Akrep Burcu Eylül 2014

Yazar 

Akrep burcu için Eylül güzel bir aydır, sizin gibi hedef odaklı insanlar için çok çok güzel bir dönemdir. Başak burcundaki güneş, akrep burcunu uyumlu bir enerji ile daha da cesaretlendirir, umutları yeşertir, sonuçta kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlar.

Eylül 2014, geçtiğimiz 1 yıl boyunca peşinde koşturduğunuz en büyük hayaliniz ne ise, onun üzerinde çalışmanız için size aydınlık bir motivasyon veriyor. Bunu iyi değerlendirmelisiniz, ki her zaman söylerim, akrep varsa sorun azdır, eminim gerekeni yapmaya çoktan başlamışsınızdır. Akrep burcunun doğası budur, işini şansa bırakmaz, değil mi?

Eylül’ün son haftasına kadar, gündeminizin en başında konuda başarılı bir sonuç elde etmek için, arkadaşlarınızın desteğini almayı da göz ardı etmeyin. Akrep burcu yetenekli insanların burcudur, en iyi bildikleri de, gerektiğinde kimden yardım alınacağını iyi bilmeleridir. Bu nedenle, zorluklarla karşılaştığınızda, üstünden aşmak için kendi imkanlarınız yetersizse, yardım elinin faydalı olacağını çok iyi biliyorsunuz. Eylül ayında, bu yeteneğinizi konuşturun, ay sonu geldiğinde hedefinize varmış olmanız harika bir rahatlama olacak.

Eylül ayının detaylı yorumuna geçmeden önce, sizlerle çok önemli 2 konu paylaşmak istiyorum.

Birincisi, her ayın önemli astrolojik olaylarını video ile bizzat ben anlatmaya başlayacağım, yani yakında kim olduğumu öğreneceksiniz. Yeni Ay = yeni başlangıç 😉

İkincisi, çook önemli bir isteğim olacak, mutlaka yapmanızı istediğim bir istek:

Facebook’ta, Burcuna Göre ya da Akrep Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu!

Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Bu değişikliği şimdi yaparak, Facebook’a, “ben yazılarımı görmek istiyorum” demiş olacaksınız, aksi halde sizin adınıza Facebook karar verecek, her 10 okurumdan sekizi yazılarını göremiyor, siz görenlerden olmalısınız.

EYLÜL YORUMU

Eylül 2014, geçtiğimiz aylardan çok farklı bir enerjiyle geldi, sakin ve dingin bir enerji.. Ancak Eylül ayının huzurlu enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Israrla söylüyorum, Ekim ayına önemli bir iş bırakmayın çünkü Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor: Merkür gerilemesi/retrosu, ay tutulması ve sizin burcunuzdaki güneş tutulması kartları yeniden dağıtacak…

Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Akrep burcu için terazi burcunu iki kelime ile özetleyeyim: odaklanma sorunu.. Malesef böyle 🙁 Bu nedenle, Eylül ayında zorlanacaksınız, düşüncelerinizi toparlamak her zamankinden zor olacak.

Merkür 2 Eylülde terazi burcuna geçti, 27 Eylüle kadar orada kalacak. Önemli bütün işlerinizi bu ay bitirin diyorum ya, bu süreçte zihinsel olarak şartlar lehinizde olmayacak. Geçmişe dair hatıralar, kızgınlıklar ve pişmanlıklar aklınızda dolanıp duracak. Bu çok doğal bir süreç bırakın yaşansın…ancak buna rağmen, 10 Ekime kadar önemli işlerinizi bitirin, elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın.

Dediğim gibi, Ekim ayının yoğun bir programı olacak: ay tutulması 8 Ekim, Merkür retrosu 10 Ekim ve güneş tutulması Ekimin son haftasında yaşanacak…Özellikle 10 Ekim önemli bir tarih, Merkür retrosu etkisini okuyup bu süreci yaşayan okurlarım, yaşadıkları sorunların kaynağının Merkür retrosu olduğunu anladıklarında, retronun sorunlar getirebileceğini gördüler. 10 Ekim gelmeden, önemli işleriniz bitmiş olursa, Ekim ayını daha rahat/sorunsuz yaşayacaksınız.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs aşkın, konforun ve güzelliğin gezegenidir, ayrıca parayı da Venüs temsil eder. Venüs etkisi varken mutlu olmak kolaydır, sorunlar ise daha az gözümüze çarpar. 5 Eylül’de Venüs başak burcunda olacak ve tıpkı güneş gibi, hedeflerinize ulaşma isteğinizi etkisi altına alacak. Bu nedenle, 5 Eylülden itibaren Eylül ayı önemli fırsatlar sunacak.

