Yükselen AkrepAkrep Burcu: Aralık 2014

Aralık 4, 2014by Zafer Ceyhun21

dolunayın akrep burcuna etkisi Şimdi asıl konuya geçelim: Aralık ayının sürükleyici etkisi Uranüs olacak. Siz bakmayın ülkemizde sürekli Merkür’den Venüs’ten bahsedilmesine, onların hayatımıza etkileri yüzeysel ve geçicidir. Hayatımızı değiştiren enerjiyi sadece 5 gezegen getirir: Jüpiter-Satürn-Uranüs-Neptün-Pluto. Akrep burcu için 21 Aralık’ta bitecek Uranüs gerilemesinin etkilerini anlattığım yazı burada: akrep burcu, Uranüs gerilemesi bitince nasıl etkilenecek BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri bu gezegenlerin hayatımızı değiştiren, bazen bizi şaşkına uğratan, bazen bunalıma girmemize neden olan, bazen de durdurulamaz bir güç veren etkilerini artık çok iyi biliyor olmalı. Ben hala bilmiyorum diyen var mı? O zaman yazılarınızı okurken hayatınızda olup bitenler üzerine düşünmenizi ve aradaki bağlantıyı anlamaya çalışmanızı öneriyorum. Bu ayki yazıda 2 konu başlığınız olacak, birisi Jüpiter’in gerilemeye başlaması, diğeri ise Uranüs-Pluto Etkileşimi. Hadi başlayalım.

JÜPİTER GERİLEMESİ: 8 ARALIK – 8 NİSAN

Jüpiter 16 Temmuz’da aslan burcuna geçtiğinden bu yana, akrep burcunun kariyerini ve imajını etkileyen 10. evinde, bu nedenle sadece akrep burcunu değil, yükseleni akrep burcu olanları da yakından ilgilendiriyor. Yükselen burcunuzun 1-4-7 veya 10. evinde gerçekleşen gezegen etkileri, özellikle tavrınızı ve insanlarla ilişkilerinizi doğrudan etkiler. Peki hangi burçlar, akrebin/yükselen akrebin 1-4-7-10. evleridir? Sırayla akrep, kova, boğa ve aslan. Akrep burcu, Jüpiter’in 10. evine geçmesiyle birlikte, önemli kariyer atılımları yapma fırsatı buldu çünkü Jüpiter toplumdaki imajınızın iyileşmesine, saygınlığınızın artmasına yardımcı oluyor. Bu süreçte sadece kariyer atılımları olmaz, ayrıca evlilik ve çocuk sahibi olma konuları da gündeme gelebilir ve bunlar olursa, toplumdaki yeriniz de olumlu anlamda değişir. Jüpiter gerilemesi, Temmuz ayından bu yana, yukarıda saydığım alanda Jüpiter’in getirdiği heyecan ve iyimserlikle attığınız adımların yavaşlamasına, daha da ilerleme isteğinizin azalmasına, son 5 ayda yaptıklarınızı değerlendirmek istemenize neden olacak. Yani Jüpiter bir çeşit uykuya dalacak ve sizde yarattığı coşku azalacak, coşkunun yerini değerlendirme isteği alacak. Şunları sormaya başlayacaksınız: (1) bugüne kadar yaptıklarım iyi oldu mu? (2) beni daha ileri götürdü mü? (3) planlarımda bir değişiklik yapmalı mıyım? Jüpiter’in sizi nasıl etkilediğini, hayatınızı hangi alanlarda güzelleştirmek istediğini Temmuz ayında detaylıca yazdım, buradan okuyabilirsiniz: Jüpiter akrep burcunu nasıl etkiliyor 8 Aralıktan itibaren, Jüpiter’in etkilediği alanda bugüne kadar var olan iyimserlik azalacağı için, birden kendinizi boşlukta hissedebilir, karamsarlık yaşayabilirsiniz. Sakın bu hatayı yapmayın! Jüpiter gerilemesi, bize yaptıklarımızı değerlendirmek için bir şans tanıyor, o kadar. Gerileme sırasında bazı kritik günler olacak, o günler yaklaştığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

