Akrep burcu Ağustos 2016 yorumu, Ağustos ayı astroloji gündeminizi, Yeniay ve Dolunayın akrep burcuna etkilerini içeriyor. Akrep burcu olmanın getirdiği hırs ve kararlılık yetmiyormuş gibi, Satürn de iş ve parayla ilgili alanda bulunuyor değerli dostlar. Ve biliyorsunuz, Satürn varsa zemin ıslak, şartlar zorlayıcı, ilerlemek ise zor oluyor. Satürn’ün yanına bir de Mars’ı ekleyelim!! 2016 böyle bir yıl oldu maalesef. Aralık 2014 itibarı ile Satürn sizin burcunuzdan çıkmış ve yay burcuna geçmişti. Belki hemen gümbür gümbür hissettirmedi etkisini fakat Aralık 2015 geldiğinde artık fark edilir olmuştu. Ne zaman ki Mart/Nisan’da Satürn ve Mars sırasıyla gerilemeye başladı, o zaman baskı artmaya başladı. Neyse ki belirsizlik ve baskı yaratan, düzeni sarsan bu enerjinin sonuna geldik. Yılın başında demiştik ki: Eylül ayında Mars/Satürn kaynaklı gündem tamamen sona erecek. Nihayet Ağustos ayındayız! Astrolojik bağlamda baktığımızda görünen resim şöyle:

 1. Aralık 2015 bir gündem oluşturdu
 2. Mart/Nisanda bir şeyler başladı
 3. Mayıs sonu, Haziran boyunca engeller belirdi, çaba arttı
 4. Ağustos sonunda süreç/belirsizlik sona eriyor
Kısacası “gündem bitti mi” artık diye soranlara, son bir ay diyorum. Peki gündem tam olarak neydi? Burcuna Göre okurları gündemi en başından beri biliyordu, olasılıklardan bahsetmiştik. Fakat aramıza yeni katılan okurlarım için tekrar etmekte fayda var:
 1. iş hayatınızda şartların zorlaşması
 2. daha iyi bir iş/gelir motivasyonu ile riskli girişimler
 3. işten ve kazançtan memnun olamama
 4. profesyonel hedeflere kolayca ulaşamama
 5. borç baskısı, gelirin yetersiz olduğu hissi
 6. yatırımlar yapıldığı için harcama lüksünün azalması
 7. bu kadar çalışmaya daha çok gelir olmalı düşüncesinin sonuçları
 8. işten ayrılma zorunluluğu veya iş ortamında aleyhte gelişmeler
 9. gelir artırıcı yeni yetenekler edinmek için çabalar/fedakarlık
2016 yılında yukarıda saydığım konular çerçevesinde oluşan gündem, Mars/Satürn kaynaklı enerjinin ürünüydü değerli dostlarım. Neyse ki Temmuz başında Mars sizin burcunuzda ilerlemeye başladı ve geçmiş aylara kıyasla çok daha pozitif bir motivasyon, hırs ve azimle bir mücadeleye giriştiniz. Umuyorum ki şimdi daha iyi bir noktadasınız. Bu arada geçmişe yönelik bir değerlendirme yapmakta fayda var. Satürn etkisini bertaraf etmek için içgüdüsel olarak, etkiyi yaşadığınız alanın karşıt alanına yöneldiniz. Klasiktir, hepimiz baskıdan kurtulmak için bir çözüm/panzehir ararız. Sizinki, destek olacak güvenilir insanlar/bir partner arayışı olmuştur muhtemelen. İşin içinden çıkamadığınız anlarda yanınızda duracak, yardım eli uzatacak kişiler veya sizi rahatlatmasını beklediğiniz eşiniz/sevgiliniz. Her akrep bu yolu seçmemiş olabilir tabi. Mesela, para/iş nedeniyle çatışma ortamı oluştuysa, zırhınızı giyip kılıcınızı çekmiş olmanız da sürpriz olmazdı doğrusu. Devam edelim. 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek. Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım. 2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi. Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı. Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek. Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda. Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli. Bir uyarı yapayım! Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir. Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var: Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu. Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor. Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz. Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi. Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı! Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵 1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫 Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor. Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka! Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar. Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi.

Akrep burcu Ağustos 2016 Yorumu

Tüm burçlara hitaben Ağustos’ta bir uyarıda bulundum, size de tekrarlamak istiyorum: Ağustosun ilk haftasında güçlü bir enerji dalgası olacak. Önünü ardını pek düşünmeden acilen bir şeyler yapmaya sevk edebilir. Eğer ki gündem olumlu ise süper, tereddütsüz yola devam! Yok eğer “olumlu olmayan” bir motivasyonla bazı adımlar atmak istiyorsanız, bu durumda önce duraklamanızı ve şundan emin olmanızı öneriyorum: <Bir şeye tahammül edemediğiniz için> mi yoksa <çok daha güzel olacağı için> mi harekete geçmek istiyorsunuz? Tekrar ediyorum: olumsuz bir gündem/his yoksa, geçmişten gelen/aylardır size ayak bağı olan bir konu yoksa, harika bir Ağustos sizi bekliyor. Tabi bu uyarının konusu, geçmiş aylar boyunca süregelen gündeminizdir. Farklı konu başlıklarındaki gelişmeler bu uyarıdan muaf. Gelelim Yeniay ve Dolunay etkilerine❗️

2 Ağustos Yeniay Etkileri

Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır. Yeniay 2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar ve takip eden 1 hafta boyunca bir gündem oluşturacaktır. Muhtemelen 6-8 Ağustos aralığında harekete geçmenize vesile olacağını söylemek mümkün. Akrep burcu için olası gündem maddeleri şunlar:
 1. kariyerde yeni bir sayfa
 2. işle ilgili yeni bir atılım
 3. bir ünvan/statü edinmek
 4. eş olmak, anne-baba olmak gibi yeni sıfatlar edinmek
 5. prestije veya görüntüye yönelik hamleler
Bu noktada yeniden hatırlatayım: Yeniay sırasında verdiğiniz kararları, yukarıdaki uyarım çerçevesinde değerlendirin mutlaka. Pozitif adımlar atın, negatif değil.. Mesela, kızgınlıkla işten ayrılmayın.

18 Ağustos Dolunay Etkileri

Her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanır. 18 Ağustos’ta gerçekleşecek Dolunay’ın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır. Peki Dolunay sizin için hangi alanda sonuçlar doğurur?
 1. ev/şehir değişimi kararını netleştirmek
 2. tadilat gibi küçük çaplı, ev satın alma gibi büyük çaplı adımlar
 3. birikimleri değerlendirmeye yönelik kararlar
 4. aile büyükleri veya kardeşlerle ilgili gündemin sonuçlanması
 5. aile kurmak
 6. aileye yeni bireylerin katılması
Akrep burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪 Bu yazıyı akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️ Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>