Bazı etkileri:

 1. uzun süredir peşinden gittiğiniz konuda hedefe ulaşmak kolay olacak
 2. arkadaşlarınız yardım eli uzatmakta daha cömert olacak
 3. sosyal ortamlarda kendinizi rahat hissedeceksiniz
 4. desteğine ihtiyaç duyduğunuz yakınlarınızdan yardım istemek kolay olacak
 5. eşiniz/sevgilinizle ilişkileriniz daha rahat/güzel olacak
 6. eşiniz/sevgiliniz yoksa, hayatınızın aşkını bulma şansınız artacak
 7. hayatınızın aşkı, bir arkadaşınızın arkadaşı olabilir, bu dönemin etkisi bu yönde
 8. yeni sosyal ortamlara girin, ummadığınız anda onunla tanışabilirsiniz
 9. yeni insanlar, kariyer anlamında da yeni fırsatlar getirebilir, kartınız yanınızda olsun

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Akrep burcu dolunay enerjisini aşk ve mutluluk alanında yaşayacak, ohh ne güzel 🙂 Ağustos sonundan bu yana hedefleriniz peşinde gittiniz, belki en büyük hedefiniz aşkı bulmaktı, belki aşkı buldunuz ama henüz evlilik aşamasında değilsiniz. Şimdi cesur adımlar atma zamanı…tam size göre!

Akrep burcunun dolunay gündemi için bazı örnekler:

 1. ilişkiniz yeni bir boyut kazanacak, belki nişan/evlilik
 2. onunla tanışacaksınız, tanıyorsanız ilişkiye başlayacaksınız
 3. ilişkinizde ciddi sorunlar varsa, ya bitirmek isteyeceksiniz, ya da çözüm bulmak..
 4. cesaretle dolup taşacaksınız, “zamanı geldi, artık olmalı” diyeceksiniz
 5. bir projeniz varsa, önemli bir dönemeci geçeceksiniz
 6. çocuk sahibi olmak istiyorsanız, daha fazla beklemek istemeyeceksiniz
 7. kendinizi göstermek, hakkınız olan hayatı yaşamak isteyeceksiniz

Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Bu nedenle, seçtiğimiz yol yeni hayatımız olurken, seçmediğimiz geçmişte kalır.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Mars muhteşem bir enerjidir, etkilediği burcu yenilmez yapar ve siz bunun ne demek olduğunu çok iyi biliyorsunuz çünkü Mars bir aydan uzun süredir sizin burcunuzda…14 Eylülden sonra ise yay burcuna geçecek ve gelirinize odaklanmanızı isteyecek.

Mars enerjisini 14 Eylüle kadar iyi değerlendirin, şimdi yay burcuna geçtiğinde neler olacak, bazı örnekler vereyim:

 1. daha çok para kazanmak için gereken her şeye sahipsiniz
 2. araba/ev değişikliği isteğiniz artacak
 3. yeni bir iş istiyorsanız, bu dönemde görüşmeler yapacaksınız
 4. kenarda paranız varsa, harcama isteğiniz olmadığı kadar artacak
 5. alışveriş çılgınlığına yenilmeyin çünkü satın almak keyif verecek
 6. sahip olduklarınız arttıkça mutlu olacaksınız
 7. istediklerinizi henüz elde edemediyseniz (örneğin araba, iş) kızgınlığınız artacak
 8. kızgınlıkla birlikte elde etme motivasyonunuz da artacak
 9. sizin olanı almalarına, hak ettiğinizi vermemelerine tahammül etmek zor olacak

Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, özellikle kazancınız ve sahip olduklarınız Mars enerjisinden nasibini alacak. Muhteşem bir etkidir, daha çok çalışmak ve kazanmak isteyeceksiniz. Olumsuz yönü, başaramazsanız, hele ki engellenirseniz, kızgın tepkiler verme ihtimaliniz yüksek. Akrep burcu son derece tedbirli ve soğukkanlıdır, doğru olanı yapacağınıza eminim. Doğru olan sert tepkiyse, karşınızdakinin işi zor olacak 🙂

Son olarak, hayat hiçbir zaman kusursuz olmayacak, iyi ve kötüyü aynı anda yaşamak zorundayız. Zorluklardan yılmadan, mutluluğun bir bedeli olduğunu unutmadan yaşamak tek seçeneğimiz. Güzel günlerin bedeli, yaşıyor olmanın bedeli, mutsuzluğu kabullenmek ve ona tahammül etmektir.

Sevgilerimle.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

4 Yorum

 1. Suzii

  22/09/2014

  Sevgili burcunagöre özledik sizi, nerelerdesiniz:) sizden birşeyler duymak için sabırsızlanıyoruz. 21kasım doğumlu bir akrep brucuyum yükselenim de başak ve son iki yıldır hayatımın en zorlu döneminden geçiyorum.bu aralar elimde olmadan insanları kırıyorum, aşk hayatım kötü bile diyemiyorum, yok:) benim için hala umut var mı?
  Sevgiler

  • burcunagorecom

   24/09/2014

   merhaba, tşk ederim, ben de sizleri çok özledim; biliyorsunuz Eylül önemli demiştim, “Ekim öncesinde tüm işlerinizi bitirin” diye eklemiştim, ben kendim uyguluyorum bu aralar 🙂
   Satürn akrep burcundan çıktığında, hayatınızda olmadığınız kadar coşkulu ve enerjik olacaksınız, az kaldı 🙂 sıkıntılara değecek.

 2. Suzii

  27/09/2014

  Sevgili burcuna göre, peki bu satürn ne zaman çıkacak akrep burcudan?Yanlış hatırlamıyorsam bir yazınızda 2014Aralık demiştiniz bir diğerinde de 2015 Eylül

  • burcunagorecom

   29/09/2014

   Merhaba, Aralık 2014 te çıkacak akrep burcundan çıkacak ancak 2015te gerileyerek (retro) yeniden akrep burcuna geçecek…Mutlak kurtuluş Ekim 2015 🙂