Akrep Burcu: Ağustos Yorumu 2

Yazar 

Akrep burcu için çok önemli bir yazı olacak, hem Satürn etkisini tüm detaylarıyla anlatacağım hem de son günlerde başlayan hareketli/güçlü enerjiyi doğru yönetmeniz için önerilerde bulunacağım. Temmuz/Ağustos yazılarımda güzel günlerin geldiği müjdesini vermiştim, şimdi biliyorum ki hepiniz geçtiğimiz aylara göre daha iyi hissediyorsunuz; aksi olabilir mi zaten, Mars akrep burcunda, sizi Satürn işgalinden kurtarmak için gelen askeri güç! Mars enerjisi özünde fizikseldir, canlılık ve dinamizm getirir, damarlarımızda akan asil kan kaynamaya başlar, daha iyimser olduğumuz gibi sarsılmaz bir inançla ilerlemeye başlarız. Yani can-ı gönülden “Hoşgeldin Mars, iyi ki geldin” diyebilirsiniz 🙂

Son 5 yıl akrep burcu için zorlu yıllardı, dile kolay 5 yıl diyorum. Satürn terazi burcundayken başlayan olumsuz enerji, sizi içe dönük biri yaptı (geçmişi anlamlandırmak istiyorsanız yay burcunu okuyun, sizin geçmişte yaşadığınızı şimdi onlar yaşıyorlar) 2012 Ekim ayı ise çok önemli bir dönüm noktasıydı çünkü Satürn akrep burcuna geçiş yaptı, o zamandan bu yana ilerlemek hiç kolay olmadı.

Satürn etkisi geldiğinde neler olduğunu size bir örnekle detaylı olarak anlatayım: Satürn, askeri eğitim gibidir, önce kendinize olan güveninizi yerle bir edecek muameleye maruz kalırsınız, aşağılanır, hiçe sayılırsınız. Benliğinizi ezmek için size özellikle kötü davranırlar çünkü güçlü, cesur ve sarsılmaz bir asker olmanız için; öncelikle geçmişi unutmanız gerekir. O güne kadar inşa ettiğiniz tüm karakter özelliklerinizin yerle bir olması ve sıfırdan yenisinin inşa edilmesi istenir. Zayıf temelin üzerine güçlü bir bina inşa etmek imkansızdır, öyle değil mi? Benliğiniz ezilir de ezilir; önce öfkelenir, sonra kabullenir en sonunda uyum sağlarsınız.

Askeri eğitim, varlığınızı ve karakterinizi değersizleştirme sürecini tamamladıktan sonra fiziksel zayıflıklarınıza yönelir. Yazın ayağınızı yakan, kışın üşüten botlar giyer; durmaksızın koşar, yerlerde sürünürsünüz. Sırtınızda 25 kg yükle geceleyin saatlerce yağmur altında yürür, ciğerleriniz yanıncaya/nefesiniz kesilinceye kadar gösterilen hedefe koşarsınız. Küçücük bir ara vermek, soluklanmak istersiniz ama imkansızdır, durma şansınız hiç yoktur. Söz söylemek, şikayet etmek mi? O hakkınız çoktan elinizden alınmıştır.

Eğitim sadece yemek aralarında duraksar, yemekler tatsızdır ve doymak tamamen bir hayaldir, her zaman aç kalırsınız. Bu nedenle, gün geçtikçe zayıflar ama her geçen gün daha sert ve güçlü olursunuz. Nihayet askeri eğitim bittiğinde, kendinizi yenilmez hisseder, ışıltı saçar, dimdik durursunuz. Askeri eğitimin bittiği gün, Satürn’ün burcunuzdan çıktığı gündür. Rahat bir nefes alır, geçmişi hatırlamak dahi istemez, yüzünüzü inançla geleceğe çevirir ve kendinizi harika hissedersiniz.

Akrep burcu, geçtiğimiz 2 yıl boyunca Satürn komutasındaki askeri eğitimini sürdürüyor. Her şey daha zor, engeller daha çok, ayrıca engelleri aşmak için yeterince donanımlı olmadığınızı hissediyorsunuz çünkü ya sırtınızdaki çanta çok ağır ya da ayaklarınızda derman yok.

26 Temmuzda işler değişti çünkü Mars tam zamanında sizi enerjiyle doldurdu, zorlu askeri eğitimde tek ihtiyacınız olan fiziksel enerji ve yüksek moraldi ki Mars her ikisini de getirdi. Harika!

25 Ağustos ve civarındaki birkaç gün, Mars-Satürn Kesişimi/Kavuşumu yaşanacağı için daha da önemli. Düşünün, 2 yıldır zorluklarla mücadele ediyordunuz ve kendinizi yeterince güçlü hissetmediniz. Bu nedenle hayata kızgınsınız, bazılarınız öfke dolu. Tam böyle bir anda, birden bire Herkül kadar güçlü olacaksınız. Enerji ve hırs dolu, güçlü ve agresif, hatta yenilmez bir savaşçı!

Peki ne olacak?

MARS-SATÜRN KESİŞİMİ: 25 AĞUSTOS

Öncelikle, Satürn’ü artık biliyorsunuz ancak Mars’ı da aynı ölçüde biliyor olmanızı istiyorum, daha önce yazdım lütfen okuyun: Astrolojide Mars.

