Akrep Burcu Aralık 2015 Yorumu: İş Ortamı, Görevler ve Sağlık

Yazar 

Akrep burcu Aralık 2015 yorumu, 11 Aralık Yeniay ve 25 Aralık Dolunay etkileri ile Aralık ayında baskın olacak Uranüs’ün etkilerini içeriyor.

Geçen ayki yazınızda yeni dönem başlıyor demiştim, hatırlıyorsunuz değil mi kıymetli dostlar?

30 Kasım’da Satürn ile Güneş yay burcunda bir araya geliyor, maddi konular önümüzdeki yıl gündeminizi daha fazla meşgul edecektir. Başlıca konular işiniz, kazancınız, gayrimenkul meseleleri olacak ve bir şekilde zaman ayırmanız gerekecektir.

Satürn 2013-2014 yıllarında sizin burcunuzda olduğu için yeni bir yöne doğru ilerlemeye başlamış olmalısınız. Artık zihninizi meşgul edecek sorular şöyle olacak:

 1. ben ne kadar para kazanmayı başarabilirim?
 2. rahat bir hayat yaşayabilecek miyim?
 3. bu yolda neler yapmalıyım?
 4. işimden mutlu muyum, doğru yerde miyim?
 5. kendimi geliştirmemin en iyi yolu ne?

Yeni Satürn sürecinde, tam 2 yıl boyunca, dikkatinizi bu soruların cevabını bulmaya yöneltecek, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru olanı yapmaya çalışacaksınız. Yeni gelişim sürecinde başarı diliyorum. 2 yıl sonra kendinizle ilgili birçok şey keşfetmiş olacağınıza eminim.

Tabi bu sürecin bazı maliyetleri de olacaktır: Yeni sorumluluklar ve aşılması gereken engeller mutlaka olacak. Neyse ki siz bunların farkındasınız, “emek olmadan yemek olmaz” sözünü bir akrep söylemiş olmalı 🙂

Yolunuz açık olsun. Aralık 2015 yorumuna başlamanın zamanıdır! 🙂

Akrep burcu Aralık 2015

Her ne kadar yeni Satürn süreci arka planda sürekli zihninizi meşgul edecek olsa da, Aralık ayında hayatınızı şekillendirecek baskın etki Uranüs’ten geliyor.

Uranüs 2011 yılından bu yana akrep burcunu şu alanlarda etkiliyor:

 1. iş ortamınız, çalışma hayatınız
 2. iş arkadaşlarınız veya çalışanlarınız
 3. görev ve sorumluluklarınız
 4. sevdiklerinize destek olma gereksinimi
 5. yeni düzene adapte olma zorunluluğu
 6. zamanı verimli kullanma ihtiyacı
 7. daha sağlıklı olmak/hissetmek için girişimler

Uranüs’ün enerjisi özgürleşmeyle ilgilidir ve iki farklı şekilde yaşanır. Birinci ihtimal, yukarıda saydığım konularda özgürleşmek, rahat olabilmek istersiniz; yeni arayışlarla birlikte karşınıza yeni fırsatlar çıkar.

İkinci ihtimal, bu alanlarda engellenmiş hissedersiniz veya bir vesile ile gerçekten engellendiğiniz için özgürlüğe yeniden kavuşma mücadelesi verirsiniz. 2011 yılından bu yana, her iki ihtimali de yaşamış olmanız mümkün.

Aralık 2015, Uranüs’ün enerjisini çok yoğun hissedeceğiniz bir ay olacak, gündeminiz ise saydığım konular etrafında gelişecek. Uranüs enerjisi bağımsızlık mücadelesine dönüşebilir, isyan bayrağını açmak isteyebilirsiniz 🙂 Zaptetmesi zor bir enerjidir, sakin kalmayı başarmak en doğrusudur.

Uranüs’ün etkileri 2018 yılına kadar devam edecek, sizi nasıl etkilediğini daha iyi anlamak isterseniz geçmişte yazdığım yazınızı okumanızı öneriyorum: Uranüsün akrep burcuna etkisi

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayında kırıklara neden olabilecek sporlardan uzak durmak (futbol gibi) ve süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil.

Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin..

Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi 🙂

İlla ki bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz 🙂 Dikkatli olun yeter.

Son olarak, Uranüs “yeter artık” dedirten bir gezegendir, talimat almayı hiç sevmez, kendi bildiğini yapmak ister. Olur da bu his tarafından ele geçirildiğinizi hissederseniz, önce derin bir nefes alın ve “gördüm seni Uranüs” deyin 🙂

11 Aralık Yeniay’ın akrep burcuna etkileri

Satürn etkisinin finansal sonuçları olacağından bahsettim yazının başında, Yeniay ile birlikte bu konuda harekete geçme isteği olacaktır. Gündeminizde yeni bir şeyler var değil mi?

Öncelikle söyleyeyim: Yeniay etkileri gayet güzel. İşin içinde Mars, Jüpiter ve Uranüs olacak; etkileşimleri de gayet olumlu görünüyor.

Yeniay ile attığınız adımlar, iş hayatınız ve kazancınıza yönelik konularda olacaktır. İşe girmek, iş değiştirmek, yeni bir gelir imkanı yaratmak, gayrimenkul alım-satımı gibi..

Sonuçta Yeniay, hayatınıza heyecan getireceği gibi özgürlük ihtiyacınızı da tetikleyecektir. “Kendi işimi kurmalıyım artık” deme ihtimali de, “işimi değiştirme zamanı geldi” deme ihtimali de oldukça yüksek görünüyor.

Sanıyorum ki yeni bir düzen kurmanın, gününüzü ve zamanınızı kendi istediğiniz şekilde düzenleyebilmenin hayalini kuruyorsunuz. Mars da ayrılığı ve sonlanmayı temsil eden 12. evinizde olduğu için, aklınızda bir ayrılık planı olsa gerek.

Eminim ki enine boyuna düşünmüşsünüzdür fakat yine de söyleyeyim: 2016 yılında Mars gerilemesi var, büyük kararları Mars gerilemesinin sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Gerileme Temmuz 2016’da bitiyor.

Akrep burcu için olasılıklar şöyle:

 1. iş hayatınızda yeni bir dönem
 2. kazancınızı etkileyecek bir adım
 3. gayrimenkul alım-satım
 4. yeni bir çalışma ortamı ve düzen kurma girişimi
 5. sorumluluk ve görevlerinizde değişiklikler
 6. sağlığınızla ilgili kararlar, spora başlama vs.

Yeniay enerjisi 11 Aralık – 17 Aralık arasında etkin olacak. Umarım ki aldığınız kararlar; hayatınıza heyecan, renk ve özgürlüğün hafifliğini getirsin 🙂

25 Aralık Dolunay’ın akrep burcuna etkileri

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer.

25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay’ı günler öncesinde yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir. Bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okumanızı öneriyorum.

Akrep burcu Dolunay gündemi şöyle:

 1. eğitim hayatınızla ilgili bir gelişme (master, doktora vb)
 2. hayatınızı tamamen değiştirecek bir konunun netleşmesi
 3. yurt dışıyla ilgili konunun sonuçlanması (taşınma, tatil, ticaret gibi)
 4. çocuk sahibi olma kararı veya doğumun gerçekleşmesi
 5. çocuğunuzla ilgili konuda karar verme gereksinimi
 6. profesyonel hayatta ön plana çıkmanızı sağlayacak bir gelişme
 7. iş kurma, planlanan ticari girişimin hayata geçmesi

Dolunay sırasında Neptün enerjisi olacak, bu nedenle özellikle çocuklarınızla ilgili hayallerinizin gerçekleşmesi mümkündür. Diğer yandan çocuklarınızın çok istediği bir şey de yine Dolunayla birlikte sonuçlanabilir.

Neptün sadece çocuklarla ilgili gündem oluşturmuyor tabi. Mutluluk, aşk, tanınırlık, saygınlık ve takdir edilme ihtiyacı da Neptün etkisi kapsamında.

Bu nedenle, Dolunay sonuçlandığında, en geç 1 Ocakta, size mutluluk ve neşe getirecek bir şeylerin hayat bulması işten değil 🙂 Bir dönem, geride güzellikler bırakarak Aralık ayında sona erecek.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

50 Yorum

 1. Elif

  30/11/2015

  Ceyhun bey yorumlar için teşekkkürler.geçen haftalarda iş yerinde bunaldığım bir anda birden kendimi iş ilanlarına bakarken buldum ve ne tesadüftür şuan çalıştığım sektör ve bölümle ilgili bir ilan çıktı karşıma .6.his olayımız varya bizim güzel şeyler hissettim acaba şu aralar iş değişikliği bizi zorlarmı yorumlardan sanki öyle anladım.

 2. Ece

  30/11/2015

  Yorumlarınızı bir ay içerisinde 5 kere okuyorum bulmaca çözer gibi ve her seferinde “oha bu da oldu cidden” demekten bıkmadım :p ellerinize sağlık

 3. Zara

  30/11/2015

  Ceyhun Bey harikasiniz cok tesekkurler. Bir sorum olacakti size. Ben calisan bir akrep burcuyum. Yukselenim ise yay. Bir suredir is konusunda bir duraksama yasiyorum. Ne zaman hersey netlesecek? Onumuzdeki donemde kariyer Agustos ayindaki gibi parlayabilecek mi? Agustosta gercekten dediginiz gibi is hayatinda parliyordum, su an ise bekletiliyorum. Tekrar ne zaman parlayacagim? 🙂 sevgiler ve saygilar

 4. Tuğba

  30/11/2015

  Burcu ve yükseleni akrep olan biri olarak yeniayda bana gelen aşk dolunayda kırgın bir şekilde bitti.Bu ayı inzivaya çekilerek geçirmeyi planlıyorum artık.Kasım ayı bana şunu öğretti;”Verebileceğin en cesurca karar,kalbini ve ruhunu inciten şeyi bırakmandır”.Aralık ayı da dinlenmeyle geçsin umudumuz 2016 🙂

 5. Mimoz

  01/12/2015

  Çok teşekkürler Ceyhun Bey, yine yol gösteren bir yazı…
  Evet var değişimler, güzellikler çok daha iyi olacak herşey, sağlam adımlarla gidiyor Akrep inanıyorum. İç sıkan boğan kasvet geride kalıyor gibi, hissediyorum.
  Not: Son on gündür inanması güç diz ağrıları içindeyim. Doktora görüneceğim, onları da aydınlatırım Uranüs konusunda merak etmeyin:) teşekkürler…

 6. Lina

  02/12/2015

  Merhaba ceyhunnn beyyyy medyummusunuz siz herşeyi biliyosunuz cidden doğru eklem ağrıları başladı durduk yere galiba yorgunluktan Maddi sıkışıklık hayatımda ilk defa böle yaşıyorumAilem destek oluyo sağolsunlar eskisi kadar lüks yaşayamıyorum ayrıca aşk ? Artık kapımızı çalmıcak heraldeÜmidim bitti zaten bu konuda

 7. button

  02/12/2015

  emeginize saglık Ceyhun Bey,
  akrep burcuyum, yukselenim terazi, 27 kasım cuma is gorusmem oldu, son bir yıldır is degistirmek istiyorum, aralıkta olumlu bir sonuc alabilir miyim dersiniz?

 8. aaslı

  03/12/2015

  merhaba Ceyhun Bey.Ocak 2015’den berri takipçinizim,tahminleriniz de çok başarılısınız,böyle devam etmeniz dileğiyle…
  03.11.1982 doğum tarihimdir.Ben de her akrep bilinmeyenin peşindeyim:) gayrımenkul demişsinlz de pek bi heyecanlandım gerçi hale hazırda bir birikimim yok malum para biz de duramıyor.tutamıyoruz :)son zamanlar da tek hayalim kendime ait yaşam alanım olması ve evim de bir de kedi olsun istiyorum.
  Sorum şu olacak;Kendi yaşam alanıma kavuşabilecek miyim?(kiracı olarak)
  ve iş kurma fırsatım var mı merak içindeyim.
  Cevaplarsanız sevinirim.teşekkürler şimdiden.

 9. FiliZ

  06/12/2015

  Sanirim sıkınti hic bitmeyecek….bir sefer de isler yokunda süper ciksaydi..

 10. FiliZ

  06/12/2015

  Sıkıntı ve sorundan boğulma sinirindayiz

 11. dudidu

  10/12/2015

  Ceyhun Bey merhaba ;
  Birkaç ay önce tanıştım sitenizle o zamandan beri aylık yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum ve uyarılarınıza dikkat etmeye çalışıyorum.Astrolojiyle ilgili pek bilgim yok burcumun akrep olduğunu biliyordum sadece. Yükselenime bile burada yazdıklarınızdan sonra merak edip baktım. Ama şimdi kişişel analizler yazmaya başladığınızı yazmışsınız ve ben sizin benimle ilgili yorumlarınızı çok merak ediyorum. Size nasıl ulaşabilirim ve analiz için hangi bilgileri yazmam gerekiyor size? şimdiden herşey için çok teşekkür ederim sevgiler…

 12. aaaslı

  11/12/2015

  Bu kadar olur yani dün dişim de sızı vardı arada bir yokladı durdu bugün ise ağrımaya başladı offff inşallah geçici bir durumdur… gördüm seni uranüsss

 13. Nuray

  13/12/2015

  Zafer bey muh te şem si niz.Sİz bi harikasınız Allah nazarlardan korusun sizi kaleminizi. . Bnm nacizane bir sorum var. Bu ay yeni bir iş muhtemel mi yani doğru mu anlamışım. Bankaya başvurdum ve sınavlara çağrılmayı bekliyprum 1 bucuk aydır inşşalah bu ay bi ses cıkar da Allahın izniyle bir işe girerim.Şİmdiden çook teşekür ederim.KEndinize dikkat edin ve de o şahane kaleminize. .

 14. Nuray

  14/12/2015

  Zafer beeey! Merakla bekliyrm cevabınızı nerlerdesinizz

 15. peri

  15/12/2015

  Merhaba Ceyhun bey,
  2016 yorumlarını ne zaman yazacaksınız acaba? Meraktayız, bekliyoruz 🙂
  İyi çalışmalar…

  • Zafer Ceyhun

   15/12/2015

   Aralık sonunda inşallah 🙂

 16. Lea

  21/12/2015

  Selamlar, yeteneğiniz etkileyici. Nokta atışlarınız var, müthiş. 10 gündür robocop oldum, kafamı sağa sola çeviremedim, tutuldum ve çok zorladı/luyor hala. Eşsizsiniz yahu 🙂

  • Zafer Ceyhun

   22/12/2015

   Geçmişler olsun, ben de az önce evin mutfağında yere kapaklandım 🙂 evde yürürken ne kadar şiddetli düşebilir bir insan? Kolumm kırılmadığı için şükrediyorum şu anda..
   bu günler de geçer inşallah.
   sevgiler, Ceyhun

  • Aygül

   23/12/2015

   Geçmiş olsun Ceyhun bey

  • ozlem

   23/12/2015

   Zafer bey ,
   Cok gecmis olsun …

  • Zafer Ceyhun

   23/12/2015

   sağ olunuz Aygül ve Özlem hanımlar 🙂 🙂

 17. Oz

  25/12/2015

  Selamlar Zafer bey,

  Bu güzel yazı için teşekkürler.

  Bu ay,

  1- Nerdeyse parmağım kırılacaktı hala ağrıyor.

  2- Yirmilik dişlerden birini feda etmek zorunda kaldım 🙂

  3- İşimden istifa ettim ve bugün itibariyle yeni iş yerime doğru yelken

  açıyorum.

  2016 yazınızı merakla bekliyorum.

 18. Lina

  27/12/2015

  Veeeeeeeee yeşaaaaaa Ceyhun Bey Maşalah Subanallah herşey yoluna girdi Allah bozmasın çok sevdiğimmm sevgilimle barıştık gibi konuşuyoruz bu bile benim icin bi mucize işten ayrılmıştım devlet bankasına hic ummadığım anda mülakata çağrıldım ehliyet sınavına girdim dedimmmm geçemicem geçtim herşey yolunda gitti Şükürler olsun herşey için tşk ederizzzz inşallahhhhh bu mutluluğun büyüsü bozulmazzz 2016 dahada mutlu eder sabrın sonu selamettir çok çok tşkler