların artması/gelirin azalması
 7. bütçe/imkanların bir iş için yetersiz kalması
Bu kadar parasal konu bir arada olunca, 2016 yılında iş hayatınızın dinamikleri bir şekilde değişmiş olmalı! Şimdi yeni duruma uyum sağlama zamanı!

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz! Jüpiter etkisi hakkında detaylıca bir yazı yazacağım için bu bölümü uzun tutmayacağım. Temel olarak şu konularda olumlu etkisini göreceksiniz:
 1. olumlu bir yalnızlaşma süreci başlayacak, keyifli olacak emin olun
 2. hayatınızı değerlendirmek ve geleceğinizi planlamak için içe dönün, faydası olacak
 3. size yük olan, gelişiminizi engelleyen insanlardan ve işlerden kurtulacaksınız
 4. sevdiklerinize yardım etme imkanı bulabileceksiniz
 5. sağlık sorunlarınız varsa aşacaksınız
Bu etkileri getirecek olan Jüpiter, 26 Eylül’de Güneşle bir araya geliyor. Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji açığa çıkacaktır. Bu nedenle Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen bir hareketlenme olması güçlü ihtimaldir. Eğer yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa ve süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse hiç sorun değil, daha erken/geç de olabilir. Eylül’de “yukarıda saydığım konular çerçevesinde” atacağınız adımlar Venüs’ün koruyucu şemsiye altında olduğu için güvendesiniz. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok.  Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu ideal diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının Akrep Burcuna Etkileri

Güneş tutulmasının aksine, Ay tutulması yeni bilgiler getirmez, yeni bir gündem de oluşturmaz kıymetli okurlarım! Ay tutulması aslında güçlü etkileri olan bir Dolunaydır; tıpkı Güneş tutulmasının güçlü bir Yeniay olması gibi.. Bu nedenle; Ay tutulması, bir gündemin netleşmesine ve bir dönemin sona ermesine vesile olur. Var olan bir süreçle ilgilidir, zaten o konu bir süredir gündemde/zihninizdedir. Peki 16 Eylüldeki Ay tutulmasının etkileri hangi alanda olacak?
 1. aşık olduğunuz/beğendiğiniz kişiyle bir ilişkinin başlaması
 2. bir süredir planladığınız konuda cesur bir karar alarak harekete geçmek
 3. heyecan duyduğunuz sosyal/profesyonel girişimde gelişmeler
 4. çocuklarınızla ilgili veya onları ilgilendiren gelişme netleşecek
Eylül ayındaki olası konu, etki ve sonuçları değerlendirdikten sonra değerli dostlar, bundan sonra ileriye bakma zamanının geldiğini bir kez daha hatırlatayım. Aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkıyor. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, sizin karar vermeniz gerekecekse verin o kararı! Gerekli adımları atın ve yolunuza devam edin. Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı! Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz:  burcunagore@gmail.com Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır. Akrep burcu Eylül 2016 yorumunu, akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>