Akrep Burcu Aralık 2016 Yorumu: Finansal Kararlar, İş Hayatı

Yazar 

Akrep burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Koskoca bir yılı geride bırakmak üzereyiz kıymetli okurlarım, hiç kolay olmasa da sağ salim Aralık 2016’ya geldik.

Önümüzdeki yıldan sonra (2018’de) birçok önemli gezegen burç değiştireceği için bambaşka bir hayat bizleri bekliyor olacak. Fakat hala 1 yılımız var, benzer etkiler altında devam ediyoruz.

Aralık 2016 yorumunuza başlayalım 👍

Akrep Burcu Aralık 2016 Yorumu

Aralık 2016’da oluşacak gündem, aslında 29 Kasım’da gerçekleşen Yeniay ile birlikte şekillenmeye başladı. Kasım yorumunuzda konuşmuştuk.

Ana gündem maddeleri akrep burcu için şunlar oldu:

 1. geliriniz, gayretiniz karşılığında kazandıklarınız
 2. iş hayatınızdaki düzen
 3. işinizden memnuniyetiniz
 4. harcama yapabilme kapasiteniz
 5. gayrimenkul gibi varlıklarınız

10 Aralıkta gerçekleşecek Güneş-Satürn kavuşumu, tıpkı 29 Kasımda olduğu gibi bu konularda bir hareketlilik oluşturacaktır.

10-17 Aralık arasında atacağınız adımlar, alacağınız kararlar ve belirleyeceğiniz hedefler sayesinde hayatınızı bir ileri aşamaya taşıma imkanı bulacaksınız. Öte yandan; Aralıkta alacağınız kararlar, önümüzdeki 9 ay boyunca hayatınızı şekillendirecek önemli sonuçlar doğuracaktır.

Aralık ayının enerjisi; değişen şartlara uyum sağlamak için fazladan risk/sorumluluk almayı, hedef büyütmeyi, daha güvenilir olana sahip olmak için harekete geçmeyi gerektiriyor.

Fakat bu tür isteklerimizin kolayca gerçekleşmediğini de geçmiş deneyimlerimizden biliyoruz, değil mi? Zaman içinde engeller çıkıyor, belirsizlik oluşuyor, gayret etmek zorunda kalıyoruz.

Bu noktada söylemek yerinde olacak: Aralık 2016 – Mart 2017 arası <engelsiz şekilde> devam edecek fakat sonrasında engeller belirecektir. Zamanı geldiğinde Burcuna Göre’de tüm süreci konuşacağız, şimdi konuşma değil ilerleme zamanı! 👍

Bu nedenle, 17 Aralık’a kadar iş ve kazançla ilgili konularda hesaplı adımlar atmak ve makul ölçüde risk yanlış olmaz. Fakat unutmayın, her büyük karar gibi bu kararınız da beraberinde zorluklar getirecektir, bunu en baştan kabullenmek faydalı olur!

Diğer yandan, 2 Aralık ve 25 Aralık günleri önemli çünkü Mars/Venüs ile Jüpiter etkileşim içinde olacak.

Özellikle yaşam alanınız (eviniz, kimle/hangi şehirde yaşadığınız) bu enerjiden etkilenecektir. Şehir değiştirmek, aileden ayrılmak, ev değiştirmek, gayrimenkul alıp-satmak gibi girişimler için gerekli enerji ve motivasyonunuz olacaktır.

Sonuçlarından pişman olmayacağınızı söyleyebilirim. Yolunuz açık olsun!

14 Aralık Dolunay: Akrep Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım. Her Dolunayda olduğu gibi, yine bir gündemin netleşmesi ile sonuçlanacak.

Dolunay gündemi 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecektir. Gündemin netleşmesi ise 19-20 Aralık gibi mümkün olur.

Gündem maddeleri şunlar:

 1. oluşan para ihtiyacını karşılamanız gerekir
 2. bir ödeme yaparsınız
 3. bir alım-satın alma süreci tamamlanır
 4. borç/kredi ilişkilerinizde oluşan gündem sonuçlanır

Dolunay sırasında işinizin geleceği veya parasal konularla ilgili kararlar vermek zorunda kalacaksınız gibi görünüyor. En doğru seçimleri yapmanızı ve işlerinizin yolunda gitmesini diliyorum.

Diğer yandan, Aralık 2016 finansal konuların ağırlıkta olduğu bir zaman dilimi olsa da kıymetli okurlarım, Dolunay sırasında sosyal etkileşimlerinizde gergin hissedeceğinizi söyleyebilirim.

Gergin hissiyata yenik düşüp öfkelenerek ani kararlar vermekten kaçınmanızı öneriyorum. 👍

29 Aralık Yeniay: Akrep Burcuna Etkisi

Aralık sonunda oğlak burcunda gerçekleşecek Yeniay sırasında Merkür geriliyor olacak kıymetli okurlarım.

Yeniay bir girişim enerjisidir, harekete geçme isteği ve kararlılığı oluşturur. 29 Aralıktaki Yeniay sırasında harekete geçmek çok akılcı bir karar olmayacak çünkü Merkür gerilemesinin tam ortasına denk geliyor.

Bu nedenle, yılın son günlerinde içinizde yükselen seslere 10 günlüğüne kulaklarınızı kapalı tutmanızı öneriyorum. Özellikle yeni oluşan fikirlere karşı!

Eğer daha önceden planlanmış bir durumsa sorun yok fakat Aralık ayının son haftasında aniden beliren fikirler Merkür gerilemesi kapsamında sayılmalı ve olgunlaşması için zaman tanımalı. Bu önemli!

Her ne kadar akrep burcuna göre Yeniay konuları büyük değişimlere işaret etmese de, önerimi dikkate almanız faydalı olur. Konu başlıkları şunlar:

 1. bir eğitim/öğrenme süreci başlayacak, kurs vb.
 2. yeni kitaplar okumak, online eğitim almak isteyeceksiniz
 3. yeni işe uyum sağlama süreci sırasında yepyeni şeyler öğreneceksiniz
 4. görüşmeler yapmanız, bağlantılar kurmanız gerekecek
 5. araba almak/arabanızı değiştirmek için harekete geçeceksiniz

Aralık sonunda gündeminize gelen meseleler, Ocak ayında yeniden değerlendirmek üzere beklemeye alınmalı.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 😊

Akrep Burcu Aralık 2016 yorumunu, akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, güzel bir hediye olur diye tahmin ediyorum. 🍀

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle 🙏

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

62 Yorum

 1. Didem

  01/12/2016

  Zafer bey yorumunuz yine harika tebrik ederim. Bugün itibariyle bir işe girdim deneme sürecindeyim. Olumlu, uzun vadeli olur mu acaba ? 08.11.1993 11.00-11.30 Keçiören doğumluyum. Yorumunuzu merakla bekliyorum

 2. Derya

  01/12/2016

  Merhaba ceyhun bey 🙂

  ASK nerde ask? :((((

 3. Deniz

  01/12/2016

  Ceyhun bey selamlar
  Bu ayki yorumunuzda zihnimi okuduğunuzu düşündüm resmen ☺️
  İşyeri keyifsiz yıl sonu işten çıkarımlar olacak 2.etap mart 2017 tedirgin olsak da belki güzel başlangıçlara vesile olur diyerek umudumuzu da kaybetmemeye çalışıyoruz
  Ev değiştirme planımız var işteki belirsizlikten dolayı kararsız kaldık doğru zaman mı sizce?
  Yorumunuzdan Acaba olacak mı? Diye düşündüm
  Bu arada mutlu bir 2017 beklerken yine mi kasvet
  Teşekkürler
  Sevgiler

 4. Gülfem

  01/12/2016

  Zafer bey merhaba akrep yükselen akrebim, 16.11.1992 doğumlu saat 5:30 Adana. Bu ayın 15inde ve devamında çok önemli sınavlara gireceğim kazanırsam imza atacağım. Aralık ayı bunun için uygun mu?

 5. Epruli75

  01/12/2016

  Zafer bey…yine kaleminize sağlık 🙂 tek bişey sorucam…24 aralık evlenmek için uygun bir tarih midir????
  Sevgiler,

 6. Gulnur

  01/12/2016

  Merhaba, 20-25 aralik tarihleri arasinda izmire tasiniyorum. Bu durum olumlu mu olur benim icin yoksa negatif mi?

 7. Filiz

  01/12/2016

  Cidden 2017 yılında mi kötü olacak:( cidden kalbim artık kötü gidişten duracak diye korkuyorum…hiçbirşey iyi gitmiyor… cinnet getireceğim diye çok korkuyorum…biraz umut olamaz mıydı:(

 8. Filiz

  01/12/2016

  Her ay heyecanla bekliyorum….ama her seferinde umuda dair hiçbirşey yok:(2017 yılı da kötü olacak demek ki:(

 9. Furkan

  02/12/2016

  Her ay heyecanla takip ediyorum. Geçen ay doğum haritamı sormuştum. Bu konuda bilgi verebilir misiniz acaba? 02/11/1995 – Saat:08.00 – Bursa

  Özellikle ilişki ve okul için bir bilgi istiyorum.

 10. Burcu

  05/12/2016

  Merhaba ümidim yok ama yine de umarım vakit bulur ve cevaplarsanız sorumu diye umuyorum.2.11.91 00.05 istanbul doğumluyum.1 yıldır işsizim. Mezuniyetten sonra sayısız is görüşmelerine rağmen iş bulamadım malesef ve maddi olarak oldukça sıkıntıdayim. Bu konuyla ilgili yorum yapabilir misiniz? Bu uğraşın sonucunu alabilecek miyim artik gücüm de kalmadı.

 11. Melis

  13/12/2016

  Sizce yeni bir ilişki başlangıcı için aralık ayı uygun Zaman mı? :/

 12. Gizem

  14/12/2016

  Merhaba Zafer bey anlatımlarınız şahane bir aktep burcu kadını olarak 2013 itibariyle bir türlü hayatımı yoluna koyamadım hiç bir alanda ve değişime gitme zamanım geldide geçiyor sizce bu yıl bu gücü kendimde bulabilecekmiyim? Doğum tarihim:15-11-1989 03:00
  Teşekkürler☺️

 13. fatma

  16/12/2016

  Selam Ceyhun bey
  Yazinin başinda sağ salim diye bir kelime geçmiş ya.gülümsememi durduramadim dogrususağsalim filmini izlemişsinizdir heralde.bizde bu değişim ve dönüşüm sürecini korku komedi gibi yaşadik gerçekten.Allah ilminizi derinlestirsin bu isbetli yorumlarinizin devamini diliyorum.selam ve dua ile…

 14. Mihriban

  18/12/2016

  Cok cok cok iyi yazıyorsunuz cok beğeniyorum hakkını veriyorsunuz gerçekten tebrik ediyorum… Aşktan is aile sanki bu ay birbirine karsti gibi tam güzellikler olucakken biseler eksik kalıyor gibi

 15. Kay

  25/12/2016

  Merhaba Ceyhun bey, sizinle 2015 de Telefon ile görüsmüstük okadarda memnun kalmistim , yalniz Dogum saatini yanlis vermisim size! bende yeni ögrendim ailemden : ( cok üzüldüm. 08.11.1977 ögleden sonra aksama dogru yer Vilsbiburg Almanya .Bir yeni is planim var su merkürü bekliyorum sonra kagit isleri bitirip hangi ay acmak icin uygun olur ?? Simdiden tesekkürler

 16. K.A

  25/12/2016

  Merhaba Ceyhun bey, sizinle 2015 de Telefon ile görüsmüstük okadarda memnun kalmistim , yalniz Dogum saatini yanlis vermisim size! bende yeni ögrendim ailemden : ( cok üzüldüm. 08.11.1977 ögleden sonra aksama dogru yer Vilsbiburg Almanya .Bir yeni is planim var su merkürü bekliyorum sonra kagit isleri bitirip hangi ay acmak icin uygun olur ?? Simdiden tesekkürler

 17. nihal

  28/12/2016

  zafer bey merhaba
  ben 30,10,1987 rize doğumluyum yükselenim de yengeç. yeni yıla girerken yeni bir işe adım atmak üzereyim işlemleri yapıldı eğitim sürecinin başlamasını bekliyorum ve bana uygun olmdığını düşündüğüm bi iş ama denemekte istiyorum bi şekilde hayatımı düzne koymak için. sevebilirim belki die düşünüyorumm :)) sizce bu tarihlerde başlayan veya başlamak üzere olan iş durumlarının sonu ne gibi olur, akrep burcunun u aylarda şansı var mı 🙂 hem iş hem aşktaaaa