koç burcunda ay tutulması etkisiyle, Ekim ayı başından bu yana yaşadığı yorgunluğun, karmaşık düşünce ve hislerin birden hareketlendiğine şahit olacak. Ay tutulması, hayatınızdaki sorumluluklarınızın sizi çağırmasına neden olacak, Ekim ayının getirdiği isteksizliğe rağmen, çalışmaya dönmek zorunda kalacaksınız. Bu iyi senaryo, bir de kötüsü var: akrep burcu çok çalışkan, kendine acımayan insanların burcudur, bu nedenle doğum haritalarında başak burcu etkisi yoksa, sağlıklarına özen göstermezler, çoğu zaman kendilerini ihmal ederler. 8 Ekim ay tutulması, akrep burcuna sağlığına dikkat etmesi gerektiğini, yılın en azından bir ayında ( her zaman Ekim) dinlenmeleri gerektiğini hatırlatabilir. Amman dikkat! Ay ve güneş tutulmaları hepimizi etkiler: ay tutulması iç dünyamızda hareketliliğe neden olurken, güneş tutulmaları hayatımıza yepyeni bir ışık ve yön verir. Ayrıca, tutulmalar kimseyi es geçmez, ayrıcalık tanımaz, hepimizi aynı şekilde ve ölçüde etkiler. Neler yaşayacağımız ise, geçmişte ve tutulmalar sırasında verdiğimiz kararların sonucunda belirlenir, yani tutulmalar itici gücü (arabadaki motor gibi) oluşturur, direksiyon ise bizdedir.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Akrep burcu, 8 Ekim ay tutulması sırasında yorgun olacak çünkü her Ekim’de olduğu gibi Ekim 2014’te de zayıf bir fiziksel enerjiye sahip ancak şartlar, akrep burcunu işinin başına çağırabilir. Akrep burcu, ilerideki aylarda, 8 Ekim ay tutulmasının etkisini kötü hatırlama ihtimali en yüksek burç..Aynı zamanda, sırf bu yüzden, ay tutulması sırasında bir köşeye çekilerek dinlenmesi ve kendine sakin zaman dilimleri ayarlaması gereken tek burç..Lütfen burayı unutmayın çünkü önemli. 8 Ekim ay tutulması, akrep burcuna sağlığın kıymetini hatırlatmak isteyebilir, ki işe güce yönelip kendinizi gereğinden fazla zorlayarak bunu kendi ellerinizle yapmanın bir anlamı yok. Tabi bu hatırlatma/uyarıyı yapmak zorunda olduğum için yapıyorum, halbuki her akrep burcu aynı durumda değil, bazılarınız harıl harıl çalışma peşinde değil. Akrep burcu, ay tutulması etkisiyle, diyet/spora başlamak isteyebilir, sağlığın kıymetini olumsuz bir vesile ile değil, içten gelen ay tutulması enerjisi sayesinde de hatırlayabilir..Bu nedenle, sigarayı bırakmak için kusursuz bir zaman olduğunu hatırlatırım, tüm bağımlı akrep burcu okurlarıma… Unutmadan, hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız. Sağlık hassas bir konu olduğu için ısrarla yazdım ama günlük düzeninizin yorucu kısımlarını ya da sizi yavaşlatan/zorlayan kısımlarını da gündeminize alma ihtimaliniz de var. Örneğin, uyku düzeniniz, çalışma saatleriniz, iş arkadaşlarınızla işi paylaşma biçiminiz ya da işverenseniz, çalışanlarınız vb.. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
 1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
 2. Güneş-Pluto karesi
 3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ AKREP BURCUNA ETKİSİ

Akrep burcu, Ekim ayında kendi bedeninin ve hayatının sorunsuz çalışması için neler yapması gerektiğine karar verecek. Akrep burcu, 13 Ekime kadar ay tutulması enerjisi ile birlikte neler yaşayabilir sorusunun olası cevaplarından bazıları:
 1. istemediğiniz halde çok çalışmanız gerekebilir, karar vermek zorunda kalacaksınız
 2. bedeniniz alarm verebilir, dinlenmeniz gerektiğine karar vereceksiniz
 3. bir sağlık sorunu yaşayabilir ya da var olandan kurtulabilirsiniz
 4. yıpranmamak için, hayatınızın düzenini (uyku, çalışma vb) değiştirmeye karar vereceksiniz
 5. sigara/alkol/şeker gibi zararlı bağımlılıklarınıza savaş açacaksınız
 6. 13 Ekime kadar tedbirli olun, kaza ihtimali normalden yüksek olacak, Allah korusun.
 7. çalışma saatlerini değiştirmeye karar vereceksiniz
 8. çok zamanınızı alan bir uğraşınız sona erecek
Akrep burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>