URANÜS-PLUTO ETKİLEŞİMİ: 15 ARALIK

Uranüs-Pluto karesi düzenli bir astroloji olayı değildir, dolunay gibi her ay olmaz, güneş tutulması gibi yıllık bir düzeni de yoktur. Şöyle anlatayım: bir önceki Uranüs-Pluto karesi 1930’da olmuştu ve o dönemin düzenini değiştirmişti. Büyük ekonomik bunalım bu süreçte başlamış, Hitler Milliyetçi Sosyalist Partinin başına geçmiş ve Almanya’da iktidara yükselmişti. Bu süreç, 2. Dünya savaşının alt yapısını hazırladı, güzel anmak mümkün değil. 1960 yılında Uranüs-Pluto kavuşumu olduğunda yine yaşayan herkesin hayatını değiştirmişti. Bu süreçte savaş karşıtı düşünce yayıldı, “Savaşma Seviş” söylemi üzerinden hem siyasi hem de cinsel devrim yaşandı. Uranüs-Pluto etkileşimi çok önemlidir yani 🙂 Kalıcı etkiler yapar, düzeni değiştirmeden de gitmez. 15 Aralık’ta, uykusundan uyanmaya hazırlanan Uranüs, 2012 yılından bu yana 6. kez Pluto ile etkileşime girip 90 derecelik kare açıyı oluşturacaklar. Kare etkileşim, çözüm bulma isteği uyandırarak bizi harekete geçirir. Uranüs-Pluto karesinin akrep burcuna etkisi şöyle olacak: Herkes gibi siz de hayatınızı sorunsuz yaşamak istiyorsunuz ama hayat sorunsuz ilerlemiyor. Her zaman yapılacak işler, ilgilenilmesi gereken insanlar, yerine getirilmesi gereken sorumluluklar var ve bunları yaparken sayısız aksaklıklar oluyor. Bu aksaklıkları çözmek için çözümler üretmeniz gerekiyor, ki çözümler arasında daha çok çalışmak, daha dikkatli olmak, zamanınızı daha iyi kullanmak ve verimli olmak da var. Ayrıca, her gün uğraştığınız onlarca işin üstesinden daha iyi gelebilmek, işlerin stresi altında ezilmemek için sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor, sonuçta sağlık iyiyken her şey mümkün olabilir ama sağlık sorunluysa ne iş kalıyor ne de sorumluluk, öyle değil mi? Diğer taraftan; çevrenizde bir sürü insan var, her gün tanıdığınız ve tanımadığınız bir sürü insanla iletişim kurmak zorunda kalıyorsunuz. Bazılarının sizden istekleri oluyor ve tersi de oluyor, siz birilerinden bir şeyler istiyorsunuz. İşlerinizi yapmak için de bazen bir yerden bir yere gitmeniz, yani mekan değiştirmeniz gerekiyor. Uranüs-Pluto karesinin bir hedefi var: işlerinizi/sorumluluklarınızı yerine getirirken, çevrenizdeki insanlarla kurduğunuzun iletişimin daha etkin olması. Nasıl mı? Birkaç örnek verelim:
 1. iş yükünüz çok arttı, öyle değil mi? Artık daha çok insanla ilgilenmeniz/iletişim kurmanız gerekiyor
 2. hayatınızın düzeni tamamen değişti, bu nedenle etrafınızdaki insanlar da değişti
 3. yeni bir işe mi girdiniz? belki de bu nedenle sürekli yeni insanlarla tanışıyorsunuz
 4. iş yapma şeklinizi değiştirdiniz, bu nedenle kendinize daha çok zaman ayırıyorsunuz
 5. öyle bir sorumluluğunuz var ki, onu yapmak için hayatınızı değiştirmek zorunda kaldınız
 6. işlerinizin ya zevklerinizin peşinde bir orada bir buradasınız, sürekli yer değiştiriyorsunuz
 7. sağlıkla ilgili bir spor programına başladınız, mesela her gün kilometrelerce yürüyorsunuz
 8. kendinizi daha iyi hissetmek için, arkadaşlarınızla/sevdiklerinizle sohbet etmeye zaman ayırmaya çalışıyorsunuz
 9. iş yükü nedeniyle oluşan stresi azaltmak için çok sevdiğiniz bir hobiyle ilgileniyorsunuz
Uranüs-Pluto karesi, hayatınızı değiştiriyor ya da çoktan değiştirdi bile. Yukarıda saydığım sadece birkaç olasılık, siz bu etkiyi nasıl yaşıyorsunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz? Facebook, Twitter  veya bu yazının altına yorum yapmanızı heyecanla bekliyorum. Sevgilerimle, Ceyhun.]]>

21 comments

 • elmira

  Aralık 5, 2014 at 4:21 am

  Selam.oğlum akrep 2 yıl önce bir klubde futbol oynamaga başladı.bundan sonra iyi mi olacak?

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 5, 2014 at 8:19 am

   Akrep burcu her zaman başarıya yakındır, hem sabırlıdır hem de güçlü..2015 yılının sonunda Satürn etkisi de tamamen gidecek, işler yoluna girer. Yolun açık olsun.

 • Arzu

  Aralık 5, 2014 at 11:04 am

  Merhaba,
  Son bir kaç yıldır işler zorlaştı. Kararsızlıklar yaşıyorum.Çok huzursuz olduğum bir dönemde Aralık 2014 yazınızı okuyunca biraz olsun içim rahahatladı Teşekkürler 🙂

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 5, 2014 at 12:58 pm

   her zaman bekleriz 🙂

 • Arzu

  Aralık 5, 2014 at 4:06 pm

  Merhabalar,
  Peki o zaman davete icabet etmek gerekir 🙂
  Ben 21.11.1971 de İzmir Yeşilyurt da akşam namazı okunurken (annem söyledi 🙂 ) dünyaya gelmişim. Akşam namazı 17:04’de okunuyor. buna göre yükselen burcumu öğrenebilir miyim?

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 5, 2014 at 7:59 pm

   merhaba 🙂
   yükselen burcunuz ikizler. Ayrıca, ay oğlak, merkür ve venüs yay, mars da balık burcundayken doğmuşsunuz..
   sevgilerimle, Ceyhun.

 • Arzu

  Aralık 9, 2014 at 2:26 pm

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Çok teşekkür ederim. Tüm bu bilgiler ışığında durumum çok mu vahim 😉 bilemedim.
  Sevgilerimle…
  Arzu

  Reply

 • Arzu

  Aralık 9, 2014 at 3:32 pm

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Ben ne şanssız biriyim böyle: 16-17 yaşıma kadar gazete ve dergilerde Akrep burcu aralığı 20 Kasımda biter 21 Kasım da Yay burcu başlardı. Dolayısıyla yıllarca kendimi Yay burcu olarak bildim. Sonra lisedeyken bir dergiye doğum bilgilerimi gönderdim yükselen burcumun da Akrep olduğunu öğrendim….
  Veeee şimdi İkizler olduğumu öğrendim. Şoku yeni atlattım ben bu yeni duruma nasıl uyacağım 🙂
  Şimdi ise;
  Burç Uyumu köşenizde karakter analizi yazınızda “…30 yaşına kadar yükselen burcumuz, 30 yaşından sonra ise burcumuz ön plana çıkar çünkü biz kendimizi keşfetme sürecini tamamlamış oluruz ve doğum haritamıza teslim oluruz.” biz bunun tamamen tersini biliyorduk.
  Tamamen her şey birbirine karıştı.
  Sizden ricam beni kısacık da olsa bilgilendirmeniz
  Teşekkürler…

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 9, 2014 at 9:00 pm

   tabi ki Arzu hanım ama hangi konuda bilgi vereceğimi anlamadım 🙂

 • nurten

  Aralık 9, 2014 at 9:32 pm

  8 Aralık uyarısı iyi olmuş, bende bu herşeyden bıkkınlık ve karamsarlık, iş yapmaktan kaçınmak neyin nesi, bana ne oluyor diye sorgulamaktaydım kendimi. 🙂

