Akrep Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri akrep burcuna göre anlatıyor. Sizin günlerinize yaklaşıyoruz değerli dostlar, Ekimin son haftasıyla birlikte “akrep yeni yılı” başlayacak. Bu yazının konusu Ekimin ilk haftaları olacak, ileriki günlerde bir yazı daha yazacağım. Amacım sizi yeni yıla hazırlamak, gündeminize ışık tutacak bilgiler vermek. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Zaten en son akrep yorumunu yazdığım için, aksini yapsam hiç olmazdı 🙂 Sabrınız için teşekkür ediyorum. Ekim 2015’in önemli detaylarına geçmeden önce bir hatırlatma yapmam gerekiyor: Biliyorsunuz 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Bu hafta Merkür’ün hızı o kadar yavaşladı ki, iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin çıkması işten değil. Böyle dönemlerde acil işler çıkabilir, her şey üst üste gelebilir, kısa zamanda çok şey yapmanız gerekebilir; hazırlıklı olun. Ayrıca, eğer ki bir konuda ilk adımı atmanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa, 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Hatta mümkünse 4-5 gün de siz ekleyin. Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olayları şunlar:

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı
Ekimde bir yazı daha yazacağımı tekrar hatırlatayım, 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂

Akrep Burcu Ekim 2015

Ekim hepimizin hayatında bir dönüm noktası olacak. 2 yıldır süren değişim ve dönüşüm süreci sona eriyor. Gökyüzündeki gelişmeler buna işaret ediyor! Son yıllarda hepimiz bir değişim dalgasıyla sürüklenip duruyorduk. Bir düşünün lütfen, ne çok şey değişti sizin ve sevdiklerinizin hayatınızda. Sabit kalan, kalabilen var mı? Değişimin nedeni 2 güçlü gezegenin etkileşimiydi: koç burcundaki Uranüs ve oğlak burcundaki Pluto sert açılar yapıyordu. Sonuçta bireysel ve toplumsal değişim kaçınılmaz oldu. Ekim 2015, bu sürecin artık sona erdiği çok önemli bir ay.. Diğer yandan, Ekim ayını anlamak için gökyüzünü biraz daha incelemek gerekiyor. Mesela; Venüs, Mars ve Jüpiter aynı anda başak burcundalar. Bu gezegenlerin birleşik etkisi, sosyal ve profesyonel çevrenizdeki gelişmeleri ilgilendiriyor. Ayrıca bu 3 gezegen Neptün ve Pluto ile temas edecekler, sonuçlarına birazdan değineceğim. Son olarak, Güneş ile Uranüs’ün karşı karşıya gelmesinin de çarpıcı etkileri olacaktır. Uranüs’ün yıllık seyrindeki en önemli haftalardan birisine doğru ilerliyoruz. Bu konuya da değineceğim. Öncelikle Ekim ayını kapsayan tüm konu başlıklarını sıralayalım, sonra tek tek inceleyelim:
 1. aşk hayatınız ve mutluluk ihtiyacı
 2. çocuklarınız ve çocuk sahibi olma
 3. kendinizi ispat etme, parlama
 4. spor, dans, tiyatro, yazı, müzik gibi yaratıcı işler
 5. risk alma isteği
 6. sosyal/profesyonel düzen
 7. çalışma arkadaşları
 8. iyi hissetme, sağlık
 9. kardeş ve yakın akrabalarla ilişkiler
 10. araba ve ulaşım
 11. eğitim
Ne çok konu saydım değil mi? Hayatınız sakin mi ki 🙂 Birazdan bu konularda bazı örneklerle vererek hayatınıza uyarlayacağım. Bu saydığım konu başlıklarından hangisi Ekimin ilk günlerinde hayatınızın merkezinde? Çocuklar mı? Yaratıcı faaliyetler veya risk alma isteği mi? Biliyorum ki bu konularda gelişmeler var, henüz gündeminizde olmayan konular da yakında gündeme gelecektir. 6 Ekim – 12 Ekim arasında çocuklarınız, çocuk yapma kararı, risk alma ve kendinizi ispat etme/değer görme ihtiyacı çerçevesinde hareketlilik olacaktır. Gündeminizi netleştirmek için bir ipucu vereyim: Eylül ayının ilk yarısında neler yaşadınız? Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Süreç devam ediyor olmalı. Eylüldeki gündem belki de olumsuz olmuştu ancak bu sefer Mars, Venüs ve Jüpiter işin içinde olacağı için olumlu olacağını tahmin ediyorum. Geçen ay sorun olduysa bile, şimdi düzeltme imkanı var. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim olacak. Bu olayların aynı güne denk gelmesi, geçen 2-3 yılda yaşanan değişim sürecinde yeni bir safhaya işaret ediyor. Geçtiğimiz yıllarda sizi en çok ne meşgul etmişti? Bazı tahminler:
 1. iş hayatınız jet hızında değişti
 2. hayatınıza yeni insanlar akın etti, bazıları sizden çok ama çok farklıydı
 3. özel hayatınızda düzeni kökten değiştiren gelişmeler oldu
 4. iş arkadaşlarınızla ilişkiler gel gitli oldu
 5. sorumluluklarınız o kadar arttı ki, zaman bulmak zorlaştı
 6. soyutlandığınız zamanlar oldu
 7. sağlığınızla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşadınız
 8. spora/beslenme düzeninize odaklandınız
 9. üslubunuzu çok önemsediniz, iletişim tarzınızı takıntı haline getirmiş bile olabilirsiniz
 10. okudunuz, izlediniz, belki dil öğrenmeye çalıştınız ve öğrenmeye doyamadınız
 11. araba sevdası oluştu
 12. seyahat etmeye, hareketli yaşamaya odaklandınız
Geçtiğimiz 2-3 yılda yaşadığınız ve çalıştığınız ortam, burada temas ettiğiniz insanlar, onların ve sizin üslubunuz hep önemli oldu. Mesela sürekli konuştunuz veya konuşmak zorunda kaldınız, ayrıca seyahat etmek de en büyük tutkunuz olmuş olmalı. Yoksa sizin gündeminizde hep kardeşleriniz mi vardı? İşte bu hareketli süreç Ekimde sona eriyor veya yeni bir safhaya evriliyor. Siz hangisini yaşadınız değerli dostlar? Yorumlarda bahsetmenizi bekliyorum 🙂

13 Ekim Yeniay

Yeniay küçük çaplı Güneş tutulmasıdır aslında. Etkileri daha hafif olur ancak yepyeni bir enerji getirir, yeni bir gündem oluşturur. 13 Ekimde gerçekleşecek Yeniayı bu kapsamda değerlendirmek gerekiyor. Peki akrep burcunu nasıl etkiliyor? Gündeminizin merkezinde şu konular olacaktır:
 1. bir ayrılık, belki kayıp
 2. finansal/sosyal anlaşmazlık
 3. hayatınızdan birini çıkarma mecburiyeti
 4. sağlık sorunuyla ilişkili gelişme
 5. gizlenin bir şeyin ortaya çıkması, yeni bilgiler
 6. dolandırıcılık veya uygunsuz bir isteğe muhatap olma
 7. iftira vb düşmanca tavırla karşılaşma
 8. perde arkasından işler yapma gereksinimi
 9. yardım alma zorunluluğu
Ekim Yeniayı, sizin açınızdan yılın en keyifsiz gündemini içeriyor. Böyle tek tek yazınca, “ne oluyor yahu” demiş olabilirsiniz. Merak etmeyin, bel ağrısı nedeniyle doktora gitmek de Yeniay kapsamında. Sadece kötü niyetli insanlara karşı dikkatli olun. Geçen yıl ben bu süreci yaşarken, telefonla arayıp kimlik bilgilerimi sormuşlardı mesela. Yani dolandırıcılık girişimine maruz kalmıştım. Gündeminiz o18-19 Ekim gibi sonuçlanacaktır. Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>