Artık hem Mars hem de Satürn etkisini bildiğinize göre, Mars-Satürn kesişiminde hangi sorunların ön plana çıkabileceğini açıklamak için, geçtiğimiz 2 yılda neler olduğunu dair birkaç örnek vereyim:

 1. kendinize olan güveninizi sarsan olaylar yaşadınız
 2. kariyer hedefleriniz var ancak ilerlemek inanılmaz zor, olmuyor
 3. öncelik sıranızı sürekli değiştirmek zorunda kalıyorsunuz, yapmak istediğiniz başka yaptığınız başka
 4. fiziksel enerjiniz düşük, olmadık sakatlıklar/hastalıklar yaşıyorsunuz
 5. eskisi kadar gözükara değilsiniz, adımlarınız artık yeri titretmiyor sanki
 6. hayatınızın merkezinde her ne varsa, (iş/eş/para gibi) sorun kaynağınız oldu
 7. kayıplar yaşadınız: belki bir ayrılık, belki de bir ölüm; sarsıldınız
 8. eskiye göre başarısızlıklarınız arttığı için güven kaybı yaşıyorsunuz
 9. kendinizden şüphe etmeye başladığınız için sevdiklerinizin onayına ihtiyaç duymaya başladınız
 10. eşinizde/sevgilinizden destek görmek istiyorsunuz, eğer göremiyorsanız iyice çaresiz hissediyorsunuz
 11. beğenilmek ve onaylanmak istiyorsunuz, biri doğru yolda olduğunuzu söylemeli

Satürn etkisi güçlüdür, bir sorun olmasa dahi, varmış gibi görmemize neden olur çünkü hayatınızdaki/karakterinizdeki hiçbir kusuru kabul etmez. Amaaa, siz de akrep burcusunuz. Satürn etkisine kim en iyi dayanır diye sorsanız, tereddüt etmeden akrep derim. Bu nedenle, her ne olursa olsun, küçük yalpalamalar olsa da yönünüzü şaşırmayacağınıza eminim!

Bununla birlikte, her zaman istisnalar olacaktır, bunu da görmezden gelemeyiz. Ayrıca, 2014 yılı ekstra zorlu bir yıldı, Satürn 4 ay boyunca retro sürecinde kaldı ve bizi hepten çaresiz/çözümsüz bıraktı. Bu süreçte köşeye sıkıştık, yardım bulabildiysek, kızgınlığımızı olumlu yollarla dışa vurarak rahatladıysak ne güzel. Ancak bunu yapamayanlarımız da olmuştur mutlaka.

25 Ağustos Mars-Satürn Kesişimi, biriken öfkenin 2 farklı şekilde dışa vurumuna neden olacak:

 1. Marsın güçlü enerjisini verimli bir şekilde kullanarak, bugüne kadar ulaşmakta zorlandığınız hedeflerinizi kolayca ulaşacaksınız. Örneğin, evlilik arifesindesiniz, çok yoğun ve yorgunsunuz ve her şey ters gidiyorsa, kısa sürede her sorunu akıllıca çözüp rahatlayacaksınız. Alternatif olarak, işiniz en büyük sıkıntı kaynağı, ne yükseliyorsunuz ne de mutlusunuz; bu süreçte, doğru işi bulmak için kendinizde bütün güç ve güveni bulacaksınız.
 2. patlamaya hazır bir volkan gibi olan bir azınlık da var, öfke ve hırs dolu, ilk fırsatta yakıp yıkmayı bekliyor. Mars enerjisi, onlara bu kapıyı aralayacak. Örneğin, evlilik hazırlıkları boyunca o kadar çok yoruldu, “lanet olsun, buraya kadar” deyip her şeyi sonlandıracak veya işinde yaşadığı mutsuzluğun faturasını birine kesip, ciddi bir kavgaya girişecek, ya da sonunu hesaplamadan çekip gidecek.

Önemli bir konu daha var: 25 Ağustosta başak burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ay enerjisi, o sırada yaşanan diğer enerjilerin etkilerini önemli ölçüde artırdığı için 25-30 Ağustos arasında Mars-Satürn enerjisi iyiden iyiye artacak. Bu nedenle, bu enerjiyi doğru yönetme görevi sizlere düşüyor.

Mars-Satürn kesişiminin etkisini bir süredir zaten hissediyorsunuz, bence mükemmel bir enerjidir. Satürn baskısından kurtulma/çıkış yolumuzdur, çözüm bulma fırsatıdır.

Bununla birlikte, doğru kullanılmazsa kötü sonuçlara neden olabilir, dediğim gibi, birikmiş öfkenin kontrolsüz bir şekilde açığa çıkması, bir yanardağın lav püskürtmeye başlaması veya güçlü bir depreme benzetilebilir.

Son olarak, akrep burcunun “her şeyi kontrol altında tutma” yeteneğini çok iyi bildiğim için, sizden çok diğer insanlardan endişeleniyorum aslında. Siz bu enerjiyi doğru yönetseniz bile, hayatınızdaki herkes doğru yönetemeyebilir. Bu nedenle olumlu bakın, yapıcı olun, çözüm bulmaya odaklanın ve kesinlikle sorunlardan ve sorunlu insanlardan bir süre uzak durun.

Sevgilerimle.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı