Akrep burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor. Eylül 2015 geldi çattı değerli dostlar, çok önemli bir ay olacağına emin olabilirsiniz. Doğrusu ben akrep burcu yazılarında zorlanmıyorum çünkü yanlış adımlar atma ihtimali en az olan burcun akrep olduğuna inanıyorum. Nedenini de söyleyeyim 🙂 Bir kere yüzleşmekten çekinmiyorsunuz, korku ve endişe yönetiminiz bir harika, ayrıca kontollüsünüz, telaşlansanız dahi sakin kalabilmeyi başarıyorsunuz. Hataların kaynağında, zamansız alınmış kararların, olgunlaşmadan atılan adımların olduğunu varsayarsak, akreplerin neden başarılı olduğunu anlamak da kolaylaşıyor. Evet, hareketli bir aya giriyoruz, fırsatlar risklerden çok daha fazla olduğu için güzel günler yakında ama geçen ay öyle değildi mesela. Venüs gerilemesinin düzen bozucu etkilerine maruz kaldık hep birlikte. Mevcut düzenimizi sorguladık, geçmişte bizi rahatsız etmeyen bazı şeyler gözümüze batmaya başladı vs. Sonuçta geçtiğimiz 45 günde birçok insan düzenini değiştirdi çünkü memnun olmadıklarına karar verdiler. İş hayatı ve maddi konular bir tarafta, aşk/ilişkiler diğer tarafta, Venüs gerilemesinin taarruzuna uğradı. İşte bu noktada akrep olmanın avantajlarını yaşadığınızı düşünüyorum, hele ki Venüs gerilemesi yazımı okuduysanız, yaşadıklarınıza anlam vermeniz çok daha kolay olmuştur. Umarım ki gerilemenin düzen bozucu etkisine direnip hayatınızda keskin kararlar almamışsınızdır. 7 Eylül itibarıyla düzen bozan etki sona eriyor, “düzen kuran” etki yeniden başlıyor. Önümüzdeki 1,5 yıl Venüs normal seyrinde olacağı için epey süre rahatız 🙂 Hadi hayırlı olsun. Bu arada 7 Eylüle kadar bu ihtimal devam ediyor, aklınızda bir şeyler yapmak varsa, Venüs gerilemesi yazımı okumadan yapmayın derim, sonrasında karar elbette sizin. Sonuçta hayat sizin, kim sizden daha doğru değerlendirebilir ki? Diğer yandan, Eylülü önemi yapan tek şey Venüsün seyrindeki değişim değil. Eylül 2015, hem Güneş hem de Ay tutulmasına sahne olacak. Biz de oyuncalar olarak üzerimize düşen rolü oynamaya hazır olalım 🙂 Dilerseniz Eylül 2015 gündeminin ana başlıklarını tarihleriyle birlikte görelim, sonra da detaylara geçelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş tutulmasının akrep burcuna etkileri

2015 ve 2016 yılında balık ve başak burcunda ikişer kez Güneş tutulması yaşayacağız, biliyorsunuz ilkini Mart 2015’te yaşamıştık. Sıra ikinci tutulmada ve 13 Eylülde başak burcunda gerçekleşiyor. Peki Güneş tutulmaları neden önemlidir? Ne getirir ne götürür, anlamaya çalışalım:
 1. yeni bir dönemi başlatır
 2. kalıcı değişiklik yapar
 3. yeni bilgiler ediniriz, kararlar alırız
 4. farkındalığımız artar, “daha önce neden düşünemedim” deriz
 5. önemli haberler alırız, gündem şekillenir
Bu saydığım özellikler arasında bence en önemli olan “kalıcı değişiklik yaratması”. Kendi hayatımdan örnekler vereyim: Güneş tutulmasının etkisiyle iş değiştirdim, işle birlikte yaşadığım şehir de değişti ve yıllardır aynı işte çalışıyorum, aynı şehirde yaşıyorum. Bir diğer Güneş tutulması sırasında, üslubum/tavrımla ilgili çok önemli bir karar aldım ve sonrasında Burcuna Göre hayat buldu 🙂 Kısacası, tutulmalar takip edilesi dönemlerdir, gündeme ilişkin önceden fikir sahibi olmak büyük fark yaratabilir. Akrep burcuna göre Güneş tutulmasının etkilerini ve olası sonuçlarını şöyle sıralayabiliriz:
 1. yeni bir çevreye giriş ve tanımadığınız insanlarla tanışma
 2. önemli/vip insanların desteği
 3. profesyonel destek ihtiyacı (doktor/mimar gibi)
 4. kariyerinizde önemli değişim için bir tanıdıktan destek
 5. arkadaş ortamınızda yeni bir gündem
 6. bir arkadaşınızla ilgili gelişme, yardımınızı isteyebilir mesela
 7. aşk hayatınızda önemli bir gelişme, bir ilişkiye başlamak gibi
 8. çocuk sahibi olmakla ilişkili karar/gündem
 9. varsa çocuklarınızın geleceğini ilgilendiren bir adım
 10. kendinizi ispat etme veya sevildiğinizi hissetme ihtiyacı
Bu saydığım konulardan biri zaten gündeminizdeyse, haber yakında geliyor. Peki olumlu olur mu? 13 Eylül Güneş tutulmasının etkileri olumlu olacak, güzel sonuçlar alacağınızı düşünüyorum. Böyle düşünmemin 2 nedeni var. Birincisi tutulma sırasında diğer gezegenler olumlu etkiler yapıyor. İkincisi, tutulmanın gerçekleştiği burç, Jüpiter’in 1 aydır bulunduğu ve önümüzdeki 1 yıl bulunacağı başak burcu. Bu nedenle diyebiliriz ki, Jüpiter tarafından koruma altında olduğunuz, şanslı olacağınız alanda, bir Güneş tutulması ilk kıvılcım olma potansiyeli taşıyor. Kısacası, göstergelere baktığımda iyimser olmalıyız diyorum 🙂 Son olarak, Güneş tutulmasının sonuçlarını takip eden 1 hafta içinde, ya da yaklaşık 1 ay sonra alabilirsiniz.

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Merkür gerilemesi öyle bir zamana denk geldi ki, ahh be Merkür dedim ben 🙂 Tabi yapacak tek şey bu durumu kabullenip gereğince davranmak. Güneş tutulması ile aynı günlere denk geliyor, 10 Eylülde yavaşlamaya başlayacak, 17 Eylül ve 9 Ekim arasında geri hareket edecek. Gerilemenin olumsuz etkileri, olumlu Güneş tutulması gündeminize zarar vermemeli. Bunu başarmak için farkındalık gerekiyor, ki bu yönde bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum. Öncelikle, Güneş tutulması heyecan ve coşku getirecektir. Oluşan enerjiyle hemen harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bu isteğinize mutlaka direnin ve kontrolü elinizde tutun. Mesela gecikmeler, ertelemeler, zaman baskısı veya aksamalar oluşursa, “işler ters gidiyor, sanırım olmayacak” demeyin. Merkür gerilemesinin olağan etkileri bunlar, gelip geçecektir. Tabi Merkür sorunları Güneş tutulması gündeminizle ilişkili olmayabilir, o zaman zaten sorun yok, yola devam.. Bir örnek üzerinden gidelim: harika bir haber aldınız, siz/eşiniz hamile..Süper! Hemen tanıdıklarınızla görüştünüz, en iyi hastane/doktor kim öğrenmek, görüşlerini almak istiyorsunuz. Bazı isimler de aldınız, özellikle birini çok övdüler diyelim ama doktorun çok yoğun olduğunu, sizi kabul edemeyeceğinizi öğrendiniz. Klasik bir Merkür gerilemesi olayı bu. Ne yapmalı? İlla ki o doktoru istiyorsanız, aldığınız cevabı kabullenmeyin! Gerileme sonrasında yeniden görüşmek üzere zamana bırakın. Bu arada tanıdıklarınızdan farklı doktorlar hakkında bilgi almaya devam edin, hatta bu doktoru tanıyan biri var mı diye araştırın. Bazen işler böyle yürüyor 🙂 İkinci bir örnek vereyim: bir arkadaşınız sizi üyesi olduğu derneğe/kulübe davet etti, birlikte gittiniz. Sonra size de üyelik teklif ettiler, baskı büyük 🙂 Ortam da harika ama siz zaman ayırabilecek misiniz, emin değilsiniz, hayatınız da zaten çok yoğun. Kabul etmeyin! Bağlayıcı kararları, içinizden bir his aksini söylüyorsa, Merkür gerilemesi sırasında almayın, sonuç iyi olmayabilir. Biliyorum ki herkesin farklı bir hayatı/gündemi var, örneklerimle hiç ilgisi olmayan gündemler yaşayacaksınız ama mantığı anladınız. Merkür gerilemesinin risklerinin farkında olun, gündeminizi bu çerçevede değerlendirin. Siz akrepsiniz yaa, bir yolunu bulursunuz 🙂 Akrep burcu Eylül 2015 yorumu en az 2 bölümden oluşacak dostlar, birinci bölümü burada bitiriyorum.. İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri ve önemli gördüğüm başka konuları da yazacağım. En güzelini yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>