MARS-SATÜRN KESİŞİMİ: 25 AĞUSTOS Öncelikle, Satürn’ü artık biliyorsunuz ancak Mars’ı da aynı ölçüde biliyor olmanızı istiyorum, daha önce yazdım lütfen okuyun: Astrolojide Mars. Artık hem Mars hem de Satürn etkisini bildiğinize göre, Mars-Satürn kesişiminde hangi sorunların ön plana çıkabileceğini açıklamak için, geçtiğimiz 2 yılda neler olduğunu dair birkaç örnek vereyim:

 1. kendinize olan güveninizi sarsan olaylar yaşadınız
 2. kariyer hedefleriniz var ancak ilerlemek inanılmaz zor, olmuyor
 3. öncelik sıranızı sürekli değiştirmek zorunda kalıyorsunuz, yapmak istediğiniz başka yaptığınız başka
 4. fiziksel enerjiniz düşük, olmadık sakatlıklar/hastalıklar yaşıyorsunuz
 5. eskisi kadar gözükara değilsiniz, adımlarınız artık yeri titretmiyor sanki
 6. hayatınızın merkezinde her ne varsa, (iş/eş/para gibi) sorun kaynağınız oldu
 7. kayıplar yaşadınız: belki bir ayrılık, belki de bir ölüm; sarsıldınız
 8. eskiye göre başarısızlıklarınız arttığı için güven kaybı yaşıyorsunuz
 9. kendinizden şüphe etmeye başladığınız için sevdiklerinizin onayına ihtiyaç duymaya başladınız
 10. eşinizde/sevgilinizden destek görmek istiyorsunuz, eğer göremiyorsanız iyice çaresiz hissediyorsunuz
 11. beğenilmek ve onaylanmak istiyorsunuz, biri doğru yolda olduğunuzu söylemeli
Satürn etkisi güçlüdür, bir sorun olmasa dahi, varmış gibi görmemize neden olur çünkü hayatınızdaki/karakterinizdeki hiçbir kusuru kabul etmez. Amaaa, siz de akrep burcusunuz. Satürn etkisine kim en iyi dayanır diye sorsanız, tereddüt etmeden akrep derim. Bu nedenle, her ne olursa olsun, küçük yalpalamalar olsa da yönünüzü şaşırmayacağınıza eminim! Bununla birlikte, her zaman istisnalar olacaktır, bunu da görmezden gelemeyiz. Ayrıca, 2014 yılı ekstra zorlu bir yıldı, Satürn 4 ay boyunca retro sürecinde kaldı ve bizi hepten çaresiz/çözümsüz bıraktı. Bu süreçte köşeye sıkıştık, yardım bulabildiysek, kızgınlığımızı olumlu yollarla dışa vurarak rahatladıysak ne güzel. Ancak bunu yapamayanlarımız da olmuştur mutlaka. 25 Ağustos Mars-Satürn Kesişimi, biriken öfkenin 2 farklı şekilde dışa vurumuna neden olacak:
 1. Marsın güçlü enerjisini verimli bir şekilde kullanarak, bugüne kadar ulaşmakta zorlandığınız hedeflerinizi kolayca ulaşacaksınız. Örneğin, evlilik arifesindesiniz, çok yoğun ve yorgunsunuz ve her şey ters gidiyorsa, kısa sürede her sorunu akıllıca çözüp rahatlayacaksınız. Alternatif olarak, işiniz en büyük sıkıntı kaynağı, ne yükseliyorsunuz ne de mutlusunuz; bu süreçte, doğru işi bulmak için kendinizde bütün güç ve güveni bulacaksınız.
 2. patlamaya hazır bir volkan gibi olan bir azınlık da var, öfke ve hırs dolu, ilk fırsatta yakıp yıkmayı bekliyor. Mars enerjisi, onlara bu kapıyı aralayacak. Örneğin, evlilik hazırlıkları boyunca o kadar çok yoruldu, “lanet olsun, buraya kadar” deyip her şeyi sonlandıracak veya işinde yaşadığı mutsuzluğun faturasını birine kesip, ciddi bir kavgaya girişecek, ya da sonunu hesaplamadan çekip gidecek.
Önemli bir konu daha var: 25 Ağustosta başak burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ay enerjisi, o sırada yaşanan diğer enerjilerin etkilerini önemli ölçüde artırdığı için 25-30 Ağustos arasında Mars-Satürn enerjisi iyiden iyiye artacak. Bu nedenle, bu enerjiyi doğru yönetme görevi sizlere düşüyor. Mars-Satürn kesişiminin etkisini bir süredir zaten hissediyorsunuz, bence mükemmel bir enerjidir. Satürn baskısından kurtulma/çıkış yolumuzdur, çözüm bulma fırsatıdır. Bununla birlikte, doğru kullanılmazsa kötü sonuçlara neden olabilir, dediğim gibi, birikmiş öfkenin kontrolsüz bir şekilde açığa çıkması, bir yanardağın lav püskürtmeye başlaması veya güçlü bir depreme benzetilebilir. Son olarak, akrep burcunun “her şeyi kontrol altında tutma” yeteneğini çok iyi bildiğim için, sizden çok diğer insanlardan endişeleniyorum aslında. Siz bu enerjiyi doğru yönetseniz bile, hayatınızdaki herkes doğru yönetemeyebilir. Bu nedenle olumlu bakın, yapıcı olun, çözüm bulmaya odaklanın ve kesinlikle sorunlardan ve sorunlu insanlardan bir süre uzak durun. Sevgilerimle.]]>