  Reply

 • Arzu

  Aralık 10, 2014 at 10:56 am

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Haklısınız tabi. Ben mesajımı yazarken rahatsız edildiğim için ne istediğimi anlatamamışım. Burcum ile ilgili hikayemi anlattım öğrenmek istediklerime gelince:Birincisi burç aralıkları neden sonradan değişti,
  İkincisi 30 yaş meselesi hakkında eskiden de tüm astrologlar aynı fikirde miydi?
  Üçüncüsü yükselen burç ile ilgili annem eskiden doğum saatimi 17:30 – 17:20 derdi şimdi akşam ezanı okunurken dünyaya geldin diyor. İzmir’de akşam ezanı 17:04 de okunuyor. Aradaki 20-25 dakikalık fark yükselen burcumu etkiliyor mu?
  Sizi meşgul ediyorum bu yüzden mahcup oluyorum ama ilk defa sorularıma yanıt bulabiliyorum. Bunun içinde mutluyum 🙂
  İyi günler diliyorum…
  Sevgiler,
  Arzu

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 10, 2014 at 11:45 am

   Arzu hanım merhaba, siz mutlu olun yeter, hemen cevap vereyim 🙂
   – burçlar değişmedi, değişmeyecek
   – 30 yaş meselesine gelince, bu benim fikrim ve öyle olduğuna eminim
   – yükselen burcunuz kesin olarak ikizler
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Arzu

  Aralık 10, 2014 at 12:53 pm

  Merhaba Ceyhun Bey 🙂
  Çok ama gerçekten çok teşekkür ederim… Her şey gönlünüzce olsun… Sizi takip etmeye başlamama en küçük kız kardeşim vesile oldu. Biz dört kız kardeşiz hepimiz yazılarınızı merakla ve ilgiyle okuyoruz.
  Yolunuz hep açık olsun…
  Sevgilerimle,
  Arzu

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 10, 2014 at 3:01 pm

   ne büyük onur benim adıma, çok tşk ederim 🙂 yazmaya devam edeceğim inşallah.
   Sevgilerimle, Ceyhun

 • Şerife

  Aralık 13, 2014 at 11:41 pm

  Merhaba Ceyhun bey.10/11/1991 dogumluyum , üniversite mezunuyum ve işle ilgili sıkıntılar yaşıyorum olacak mi olmayacak mi diye bir iki gün icinde başvuru yaptigim bir yerden cevap bekliyorum sizce bu ay iş için olumlu etkiler yaratacak mi ?

  Reply

  • burcunagorecom

   Aralık 13, 2014 at 11:54 pm

   15 Aralık Pazartesi günü, Uranüs-Pluto karesi olacak Şerife hanım, yeni iş hayatınız hayırlı olsun şimdiden.
   Güzel haberlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Şerife

  Aralık 14, 2014 at 12:58 am

  Umarim güzel bir haber alirim kesinlikle paylaşacağım , Teşekkürler 🙂

  Reply

 • gül

  Aralık 17, 2014 at 6:02 pm

  selam ben 06/11/1983 doğumluyum yükselen ve ay burcumu öğrenebilir miyim? birde 2015 te bana aşk ve evlilik var mı öğrenebilir miyim lütfen

  Reply

 • gül

  Aralık 17, 2014 at 6:03 pm

  bu arada sabah ezaninda doğmuşum

  Reply

 • Pingback: Akrep Burcu Şubat 2015 | Burcuna Göre

 • destina

  Şubat 11, 2015 at 10:00 pm

  Selam 10 Kasım 1969 da ankarada saat 3.5 gibi doğmuşum astroloji okumadan güne başlamak istemem sizi yeni keşfettim bravo çok detaylı ve guzel anlatıyorsunuz ben sadece yükseleni mi biliyorum diğer evlerimize hangi burçlar var birde eşim 5 eylül 78 de gece 4 te doğmuş iki aydır ayriyiz sizce tekrar beraberlik olurmu bu yıldızlara göre 24 temmuz 2004 te evlendik

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin